Prognoza

Prognoza

Czwartek będzie kolejnym dniem, w którym pogoda podzieli kraj na pół. Na północy będzie pogodnie, ale chłodno, na południu popada, lecz utrzymają się nieco wyższe temperatury. Ze względu na wpływ zimnego frontu nie przekroczą one jednak 12 st. C.

Olsza, a potem topola - dwa najbardziej pylące w czwartek w Polsce drzewa. Ulgę odczują uczuleni na pyłki cisu i leszczyny, tych bowiem stosunkowo niewiele w powietrzu.

Deszcz, deszcz i jeszcze raz deszcz. Deszcz w Alpach niemieckich i włoskich. Deszcz w całych Alpach bez wyjątku. Padać ma cały dzień, we wszystkich kurortach. Za to zimno nie będzie, a śniegu jeszcze trochę jest.

W środę warunki drogowe będą się znacznie różnić w zależności od części kraju. Kierowców podróżujący po drogach Polski północnej i centralnej czekają utrudnienia. Tam będzie zimno, mokro i ślisko. Z kolei na południu zmotoryzowanych czekają dobre warunki drogowe.

Wypoczywających w polskich górach czeka pogodny dzień. Część ośrodków narciarskich kończy już sezon, ale sporo nadal zapewnia dobre warunki do zjeżdżania. W środę na stokach będzie słonecznie i ciepło.

Dla narciarzy w Alpach to nie będzie udany dzień. W przeważającej większości ośrodków ma padać deszcz. W kilku miejscach z racji niskich temperatur można spodziewać się śniegu. Za to w dwóch ośrodkach temperatura skoczy do 20 st.

Stężenie pyłków roślin będzie w środę wyższe na południu kraju, gdzie zagości słoneczna i bezwietrzna pogoda. Na północy powietrze oczyści się na skutek opadów deszczu i silnego wiatru, dochodzącego do 70 km/h.

Kolejne prognozy potwierdzają, że w tym tygodniu nie ma co liczyć na ładną i stabilną pogodę. Przelotne opady będą się pojawiać w różnych miejscach kraju, a szczególnie mokre będą środa i sobota. Na Niedzielę Wielkanocną warto przygotować ciepłe ubrania, bo będzie to najchłodniejszy dzień w tygodniu.

W ciągu dnia pogoda, po zimowej nocy, poprawi się i będzie przypominać tę wiosenną, ale tylko w niektórych miejscach kraju. Na przeważającym obszarze będzie niestety pochmurno i mokro. Termometry za to wskażą nawet 15 st. C.

Będzie cieplej, ale i deszczowo. Drogi mają być we wtorek śliskie, a komfort jazdy obniżony w całej Polsce. Termometry pokażą 15 st. C, a miejscami może spaść śnieg. Sucho będzie tylko na krańcach północno-wschodnich i na południu i zachodzie.

Wiosenne ochłodzenie to dobra wiadomość dla narciarzy. W nocy temperatura spada poniżej zera, co sprzyja uruchomieniu armatek śnieżnych. W ciągu dnia świeci słońce, pozwalając złapać lekką opaleniznę.

Wtorek będzie łaskawy dla alergików, ponieważ na przeważającym obszarze kraju będzie padać deszcz. Ten oczyści powietrze z pyłków, których z każdym dniem przybywa.