Złote myśli

Telefony od widzów to nie tylko pozdrowienia i poezja, ale także źródło inspiracji twórczej :-)

My name is...

Widzom Szkła Kontaktowego tego pana przedstawiać nie trzeba. W środę były wiceminister aktywów państwowych bronił polskiej suwerenności energetycznej.

Prawie jak Marilyn Monroe

Jest w historii kina jedna scena która kojarzy się z Marilyn Monroe, a od teraz także i z Agatą Kornhauser-Dudą.

To wiele tłumaczy...

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki wskazuje winnego kryzysu w relacjach polsko - czeskich. Jest nim nasz ambasador w Czechach o obco nazwisku "Wakat".

Wesoła Nuka szuka domu

Młoda, energiczna wesoła suczka, która uwielbia zabawę i bliskość człowieka. Odnajdzie się w rodzinie z dziećmi, w domu osoby otwartej, ciepłej i gotowej na dużo miłości. Nuka czeka na dom i kochającego człowieka. Fundacja Przyjaciele Braci Mniejszych, Nowy Dwór Mazowiecki tel. 506 403 514 www.fundacjapsom.pl

Poezja rewolucyjna

Kącik poetycki Szkła Kontaktowego stale się rozwija dzięki talentom widzów i inspiracji ze strony polityków. Pan Zbigniew przedstawia dzieło pt. "Apel do widzów".

Parabumba Alma Mater

W sejmową debatę o przyszłości Polski z rewolucyjnym pomysłem wkracza Konfederacja.

Pozor!

Bracia Czesi próbowali się dogadać, jednak nic to nie dało. Szable w dłoń!

Kwiecista mowa

Premier Mateusz Morawiecki po skończeniu kariery polityka powinien zająć się prowadzeniem imprez okolicznościowych.

Piosenka dla bogaczy

Zapraszamy do obejrzenia propozycji nowego teledysku do piosenki "Pogoda dla bogaczy" Andrzeja Rybińskiego... ;-)

Polska czarną plamą?

Źródła energii to ostatnio dość kontrowersyjny temat w naszym kraju. Badania wskazują, że na tle innych państw Polska jest czarną plamą. Co na to Katarzyna Kwiatkowska i Wojciech Zimiński?

Wieczorek poetycki

Czwartkowe Szkło Kontaktowe zaczęliśmy od Asnyka i Norwida, a na deser zadzwonił do nas pan Maciej z Dynowa z utworem o Polskim Ładzie.

Jaka strata dla wszechświata?!

Były członek rządu Zjednoczonej Prawicy prof. Wojciech Maksymowicz dołączył do koła parlamentarnego Polska 2050. Utrata kolejnego posła nieszczególnie zmartwiła wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego.

Blending à la Michał Kempa

Nowo powstałe Centrum Badawczo-Rozwojowe tak zainspirowało Michała Kempę, że podzielił się z widzami autorskim przepisem na najlepszy blending sosów... nie tylko tych z Orlenu ;-)

Minister Gadżet

Nie od dziś wiadomo, że puzzle to popularna forma spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi, ale pucle od wiceministra spraw zagranicznych to dopiero gratka!

Idealny związek: nowy ład i dobra zmiana

Rzeczywistość w Polsce opisana poezją naszych widzów. Pan Jan przedstawia wiersz: "Idealny związek". Warto posłuchać! (...) Choć Ładek ma słaby charakter a Zmiana nie była dziewicą"(...)

Okiem eksperta

Poseł Marek Suski nie tylko błyskotliwie tłumaczy, ale także broni Polskiego Ładu.

Premier w trasie

Ryki, Stężyca, Nowa Wieś i Rzeszów to pierwsze przystanki na trasie rządowego busa. W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki wyruszył w Polskę z akcją promującą Polski Ład.

Nowa jednostka monetarna?

Raport Najwyższej Izby Kontroli ujawnił istnienie nowej jednostki monetarnej. Po popularnym jednym "sasinie" pojawia się jeden "mateusz". Ten odcinek Szkła Kontaktowego obejrzysz w całości w TVN24GO.

Kotka Czeczotka szuka człowieka

Czeczotka to młodziutka trikolorka, jest przytulaśna, milutka lgnie do człowieka. Lubi zabawę i głaskanie. Jest nauczona czystości. Czeka na dom w w którym będzie miała dużo powodów do mruczenia. Fundacja Przyjaciele Braci Mniejszych, Nowy Dwór Mazowiecki tel. 506 403 514 www.fundacjapsom.pl

Piątek z Pupilem

Ministerstwo Rolnictwa ma pomysł jak usprawnić pracę podległych mu urzędów. Piątek z pupilem to pomysł, który bardzo się nam podoba. Tylko co jeśli pupilem okaże się pyton królewski z sąsiad z biurka obok przyprowadzi swojego ratlerka?

Spotkanie z poezją

Premier niejednokrotnie udowadniał nam że zna poezję i nie waha się jej używać. Żeby utrwalić to przekonanie jeszcze raz sięgnął do literatury.

Ostatnia prosta

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił "ostatnią prostą" w walce z wirusem, tzn, że teraz już naprawdę "nie trzeba się go bać"?

Zaproszenie

Zbigniew Ziobro nie mógł zabrać głosu w sejmie, czy przyjmie zaproszenie do senatu i przemówi?

Co ślina na język przyniesie...

Co łączy Marka Dyducha i Włodzimierza Czarzastego prócz przynależności do jednego ugrupowania i wieku? O tym w powyższym materiale.