Najnowsze

Najnowsze

Trzęsienie ziemi o sile 7,1 na Alasce

- Trzęsienie ziemi o sile 7,1 odnotowano w piątek na południowy wschód od Atki, wyspy należącej do Aleutów, które wchodzą w skład stanu Alaska - poinformowała amerykańska służba geologiczna USGS.

Kosmiczne śmieci osiągają "masę krytyczną"

- Liczba śmieci orbitujących wokół Ziemi osiągnęła "krytyczny punkt" i grozi masą kolizji. Ich zderzenia mogą zwiększyć liczbę kosmicznych odpadków, zagrażając bezpieczeństwu astronautów i satelitów - ostrzegli amerykańscy eksperci.

Nina, Paula, Bert... Nazwij sobie wyż lub niż

28 września 2011 roku o północy wystartują zapisy na Patronat Pogodowy na rok 2012. O co chodzi? O własny wkład w pracę służb meteorologicznych w Europie, a dokładnie o możliwość nadania imienia niżowi czy wyżowi europejskiemu.

Wielka fala zbliża się do Kalifornii

Wielka fala zbliża się do wybrzeży Kalifornii. Będzie miała do 11 metrów wysokości. Przeciętni plażowicze nie są zadowoleni, bo oznacza to brak kąpieli. Za to surferzy już zacierają ręce.

Krokodyl w basenie. "Jest słodki!"

Na publicznym basenie w miejscowości Darwin w Australii zamieszkał krokodyl. Zamiast strachu, wzbudził współczucie. Dlaczego? Ponieważ okazał się tak mały, że pomylono go z gumową zabawką.

Irene idzie nad Polskę. Przyniesie załamanie pogody

- W przyszłym tygodniu czeka nas załamanie pogody, które zostanie z nami na długo - zapowiada Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo. Spowoduje to Irene, która ze Stanów Zjednoczonych dotarła jako niż do Europy i zmierza do Polski. W poniedziałek wieczorem przyniesie burze i deszcze.

Ziemia zatrzęsła się pod Los Angeles

Trzęsienie ziemi o sile 4,2 w skali Richtera nawiedziło w czwartek Los Angeles w południowej części stanu Kalifornia. Jak twierdzi lokalna prasa, było to najsilniejsze trzęsienie od ponad roku.

2030 może być pierwszym rokiem bez lodowców

Lody Morza Arktycznego znacznie stopniały. To trzeci, rekordowo najniższy poziom lodu, jaki zarejestrowano w tym roku. Jeśli ten proces postępował będzie z taką szybkością, to w lecie 2030 roku możemy nie ujrzeć nawet kawałeczka lodu na tym morzu.

Słoneczny, ale chłodny piątek

Piątek zapowiada się pogodnie, ale chłodno. Temperatura w kraju utrzyma się średnio na poziomie 20 stopni Celsjusza. Deszczu można spodziewać się tylko na północy kraju.

Bałtyk: mniej deszczu, tyle samo chmur

Zdecydowanie więcej słońca pojawi się w piątek na wybrzeżu zachodnim. Wreszcie przestanie tam padać. To doskonała okazja, aby wybrać się na spacer. O parasolach nie powinni zapomnieć mieszkańcy Półwyspu Helskiego oraz rejonu Zatoki Gdańskiej.

Sierpień w półtorej minuty

Początek słoneczny i gorący, druga połowa deszczowa i chłodniejsza - tak rysuje się tegoroczny obrazek sierpnia. Reporter 24 przygotował specjalną animację na której można zobaczyć, jak wyglądał sierpień z kosmosu.

Idzie ochłodzenie. Czeka nas "inwazja" pająków

Pająki mają już dość zimnego i mokrego lata. Jesienią planują wielką inwazję na ciepłe i suche domy ludzi, w których osiądą na kilka miesięcy. Wkrótce zaczniemy częściej zauważać, jak mkną po ścianach i snują swoje sieci po kątach. Dlatego warto przyjrzeć się swoim nowym "sąsiadom".

Przed nami deszczowa jesień i mroźna zima

Chłodna i deszczowa jesień, mroźna zima – tak zapowiadają się dwie nadchodzące pory roku. – Wychodzi na to, że przez najbliższe miesiące zobaczymy więcej deszczu niż słońca – zapowiada Wojciech Raczyński, synoptyk TVN Meteo.

