Najnowsze

Najnowsze

Widzialność spadła do 5 metrów

Mgła spowiła sporą część Chin w piątkowy poranek. Miejscami widoczność spadła do 5 metrów. Zamknięto autostrady i lotniska. W kraju zapanował komunikacyjny paraliż.

Wiązka światła ze Star Treka już w realu

Wiązka światła ze "Star Treka", która przyciągała obiekty i umożliwiała cumowanie statkom kosmicznym, nie jest już tylko fikcyjnym wynalazkiem. Właśnie odtworzyli go naukowcy ze szkockiego uniwersytetu St. Andrew, tyle że w wersji mikro.

Barwne oblicze zimowych Niemiec

Zima niejedno ma oblicze. Najchłodniejsza pora roku potrafi ukazać swój mroźny charakter i jednocześnie emanować feerią barw. Zobacz zdjęcia zimowych i mroźnych Niemiec.

Deszcze rozmyją śnieg. A potem wróci zima

Od poniedziałku przyjdzie kilkudniowe ocieplenie. Jednak to nie ono będzie głównym czynnikiem sprawczym, który uszczupli pokrywę śnieżną. Zrobią to deszcze, miejscami dość intensywne. A potem... zima wróci.

Temperatura zdecydowała za Beyonce? Aretha Franklin: To nie są warunki do śpiewu

Jak mówią specjaliści i koleżanki z branży, panujący w Waszyngtonie w czasie drugiej inauguracji Baracka Obamy chłód mógł zaszkodzić i jej głosowi, i jakości wykonania hymnu. Aretha Franklin, która na inauguracji z 2009 r. śpiewała na żywo przyznaje: - Temperatura wynosiła około 7-8 st. C (w rzeczywistości było jeszcze chłodniej - red.). Dla większości wokalistów, to nie są dobre warunki do śpiewania.

Delfin "poprosił" nurków o pomoc. "To mnie zwaliło z nóg!"

Nurkowie z Hawajów przeżyli niezwykłe spotkanie z delfinem. Zwierzę, które do nich podpłynęło było owinięte żyłką wędkarską. - Miał oplątany pysk i lewą płetwę. Wyciągnąłem w jego stronę rękę i pokazałem: podpłyń do mnie. A on to zrobił! - relacjonuje Keller Laros.

Psy ewoluowały dzięki śmieciom?

Psy mogły wyewoluować na śmietnikach pierwszych rolników - wynika z badań szwedzkich naukowców. W DNA tych zwierząt odleziono geny zaangażowane w trawienie skrobi. Było ich więcej niż u wilków.

Bakterie są w stanie wywołać deszcze

Burzowe chmury w atmosferze Ziemi są wypełnione bakteriami - wykazują najnowsze badania. Są ich ogromne ilości. Mają moc sprawczą, mogą wywoływać deszcze.

Woda zalała Wenecję. I po karnawale?

Woda gwałtownie przybrała w Wenecji. Do nieoczekiwanego zalania miasta doszło w nocy ze środy na czwartek. Przyprawiło to o ból głowy organizatorów weneckiego karnawału. Zabawa ma się zacząć w najbliższą sobotę.

2500 razy bardziej radioaktywna niż powinna

Rybę napromieniowaną w bardzo wysokim stopniu złowiono w porcie nieopodal japońskiej Fukushimy. Miała aż 2,5 tysiąca raza więcej promieniotwórczego cezu więcej niż wynosi norma.

Betelgeza i tajemnicze pasmo materii. Kosmiczna kolizja w Pasie Oriona?

Gwiazdozbiór Oriona może stać się areną kosmicznej kolizji. Najnowsze obserwacje pozwoliły odkryć w pobliżu Betelgezy, jego drugiej najjaśniejszej gwiazdy, tajemnicze pasmo materii. Według astronomów te dwa obiekty zderzą się całkiem niedługo, co w kosmicznej skali oznacza około 5 tys. lat.

2013 rokiem komet. Będą świecić miesiącami

2013 to rok komet: astronomowie zapowiadają, że niebo rozświetlą dwie najjaśniejsze komety od wielu lat, i prawdopodobnie jedne z najjaśniejszych w historii. Jedna z nich może zaświecić jaśniej niż Księżyc w pełni.

Zapisali sonety Szekspira w DNA. Alternatywa dla CD i dysków pamięci?

Poezja, artykuł naukowy, nagranie, zdjęcie własnego instytutu - takie informacje brytyjscy badacze zapisali w sekwencji DNA, a następnie bez problemów z niej odtworzyli. Przekonują, że taka metoda molekularnego przechowywania danych może być idealna do magazynowania dużych ilości informacji nawet przez tysiące lat. Jedną z zalet jest ogromna pojemność DNA - jeden gram jego sekwencji pomieści taką ilość informacji, dla której potrzebowalibyśmy aż 3 mln płyt CD.

Śnieg zanika, nadal bardzo ślisko

Dobre wieści dla kierowców: słabną opady śniegu. Przelotnie prószy w południowej Polsce, w ciągu dnia może też słabo padać w centralnych regionach. Zmotoryzowani wciąż jednak nie mogą przesadzać z prędkością ze względu na śliskie drogi.

"Daje popalić przede wszystkim pogoda". Trzecia doba bez prądu

Kilka tysięcy odbiorców na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie wciąż nie ma prądu po awariach wywołanych przez poniedziałkowe i wtorkowe opady. Marznący deszcz doprowadzał do uszkodzeń linii energetycznych, zrywały je także połamane gałęzie. Lepsza sytuacja jest w Małopolsce - tam energetycy walczą już tylko z pojedynczymi, bieżącymi awariami.

Piaskowy gigant rozciągnął się od Afryki do Europy

Licząca ponad tysiąc kilometrów chmura piasku i pyłu znalazła się nad Morzem Śródziemnym. Okazała się tak duża, że sięgnęła od wybrzeży Afryki do Europy. Ten swoisty most między kontynentami sfotografował satelita NASA.

"Pekiński kaszel" męczy stolicę

Po kilku dniach przerwy nad chińską stolicę powrócił gęsty smog. Wskaźnik zanieczyszczenia powietrza znów osiągnął wartość zagrażającą zdrowiu. Niska widoczność spowodowała utrudnienia w komunikacji lotniczej.

Ukraina w kleszczach zimy

Setki powalonych drzew, zniszczone budynki, pozrywane sieci wysokiego napięcia to efekt burzy śnieżnej jaka przetoczyła się przez Lwów. Atak zimy przeżyły też miasta na wschodzie Ukrainy.