Polska

Polska

Piękne i groźne. Festiwal piorunów w Lubuskiem

Istny "festiwal piorunów" miał nocą miejsce w województwach Polski zachodniej: wielkopolskim, lubuskim i dolnośląskim. Burze, które pojawiły się na niebie, były jednak nie tylko piękne, lecz także niebezpieczne. Towarzyszące im deszcze podtopiły m.in. piwnice zielonogórskich domów, zmuszając strażaków do podjęcia kilkudziesięciu interwencji.

Zaczęło się trzeciego dnia lipca

Mija właśnie 15 lat od Powodzi Tysiąclecia, jak nazwano pamiętny "potop" z lipca 1997 roku, który nawiedził południową i zachodnią Polskę oraz m.in. Czechy. W kraju zginęło wtedy 56 osób, a straty spowodowane przez żywioł wyceniono na 3,5 mld dolarów.

Pożary na Warmii po nocnych burzach

We wtorek nad ranem nad województwem warmińsko-mazurskim przeszła gwałtowna burza. - W wyniku uderzenia pioruna doszło do pożarów pod Ostródą i Olsztynkiem - poinformowała lokalna straż pożarna.

Burzowe klimaty nie odpuszczą

Po południu burze, aktywne od rana, zaczęły wygasać. Jeszcze o 17.30 aktywne były w Małopolsce, w okolicach Jordanowa. W nocy jednak znowu dadzą o sobie znać, tym razem na Ziemi Lubuskiej, na Dolnym Śląsku, w województwie kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim oraz na Mazowszu.

Uwaga nad wodą! W weekend utonęło aż 28 osób

Tragicznym bilans pierwszego weekendu wakacji. Podczas trzech bardzo gorących dni w wodzie zginęło 28 osób. - Realnie oceniajmy swoje możliwości, nie wypływajmy daleko - apeluje Mariusz Sokołowski, rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

Strażacy wyjeżdżali 1300 razy. Burze głównie łamały drzewa

Ponad 1300 interwencji straży pożarnej wymagało usuwanie skutków burz i ulew, które przez ostatnią dobę przeszły nad Polską. Strażacy ugasili 10 pożarów wywołanych przez uderzenia piorunów. Najwięcej pracy mieli jednak z usuwaniem powalonych drzew, udrożnianiem zalanych dróg i wypompowywaniem wody z podtopionych budynków.

"Grzmi i błyska się prawie bez przerwy". Nocne burze nie dały spać

Burze i ulewne deszcze przechodziły w nocy nad kilkoma regionami Polski. Grzmiało i padało na Mazowszu, Kielecczyźnie, północnej Lubelszczyźnie, Ziemi Łódzkiej i Dolnym Śląsku. Pogoda nie dawała spać internautom - nawet w późnych godzinach na forum pojawiały się relacje z różnych regionów, a na Kontakcie Meteo i Kontakcie 24 zdjęcia i nagrania piorunów.

Wielogodzinna kanonada nad Polską

Wieczór nie przyniósł uspokojenia pogody w Polsce centralnej, na Podlasiu i Śląsku. Front atmosferyczny, który od rana przemieszcza się nad Polską, skutkuje kolejnymi deszczami i wyładowaniami na tym obszarze. Po burzach, które wciągu ostatniej doby przeszły nad krajem, strażacy interweniowali już ponad 750 razy.

W Tatrach zebrano 1,5 tony śmieci

Półtorej tony śmieci udało się zebrać w Tatrach podczas wielkiego sprzątania gór. W niedzielę podsumowano akcję nazwaną "Największe sprzątanie Tatr w historii", w której wziął udział niemal tysiąc wolontariuszy.

Czworo rannych, Wielkopolanie bez prądu

Są pierwsi poszkodowani w wyniku niedzielnych burz. - Cztery osoby trafiły do szpitala po tym, jak na ich auto stojące w pobliżu kościoła w warmińsko-mazurskim Biskupcu spadło drzewo - poinformowała lokalna strażacy pożarna. Nocą burze szalały także w Wielkopolsce, pozbawiając prądu 81 tamtejszych miejscowości.

Kolejna śmierć na Orlej Perci

Tragiczny wypadek w Tatrach. 64-letni turysta spadł w przepaść na północnych ścianach Orlej Perci. Urazy głowy były na tyle poważny, że mężczyzny nie udało się uratować.

"Dzik" skoczy z "Bociana", a gospodyni domowa poprowadzi "Czerwone Byki"

Najlepsi z najlepszych przyjechali do Leszna na VI Piknik Szybowcowy. Przez dwa dni miasto stanie się centrum podniebnych akrobacji. Wystąpią m.in. Royal Jordanian Falcons - grupa pokazowa jordańskich sił powietrznych i Flying Bulls Aerobatic Team pod wodzą 63-letniej pilotki, która określa siebie mianem zwykłej gospodyni domowej z dziwnym hobby.

