Polska

Polska

W Toruniu uruchomionych zostanie 20 bezobsługowych wypożyczalni rowerów - poinformowały władze miasta. Do dyspozycji mieszkańców i turystów będzie sto jednośladów. Podobne wypożyczalnie znane są m.in. z Berlina i Rzeszowa.

Wszystkim internautom, którzy kochają chodzić z głową w chmurach i bez względu na pogodę zaglądają na te strony składam życzenia na 2012 rok: "Dobrych Klimatów" na każdy dzień.

"Tatry wolne od fajerwerków" - apelują do turystów władze Tatrzańskiego Parku Narodowego. Dźwięk i błysk torped może obudzić zwierzęta z zimowego snu.

2 tony martwych ryb wyłowiono ze śląskiego stawu Bolina. Przyczyną tej katastrofy ekologicznej mogło być zbyt duże stężenie chlorków w wodzie. O sprawie poinformował redakcję Kontaktu 24, Reporter 24 wojtix.

Kolej krzesełkowa w kotle Gąsienicowym od soboty będzie już czynna, można zatem spędzić Sylwestra na stoku - poinformowało biuro prasowe Polskich Kolei Liniowych. W ostatni dzień roku ma tam być do - 8 st. C.

Pogoda w 2011 r. obfitowała w wiele niespodzianek. W styczniu cieszyliśmy się wiosennymi temperaturami, a w maju to zima przepuściła zmasowany atak na wszystkie województwa. Lipiec za sprawą ulewnych deszczy zmienił się w lipcopad, a sierpień obfitował w burze i gradobicia. Lato przyszło na jesieni, a gdy liście opadły Polskę gnębiła susza. Ciepło trzymało niemal cały grudzień, śnieżnie zrobiło się tuż przed kalendarzową zimą: 21 grudnia.

W Bałtyku coraz więcej stad dzikich fok. To historyczny powrót fok na polskie plaże - cieszą się naukowcy, którzy od 20 lat dokładają starań, by te zwierzęta znów stały się stałymi bywalcami naszego morza. Nie cieszą się jednak rybacy, którym foki podkradają ryby.

Piękną mamy wiosnę tej zimy. Temperatura sięga nawet 10 st. C. Zdezorientowane ciepłem rośliny zakwitły. Reporterzy 24 przesyłają zdjęcia grudniowych kwiatów. Zaowocowały nawet truskawki!

Nadleśnictwo w Kaliszu wydało walkę zaśmiecającym okoliczne lasy mieszkańcom. Ale nie tylko. W kilku miejscach zainstalowano kamery, które reagując na ruch, nagrają każdego, kto dopuści się przestępstwa.

Nietoperze w Suwalskim Parku Krajobrazowym w końcu zasnęły. Poczuły, że idzie ochłodzenie. Na północnym wschodzie Polski co prawda nie ma jeszcze zimy, a temperatury są dodatnie. Jednak koniec grudnia to najwyższy czas by zwierzęta te zapadły w stan hibernacji.

Trudne warunki turystyczne panują w niedzielę na górskich szlakach w Karkonoszach. - Szlaki są oblodzone, miejscami występują zaspy śniegu - powiedział ratownik z karkonoskiej grupy GOPR. W Karkonoszach oraz w Tatrach obowiązuje II stopień zagrożenia lawinowego.

W piątek wieczorem mgła spowiła łódzkie i poznańskie lotnisko skutecznie utrudniając ruch samolotów. W sobotę rano mgliście jest w Warszawie oraz w Krakowie. W wielu miejscach Polski widzialność ogranicza padająca mżawka.