Prognoza

Prognoza

Burze opuściły Polskę

W poniedziałek burze zbudziły mieszkańców północno-zachodniej części kraju. Po kilku godzinach, przesunęły się na wschód i opuściły Polskę. W tym samym czasie zaczęło grzmieć na Mazowszu i na Śląsku. Burze pojawiły się też na Lubelszczyźnie. Dopiero wieczorem opuściły kraj.

Ciemne chmury nad żeglarzami

W Polsce pochmurnie na morzu i jeziorach, ale za to ciepło. Temperatury osiągną 25 st. C. Natomiast żeglujących po Grecji i Chorwacji czeka słoneczne i przejrzyste niebo.

Niż na wschód, Polskę przywita wyż

W ciągu najbliższej doby zatoka niżowa z frontem chłodnym przesunie się na wschód, nad Litwę i Białoruś, a w ślad za nią nad Polską rozbuduje się wyż.

Idzie jesień? Bociany odlatują, w górach oznaki końca lata

- Pierwsze oznaki zbliżającej się jesieni - choć trwają jeszcze wakacje - daje się już zauważyć w rejonie Babiej Góry w Beskidach. Przyrodnik z Babiogórskiego Parku Narodowego Maciej Mażul zaobserwował, że kwitnie już typowo jesienna roślinność. Z Polski odlatują też bociany.

Obiad na pokładzie tylko w Grecji i Chorwacji

W poniedziałek w Polsce miłośnikom sportów wodnych szyki będzie mieszać przemieszczający się nad Polską front atmosferyczny, który przyniesie deszcze i burze. Znacznie lepsze warunki czekają na żeglujących po Morzu Śródziemnym.

Nad Bałtykiem nie liczcie na upał

Zachodnia część polskiego Wybrzeża w poniedziałek będzie bezdeszczowa. Na wschodzie natomiast przelotnie popada i zagrzmi. Najwięcej słońca zastaną wypoczywający w basenie Morza Śródziemnego.

Wreszcie perfekcyjna niedziela

Ostatni dzień tygodnia zapowiada się bardzo korzystnie. Zapomnimy o silnym wietrze, deszczu i burzach. W całym kraju czeka nas pogodna i wyjątkowo słoneczna niedziela.

Niedziela idealna na sporty wodne

Idealna niedzielna aura pozwoli śmiało rozwinąć żagle w Polsce i kurortach europejskich. Pogodą nie zawiodą się też miłośnicy kite i wind surfingu. W niedzielę wszyscy powinni wyruszyć nad wodę.

W niedzielę szansa na wakacyjną opaleniznę

Jeśli w lecie liczycie przede wszystkim na opaleniznę, to mamy dobre wieści. W niedzielę zarówno w Polsce, jak i we Włoszech możemy liczyć na dużo słońca. Różnicę stanowić będzie kilkanaście stopni Celsjusza.

Przed nami słoneczny tydzień

Do 25 sierpnia słońce mocniej poświeci nad Polską - czasem lokalnie, czasem w całym kraju. Z wyjątkiem deszczowego poniedziałku przed nami kilka pogodnych dni. Na południu termometry pokażą powyżej 30 st. C.

Pogodny wyż poprawi nam samopoczucie

Zapowiadane przez nas, już od poniedziałku, silne opady i burze sprawdziły się w 100 procentach. Mieliśmy ulewy (Olsztyn 32 mm), silne porywy wiatru (Mława 90 km/h), lokalnie zaś gradobicia.

Front odpłynął z Polski

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków TVN Meteo, w sobotę rano burzowy front opuścił teren naszego kraju. Przyniósł ze sobą gwałtowne burze, które przeszły przez prawie cały kraj.

Alarm pogodowy: burze niemal wygasły

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków TVN Meteo, burzowy front atmosferyczny wszedł w piątek nad ranem od zachodu do Polski. Burze nad naszym krajem wygasły niemal całkowicie o godzinie 21, jednak do tej godziny miejscami były bardzo gwałtowne.

Dziewięć w skali Beauforta

Na Bałtyku spodziewamy się w sobotę wyjątkowo silnych wiatrów - dojść może nawet do sztormu. Nad jeziorami powieje nieco lżej, ale wciąż mocno.

Zimne powietrze, zimny Bałtyk

W sobotę temperatura powietrza i temperatura wody nad polskim morzem nie będą się od siebie znacząco różnić. Obie będą oscylować wokół 20 st. C. W okolicach Zatoki Gdańskiej i na wschód od niej popada.

Mrok zapadł nad Warszawą

Front atmosferyczny, który od czwartku sukcesywnie przemieszczał się znad krajów Beneluksu w kierunku Polski przed godziną 16 dotarł nad stolicę. Przyniósł bardzo silny wiatr, deszcz i grzmoty. Burze nie trwały jednak długo.

Piątek: możliwe trąby powietrzne

W piątek pogoda pogorszy się prawie w całym kraju. Mieszkańcy m.in. Polski północnej i centralnej doświadczą gwałtownych zjawisk atmosferycznych, synoptycy nie wykluczają gradu i trąb powietrznych.

Burzowe piekło nad Beneluksem. Nie żyje pięć osób

Niż i front atmosferyczny, które w piątek przyniosą nad Polskę burze, w czwartek po południu rozszalały się nad Beneluksem. Na niebie rozpętało się tam prawdziwe piekło. Podczas festiwalu muzycznego Pukkelpop w belgijskim Hasselt, zginęło pięć osób, a 71 zostało rannych, w tym 11 ciężko.

Europa pod ciemnymi chmurami

W czwartek mieszkańcy krajów Beneluksu i Niemiec zmagali się z bardzo intensywnymi wyładowaniami atmosferycznymi, które spowodował front atmosferyczny przesuwający się nad Polskę. Zobacz, jak wyglądało niebo podczas jego przejścia.

Nad Bałtykiem będą szalały burze

W piątek wilki morskie raczej sobie nie popływają. W Polsce tylko jeden akwen, a mianowicie Jezioro Solińskie, będzie wolny od wyładowań atmosferycznych. Na pełnym morzu wietrznie, miejscami spodziewamy się nawet sztormów.

Odradzamy plażowanie. Nad morzem zagrzmi

Dla tych, którzy spędzają wakacje nad polskim morzem lub jeziorami, nie mamy najlepszych wiadomości. W piątek na ich głowy spadnie sporo deszczu. Niewykluczone, że pojawią się i burze. W większości europejskich i światowych kurortów pogoda dopisze turystom.

Niż z frontem opanują Polskę

W ciągu najbliższej doby niż znad Morza Północnego przesunie się nad środkowy Bałtyk i prawie cała Polska znajdzie się w jego zasięgu.

Pogoda kibicuje w walce o Ligę Europejską

W czwartek popołudniu Legia Warszawa i Śląsk Wrocław rozpoczną u siebie ostatni etap walki o fazę grupową Ligi Europejskiej. W pierwszym meczu 4. rundy eliminacji warszawski zespół zagra z faworyzowanym Spartakiem Moskwa. Piłkarzy z Wrocławia czeka zaś starcie z Rapidem Bukareszt. Na szczęście, podczas tych dwóch ważnych meczów, pogoda dopisze piłkarzom.

Słaby wyż zapewnia nam ładną pogodę

Wyspy Brytyjskie, Bałkany, Półwysep Apeniński oraz Europę Centralną obejmują wyże. Nad pozostałą częścią kontynentu europejskiego zalegają układy niżowe.