Polska

Polska

Pogotowie przeciwpowodziowe pod Płockiem odwołane

W związku z ustabilizowaniem się sytuacji na Wiśle, odwołano we wtorek pogotowie przeciwpowodziowe dla miasta i gminy Wyszogród oraz Gąbin, a także dla gmin: Mała Wieś, Bodzanów, Słupno, Słubice i Nowy Duninów w woj. mazowieckim,

Latem łatwiej o zatrucie

Wakacje to czas, w którym wzrasta liczba zatruć pokarmowych, zakażeń związanych z kontaktem ze zwierzętami oraz przypadków zakażeń chorobami przenoszonymi drogą płciową. Jadąc na letni odpoczynek pamiętajmy o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny. Oszczędzi nam to wielu problemów.

Trąba powietrzna i grad. Ulew ciąg dalszy

Po ulewnej niedzieli poniedziałek też nie rozpieszczał. Po południu burze i nawałnice nawiedziły mieszkańców Wielkopolski. Grad, deszcz, a nawet słaba trąba powietrzna to zjawiska atmosferyczne, które Reporterzy 24 zarejestrowali na zdjęciach i filmach.

Żniwa nawet nie na półmetku

- Pogoda utrudnia zbiory zbóż, na razie żniwa nie osiągnęły nawet półmetka - oceniają eksperci. Z powodu dotychczasowych opadów deszczu, jakość ziarna jest słaba.

Front Rene przeszedł przez Polskę. I zostawił to

W niedzielę nad Polską przetoczył się Rene, potężny front atmosferyczny. Dzięki Reporterom 24 możemy zobaczyć, czego dokonał. Szlak jego przejścia łatwo poznać po połamanych drzewach, zalanych ulicach i podtopionych piwnicach.

Województwa zagrożone podtopieniami

Sześć polskich województw - pomorskie, śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie i lubelskie zagrożonych jest podtopieniami - podaje IMGW. Na tamtejszych rzekach w ciągu najbliższej doby przekroczone zostaną stany ostrzegawcze. Ponadto gwałtownie wzbierają rzeki w województwach wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim i opolskim.

Zadbaj o zdrowie w parku

Warszawa, Kraków, Sopot, Toruń, Katowice i Łódź - w tych właśnie miastach do końca lata będzie trwała akcja "Joga w parku", która ma promować zdrowy tryb życia. Zobacz zdjęcia z ćwiczeń w ostatnim z tych miast.

Zaczęło lać. Ustka skąpana w deszczu

Front Rene w ciągu dnia będzie przechodził przez Polskę. Przyniesie ze sobą ulewy i burze. Na skrzynkę Kontakt 24 otrzymaliśmy film pokazujący oberwanie chmury nad Ustką.

Znów grzmiało i lało. Zobacz skutki burz

Minął prawie tydzień odkąd nie grzmiało, a Polskę znów nawiedziły burze i ulewy. Tym razem winny jest niż o nazwie Rene. Deszcze przeszły m.in nad Warszawą - Reporterzy 24 nadesłali nam zdjęcia przedstawiające zalane ulice.

Sezon rozpoczęty. Jak zbierać grzyby?

W Polsce mamy wyjątkowo mokre lato, więc sezon grzybowy już się rozpoczął. Grzybobranie jest doskonałym pomysłem na spędzenie wolnego czasu na łonie natury. Zobacz galerie internautów i dowiedz się od fachowców, o czym należy pamiętać, idąc na grzyby.

Mniej sikorek i mniej szpaków

Przymrozki na wiosnę, a potem obfite opady deszczu i nawałnice w lipcu są przyczyną słabych lęgów wśród szpaków, sikor oraz orlików krzykliwych. Rekordowe lęgi odnotowano natomiast w gniazdach orłów przednich.

Przez Polskę przetacza się niż

Rosję, Ukrainę, Bałkany i Półwysep Apeniński obejmują wyże. Nad pozostałą częścią Europy zalegają układy niżowe. Przez Polskę z zachodu na wschód przemieszcza się zatoka niżowa z frontem chłodnym.

Ratowali 300-letnie drzewo

Ponad dwie godziny leśnicy z Nadleśnictwa Wipsowo ratowali najstarszy cis na Warmii i Mazurach. 300-letnie drzewo przewróciło się pod koniec lipca, podczas nawałnicy, która spowodowała znaczne straty w olsztyńskich lasach.

