Gorąco i bardzo wysoka wilgotność powietrza mogą prowadzić do udaru cieplnego o wiele łatwiej, niż myślano00:42Jak pokazały badania, u młodej i zdrowej osoby udar cieplny może wystąpić już przy 31 stopniach Celsjusza, jeśli wilgotność powietrza będzie maksymalna.
"Mówienie o polskim biegunie zimna nie będzie już miało uzasadnienia"00:42Hydrobiolog prof. dr hab. Andrzej Górniak z Uniwersytetu w Białymstoku o skutkach zmian klimatu.
Na tę chorobę może cierpieć nawet milion Polaków. Trwa Światowy Tydzień Jaskry00:30Schorzenia nie należy lekceważyć, ponieważ może doprowadzić do nieodwracalnej utraty wzroku.
Naukowcy: mleko może zaostrzać objawy stwardnienia rozsianego00:25Zawarte w nim białko może powodować reakcję autoimmunologiczną, prowadząc do uszkodzenia układu nerwowego.
Część rakiety uderzy dziś w Księżyc. Na Srebrnym Globie może powstać krater02:18Może powstać krater o średnicy około 10-20 metrów.
Wariant delta koronawirusa SARS-CoV-2 u kota domowego. Nie zmutował w niebezpiecznym kierunku01:58Badania amerykańskich naukowców.
To mogła być eksplozja kilonowej. "Po raz pierwszy przyglądamy się czemuś nowemu i niezwykłemu"00:32Pomogło w tym promieniowanie rentgenowskie.
Niewykluczone, że wykryto pierwszy przypadek przeniesienia wirusa SARS-CoV-2 z jelenia na człowieka00:30W Kanadzie.
Który rodzaj witaminy D lepszy dla odporności? Wyniki nowych badań07:31Eksperci sprawdzali aktywność genów we krwi człowieka podczas przyjmowania obu rodzajów.
WHO: prawie 40 procent młodych ludzi narażonych na utratę słuchu przez słuchanie głośnej muzyki00:55Wydano nowy globalny standard bezpiecznego słuchania.
Nie jeden, a trzy różne gatunki tyranozaurów mogły występować na Ziemi00:30Niedawne badania wykazały pewne różnice w budowie szkieletu tych gadów.
Myśleli, że znaleźli najbliższą nam czarną dziurę. Okazało się, że w HR 6819 doszło do "gwiezdnego wampiryzmu"00:50Co naprawdę skrywa znajdujący się nieopodal system HR 6819.
W kosmos poleciał satelita, który będzie śledził pogodę i klimat na półkuli zachodniej00:31Satelita GOES-18 to najnowsze urządzenie Narodowej Służby Pogodowej i Oceanicznej (NOAA) i amerykańskiej agencji kosmicznej NASA.
Odkryto bakterię o wielkości orzeszka ziemnego. "Na początku nie mogliśmy w to uwierzyć"00:27Thiomargarita magnifica może stanowić nieznany wcześniej, ewolucyjny etap na drodze w rozwoju złożonych komórek.
Ta góra lodowa przez 20 lat przesunęła się o zaledwie 100 kilometrów05:02Widać to na zdjęciach satelitarnych.
Kolejny udany lot Ingenuity. Dron wzbił się w marsjańskie powietrze już po raz 2000:27Trwa misja Mars 2020.
Za dnia niewyobrażalny ukrop, w nocy przerażający mróz. Jaka temperatura panuje na Księżycu00:33Zbadanie jej dokładnych wartości może mieć kluczowe znaczenie przy planowaniu przyszłych misji.
Jądro Ziemi może mieć inny skład, niż przypuszczali naukowcy 00:31Według najnowszych badań wewnętrzne jądro Ziemi może być wypełnione specyficzną substancją, która nie jest ani ciałem stałym, ani cieczą.
Mineralny "kwiat" na powierzchni Marsa. Nowe zdjęcie łazika Curiosity00:30Urządzenie napotkało na swojej drodze niezwykłą strukturę.
Nowy raport o zmianach klimatu potwierdzi, co jest "najważniejszą odpowiedzią" 00:42Przedstawi go Międzyrządowy Zespół do spraw Zmian Klimatu.
Ponad 4,4 miliona obiektów na nowej radiowej mapie kosmosu. Miliona wcześniej nie znaliśmy00:28Wśród naukowców znaleźli się polscy astronomowie.
Potrafią przetrwać stężenia nadchloranów wyższe niż na Marsie. Sinice o takich właściwościach odkryli Polacy 00:49"Są relatywnie łatwe w hodowli".
"Kosmiczny pociąg" przeciął niebo nad Polską. Nowa grupa Starlinków na nagraniu Reportera 2400:17Zaobserwował ją około godziny 5 w środę.
Kolejne Starlinki dotarły na swoje orbity 00:17Ich lot można było zaobserwować w naszym kraju we wtorek wczesnym rankiem.
Do Ziemi zbliżyła się "potencjalnie niebezpieczna" asteroida00:31Kolejny raz ta kosmiczna skała minie nas w bliskiej odległości za prawie 130 lat.
Trzecia osoba na świecie wyleczona z wirusa HIV. Pierwszy raz dzięki tej metodzieO wyleczeniu Amerykanki poinformował we wtorek zespół specjalistów z USA.
Takiej suszy nie było od 1200 lat. Kryzys na zachodzie USA trwa i szybko się nie skończy00:55Podali w poniedziałek badacze.