Najnowsze

Najnowsze

Błyskawice 2012 w sześć minut

Błyskawice, grzmoty, silne deszcze i porywisty wiatr - takie zjawiska budziły nasz niepokój jeszcze pół roku temu. Wiosną i latem dała nam się we znaki niejedna burza. Spektakularne wyładowania z tego okresu przypomina w kilkuminutowym nagraniu jeden z internautów.

"Biały szal z puchowych kłaczków"

Zrobiło się biało. Opady nie są szczególnie intensywne ale długotrwale uciążliwe. To powoduje nagromadzający przyrost pokrywy śnieżnej. I o ile miłośnicy zimowych sportów są wniebowzięci, to istnieje duża grupa mniej zadowolonych. Zimowy trend utrzyma się przez najbliższe dni.

Zabójcza fala chłodu: 90 ofiar śmiertelnych

Do 90 wzrosła liczba ofiar fali chłodu, jaka w tym tygodniu nawiedziła Bangladesz. Mieszkańcy tego państwa w Azji Południowej mają do czynienia z zimnem największym od 45 lat.

Przeleciał, ale powróci. To jeszcze nie koniec przygody z Apophisem

Nad naszymi głowami przeleciała dwa dni temu, ale znów powróci w pobliże Ziemi. Potencjalna kolizja z asteroidą Apophis 99942 jest wyjątkowo mało prawdopodobna, nie można jej jednak całkowicie wykluczyć - uważa NASA. Plany wobec asteroidy mają Rosjanie, którzy chcą umieścić na jej powierzchni radiolatarnię.

Rosjanie szukają nieznanych form życia. Znów wyciągnęli antarktyczny lód

Rosyjscy naukowcy ponownie pobrali fragment lodu z jeziora Wostok na Antarktydzie. Chodzi o świeżo zamrożony rdzeń, który utworzył się w ciągu 10 miesięcy, które upłynęły od lutego 2012 roku. Wtedy właśnie po raz pierwszy zbadano próbkę jeziora, które powstało pod lodami Antarktydy miliony lat temu.

Astronauci z prywatnej firmy na orbicie już w 2015?

Już w 2015 roku SpaceX, firma przodująca w "prywatyzacji" załogowych lotów kosmicznych, chce wysłać na orbitę okołoziemską ludzi. Początkowo będą to piloci pracujący dla niej, jednak docelowo w przestrzeń kosmiczną mają wylatywać astronauci NASA.

Drogi przejezdne, ale bardzo śliskie

Od rana na drogach panują trudne warunki jazdy. Wszystko za sprawą zimowej aury. Niemal z całym kraju jezdnie są śliskie. Podróżowanie uprzykrza również padający śnieg.

Sypie na północy. Biało niemal w całym kraju

Biała zima powróciła do Polski. W całym kraju spadł śnieg, a temperatura poniżej 0 st. C. -Opadów już jest całkiem sporo. Porządnie sypnie na północnym-zachodzie i północy oraz na południu kraju - prognozuje prezenterka TVN Meteo Dorota Gardias.

Czy leci z nami pyton?

Niecodzienny pasażer - trzymetrowy pyton - przeleciał na skrzydle samolotu linii Qantas z Cairns w Australii do Papui Nowej Gwinei - poinformowały australijskie media.

NASA wyśle w chmury supersamolot. Pomoże wyjaśnić zmiany klimatu

Jak ociepla się klimat? Na to pytanie chce odpowiedzieć NASA wysyłając bezzałogowy samolot Global Hawk na wysokość 20 tys. metrów w rejon tropikalnego Pacyfiku. Maszyna zbada ilość pary wodnej, gazów i ogólne warunki meteorologiczne w górnych warstwach troposfery.

Ziemskie bakterie przetrwają na Marsie? Zaskakujące wyniki testów

To była naprawdę duża niespodzianka - tak naukowcy komentują odkrycie, które może mieć poważne konsekwencje dla poszukiwania możliwości życia poza Ziemią. Powszechnie występujące na naszej planecie bakterie zaskakująco dobrze adaptują się do warunków, jakie panują na Marsie: niskiego ciśnienia, chłodu i atmosfery bogatej w dwutlenek węgla.

