Prognoza

Prognoza

Mokre z powodu mżawki drogi to główne utrudnienie dla zmotoryzowanych. W dalszej części dnia muszą się oni jednak liczyć z pogorszeniem warunków na drogach. W większości regionów będzie padać deszcz ze śniegiem i śnieg, a do tego może powiać silniejszy wiatr.

Dobra wiadomość dla zmęczonych zimą: właśnie rozpoczęła się wiosna. Na razie tylko meteorologiczna, wywodząca się ze starożytnego podziału na trzymiesięczne pory roku. Na astronomiczną musimy poczekać jeszcze 19 dni, a rozpoczęcie najważniejszej - termicznej zależy od temperatur, które jednak w najbliższych dniach będą raczej zimowe.

Opady deszczu ze śniegiem i śniegu pojawią się dziś w większości regionów. Na przejaśnienia mogą liczyć tylko mieszkańcy północno-zachodniej, a rano także z południowej Polski. Temperatury nie będą zbyt wysokie, ale podskoczą powyżej zera.

W weekend dobrej pogody będzie jak na lekarstwo. Przejaśnienia i rozpogodzenia zdarzą się tylko na północnym zachodzie, ale tam z kolei mocno powieje, nawet do 70 km/h. Na pozostałym obszarze kraju będzie pochmurno, a na północnym zachodzie dodatkowo mroźno. Rześkie podmuchy wiosny poczujemy dopiero w przyszłym tygodniu.

Wiosna idzie, ptaki już mocno ją czują! I nieważne, że w ciągu najbliższych dni zrobi się trochę zimowo, wilgotno, wietrznie i nieprzyjemnie. Nic już wiosny nie zatrzyma!

Aktualnie mży w niewielu miejscach kraju. Wśród tych miejsc jest Opolszczyzna. Ostrzegamy jednak, że w dalszych godzinach dnia niewykluczone są opady o nieco bardziej intensywnym charakterze.

Zmotoryzowani muszą dziś pamiętać o mokrych drogach. Regiony w pasie od Dolnego Śląska przez Ziemię Świętokrzyską po Podkarpacie zdominowała mżawka. W najbliższych godzinach opadów deszczu można się też spodziewać w innych częściach kraju.

Wszystkim zmęczonym pochmurną pogodą, brakiem słońca i opadami na zmianę to deszczu, to śniegu, humor poprawi prognoza długoterminowa. Widać w niej wiosnę. Wprawdzie nadchodzące dwa tygodnie będą cechowały się dosyć zmienną pogodą, wielkimi zawirowaniami w atmosferze, ale wszystko skończy się szczęśliwie. Ale zacznę te baśń opowiadać od początku.