Prognoza

Prognoza

W czwartek Polska będzie podzielona na północną część, w której dominować będzie chłód, i pozostałą część kraju pod wpływem cieplejszych mas powietrza - zapowiada synoptyk Wojciech Raczyński.

Nie licząc wtorku przed nami jeszcze dwa dni ze słońcem, ale już pod koniec tygodnia przyjdzie ochłodzenie. W piątek czeka nas załamanie pogody, pojawią się opady deszczu, w sobotę deszczu ze śniegiem, a w niedzielę śniegu. Temperatura w ciągu kilku dni obniży się o 13 st. C.

W poniedziałek kierowcy mogą nacieszyć się dobrą pogodą. W całym kraju jest słonecznie, jedynie na Dolnym Śląsku gdzieniegdzie mglisto. Korzystna aura utrzyma się do wieczora.

Od poniedziałku czeka nas ocieplenie. Jak wynika z najnowszej prognozy synoptyk Arlety Unton-Pyziołek - w czwartek temperatura może wynieść nawet 15 st. Celsjusza! - Temperatura odczuwalna będzie o 1-2 st. C wyższa, dlatego też wielu ludzi zdecyduje się na zdjęcie kurtek - powiedziała Unton-Pyziołek.

Przelotne opady śniegu mogą utrudniać podróże po Podlasiu i Podkarpaciu. W dalszej części dnia śnieg i deszcz ze śniegiem mogą dać się kierowcom we znaki także w innych regionach. Dobrych warunków drogowych mogą być pewni tylko podróżujący po zachodniej Polsce.