Prognoza

Prognoza

Mazury: idealne warunki do żeglowania

Żeglarzom na Mazurach pogoda nie odbierze frajdy z pływania. Nie tylko będzie wiał przyjemny wiatr z południa nie przekraczający 4 stopni w skali Beauforta, ale i przez cały dzień świecić będzie słońce. Podobnie dobrych wieści nie możemy przekazać bałtyckim wilkom morskim.

Słońce na plażach Zatoki Gdańskiej

W sobotę nad polskim morzem może popadać jedynie na zachodzie. W pozostałej części kraju zapowiada się świetna pogoda. Warto spędzić ostatnią sobotę lata na świeżym powietrzu.

Na Bałtyku wietrznie, chłodno i deszczowo

Chłód i deszcz będą tymi zjawiskami atmosferycznymi, które w piątek odbiorą żeglarzom przyjemność pływania po Bałtyku i polskich jeziorach. Dobre wieści mamy za to dla tych, którzy spędzają czas na Jeziorze Solińskim. Okaże się ono całkiem przyjazne właścicielom żaglówek.

Nawet w zagranicznych kurortach lato się kończy

Na Mazurach, nad polskim morzem, w Porto i Bordeaux będzie w piątek padać. W pozostałych kurortach cieszyć się będzie można słońcem. Jednak i tam lato ma się ku schyłkowi - temperatury oscylują tam teraz między 20 a 30 st. C.

Cztery dni po nawałnicy, a oni wciąż bez prądu

- W Lubuskiem wciąż trwa usuwanie awarii spowodowanych przez burze, które przeszły nad północną częścią regionu w minioną niedzielę. Problemy z dostawami prądu dotyczą jeszcze kilkunastu miejscowości - podało w czwartek Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Silny wiatr na polskich wodach

W czwartek na Bałtyku naprawdę powieje. Zdecydowanie inaczej będzie na chorwackich i greckich wodach - tam wiatru będzie zdecydowanie mniej.

W czwartek zagłosuj na Cud!

Konkurs na Siedem Cudów Natury trwa od 2007 roku, a jego finał odbędzie się 11 listopada. Wśród 28 kandydatów, jako jedyne z Polski, znalazły się Mazury. Dlatego też 14 września rozpoczęto akcję wspierającą i promującą w końcowej turze Krainę Tysiąca Jezior.

100 mln funtów - straty po przejściu Katii

Na 100 mln funtów (ok. 500 mln zł) szacuje się straty, jakie wyrządził cyklon Katia, na Wyspach Brytyjskich w poniedziałek i wtorek. Najbardziej ucierpiała Szkocja, gdzie wichura pozrywała dachy, zablokowała drogi i odcięła dostawy prądu.

10 w skali Beauforta na morzu. 60 km/h na lądzie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla woj. zachodniopomorskiego i pomorskiego. Wiatr na lądzie osiągnie 60 km/h, w strefie nadmorskiej 80 km/h, a na morzu powieje z siłą nawet 10 st. w skali Beauforta.

Trzy strefy pogody w Polsce

W środę deszcz zawita na dobre na północ i południowy zachód kraju. Ładniejsza pogoda zapowiada się w centralnym pasie Polski.

Cyklon Katia paraliżuje Szkocję

Porywisty wiatr i ulewne deszcze nękają mieszkańców Szkocji. Winowajcą jest Katia, która w poniedziałek wkroczyła na Wyspy Brytyjskie po długim atlantyckim rejsie znad Bermudów. Władze wydały alarmy przeciwpowodziowe. Ucierpiała infrastruktura.

Napływa niż znad Skandynawii

W ciągu najbliższej doby znajdziemy się pod wpływem głębokiego niżu znad Skandynawii, w silnym, zachodnim strumieniu powietrza polarno-morskiego (PPm) napływającego znad Atlantyku.

Wpływa na nas pogodny wyż

Europę Południową obejmują układy wysokiego ciśnienia. Pozostałą część kontynentu zalegają niże z centrami nad południową Norwegią i Rosją.

Mapa drogowa rozdarta przez pogodę

Kierowcy poruszający się po drogach położonych na północ od Warszawy powinni zachować szczególną ostrożność. W ciągu dnia, z powodu intensywnego deszczu i silnego wiatru należy spodziewać się tam wielu utrudnień.

Pożeglujecie tylko po Solińskim

Jedynym polskim akwenem, po którym da się we wtorek popływać będzie Jezioro Solińskie. Nad pozostałymi wodami będzie padać, a gdzieniegdzie rozpęta się sztorm. Siła wiatru sięgnie 8 st. Beauforta w Ustce, a także na pełnym morzu.

Jesień nad Bałtykiem: deszcz i chłód

Wtorek będzie deszczowy i nieprzyjemny - tak ma się sytuacja pogodowa w polskich kurortach. Zupełnie inaczej będzie w europejskich lokalizacjach, tam nie spadnie ani jedna kropla deszczu.

Burze opuściły nasz kraj

Burze, które od rana przeszły nad Pomorzem, a potem Warmią i Mazurami, około południa opuściły terytorium Polski.