Stare narty przerabia na meble

Półka na buty, rama lustra, a może krzesło? Niemiec Jakob Lederer potrafi zrobić z nart niemal wszystko. Zamówień ma mnóstwo, szczególnie zimą.

Lawina odcięła wioskę od świata

Lawina, która zeszła w czwartek w południowo-wschodniej Turcji, odcięła od świata kilkudziesięciu mieszkańców wioski w prowincji Hakkari. Wiele osób zostało rannych.

Lód uwięził orki. Miały tylko mały otwór do oddychania

11 orek zostało uwięzionych pod lodem w wyniku gwałtownego ochłodzenia w rejonie Zatoki Hudson. W ciągu nocy woda szybko zamarzła, uniemożliwiając zwierzętom ucieczkę. Od śmierci uratował je niewielki otwór, przez który oddychały na zmianę.

Rekordowy mord nosorożców

Kłusownicy zabili w minionym roku rekordową liczbę nosorożców - poinformowały władze RPA. To dlatego, że popyt na ich rogi ciągle rośnie, głównie wśród azjatyckiej klasy średniej, której w ostatnich latach przybywa.

Koniec polowań na lwy i lamparty. Zambia straci 3 mln dol. rocznie

Zambijskie władze zakazały polowania na lwy i inne zagrożone gatunki z rodziny kotowatych, takie jak lamparty. Chcą chronić zwierzęta, które stanowią jedną z atrakcji turystycznych kraju. - Turyści przyjeżdżają do Zambii, żeby zobaczyć lwy - podkreśla zambijska minister turystyki.

Zima na Łotwie: Kierowcy jeżdżą autobusami za darmo

Łotwa pod śniegiem. Intensywne opady białego puchu pozbawiły prądu mieszkańców 200 domostw, a także doprowadziły do problemów na drogach. Jazda samochodem po stołecznej Rydze jest niebezpieczna, dlatego też zmotoryzowanym zaoferowano bezpłatne korzystanie m.in. z autobusów.

Mokro i ślisko. Na wschodzie śnieg na drogach

Utrzymują się niesprzyjające warunki na polskich drogach. We wschodnich regionach sypie śnieg, który sprawia, że drogi robią się śliskie. W centrum opady są mieszane, a na zachodzie przeważa deszcz, który grozi gołoledzią w późniejszych godzinach.

Dramatyczna ucieczka przed ogniem. Kilka godzin siedzieli pod pomostem

- Widzieliśmy tornada ognia idące w naszym kierunku - opowiadał o dramatycznych chwilach mężczyzna z Tasmanii , który z żoną i piątką wnuków uratował się przed żywiołem, uciekając do morza. Rozległe pożary nie przestają nękać południowo-wschodnich stanów Australii. Strażacy robią co mogą, żeby opanować sytuację, zanim upał znów się nasili.

"Jak mucha oddalona o 5 tys. km"

Leży 10 mld lat świetlnych od Ziemi i jest najdalszą znaną astronomom supernową typu 1a. SN SCP-0401, nazywana także Mingusem może rzucić światło na największe zagadki Wszechświata.

Nadciągają "królewskie fale"

Dużo wyższe niż zazwyczaj i nazywane przez Amerykanów "królewskimi" fale zagoszczą w nadchodzących dniach na zbiornikach wodnych całego świata. Stanie się tak dzięki odpowiedniemu położeniu Słońca, Księżyca i Ziemi.

Olbrzym z głębin na niesamowitym filmie

Olbrzym nieśpiesznie przemierzający morskie głębiny i patrzący wprost w nasze oczy. Tak wygląda kałamarnica olbrzymia, którą udało się nagrać na wolności ekipie japońskich ekspertów. Zobacz niesamowity film, który powstał 900 m pod poziomem morza.