Polska

Polska

Garaże zmiecione w kilkanaście sekund

Gwałtowny atak trąby powietrznej w centrum Bydgoszczy (os. Szwederowo) zniszczył w czwartek wieczorem kilkanaście garaży. Na skutek ulewy, która przeszła w pobliżu miasta zalanych zostało też część ulic w podbydgoskiej gminie Białe Błota (woj. kujawsko-pomorskie). O zdarzeniu poinformowali nas Reporterzy 24.

Zalane szkoły i piwnice. Skutki burz na Śląsku

W czwartek w godzinach popołudniowych nad Śląskiem przeszły gwałtowne burze z opadami do 40 l/m kw. i silnym wiatrem do 90 km/h. Ofiar nie ma, ale strażacy musieli usuwać na bieżąco skutki nawałnic.

Dzieciaki ratują środowisko

Właśnie zakończyła się akcja pod patronatem Biura Nasiennictwa Leśnego "Drzewko za butelkę". Dzieci, które się w nią włączyły, zebrały ponad 3 miliony sztuk niepotrzebnych opakowań.

Ostrzeżenia powodziowe na południu Polski

Po intensywnych opadach deszczu w ostatnich dniach wzrósł poziom wody w rzekach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 2 i 3 stopnia przed gwałtownymi wzrostami stanów wody na południu Polski. Zagrożone podtopieniami jest także Mazowsze.

Burze wróciły i jeszcze z nami zostaną

Oberwanie chmury, intensywny wiatr i wyładowania atmosferyczne. Tak sytuacja pogodowa będzie przedstawiać się w większości kraju. Nawałnice przeszły już w środę nad wieloma miejscami w Polsce. Zgłoszenia o gwałtownych zjawiskach otrzymujemy od Reporterów 24.

Krajobraz po burzy

Godz. 3:35. Ciepło, wszędzie kałuże po wczorajszej nawałnicy. Nad parującą uliczką unosi się śpiew kosa. Przed dworcem w Skierniewicach siedzi czarno-biały kot, umorusany niemiłosiernie, chyba nie znalazł w nocy suchego miejsca.

"Zaczynam w tym roku kurs nurkowania"

Wczoraj o godzinie 15 z uśmiechem na twarzy pojawiłam się w siedzibie TVN. O godzinie 16:00 zaczynamy wieczorny dyżur, wiec mamy godzinę na to żeby się przygotować do nagrań.

Pogodowe maszty na Mazurach przeszły test

Pomyślnie zakończyło się testowanie systemu ostrzegania pogodowego na Mazurach. System zacznie działać na początku lipca, ale - jak zaznaczają specjaliści - z powodu niedokładnych prognoz dla tego regionu jego działanie może być zawodne.

Na świat wybiera się gromadka żubrów

Pod koniec czerwca i na początku lipca w Bieszczadach rodzą się żubry. W tym roku wyjątkowo dużo. Leśnicy szacują, że na świat może przyjść nawet 25-30 cieląt – poinformował Edward Marszałek, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Parki narodowe staną się osobami (prawnymi)

Parki narodowe mają stać się państwowymi osobami prawnymi. Ma to im pozwolić na gospodarowanie zarobionymi przez nie pieniędzmi - poinformował na posiedzeniu sejmowych komisji wiceminister środowiska Janusz Zaleski.

Pogoda nie sprzyja sianokosom

Tym, którzy już wyjechali na wieś, by tam cieszyć się urokami lata, i tym, którzy na wsi mieszkają, pogoda w nadchodzących dniach nie będzie sprzyjać ani w pracy, ani w odpoczynku na powietrzu. A tu czas sianokosów!

Zostań cudotwórcą, zagłosuj na Mazury

Jeszcze przez ponad sto dni można oddać swój głos na Mazury. Skarb polskiej przyrody jest wśród 28 finalistów konkursu na Nowe Siedem Cudów Natury. Wszyscy miłośnicy Krainy Wielkich Jezior powinni wziąć się za klikanie, bo póki co do czołówki jest daleko, a konkurencja nie śpi.

Powrót sokoła na Warmię i Mazury

Po kilkudziesięciu latach nieobecności sokoły wędrowne znów zawitają na warmińskim i mazurskim niebie. Miejscowi leśnicy dokładają starań, żeby w nowym domu żyło im się jak najlepiej.