Zobacz szaleństwo w błocie

Uczestnicy XVII Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą pierwsze koncerty mają już za sobą. Organizowane od lat wydarzenie gromadzi coraz więcej fanów. Powód? Swoboda, dobra muzyka i... błoto.

360 stopni wokół Tatr

Początek sierpnia, zgodnie z zapowiedziami synoptyków TVN Meteo był słoneczny. Można było to zaobserwować także w Tatrach. Wspaniałe widoki na nasze góry uwiecznił na swoim filmie Reporter 24.

Racibórz: nowy zbiornik ma zatrzymać wodę

- Wiosną przyszłego roku powinny ruszyć prace budowlane Zbiornika Racibórz Dolny, który ma zabezpieczyć przed powodzią miejscowości dorzecza górnej Odry. Koszt inwestycji to 1,7 mld zł. By wykonanie inwestycji było możliwe, przeprowadzić się musi ponad 70 rodzin.

Sopocka plaża pęka w szwach

Po ostatnich pochmurnych tygodniach piękna pogoda przyciągnęła na sopocką plażę tłumy amatorów słonecznych, i nie tylko, kąpieli.

Postrzelone bociany walczą o życie

Cztery postrzelone bociany trafiły w ostatnich dniach na leczenie do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. Pomyślnie przeszły operacje. Czeka je rehabilitacja.

Mokry lipiec przysłużył się biurom podróży

Koniec kryzysu, brzydka pogoda i lato bez wulkanu, zamieszek i powodzi to recepta na sukces touroperatorów - informuje "Puls Biznesu". W lipcu biura podróży zanotowały rekordową ilość sprzedanych wycieczek zagranicznych. Polacy uciekli z kraju po słońce.

Sinice psują wakacje w Zachodniopomorskiem

W środę ekolodzy z WWF Polska zaalarmowali, że w rejonie Zalewu Szczecińskiego zaobserwowano duży zakwit sinic. Sanepid nie potwierdził tych informacji, podał natomiast, że bakterie są obecne na jeziorze Lipowo w Dębnie (woj. zachodniopomorskie).

Żubrów ci u nas dostatek

Stado żubrów w Puszczy Boreckiej liczy już 90 sztuk. To maksymalna liczba tych zwierząt, jaką może wykarmić puszcza. Zajmujący się stadem naukowcy zakładali, że taka liczebność stada zostanie osiągnięta w 2015 roku.

Nadal sprzątają po deszczu

Podkarpacie ciągle sprząta po weekendowych silnych deszczach, a Lubelszczyzna i woj. kujawsko-pomorskie szykują się na przyjęcie fali wezbraniowej na Wiśle. Najbliższe dni będą sprzyjać porządkom, ale od poniedziałku musimy szykować się na kolejne ulewy.

Rowerem w 41 dni dookoła Polski

Dwaj łódzcy studenci wyruszyli we wtorek na 41-dniową rowerową wyprawę dookoła Polski. Za pięć dni mają zamiar dotrzeć do Zakopanego. Stamtąd ruszą na zachód, wzdłuż granic kraju. Do Łodzi planują wrócić 11 września.

Kobieta spadła z 30 metrów i przeżyła

- Turystka z Gdańska przeżyła upadek z końcowego odcinka szlaku na Zawrat w Tatrach. We wtorek kobieta spadła z ok. 30 metrów. Ratownicy TOPR śmigłowcem przetransportowali ranną do szpitala w Zakopanem - poinformował PAP dyżurny ratownik, Tomasz Wojciechowski.

Polska stacja polarna na biegunie już gotowa

Poznańscy naukowcy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza dysponują prawdopodobnie najdalej na północ wysuniętą stałą polską placówką badawczą. Kilka dni temu zakończyli budowę stacji polarnej na wyspie Spitsbergen.

Spokojne rzeki zalały drogi i gospodarstwa

Spokojne na co dzień rzeki, sprawiły mieszkańcom powiatu stalowowolskiego (woj. podkarpackie) wiele kłopotów. - Zostały zalane drogi i gospodarstwa - relacjonuje Reporter 24 Rafał, który zamieszcza w serwisie Kontaktu 24 fotorelację z podtopionych terenów.