W weekend ruszaj na wycieczkę

Pierwszy weekend września będzie słoneczny. Tylko w piątek lekko popada na północy kraju. Pozostałe obszary pozostaną pogodne z temperaturą w granicach komfortu termicznego.

Nowy huragan na Atlantyku. Powtórka z Irene?

Tropikalny sztorm Katia w środę osiągnął status huraganu i sunie w kierunku Wschodniego Wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Żywioł w najbliższy weekend pojawi się na Morzu Karaibskim. W przyszłym tygodniu może zahaczyć o Nową Anglię lub południe Kanady.

Wpadli, bo w drzewie była kamera

Dwaj złodzieje drewna zostali złapani na gorącym uczynku w olsztyńskim lesie. W schwytaniu sprawców pomogła leśnikom ukryta kamera zamontowana w drzewie. Podobne urządzenia pomagają monitorować m.in. wyrzucanie śmieci do lasu.

Polska na drodze rozwoju energetyki jądrowej

Szkolenie specjalistów oraz opracowywanie technologii i procedur bezpieczeństwa w elektrowniach jądrowych to niektóre zadania, którymi zajmie się Narodowe Centrum Badań Jądrowych (NCBJ). Powstanie centrum ogłoszono w środę na konferencji prasowej w Świerku.

Wyż da nam ciepło i dobre samopoczucie

Skandynawię, Rosję i Hiszpanię zlegają niże. Pozostałą część kontynentu europejskiego obejmują układy wyżowe. Polska jest w zasięgu wyżu, tylko na północy kraju zaznacza się wpływ zatoki niżowej.

"Dymiąca góra" zagraża Meksykowi

Wulkan Popocatépetl, położony 60 km od stolicy Meksyku, obudził się. Po serii lekkich wstrząsów ziemi, wyrzucił z siebie chmurę gazów, popiołu i pary wodnej.

Pogoda funduje słońce na początek września

Pierwszy dzień września przywita mieszkańców prawie całej Polski ciepłem i słońcem. Jedynie na północy i północnym zachodzie niebo pokryje gruba warstwa chmur. Synoptycy nie wykluczają tam przelotnych opadów deszczu. Jednak w większości kraju uczniowie pierwszego dnia szkoły mogą cieszyć się słońcem i ładną pogodą.

Na Mazurach słońce i wiatr

Czwartkowa pogoda będzie rozpieszczała żeglarzy, ale tylko na jeziorach. Na Bałtyku powieje wiatr o sile dochodzącej do 5 stopni w skali Beauforta, ale będzie też deszczowo. Na Mazurach wiatr nieco słabszy. Za to można liczyć na wiele słonecznych chwil. W Grecji i Chorwacji pogodnie, gorąco i wietrznie.

Bałtyk żegna wakacje brzydką pogodą

Czwartek nad Bałtykiem będzie bardzo kapryśny. Chwil ze słońcem będzie bardzo niewiele. Ci, którzy zdecydowali się na urlop w Hiszpanii, mają z czego się cieszyć. Tam zapowiada się doskonała pogoda.

Tak mokrego lata w Holandii nie było od 1906 roku

Holenderski instytut meteorologiczny KNHI twierdzi, że tegoroczne lato było najbardziej mokre od lat. Na niektóre rejony kraju spadło nawet dwa razy więcej wody niż wynosi średnia opadów dla statystycznego lata.

Polska nie dba o swoje morze

Spośród 9 państw regionu Szwecja i Niemcy to kraje, które najlepiej dbają o Morze Bałtyckie, najmniej o morze troszczy się Rosja, wynika z raportu organizacji ekologicznej WWF ogłoszonego w środę w Sztokholmie. Polska wraz z Litwą są na szóstym miejscu.

Cumulusy w kształcie placków

Na niebie nad Polską w godzinach popołudniowych "zaroiło się" od chmur kłębiastych Cumulus mediocris. Są średnio wypiętrzone, stanowią stadium pośrednie pomiędzy Cumulus humilis a Cumulus congestus.