Najnowsze

Najnowsze

WHO o tajemniczej chorobie u dzieci: może mieć związek z COVID-19

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zajęła stanowisko w sprawie tajemniczej choroby u dzieci, której przypadki pojawiają się w ostatnim czasie w różnych krajach na świecie. We Francji zmarł dziewięciolatek. Europejskie Centrum ds. Zapobiegania Kontroli i Chorób poinformowało, że zespół zapalny w Europie dotknął 230 dzieci.

"Modelowa" zimna Zośka. Teraz "podgryzie" nas front znad Skandynawii

Za obecną pogodę w centralnej Europie odpowiadają niże - pierwszy, który zlokalizowany jest nad Skandynawią oraz drugi znad północy Włoch. Co to oznacza dla Polski? Jakiej pogody możemy spodziewać się w najbliższym czasie? Na te pytania we "Wstajesz i wiesz" odpowiadał prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski.

W Bielsku-Białej skradziono dwa białe kangury

Ze Stajni Mirowo w Bielsku-Białej skradziono dwa białe kangury. Jak poinformował rzecznik bielskiej policji aspirant sztabowy Roman Szybiak, złodziej potrafił obchodzić się ze zwierzętami. Za znalezienie zwierząt wyznaczono nagrodę.

Odnaleziono najstarsze jak dotąd szczątki homo sapiens w Europie

W bułgarskiej jaskini Baczo Kiro odnaleziono fragmenty skamielin kostnych oraz zębów trzonowych mające ponad 45 tysięcy lat. Zdaniem badaczy znalezisko pozwala stwierdzić, że populacja homo sapiens, czyli człowieka rozumnego, dotarła do Europy - będącej wtedy bastionem neandertalczyków - wcześniej niż sądzili naukowcy.

Pogoda nie daje nam się nudzić. Od 27 stopni do śniegu, a co dalej?

Na początku tego tygodnia z letniej temperatury przeszliśmy nagle do przymrozków i opadów śniegu. W kolejnych dniach pogoda też nie będzie spokojna, bo miejscami powinniśmy spodziewać się ulewnego deszczu. Pogodowe zawiłości przy pomocy markerów wyjaśniał w programie "Wstajesz i wiesz" prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski.

Spadła emisja dwutlenku węgla w Indiach. To pierwszy raz od 40 lat

Mniejsze zapotrzebowanie na paliwa kopalne w Indiach spowodowane koronawirusem SARS-CoV-2 zmniejszyło zużycie energii elektrycznej. W kraju coraz częściej wykorzystuje się także odnawialne źródła energii, ze względu na niższe koszty ich eksploatacji. Te czynniki sprawiły, że po raz pierwszy od prawie 40 lat w Indiach spadła emisja dwutlenku węgla do atmosfery.