Tysiąc osób sprzątało dziś Tatry

Niemal tysiąc ochotników uczestniczyło w "Największym sprzątaniu Tatr w historii". Wolontariusze weszli na 129 szczytów najwyższych polskich gór, a schodząc zbierali śmieci.

Gwiazdy Internetu już zaobrączkowane

Trzy młode bociany z Przygodzic, które wykluły się w połowie maja i które wraz z rodziną robią furorę w Internecie, zyskały tożsamość. Każdemu z ptaków nadano imię i numer identyfikacyjny. W tym celu na ich kończyny założono obrączki. To niezwykłe wydarzenie podglądał Reporter 24.

"Chwilami było jasno jak za dnia". Letnie burze rozkręcają się na zachodzie

Silnie grzmiało i padało tej nocy w woj. zachodniopomorskim. Wyładowania związane były z frontem atmosferycznym w rejonie Bałtyku Zachodniego zahaczającym o północną-zachodnią Polskę. Materiały filmowe z burzowego przedstawienia dostaliśmy od Reporterów 24. Jednocześnie ostrzegamy przed równie silnymi burzami, które synoptycy przewidują dziś na zachodzie w godzinach popołudniowych.

"Meteo News": Co zrobić z zatłoczonymi centrami miast

Wiele polskich miast nie może się pochwalić czystym powietrzem. To skutek nie tylko rozwoju przemysłu, ale także coraz większej liczby pojazdów i intensywnego ruchu drogowego. Czy możemy jakoś wpłynąć na to, żeby rozwój miast nie szedł w parze z pogarszaniem jakości powietrza? O tym dowiecie się z dzisiejszego "Meteo News".

Tysiąc wolontariuszy ruszy Tatrom na ratunek

Zbliża się największe w historii sprzątanie Tatr. W sobotę na szczyty najwyższych polskich gór ma się wspiąć około tysiąc wolontariuszy, którzy schodząc zabiorą ze sobą śmieci zalegające na szlakach. Do akcji można się jeszcze dołączyć i posprzątać Tatry m.in. z krakowskimi spadochroniarzami.

W lato na łyżwy? Sanok zaprasza

Lato nie musi oznaczać pożegnania z łyżwami. Zaprasza na nie Sanok, który w swoim ośrodku sportu i rekreacji po raz kolejny uruchamia letnią ślizgawkę. Jednocześnie może się na niej bawić nawet 350 osób.

Meteo News o żeglarskiej meteorologii

Lato już w pełni, a nadchodzące wakacje w szkołach i na uczelniach sprawią, że na wodzie przybędzie żagli. Jak się przygotować do rejsu, żeby uniknąć niebezpieczeństw, opowie gość Meteo News na antenie TVN Meteo. W dzisiejszym programie możecie liczyć na solidną porcję informacji dla żeglarzy.

Tęcze pocięły polskie niebo

Wczorajsza aura zmieniała się jak w kalejdoskopie. Następstwem dynamicznych warunków pogodowych był liczne tęcze, które w wielu miejscach Polski pojawiły się na niebie. Reporterzy 24 zachowali czujność i udokumentowali te niezwykłe zjawiska pogodowe.

Burze powoli wygasają. Do wieczora będzie cicho

Popołudniowe burze słabną. Gwałtowne ulewy odwiedzają głównie mieszkańców Dolnego Śląska, Śląska, a także na granicy województw kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Zjawiska burzowe do późnych godzin wieczornych powinny wygasnąć.

Ławica martwych ryb we Wrocławiu

Martwe ryby pojawiły się na Odrze we Wrocławiu. - Jest ich tak dużo, że gołym okiem widać, jak unoszą się na wodzie - alarmuje Magdalena Łońska z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej. Służby patrolują łodziami kanał i próbują znaleźć źródło problemu.

Błyski na fioletowo-purpurowym niebie

Nocą nad głowy mieszkańców Kwidzyna nadciągnęła burza. I choć, jak przypuszczamy, większość z nich nie była specjalnie zadowolona z jej przybycia, znaleźli się i tacy, którzy docenili piękno tego zjawiska.

Orla Perć zabija po raz czwarty

33-letni turysta z Warszawy odpadł od skalnej ściany Zamarłej Turni (2176 m n.p.m.), która jest częścią jednego z najtrudniejszych szlaków w polskich Tatach - Orlej Perci. Mężczyzna zginął na miejscu. To już czwarta tegoroczna ofiara na tym szlaku.

Leśnicy otwierają drzwi do lasu

- Lasy to najpowszechniej dostępne i całkowicie darmowe spa - zachęcają leśnicy. Wyciągając turystów do lasu przypominają, że czeka na nich niemal 30 tys. km pieszych szlaków i ponad 4 tys. miejsc noclegowych, m.in. w leśniczówkach.

"Meteo News" szuka sposobu na drogie paliwo

Przy obecnych cenach paliwa i kilometrowych korkach skuter może okazać się lekiem na nasze bolączki. O tym, że ten drobny pojazd jest dobry na każdą pogodę w piątkowym "Meteo News".