Prognoza

Prognoza

Deszcze i burze pokrzyżują plany kierowców

W ciągu dnia warunki na drogach będą na ogół dobre. Jedynie na zachodzie i na południu może przelotnie popadać i zagrzmieć. Zmotoryzowanym radzimy zdjąć nogę z gazu, bo lokalnie drogi staną się śliskie.

Prognoza pogody na dziś: południe i zachód w deszczu. Pojawią się burze

Sobota zapowiada się pogodnie, choć w drugiej części dnia na zachodzie oraz południu może popadać i zagrzmieć. Niestety aura nie będzie sprzyjać meteopatom. W dużej części kraju biomet stanie się niekorzystny. Pocieszeniem będą jednak dość wysokie temperatury (do 25 st. C), które sprawią, że wszystkim zrobi się ciepło.

Europejskie kurorty będą na zmianę burzowe i słoneczne

W wielu kurortach Europy niebo będzie pogodne. Burz mogą spodziewać się ci, którzy wypoczywają między innymi na wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego. Afrykański klimat sprawi, że żar będzie się lał z nieba. Deszczowa aura uprzykrzy czas turystom nad Zatoką Meksykańską.

Słońce, deszcz, burze - takie zjawiska pojawią się w weekend

W ciągu najbliższych dni czekają nas wysokie temperatury. Na termometrach zobaczymy nawet 26 st. C. Jednak prócz słońca, które do tej pory wiernie nam towarzyszyło, mogą pojawić się opady deszczu i burze. Najwięcej wyładowań synoptycy prognozują na zwieńczenie tygodnia.

Prognoza pogody na 5 dni: aura będzie stopniowo coraz gorsza, ale nie coraz chłodniejsza

Przez następne dni pogoda będzie stopniowo się pogarszać. Już w piątek w części województw spodziewane jest stopniowy wzrost zachmurzenia zwiastujący opady deszczu. W sobotę chmury obejmą jeszcze większą część kraju i niewykluczone, by zagrzmiało. Burze pojawią się także w niedzielę, zaś w poniedziałek wszędzie przelotnie pokropi. Tydzień zacznie się miejscami chłodno, a miejscami - gorąco, gdyż termometry wskażą nawet 29 st. C.

W trasę zabierzcie okulary przeciwsłoneczne

Będzie pogodnie i sucho. Synoptycy nie spodziewają się opadów deszczu czy burz, nie powinny również pojawić się mgły. Zamiast jednak sprawdzać, "ile wyciągnie" silnik naszego pojazdu, sugerujemy dostosowanie się do ograniczeń prędkości jakie będą obowiązywać na obranej przez nas trasie.

Burzowe chmury przesłonią niebo nad Hiszpanią. We Włoszech będzie słonecznie

W czwartek w wielu popularnych turystycznie miejscowościach na całym świecie nie zabraknie deszczu i burz. Zagrzmi w Portugalii, Hiszpanii i Francji, a także w Grecji czy w Turcji i w Maroku. Burze pojawią się także w Zatoce Meksykańskiej, w Indiach, na Sumatrze i w Tajlandii. Pogodnie będzie natomiast po obu stronach Morza Adriatyckiego oraz w Egipcie czy w Izraelu.

Nadchodzą zimne noce. Temperatura spadnie nawet do 3 stopni

Czeka nas kolejny słoneczny weekend. Nie łudźmy się jednak, że cały czas zostaną z nami wysokie temperatury. Co prawda w ciągu dnia niektórzy na termometrach ujrzą 26 stopni, jednak w nocy słupki rtęci będą dość gwałtownie spadać, nawet do 3 st. C. Wybierając się na nocne spacery, lepiej ciepło się ubrać.

Burzowo od Portugalii po Francję. Na Cyprze pogoda dopisze

Burzowa aura prognozowana jest w wielu kurortach europejskich i światowych. Pogoda dopisze tym, którzy wypoczywają między innymi w kurortach Afryki i na Cyprze. Chmury cumulonimbus zbiorą się nad Lazurowym Wybrzeżem, Hiszpanią i Ameryką Łacińską.

Grzmi i błyska w Małopolsce

Lokalne komórki burzowe pojawiły się na południu Polski. Zagrzmiało w województwie małopolskim. Burze przesuwają się na północny zachód.