Prognoza

Prognoza

Wyż skandynawski odgoni deszcz

W ciągu najbliższej doby pogodny wyż skandynawski umocni się i Polska znajdzie się pod jego wpływem. Jedynie na południowym-wschodzie przejściowo zaznaczy się zatoka niżowa z frontem chłodnym.

Pierwszy dzień sierpnia jeszcze kapryśny

Ostatni miesiąc wakacji zacznie się deszczowo i pochmurnie. Jedynie na Wybrzeżu ma być sucho i słonecznie. I też tylko tam aura nie będzie miała wpływu na meteopatów. W pozostałych częściach kraju pogoda będzie po prostu nieciekawa.

Na Wybrzeżu wyjrzy słońce

Na Wybrzeżu wreszcie słonecznie, ale naszej nadmorskiej pogodzie będzie jeszcze wiele brakowało do sytuacji pogodowej w większości kurortów zagranicznych. Jednak w Portugalii, Hiszpanii i Włoszech pogoda będzie przypominała tą na Mazurach - deszczową.

Nad morzem lepiej, na Mazurach to samo

Żeglujący po Bałtyku mogą spodziewać się 1 sierpnia dobrych warunków pogodowych. Na Mazurach będzie deszczowo i pochmurnie, a na Jeziorze Solińskim można spodziewać się burz. Pogoda w Chorwacji i Grecji będzie standardowo słoneczna.

Pogoda zatrzyma żeglarzy w porcie

Żaglówka i Bałtyk to w niedzielę nie najlepiej dobrana para. Zarówno nad Wybrzeżem, jak i nad otwartym morzem popada. Niebezpiecznie będzie za to nad jeziorami, gdzie spodziewać się należy wyładowań atmosferycznych. W Grecji i w Chorwacji dzień będzie sprzyjał pływającym.

Zamiast kostiumu kąpielowego kalosze i kurtki

W niedzielę pogoda nad Bałtykiem nie będzie sprzyjała plażowiczom. Żadnej z części naszego rodzimego Wybrzeża nie ominą przelotne deszcze. Nad jeziorami sytuacja nie będzie przedstawiała się lepiej, gdzieniegdzie zagrzmi. Nad europejskimi kurortami też pojawią się chmury.

W sobotę słońce walczy z chmurami

Sobota nie zapowiada się dobrze, szczególnie na zachodzie, Pomorzu i Wybrzeżu. Synoptycy zapowiadają tam ciągłe, ulewne deszcze. W pozostałych regionach pogoda będzie lepsza, czasami wyjdzie słońce, a deszcz pojawi się tylko przelotnie.

Planujecie weekendowe wycieczki? Pogoda będzie kapryśna

Nadchodzący weekend będzie wyjątkowo kapryśny. Nie wszystkim zaświeci słońce. W sobotę najładniejsza pogoda będzie w centrum kraju, w niedzielę każdy z nas może zmoknąć. Sprawdź z tvnmeteo.pl, gdzie wypoczniesz aktywnie, gdzie rozpalisz grilla, a gdzie będziesz musiał uzbroić się w ciepły sweter i parasol.

Upiorne chmury i deszcz piorunów zmiażdżyły konkurencję

Tydzień temu zaprezentowaliśmy Wam cztery zdjęcia burz wykonane przez Reporterów 24. Przez siedem dni głosowaliście w sondzie na najlepszą fotografię. Wyniki nas zaskoczyły: 6027 internautów oddało głos na zdjęcie nadesłane przez Kamilę, tym samym miażdżąc konkurencję. Na fotografii uwieczniła ona burzę, która przeszła 14 lipca na Puławami. Wśród głosujących w sondzie znaleźli się również ci, którzy widzieli pioruny uwiecznione przez zwyciężczynię na własne oczy.

Silny deszcz na północnym zachodzie

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie wydało ostrzeżenie dla Pomorza Zachodniego przed intensywnym deszczem. Na metr kwadratowy miejscami może spaść do 40 litrów wody.