Kwiatowy zawrót głowy

Kwiaty są piękne. Zaskakują niekończącą się paletą barw. Jedne mają subtelne kolory: różowe, łososiowe, kremowe. Inne już z daleka krzyczą intensywnością czerwieni, fuksji i fioletu. Na Kontakt Meteo przesyłacie nam mnóstwo zdjęć z Waszych ogrodów. Oto niektóre z nich.

Turyści porażeni piorunem na Giewoncie

W sobotę popołudniu trzech turystów zostało porażonych piorunem na kopule szczytowej Giewontu. Jeden z nich został przewieziony śmigłowcem do szpitala, dwaj zeszli o własnych siłach - poinformował PAP w sobotę ratownik dyżurny TOPR Jakub Hornowski.

Uważaj na umowy w biurach podróży

Biura podróży łamią prawo przy zawieraniu umów z turystami - na podstawie wstępnych wyników kontroli stwierdza Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Informacje te publikuje "Rzeczpospolita".

"Może wakacje przesunąć na zimę?"

Z dziennika meteorologa. Godz. 4:57. Za oknami pociągu widno, słońce już dawno wstało. W Skierniewicach ok. 4:20, w Warszawie ok. 4:15. Zajdzie ok. 21:03. Dzień trwa prawie 17 godzin. Nareszcie lato i jego długie dni, krótkie noce! Tylko w jasne wieczory trudno zasnąć.

Weekend w górach: piękny, ale też niebezpieczny

W długi weekend wiele osób zdecydowało się wyjechać w góry. Pogoda zachęcała do pieszych wycieczek, a niemal bezchmurne niebo rekompensowało trudy wielogodzinnej wspinaczki. Widoki były imponujące. Pamiętajmy jednak, że w górach również należy zachować szczególną ostrożność.

Żeglowanie na Mazurach bezpieczniejsze

W czwartek na mazurskich jeziorach rusza system sygnalizacji świetlnej ostrzegający przed pogorszeniem pogody. Na jeziorze Śniardwy zakończono 10-letnią akcję znakowania niebezpiecznych dla łodzi miejsc. Adam Krajewski, reporter TVN 24 opowiada o najnowocześniejszych żeglarskich udogodnieniach.

Tak w środę grzmiało nad Polską

W środę wieczorem znad Niemiec nadciągnął front atmosferyczny, a wraz z nim burze i ulewy. Do gwałtownych wyładowań doszło m.in. na Dolnym Śląsku i w woj. zachodniopomorskim. O aktualnej sytuacji pogodowej informowali nas Reporterzy 24 i internauci.

Kilka domów zniszczonych w 15 sekund

Zerwane dachy, przewrócone kominy, połamane i wyrwane z korzeniami drzewa to skutki gwałtownej nawałnicy, która przeszła przez Szonowice w woj. Śląskim. Lokalny serwis naszraciborz.pl podzielił się zdjęciami zniszczonej wsi z Kontaktem 24. Jak informuje, wszystko trwało około 15 sekund.

"Mimo wszystko uwielbiam burze..."

Ileż to wydarzeń związanych było z wczorajszym dniem. Skończył się rok szkolny. Pierwszy dzień lata. Pauliny miały imieniny. Po przepięknym dniu z temperaturą maksymalną 22-30 st. C do kraju "przyszedł" z Niemiec front – nie dość , że zimny to aktywny.

Wakacje i wolność

Hmm... Zakończenie roku szkolnego. Kiedy to było? Ile lat temu i czy wtedy myślałam o tym, jaka powinna być pogoda w dniu zakończenia roku szkolnego?

Zubi szuka pozytywów

W życiu trzeba szukać tego, co pomyślne i co wprawia w dobry nastrój. Proszę się nie przejmować niekorzystnym biometem i burzami. Biomet niedługo się zmieni ( prędzej czy później), a opady o tej porze roku są potrzebne. Rolnicy i leśnicy w Zachodniopomorskiem i w Wielkopolsce wyglądają deszczu.

Tysiące papierowych świetlików na niebie

Najkrótsza i najjaśniejsza noc w roku. W całym kraju Polacy świętowali Noc Kupały. Szczególnie efektownie robili to poznaniacy - nad mostem Rocha poszybowały w górę tysiące papierowych lampionów.

Deszcz godzi się ze Słońcem

Zmienna aura może być uciążliwa, ale dostarcza nam też pięknych widoków. Deszcze i następujące po nich przejaśnienia w wielu miejscach kraju sprawiły, że na niebie mogliśmy zobaczyć tęcze. Poprawiające nastrój zjawisko uchwycili w obiektywach Reporterzy 24.