Pogoda nie przestaje być gwałtowna. W niedzielę burze z intensywnymi opadami deszczu powodowały podtopienia, a silny wiatr łamał konary drzew. Najwięcej interwencji straż pożarna odnotowała na Mazowszu. Na Kontakt 24 wysyłaliście pogodowe relacje.
Tężnie solankowe, z których znany jest Ciechocinek wytwarzają specyficzny mikroklimat dobroczynnie wpływający na nasze zdrowie. Władze miasta dokładają także starań do tego, aby w dobie pandemii wszyscy kuracjusze i turyści czuli się bezpiecznie.
Przez kilka dni odczujemy spadek temperatury, i co ważne, wilgotności powietrza, a to sprawi, że aura będzie mniej męcząca niż obecnie. Sprawdź 16-dniową prognozę pogody, przygotowaną przez Tomasza Wasilewskiego.
Za nami kolejny dzień z ulewami i gwałtownymi burzami. Łącznie w ciągu ostatniej doby strażacy w Polsce interweniowali ponad 1600 razy. Dwie trzecie działań dotyczyło wypompowywania wody. W miejscowości Szczyrzyc w Małopolsce zalany został szpital.
Księżyc ustawił się między Ziemią a Słońcem. Zjawisko będzie miało formę zaćmienia obrączkowego i będzie można podziwiać je przez kilkanaście minut. W naszym kraju zaćmienie Słońca będzie widoczne jedynie lokalnie i to w bardzo małej fazie.
Astronomiczne lato się rozpoczęło. Przed nami tygodnie pełne astronomicznych atrakcji na niebie, takich jak koniunkcje Księżyca z planetami, noc spadających gwiazd, a także przeloty Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).
Niedziela przyniesie deszcz, ale w części kraju też burze. W nich opady mogą być intensywne, powieje też silny wiatr. Termometry pokażą maksymalnie 29 stopni Celsjusza.
Aura w Polsce jest gwałtowna. Przez kraj przechodzą burze z ulewnym deszczem i porywistym wiatrem. Strażacy interweniowali kilkaset razy. Na Kontakt 24 dostajemy Wasze relacje pogodowe.
Mrągowo stoi turystyką medyczną. Dostępne tu atrakcje, które pomagają utrzymać dobre zdrowie, są dostępne dla turystów przez cały rok. Sprzyjają temu duża ilość lasów i czyste powietrze.
Ciechocinek otworzył się na turystów 15 czerwca. Można tu aktywnie spędzić wolny czas, a wśród atrakcji znajdują się słynny szlak solankowy oraz tężnie.
Niedziela jeszcze w części kraju okaże się burzowa i gorąca. Od nowego tygodnia zacznie się robić nieco chłodniej, choć będą takie dni i miejsca, gdzie groźne zjawiska mogą się jeszcze pojawiać.
Trąby powietrzne, ulewy i silne burze coraz częściej pojawiają się w naszym kraju. Zdaniem fizyk atmosfery doktor Joanny Remiszewskiej-Michalak świat zmierza w stronę ocieplenia klimatu, czego skutkiem jest na przykład wzrost średniej trzyletniej temperatury w Polsce o 2,5 stopnia Celsjusza.
Piątkowa, niebezpieczna pogoda była przyczyną mnóstwa interwencji strażaków. Jak mówił w programie "Wstajesz i weekend" rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej Krzysztof Batorski do usuwania skutków burz i ulew wyjeżdżano ponad 1,8 tysięcy razy.
W wielu regionach kraju prognozuje się opady deszczu i burze z gradem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie do 29 stopni Celsjusza. Pogoda wpłynie niekorzystnie na nasze samopoczucie.
W piątek pogoda w Polsce znów była niebezpieczna. Na Podkarpaciu deszcz zalał piwnice i posesje, a w Łowiczu budynki szpitala i jednej ze szkół. Wiele interwencji odnotowali również strażacy z Pomorza i Dolnego Śląska. Na Kontakt 24 wysyłaliście pogodowe relacje.
Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia ostrzegł, że świat wkracza w nową i niebezpieczną fazę rozprzestrzeniania się koronawirusa. Podkreślił, że pandemia COVID-19 przyspiesza w skali globalnej i nadal kluczowe jest stosowanie się do zasad bezpieczeństwa.
Mrągowo to miasto w województwie warmińsko-mazurskim. Słynie ze zróżnicowanego krajobrazu czy stylów architektonicznych, których nie zobaczymy w innych mazurskich miejscowościach. Władze dbają o to, aby letnie imprezy odbyły się zgodnie z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego.
Ponad 1800 interwencji przeprowadzili minionej doby strażacy, usuwając w całym kraju skutki burz - poinformował w piątek rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej starszy kapitan Krzysztof Batorski.
Na świecie trwa wyścig z czasem, by wynaleźć skuteczną szczepionkę przeciw koronawirusowi SARS-CoV-2, a opracowanych jest już ponad 110 preparatów. Jak podkreśla Aneta Nitsch-Osuch z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, "szczepionka musi być nie tylko skuteczna, ale i bezpieczna".
W piątek w całym kraju należy spodziewać się przelotnego deszczu oraz burz. W niektórych regionach mogą pojawić się bardzo niebezpieczne zjawiska - trąby powietrzne. Temperatura sięgnie maksymalnie 29 stopni Celsjusza.
Najbliższe dni przyniosą kontynuację burzowej pogody. Miejscami wyładowaniom towarzyszyć mogą opady gradu. Na termometrach zobaczymy do 29 stopni Celsjusza.
Co piąta osoba w populacji ogólnej doświadcza objawów atopowego zapalenia skóry, które zdecydowanie obniżają komfort życia. Naukowcy zidentyfikowali kluczowy enzym, który odpowiada za powstawanie tej choroby.
W środę nad częścią kraju przechodziły gwałtowne burze. Na Kontakt 24 dostaliśmy nagranie, na którym widać, jak porywisty wiatr w Ostrówku Węgrowskim (województwo mazowieckie) łamie drzewo niczym zapałkę.
Czwartek będzie kolejnym dniem z burzami. Te mogą pojawiać w całym kraju. Burzom będą towarzyszyć porywy wiatru dochodzące do 90 kilometrów na godzinę i lokalne opady gradu. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 28 stopni Celsjusza.