Nauka

Nauka

Chińscy naukowcy sklonowali dwie małpki

W Chinach powiodło się sklonowanie dwóch małych małpek. - Naszym celem jest rozwój wiedzy w dziedzinie badań nad ludzkimi chorobami - mówił dyrektor Chińskiej Akademii Nauk w Szanghaju, gdzie makaki przyszły na świat.

Podziel się pogodą. Aplikacja mobilna TVN Meteo

Oto najbardziej społecznościowa pogoda w Polsce. W nowej aplikacji TVN Meteo znajdziesz nie tylko aktualne prognozy, informacje i wideo, ale będziesz także mógł podzielić się pogodą z innymi w portalach społecznościowych.

Tajemnice krótko przespanych nocy. Trump w gronie "nieśpiochów"

Prezydent Donald Trump sypia w nocy zaledwie cztery do pięciu godzin. To jedno z ustaleń, jakie przekazano dziennikarzom po corocznych szczegółowych badaniach lekarskich amerykańskiego przywódcy. Nauka próbuje wytłumaczyć, dlaczego niektórzy z nas potrzebują mniej snu niż inni.

Zdjęcia za miliard dolarów

Zachwycające zdjęcia powierzchni Jowisza uzyskane dzięki kosztownej sondzie kosmicznej Juno ujrzały światło dzienne. I niemal od razu trafiły na karty kalendarza.

To był bardzo ciepły rok. Drugi w historii pomiarów

Przemarznięci do kości Amerykanie czy zasypani śniegiem Chińczycy z trudem w to uwierzą, ale statystyki są jednoznaczne. 2017 rok był drugim najcieplejszym w historii pomiarów, czyli od końcówki XIX wieku. W obecnym roku ten trend prawdopodobnie się utrzyma.

Dla niektórych te święta będą kosmiczne. Sojuz dotarł na ISS

Po dwudniowym locie rosyjski statek kosmiczny Sojuz MS-07 z międzynarodową załogą zacumował we wtorek do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Naukowcy rozpoczynają kolejne badania nad ludzkim organizmem i procesami zachodzącymi na powierzchni Ziemi. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Oto pająk, który zjada kijanki i motyle

Gdy naukowcy odkryli w Indiach nowy gatunek pająka, nie spodziewali się, że będzie on polował na znacznie większe od siebie ofiary. Ku ich zdumieniu, pajęczak w najlepsze konsumował przerastającą go kijankę.

"Raj Pterozaurów". Odnaleźli setki skamieniałych jaj

W północno-zachodnich Chinach dokonano imponującego odkrycia. Znaleziono setki skamieniałych jaj pterozaura. To pozwoli dowiedzieć się więcej o tych latających gadach, które żyły obok dinozaurów. Okazuje się, że ich małe rodziły się bez umiejętności latania i wymagały opieki rodzicielskiej.