Prognoza

Prognoza

Kierowcom podróżującym w piątek po drogach naszego kraju pogoda zgotowała utrudnienia w postaci deszczu, na na północnym-wschodzie dodatkowo burz. Opady ograniczą widzialność i spowodują, że drogi staną się śliskie.

W piątek nad polskim morzem oraz na Mazurach aura zepsuje humory wczasowiczom. Należy przygotować się na przelotne opady deszczu oraz burze. Radzimy zastanowić się na ubraniem cieplejszej garderoby. Słupki rtęci pokażą maksymalnie 21 st. C.

Kierowców podróżujących w czwartek po polskich drogach czeka utrudnione zadanie. Będą zmagać się z burzami i ulewnym deszczem. Miejscami suma opadów wyniesie 70 l/mkw. Deszcz ograniczy widzialność i spowoduje śliskość jezdni. Apelujemy o ostrożną jazdę.

Wypoczywającym nad morzem i jeziorami w najbliższym czasie pogoda raczej nie dostarczy powodów do zachwytu. W czwartek i kolejne dni będzie deszczowo i dość chłodno. Zarówno na Mazurach, jak i na Wybrzeżu w wielu ośrodkach temperatura wody przewyższy temperaturę powietrza.

Mało wakacyjnie zapowiada się pogoda na najbliższe dni. Co prawda odpoczniemy od afrykańskich temperatur, słupki rtęci wskażą maksymalnie 25 st. C, ale humory mogą popsuć deszcze. Warto pod ręką mieć parasol, niestety także w weekend.

Dużą część polskich kierowców czeka trudny, pod względem pogodowym, dzień - na przeważającym obszarze kraju ma padać oraz grzmieć. W porywach burzowych prędkość wiatru może sięgać aż 100 km/h.

W środę opaleniznę złapią ci, który wybrali się na Mazury. Tam będzie spokojnie i słonecznie, w przeciwieństwie do kurortów nadmorskich, gdzie synoptycy zapowiadają burze i opady deszczu.

Dla tych, którzy właśnie zaczynają swoje urlopy nie mamy najlepszych wiadomości. - Niestety czeka nas temperaturowy przeskok - zapowiada Tomasz Wasilewski, prezenter TVN Meteo. Czeka nas spadek temperatury nawet poniżej 20 st. C i deszcze. - Będzie zimno, jak w październiku - zapowiada Wasilewski.

We wtorek pogoda dopisze nad jeziorami, choć nie nad wszystkimi. Warunki nad Bałtykiem mogą się okazać dość uciążliwe, gdyż od Międzyzdrojów po Krynicę Morską będzie padać.

Na najbliższe dni mamy dobre wiadomości dla alergików. Wiele uczulających roślin kończy swój sezon pylenia. Ponadto w górach i nad morzem stężenie pyłków jest o wiele niższe niż w miastach, więc warto wybrać się tam na wakacyjny wypoczynek.

Wielkopolska, Ziemia Lubuska i Dolny Śląsk - te regiony będą dziś przyjazne dla kierowców. Na Wybrzeżu jazdę mogą utrudniać przelotne opady. Na wschodzie i w centrum kierowcy muszą się liczyć z burzami i towarzyszącym i silnym wiatrem, a lokalnie także gradem.