Nauka

Nauka

Wszechświat ciemnieje i zanika, a energia emitowana przez niego zmniejszyła się w ciągu ostatnich dwóch miliardów lat o połowę - odkryli naukowcy, biorący udział w projekcie GAMA. Wszystko przez fakt, że liczba nowo powstałych gwiazd stale maleje.

Niemal sto milionów ton platyny o wartości 5,5 tryliona dolarów przeleciało nam w niedzielę "koło nosa". A dokładnie rzecz ujmując - w odległości 2,4 milionów kilometrów. Asteroida 2011 UW-158, której jądro składa się głównie z tego drogocennego kruszcu, przeleciała w niedzielę koło Ziemi.

Pod pięknymi główkami skrywają zdradziecką naturę. - Wiecie, jaki jest szczyt małżeńskiej intrygi? Zdradzić męża, a potem nieświadomemu biedakowi kazać wychowywać nieswoje dzieci. W dodatku samych synów - o ewolucyjnym znaczeniu braku lojalności wśród ptaków opowiada dr Szymon Drobniak, zoolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który uwiódł świat nagraniem wykluwającej się z jajka sikory.

Wyniki testów, które przedstawiono na corocznej konferencji amerykańskiego stowarzyszenia onkologicznego w Chicago wzbudziły sensację. Mogą stanowić początek nowej ery leczenia raka. Eksperci twierdzą, że od wynalezienia cudownego lekarstwa dzieli naukowców tylko krok.