Rozłam w PO?

22 lutego 2013

"Mamy dobrą wiadomość dla opozycji". Protasiewicz delegowany do Nowoczesnej

Poseł PSL-UED Jacek Protasiewicz dołączył do poselskiego koła Nowoczesnej, co oznacza, że Nowoczesna znów będzie miała klub w Sejmie. - Pokazujemy tym wspólnym gestem, że inna polityka jest możliwa, polityka budowania i łączenia i to jest dzisiaj dla nas najważniejsze - podkreślił prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz.

Lubnauer: długi Nowoczesnej już nie są moje

- Długi, które ma Nowoczesna, to albo długi zaciągnięte przez byłego szefa partii Ryszarda Petru, albo zobowiązania z kampanii wyborczej, za które odpowiada były skarbnik Michał Pihowicz - stwierdziła Katarzyna Lubnauer.

Gowin pisze do członków PO: Tusk nas oszukał, kolesiostwo kwitnie

Zostaliśmy oszukani przez Donalda Tuska - napisał Jarosław Gowin w kolejnym liście otwartym do członków Platformy Obywatelskiej. Porównuje w nim premiera do "Millera z okresu afery Rywina". Ma za złe Tuskowi, że ostatnie skandale w PO chce "zamieść pod dywan", a kierownictwu partii, że nie walczy z "upartyjnieniem państwa" i "kolesiostwem".

Nitras rezygnuje z kierowania szczecińską Platformą. "Nie obrażam się"

Europoseł Sławomir Nitras zrezygnował we wtorek z kierowania szczecińską Platformą Obywatelską. Na zwołanej konferencji zapowiedział też, że nie zamierza się ubiegać o kierowanie lokalnymi strukturami na najbliższym zjeździe. - Te zawirowania nie są zagrożeniem dla jedności PO - uważa Paweł Graś.

PO wyrzuca radnych i traci większość w Łodzi

Łódzki konflikt pomiędzy frakcjami Cezarego Grabarczyka i Krzysztofa Kwiatkowskiego osiągnął apogeum. Z klubu oraz partii zostało wykluczonych ośmiu radnych uważanych za zwolenników byłego ministra sprawiedliwości. Tym samym PO straciła większość w łódzkiej radzie miasta.

Schetyna nie żałuje, że nie kandydował w wyborach. "Dobrze się stało"

Rywalizacja o wpływy w regionach to nie będzie walka pomiędzy zwolennikami Tuska a tzw. schetynowcami - uważa Grzegorz Schetyna, który we wtorek po raz pierwszy od ogłoszenia wyborów spotkał się z dziennikarzami w Sejmie. Stwierdził, że nie żałuje, iż nie wystartował w wyborach na szefa partii, ale jednocześnie nie chciał zdradzić, na kogo głosował.

PO wybrała Tuska. Ale Gowin z 20 proc.

Donald Tusk wygrał wybory na szefa PO. Otrzymał 79,58 proc. głosów. Jego rywal, Jarosław Gowin dostał 20,42 proc. głosów. Frekwencja w wyborach wyniosła 51,12 proc.

Gronkiewicz-Waltz: Rozłamu w PO nie będzie

W związku z prawdopodobną porażką Jarosława Gowina w wyborach na szefa PO, ponownie dyskutuje się nad jego przyszłością w partii. Zdaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz, nawet w przypadku odejścia Gowina z partii, w Platformie nie dojdzie do rozłamu.

Co dalej z Gowinem? Protasiewicz: Decyzja zostanie podjęta kolegialnie

- Gowin ustawił się w roli najbardziej krytycznego recenzenta PO - mówił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Jacek Protasiewicz (PO). Jak dodał, decyzja co do przyszłości Gowina zostanie podjęta kolegialnie. - Każde odejście z PO ludzi, którzy dobrze życzą swojej formacji, to strata - podkreślał.

Koniec gry o tron. Dziś wyniki wyborów na szefa PO

W piątek przed południem ogłoszone zostaną wyniki wyborów szefa PO. Według przedstawicieli partii frekwencja może minimalnie przekroczyć 50 proc. Po rozstrzygnięciu wyborów powróci zapewne kwestia politycznej przyszłości Jarosława Gowina, którego w przypadku przegranej, czeka m.in. wniosek o usunięcie z PO.

Ostatni dzień wyborów w PO. "Gowin się już wyrzucił"

W poniedziałek komisja wyborcza Platformy Obywatelskiej zakończy zbieranie głosów w wyborach szefa partii. Kandydatów jest dwóch - obecny przewodniczący Donald Tusk oraz skonfliktowany z nim Jarosław Gowin, były minister sprawiedliwości.

Gowin: wystartuję na szefa PO. Polska potrzebuje zmian

Były minister sprawiedliwości Jarosław Gowin poinformował, że będzie kandydował na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. O tej decyzji TVN24 informowała jaka pierwsza. W walce o przywództwo w partii Gowin zmierzy się z obecnym szefem PO Donaldem Tuskiem. - Doceniam osiągnięcia Donalda Tuska - stwierdził Gowin. Dodał jednak, że "nie akceptuje socjaldemokratycznych recept, które nam podsuwa".

Marcinkiewicz: Tusk bardzo dużo obiecuje i te obietnice są niepotrzebne

- Dziś premier Tusk traci wiarygodność w oczach Polaków - stwierdził w "Faktach po Faktach" w TVN24 były premier Kazimierz Marcinkiewicz. Jego zdaniem premier "bardzo dużo obiecuje i te obietnice są niepotrzebne". - Premier nie musi mówić, że będzie robił nowe otwarcie. Te rzeczy się po prostu robi - ocenił Marcinkiewicz.