Polska

Polska

W środę wieczorem znad Niemiec nadciągnął front atmosferyczny, a wraz z nim burze i ulewy. Do gwałtownych wyładowań doszło m.in. na Dolnym Śląsku i w woj. zachodniopomorskim. O aktualnej sytuacji pogodowej informowali nas Reporterzy 24 i internauci.

Zerwane dachy, przewrócone kominy, połamane i wyrwane z korzeniami drzewa to skutki gwałtownej nawałnicy, która przeszła przez Szonowice w woj. Śląskim. Lokalny serwis naszraciborz.pl podzielił się zdjęciami zniszczonej wsi z Kontaktem 24. Jak informuje, wszystko trwało około 15 sekund.

Ileż to wydarzeń związanych było z wczorajszym dniem. Skończył się rok szkolny. Pierwszy dzień lata. Pauliny miały imieniny. Po przepięknym dniu z temperaturą maksymalną 22-30 st. C do kraju "przyszedł" z Niemiec front – nie dość , że zimny to aktywny.

Hmm... Zakończenie roku szkolnego. Kiedy to było? Ile lat temu i czy wtedy myślałam o tym, jaka powinna być pogoda w dniu zakończenia roku szkolnego?

W życiu trzeba szukać tego, co pomyślne i co wprawia w dobry nastrój. Proszę się nie przejmować niekorzystnym biometem i burzami. Biomet niedługo się zmieni ( prędzej czy później), a opady o tej porze roku są potrzebne. Rolnicy i leśnicy w Zachodniopomorskiem i w Wielkopolsce wyglądają deszczu.

Najkrótsza i najjaśniejsza noc w roku. W całym kraju Polacy świętowali Noc Kupały. Szczególnie efektownie robili to poznaniacy - nad mostem Rocha poszybowały w górę tysiące papierowych lampionów.

Zmienna aura może być uciążliwa, ale dostarcza nam też pięknych widoków. Deszcze i następujące po nich przejaśnienia w wielu miejscach kraju sprawiły, że na niebie mogliśmy zobaczyć tęcze. Poprawiające nastrój zjawisko uchwycili w obiektywach Reporterzy 24.

Informacja o społecznościowych stacjach pogodowych spotkała się z niebywałym odzewem. Bardzo dziękujemy za Wasze maile. Zachęcamy do zapoznania się z warunkami dotyczącymi wyboru lokalizacji i instalacji sprzętu.

Prawie 3 gigawaty zainstalowanej mocy mają istniejące w Polsce odnawialne źródła energii elektrycznej - poinformowała Agnieszka Głośniewska z Urzędu Regulacji Energetyki. W Polsce jest ponad 1,5 tys. takich instalacji. Nasz kraj wciąż ok. 90 proc. energii otrzymuje z węgla.

Godz. 3:34. W drodze na dworzec na termometrze w samochodzie 9 st. Brr! czerwiec, a tu tak zimno. Nawet stojący na dworcu w Skierniewicach spiżowy Wokulski skulony z zimna.

Bociany kochają Polskę jak żaden inny kraj na świecie. Co roku przylatuje do nas jedna czwarta wszystkich żyjących przedstawicieli tego gatunku. Zdjęcie bocianiej rodziny na tle ciemnego, burzowego nieba, zrobił Reporter 24, Arkadiusz Dziarmaga.

Poniedziałek przywitał nas deszczem i niską temperaturą. W wielu regionach Polski zagrzmiało. Nie zabrakło też opadów gradu. Sprawcą pogodowego zamieszania jest zachodnie powietrze polarno-morskie.

Nie każdy z nas może pozwolić sobie na długie wakacje. Ale nie oznacza to, że nie możemy aktywnie spędzać czasu. Reporter 24, Tatanka pokazuje, że nawet jeden dzień spędzony nad jeziorem może zapewnić nam dużo rozrywki i piękne widoki. Na Kontakt 24 przesyła zdjęcia z jednego dnia spędzonego nad jeziorem Solińskim. Zainspirowani?

Reporterzy 24 wyśledzili wczoraj na niebie ciekawe zjawiska atmosferyczne. Ich obiektywy uchwyciły malownicze burze, zatrważające cumulonimbusy i niezwykłe tęcze. Najciekawsze pogodowe spektakle rozegrały się na północnym-wschodzie i południu kraju.

Sezon wakacyjny w Polsce rusza już za tydzień. Aby wypoczywać mógł ktoś, ktoś musi pracować. Wraz z sezonem letnim na giełdach pracy pojawiło się zapotrzebowanie na nowe zawody o oryginalnych nazwach, jak młodszy surfer czy tester destynacji - donosi "Dziennik Polski". Ich przedstawiciele będą badać poziom turystycznych usług.

Reporter 24 wyśledził parę bocianów siedzącą na kapliczce w deszczowy poranek. Najwyraźniej one również podtrzymują naszą niedzielną tradycję.

Nad Morzem Norweskim, Środkowym Bałtykiem i wschodnią Ukrainą zalegają niże. Pozostałą część kontynentu europejskiego obejmują układy wysokiego ciśnienia z centrami nad Azorami, południową Irlandią i Austrią.

Nadchodzi ciepła noc. Miłośnicy oglądania rozgwieżdżonego nieba nie będą jednak mieli powodów do zadowolenia, bo nad całą Polską rozciągnie się zasłona chmur. Nad północnym-wschodem przejdą także burze.