Polska

Polska

Złapali dzika, chcieli dobić go z kuszy

Straż Leśna złapała kłusowników, którzy trzy tygodnie temu w Nadleśnictwie Olsztynek złapali we wnyk odyńca, a potem próbowali pozbawić go życia strzałem z kuszy. Sprawcy mogą usłyszeć dwa zarzuty: nielegalnego posiadania broni i kłusownictwa.

Kasprowy kusi świeżym śniegiem i... pustkami

Solidną warstwę śniegu na 12 km tras zjazdowych mają do dyspozycji pierwsi narciarze pojawiający się na stokach Kasprowego Wierchu. Białego puchu ma jeszcze przybywać, a kolejną zachętą jest brak tłoku i kolejek do wyciągu. - Ci, którzy chcą wjechać na Kasprowy, nie muszą czekać - relacjonuje z Zakopanego reporterka TVN24.

Ostro sypnęło w niemal całej Polsce

Opady śniegu dały się we znaki w poniedziałkowy wieczór i w nocy. Padało niemal w całym kraju. Na nadmiar śniegu najbardziej narzekali kierowcy, który za utrudnienia tradycyjnie obwiniali drogowców.

Zamieć i mróz na bieszczadzkich połoninach

Zamieć szaleje na bieszczadzkich połoninach. Widzialność jest mocno ograniczona, łatwo zgubić orientację w terenie. Zamiast iść w góry, lepiej wybrać się na spacer po dolinach.

Na początek ferii prawie metr śniegu na stokach

Pogoda spisała się znakomicie i na początek ferii nie poskąpiła śniegu. Na polskich stokach leży do metra świeżego białego puchu. Mróz sprawi, że będzie utrzymywać się przez bardzo długi czas. Mało tego - w następnych dniach śniegu przybędzie.

Bieszczadzkie szczyty cieplejsze niż doliny

W Bieszczadach występuje niewielka inwersja powietrza. Wysoko w górach jest cieplej niż w dolinach. Warunki narciarskie są dobre, ale obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego.

Błyskawice 2012 w sześć minut

Błyskawice, grzmoty, silne deszcze i porywisty wiatr - takie zjawiska budziły nasz niepokój jeszcze pół roku temu. Wiosną i latem dała nam się we znaki niejedna burza. Spektakularne wyładowania z tego okresu przypomina w kilkuminutowym nagraniu jeden z internautów.

Sypie na północy. Biało niemal w całym kraju

Biała zima powróciła do Polski. W całym kraju spadł śnieg, a temperatura poniżej 0 st. C. -Opadów już jest całkiem sporo. Porządnie sypnie na północnym-zachodzie i północy oraz na południu kraju - prognozuje prezenterka TVN Meteo Dorota Gardias.

Wyślij swoją "focię" w kosmos

Sfotografuj lub sfilmuj siebie, swojego psa, ulubione miejsce, kartkę z tekstem, czy cokolwiek innego i wyślij je w kosmos na pokładzie polskiego satelity Heweliusz. Czasu wcale nie zostało tak wiele.

Zima wróciła do Wrocławia

Na wrocławskich ulicach znów jest biało. Śnieg zaczął padać chwilę po godzinie 8 rano. To skutek wilgotnego frontu atmosferycznego, który wkroczył od zachodu.

W Bieszczadach mroźno i niebezpiecznie

Bieszczady to kolejne góry, w których rośnie zagrożenie lawinowe. W wyższych partiach sypnęło śniegiem, dlatego ratownicy ogłosili "dwójkę". W górach jest też bardzo zimno - rano było -14 st. C.

Północne stoki Babiej Góry bardziej niebezpieczne

W ciągu ostatnich godzin w okolicach Babiej Góry spadło 30 cm śniegu. W związku z typ ratownicy GOPR ostrzegają przed lawinami. Stopień zagrożenia lawinowego podniesiono do "dwójki". Podobna sytuacja panuje w Karkonoszach.

Stany ostrzegawcze na rzekach zachodniej i północnej Polski

Podnoszą się poziomy wód na rzekach północnej i zachodniej Polski. To skutek obfitych opadów deszczu i silnego wiatru, a miejscami topniejącego śniegu. Od Warmii i Mazur przez Pomorze, Ziemię Lubuską po Śląsk wody przekraczają stan ostrzegawczy, a w kilku miejscach na Dolnym Śląsku przekroczyły stany alarmowe.

Wilki podchodzą coraz bliżej Olsztyna

Wilki pojawiły się w podolsztyńskich lasach. Pracownicy Nadleśnictwa Nowe Ramuki dwukrotnie sfilmowali przedstawiciela tego gatunku, który pojawił się w lasach leżącej 10 km od stolicy Warmii i Mazur Rusi.

