Prognoza

Prognoza

W czwartek narciarze w alpejskich kurortach nie będą na ogół narzekać na warunki na stokach. W wielu regionach prognozowane są opady śniegu. Będą jednak i takie miejsca, w których jego pokrywa roztopi się.

Nad Europą znajduje się wiele ośrodków niskiego ciśnienia. Przynoszą one nad kontynent deszczową oraz wietrzną pogodę. Będą jednak miejsca na mapie, w których świecić będzie słońce, a temperatura przekroczy 20 st. C.

W Alpach w wielu regionach zima nie skończyła się wraz z pierwszym dniem meteorologicznej wiosny. W wielu miejscach prószyć będzie śnieg, a temperatura spadnie dużo poniżej 0 st. C. Choć na alpejskiej mapie będzie też miejsce, gdzie narciarze nie mają szans na zimowe szaleństwo.

W Europie trzeci dzień marca będzie słoneczny w państwach na zachodzie i niekoniecznie przyjemny w państwach na wschodzie oraz na Wyspach Brytyjskich i w Skandynawii, gdzie spodziewane są opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Jednak dla większości nawet i bardzo pochmurnych regionów synoptycy prognozują niewielkie szanse na przejaśnienia, chociażby chwilowe.

Warunki narciarskie w Alpach - włoskich, francuskich, szwajcarskich czy austriackich - nie będą najlepsze ze względu na niekorzystną pogodę. Na słoneczne chwile nie ma co liczyć, co więcej - należy spodziewać się opadów.