Niż przyniesie nam ochłodzenie i zły humor

Polska znajdzie się w obszarze obniżonego ciśnienia, związanego z niżami idącymi znad Bałtyku i Bałkanów. Nad kraj płynąć będzie z zachodu dość chłodne powietrze polarno-morskie. Najgorsza i najchłodniejsza pogoda zapowiada się na północnym-zachodzie. Najładniej będzie w centrum i na wschodzie.

Czarne chmury zatrzymają żeglarzy

Piątkowa prognoza dla żeglarzy nie jest obiecująca. Najdogodniej popływacie na Mazurach, gdzie deszcz pokropi tylko od czasu do czasu, ale na Pomorzu i Wybrzeżu żeglować będzie trudno. Idealne warunki czekają na miłośników sportów wodnych tylko w Grecji.

Morze Śródziemne wygrywa z Bałtykiem

Pomorze i Wybrzeże będą w piątek najchłodniejszymi miejscami w Polsce. Termometry wskażą ledwo 17 st. C. Dużo cieplejsza od powietrza będzie temperatura wody. Po piękne słońce i warunki do plażowania najlepiej wybrać się nad Morze Śródziemne.

Alarm pogodowy: deszcz na północnym zachodzie

Po burzowych ostatnich dniach, w czwartek rano nad Polską nie grzmiało nigdzie. Deszczowe chmury zbierały się jeszcze nad północno- zachodnimi rejonami kraju, po tym jak niż Quentin przesunął się na północ od Świnoujścia. Na pozostałym obszarze kraju zza chmur nieśmiało wychodzi słońce.

Nadchodzi prawdziwy sierpień, czyli wyż i upały

Jaki jest przeciętny sierpień w Polsce? Słoneczny, spokojniejszy niż lipiec i ma maksymalnie 13 dni deszczowych. Temperatury, szczególnie na wschodzie i południu kraju, osiągają wówczas powyżej 30 st. C. Tegoroczny nie powinien odbiegać od normy - zapowiadają amerykańscy meteorolodzy i synoptycy TVN Meteo.

Słońce rozgania deszcz. Poprawa pogody

Czwartek będzie początkiem końca deszczowego i burzowego lata. Od rana dawno wyczekiwane słońce zobaczą mieszkańcy większości regionów kraju z wyjątkiem północy i Dolnego Śląska.

Niespokojne wody i deszcz zatrzymają żeglarzy

W czwartek nawet nad zawsze słonecznym Jeziorem Solińskim może popadać. Najbardziej będzie wiało w Krynicy Morskiej. Pogoda będzie szwankować także w Chorwacji. Jedynie w Grecji aura będzie sprzyjać żeglarzom.

Nad Bałtykiem deszcz i puste plaże

Wszyscy wypoczywający nad Bałtykiem będą mieli w czwartek kwaśne miny. Będzie padało na północy kraju co skutecznie utrudni plażowiczom wypoczynek. Z silnego wiatru mogą skorzystać jedynie amatorzy ekstremalnych sportów wodnych. Deszczowo jest też we Włoszech, Francji i Chorwacji. A w Portugalii wreszcie zrobiło się upalnie.

Koniec deszczowego lata. Od soboty słońce

Nareszcie dobre wiadomości! Od 2 sierpnia zacznie się prawdziwe, polskie lato - informują synoptycy TVN Meteo. Pogoda ma dopisać i nie tylko dlatego, że wreszcie nie będzie padało. Słupki na termometrach podskoczą aż do 30 st. C.

Bez parasola nie ruszaj się z domu

Polska jest pod wpływem niżu, którego centrum w nocy przemieściło się znad Lubelszczyzny przez Mazowsze nad Mazury. Tera znajduje się nad Warmią, a po południu przekroczy północną granicę kraju. Nad Polską zalegać będzie dość ciepłe powietrze polarno-morskie.

Przyjemnie pożeglujesz na południu Europy

Dobre warunki żeglarskie zastaną miłośników sportów wodnych w Grecji, Chorwacji i na Bałtyku zachodnim. W Polsce lepiej zostać w porcie, szczególnie na Mazurach, gdzie synoptycy zapowiadają burze.