Trudne warunki na bieszczadzkich połoninach

Ratownicy GOPR ostrzegają turystów wybierających się na szlaki w wyższych partiach Bieszczad. Na połoninach Wetlińskiej i Caryńskiej, Tarnicy, Haliczu, Wielkiej Rawce, Szerokim Wierchu i w innych miejscach obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego i panują trudne warunki turystyczne. Żeby uniknąć zagrożenia, lepiej wybrać się na spacer w doliny.

Beskidy z nową porcją śniegu

W Beskidach od rana przybywa śniegu i nie tylko tego sztucznego. Chłodny front atmosferyczny naśnieża stoki, na których białego puchu ubyło w ostatnim czasie na skutek odwilży. Miejscami leży nawet 80 cm białego puchu, warunki narciarskie są bardzo dobre.

Jesienny styczeń na Waszych zdjęciach

Początku tegorocznego stycznia na pewno nie da się nazwać "zimowym". Aura, co doskonale widać nie tylko w prognozach pogody, lecz także na Waszych zdjęciach, bardziej przypomina jesienną bądź wiosenną.

Pogoda zamyka dolnośląskie wyciągi

Brak śniegu i silny wiatr odstrasza turystów od dolnośląskich stoków. Na nartach da się jeździć tylko w kilku wyżej położonych ośrodkach. Szlaki turystyczne są oblodzone, a w Karkonoszach obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego.

Zatruty bielik. Już trzeci taki na Podkarpaciu

Płukanie żołądka i 40-godzinne nawadnianie za pomocą kroplówki ma za sobą bielik, który z objawami zatrucia trafił do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. To już trzeci przedstawiciel tego gatunku na Podkarpaciu, który w ostatnim czasie padł ofiarą zatrucia.

Tatry: dobre warunki narciarskie, ale na stokach niewielki ruch

Szusowanie po podhalańskich stokach, dzięki sztucznemu naśnieżaniu i ujemnej temperaturze, jest możliwe. Pomimo to, na trasach zjazdowych narciarzy jest niewielu. Nadal niedostępny dla miłośników białego szaleństwa jest Kasprowy Wierch, gdzie leży tylko 15 cm białego puchu.

Podkarpacie przyjazne narciarzom, ale w wyższych partiach gór zagrożenie lawinowe

Czwartek sprzyja narciarzom szusującym po stokach Podkarpacia - leży tam sporo śniegu, a temperatura nie jest specjalnie niska. Pracują wyciągi. Należy mieć jednak na uwadze, że w Bieszczadach, powyżej górnej granicy lasu, obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Ponadto widzialność jest tam ograniczona do zaledwie 100 m.

Morskie Oko zmieniło się w deptak

Nad Morskie Oko ciągną turyści bez względu na porę roku. Zimą najsłynniejsze tatrzańskie jezioro skuwa lód. Skwapliwie skorzystali z tego turyści, którzy zdecydowali się na spacer po Morskim Oku.

Wasze zdjęcia w tvnmeteo.pl

Wasze obiektywy są skierowane na najważniejsze wydarzenia pogodowe w kraju i za granicą. Trzymając rękę na pulsie, współtworzycie portal tvnmeteo.pl.

Byliście tam, gdzie się działo. Zobacz rok Reporterów 24

Bez Was wielu z nas nigdy by tego nie zobaczyło. Wiosna w styczniu, zima w maju. Trąby powietrzne i skalne lawiny. Pieprzyk na słońcu i gigantyczny Księżyc. Wszędzie tam, gdzie działy się rzeczy niezwykłe, byli Reporterzy 24. To dzięki Wam ludzie w Polsce i na całym świecie mogli obejrzeć poruszające fenomeny natury. Dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia wybranych wydarzeń 2012 roku w Kontakcie Meteo!

Odwilż topi lodowe tafle

Kilkudniowa odwilż skutecznie uszczupliła warstwę lodu na jeziorach i innych zbiornikach wodnych. Wchodzenie na lodowe tafle jest teraz bardzo niebezpieczne. Już doszło do kilku wypadków.

Król puszczy online. Zostanie gwiazdą Internetu?

Pamiętacie, jak cała Polska żyła wydarzeniami z życia rodziny bielików zamieszkującej gniazdo w Nadleśnictwie Kutno? Teraz, dzięki transmisji online z Puszczy Białowieskiej, można podglądać żubry. Wygląda na to, że król puszczy zostanie gwiazdą Internetu.