Paralotniarz utknął na 20-metrowym drzewie w Beskidzie Wyspowym, a w rejonie Szpiglasowej Przełęczy w Tatrach turysta spadł z wysokości około 200 metrów. Oboje, z poważnymi urazami, zostali przetransportowani do szpitali. Ratownicy Tatrzańskiego i Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego prowadzili w sobotę też kilka innych akcji.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozę zagrożeń na kolejne dni. Miejscami może wystąpić porywisty wiatr, prognozowany jest też powrót przymrozków.
Maj to okres pylenia sosny, czyli moment, kiedy maski samochodów zaczyna pokrywać charakterystyczny żółty osad. Obecny czas może być uciążliwy dla alergików. Jednak królowa polskich lasów też ma kłopoty.
W następnym tygodniu możemy liczyć na cieplejsze dni. Miejscami temperatura wzrośnie powyżej 20 stopni Celsjusza. Nie zabraknie przelotnych opadów deszczu.
W Zatoce Bengalskiej formuje się cyklon tropikalny. Jak mówią meteorolodzy, nieustannie rośnie w siłę. Na razie nie jest do końca jasne, gdzie zejdzie na ląd, jednak według prognoz może poważnie zagrozić Indiom i Bangladeszowi.
Osiąga do siedmiu metrów wysokości, kwitnie raz na kilka lat i wydziela intensywny zapach gnijącego mięsa. W jednym z belgijskich ogrodów botanicznych rozkwitło dziwidło olbrzymie (Amorphophallus titanum).
Mały lis w Wielkiej Brytanii był tak ciekawski, że postanowił zajrzeć do wazonu. Niestety zajrzał zbyt głęboko i miał problem z wyjęciem głowy. W opresji pomogli mu ratownicy z organizacji charytatywnej.
W piątek na całym świecie odnotowano niemal 100 tysięcy nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Tym samym całkowita liczba chorych na COVID-19 wzrosła do ponad 4,6 miliona osób.
To, że wodę pić warto i trzeba, wie prawie każdy. Nic tak jak ona nie gasi pragnienia, nawadnia i oczyszcza z toksyn. Wielu z nas jednak zadaje sobie pytanie, ile powinno się jej pić i jakimi produktami spożywczymi można ją zastąpić?
Sobota w niektórych regionach upłynie pod znakiem chmur i przelotnego deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 18 st. C. Na Wybrzeżu może silniej powiać.
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zajęła stanowisko w sprawie tajemniczej choroby u dzieci, której przypadki pojawiają się w ostatnim czasie w różnych krajach na świecie. We Francji zmarł dziewięciolatek. Europejskie Centrum ds. Zapobiegania Kontroli i Chorób poinformowało, że zespół zapalny w Europie dotknął 230 dzieci.
Na świecie obserwujemy przypadki choroby dzieci, której objawy pokrywają się z symptomami wstrząsu toksycznego czy choroby Kawasakiego. We Francji zmarło 9-letnie dziecko mające tego typu objawy. To pierwsza ofiara śmiertelna w tym kraju.
Weekend miejscami zapowiada się deszczowo i chłodno, ale też wietrznie. Później do Polski zacznie napływać cieplejsze powietrze i temperatura przekroczy 20 stopni. A jak będzie dalej?
Potężne burze i intensywne opady, jakie pojawiły się we Włoszech spowodowały, że w piątek rano część Mediolanu została zalana wodą. Przez deszcz wylały rzeki Seveso i Lambro. Nie ma doniesień o osobach rannych.
Za obecną pogodę w centralnej Europie odpowiadają niże - pierwszy, który zlokalizowany jest nad Skandynawią oraz drugi znad północy Włoch. Co to oznacza dla Polski? Jakiej pogody możemy spodziewać się w najbliższym czasie? Na te pytania we "Wstajesz i wiesz" odpowiadał prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski.
Całkowita liczba zachorowań na COVID-19 wynosi już ponad 4,5 miliona. Z chorobą walczy obecnie 2,5 miliona ludzi, a wyzdrowiało 1,7 miliona pacjentów. Zobacz, co jeszcze mówią statystyki.
Piątek w niektórych regionach przyniesie opady deszczu. Miejscami mogą pojawić się burze, a w górach śnieg. Na termometrach zobaczymy do 16 stopni Celsjusza.
Tajfun Vongfong uderzył w Filipiny. Towarzyszą mu porywy wiatru osiągające nawet prędkość do 190 kilometrów na godzinę. Władze ewakuują mieszkańców z terenów, gdzie zagrażają powodzie i osuwiska.
Łoś biegał w czwartek rano po parku Skaryszewskim w Warszawie. Zwierzę wpadło do pobliskiego jeziorka. Aby je wyciągnąć, potrzebna była pomoc funkcjonariuszy straży miejskiej.
Przypadająca na piątek zimna Zośka przyniesie w wielu regionach kraju opady deszczu. Lokalnie pojawią się wyładowania atmosferyczne, a wysoko w górach śnieg. W kolejnych dniach powinno zacząć robić się coraz cieplej.
Prawie 1,4 tysiąca astmatyków wzięło udział w badaniu dotyczącym wpływu długości snu na dolegliwości astmatyczne. Osoby śpiące za krótko lub za długo częściej skarżyły się na gorsze samopoczucie wynikające ze schorzenia i wymagały pomocy medycznej.
Szczepionka przeciw koronawirusowi SARS-CoV-2 może powstać za około rok - poinformowała Europejska Agencja Leków. Jej przedstawiciele zaznaczają, że to "optymistyczny" scenariusz.
Zakażonych zostało ponad 4,4 miliona osób, a liczba ofiar śmiertelnych zbliża się do 300 tysięcy. Jak przedstawia się sytuacja związana z pandemią COVID-19 na świecie? Sprawdź statystyki.
W kraterze na szczycie hawajskiego wulkanu Kilauea pojawiła się woda. Jak pokazują zdjęcia NASA, wcześniej w tym miejscu znajdowało się jezioro lawowe.