Przez amerykański stan Tennessee przeszła potężna burza. Wiatr był na tyle silny, że przeniósł dużą trampolinę ogrodową, która uderzyła w jeden z domów.
Od początku wybuchu pandemii COVID-19 zainteresowania nie przestaje budzić pytanie, co jest źródłem koronawirusa. Według Światowej Organizacji Zdrowia patogen ma pochodzenie naturalne i - zdaniem badaczy - przedostał się na ludzi z nietoperzy. Zdaniem ekspertów kluczowe znaczenie powinien mieć nosiciel pośredni, czyli tak zwane "brakujące ogniwo". A tego nie znają.
Spacery po australijskim buszu mogą być niebezpieczne. Przekonał się o tym jeden z mieszkańców stanu Wiktoria, który przemierzał teren wraz ze swoim psem i pięcioma wielbłądami. Po tym jak jedno z jego zwierząt straciło równowagę, spadł ze stromego zbocza.
U wybrzeży Wysp Similan na południe od Tajlandii pojawiła się wielka grupa delfinów butlonosych. Jak relacjonowali pracownicy miejscowego Parku Narodowego, nigdy nie spotkali się z tak dużą liczbą delfinów w jednym czasie. Według naukowców, ich śmiałość to skutek nieobecności turystów, spowodowanej pandemią COVID-19.
Współczynnik reprodukcji wirusa pozwala ocenić stan epidemii choroby zakaźnej, takiej jak COVID-19. Na jego podstawie władze państw mogą zmniejszać restrykcje społeczne i gospodarcze. Są jednak eksperci wskazujący na pewne niedoskonałości współczynnika.
Przed nami kilka dni wytchnienia dla alergików. Skończył się okres pylenia brzozy. W najbliższych dniach spodziewajmy się jednak wysokiego i bardzo wysokiego stężenia pyłków dębów. Rozpoczyna się również pylenie traw.
Pandemia COVID-19, choroby wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2, nie ustępuje. Na całym świecie zachorowało ponad 3,5 miliona osób. Najwięcej z nich pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Zobacz, co jeszcze mówią statystyki.
Szczyt zachorowań na grypę mamy już za sobą, ale zaczął się już okres w roku, który sprzyja alergii. Na świecie jednak nadal rozprzestrzenia się koronawirus SARS-CoV-2. Jak odróżnić objawy COVID-19 od alergii?
Na poniedziałek prognozowane są słabe i przelotne opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 17 stopni Celsjusza. Pogoda nie wpłynie korzystnie na nasze samopoczucie.
Prawie 150 tysięcy osób odczuwa skutki trwających od połowy kwietnia ulewnych opadów deszczu i związanych z nimi powodzi błyskawicznych w Jemenie. Gwałtowna pogoda zniszczyła budynki i pozbawiła ludzi prądu.
W niedzielę nad Polską pojawiły się kolejne wyładowania atmosferyczne. Towarzyszą im opady deszczu i porywy wiatru. Sprawdź, gdzie jest burza i jaka jest aktualna sytuacja pogodowa.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wprowadził nowy rodzaj ostrzeżenia. Od maja synoptycy ostrzegają przed suszą hydrologiczną. Aktualnie, w związku z niskim stanem wody w rzekach, takie ostrzeżenia obowiązują w sześciu województwach.
Tatrzański Park Narodowy od poniedziałku ponownie będzie udostępniony dla turystów. Władze parku wyjaśniają, jakich zasad bezpieczeństwa w związku z koronawirusem trzeba będzie przestrzegać.
W najbliższych dniach z północy Europy do Polski zsunie się chłodne powietrze. Nocami znowu możliwe będą przymrozki. Sprawdź, co w najbliższych 16 dniach szykuje dla nas pogoda.
W niedzielę we wszystkich regionach kraju należy spodziewać się opadów deszczu, miejscami możliwe są też wyładowania atmosferyczne. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 17 stopni Celsjusza.
W Polsce zmagamy się z suszą. W kwietniu były miejsca, gdzie miesięczna suma opadów ledwie przekroczyła jeden procent normy z wielolecia. Czy kolejne tygodnie przyniosą ulgę?
Mało który ssak na świecie może poszczycić się tak dobrym węchem jak pies. Naukowcy z University of Pennsylvania School of Veterinary Medicine chcą sprawdzić, czy zwierzęta te będą w stanie wykryć obecność COVID-19 u ludzi za właśnie za pomocą węchu.
Najbliższe dni upłyną pod znakiem przelotnych opadów deszczu. Mogą pojawić się burze, którym towarzyszyć będzie porywisty wiatr. Temperatura powietrza nie przekroczy 17 stopni Celsjusza.
Pierwsze z czterech piskląt bociana czarnego wykluło się w lesie Gemenc położonym w południowej części Węgier. Uchwyciła to na nagraniu kamera umieszczona w gnieździe.
Na całym świecie zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 jest ponad 3,4 miliona osób. Liczba wszystkich ofiar śmiertelnych pandemii COVID-19 przekroczyła 239 tysięcy. Sprawdź, co jeszcze mówią statystyki.
Naukowcy pracujący dla amerykańskiej Agencji Zaawansowanych Projektów Badawczych w Obszarze Obronności (DARPA) zaprojektowali nowy test na wykrycie COVID-19. Będzie mógł zdiagnozować nosicieli koronawirusa SARS-CoV-2, zanim ci zaczną zakażać i roznosić chorobę. O rewelacjach donosi brytyjski dziennik "The Guardian".
Szef Światowej Organizacji Zdrowia na konferencji prasowej wyraził zaniepokojenie potencjalnym wpływem choroby COVID-19 w krajach, gdzie opieka zdrowotna jest słabsza. Tedros Adhanom Ghebreyesus dodał, że pandemia nadal jest globalnym zagrożeniem dla zdrowia.