"Patriotyczna ławka" kosztowała 100 tysięcy złotych, deszczu nie przetrwała

Autor:
bp
Źródło:
TVN24
Kosztowała 100 tysięcy złotych, deszczu nie przetrwała. "Patriotyczna ławka" w Poznaniu zniszczona
Kosztowała 100 tysięcy złotych, deszczu nie przetrwała. "Patriotyczna ławka" w Poznaniu zniszczonaTVN24
wideo 2/5
TVN24Kosztowała 100 tysięcy złotych, deszczu nie przetrwała. "Patriotyczna ławka" w Poznaniu zniszczona

Ławka z polską flagą w Poznaniu po 10 dniach od jej ustawienia nad Jeziorem Maltańskim została zniszczona przez deszcz. Uszkodzeniu uległy drewniane elementy instalacji, którą za 100 tysięcy złotych sfinansował Bank Gospodarstwa Krajowego. Z konstrukcji otaczającej samą ławkę schodzi farba.

Chodzi o jedną z biało-czerwonych konstrukcji w kształcie konturów Polski i zainstalowanymi w ich wnętrzu ławkami. Zasady korzystania z konstrukcji i ławek określa regulamin zawierający 15 punktów. Takie instalacje stanęły już między innymi w Olsztynie, Rzeszowie i Gdańsku.

Czytaj też: "Patriotyczna ławka" stanęła przy Pałacu Branickich, nikt nie poprosił o zgodę konserwatora zabytków

Ławka "z polską flagą" zniszczona przez deszcz

Jedna z instalacji nie przetrwała próby czasu. Chodzi o ławkę na poznańskiej Malcie, którą po 10 dniach od jej ustawienia nad jeziorem zniszczył deszcz.

Jak widać na nagraniach uchwyconych przez kamerę TVN24, uszkodzone zostały drewniane elementy konstrukcji. Z okalających samą ławkę biało-czerwonych konturów Polski i niebieskiego podestu schodzi farba.

Informację o zniszczeniach ławeczki otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Uszkodzona ławka "z polską flagą" w PoznaniuTVN24
Uszkodzona ławka "z polską flagą" w PoznaniuTVN24

Ławeczki z 15 punktami regulaminu

Ławki "z polską flagą" to "część akcji reklamowej, która promuje Polskę i polskie inwestycje wspierane przez BGK na terenie całego kraju" - poinformował września Bank Gospodarstwa Krajowego. Jak się okazało, to ta instytucja odpowiedzialna jest za konstrukcje ustawione w 16 polskich miastach - po jednej w każdym województwie. Każda z nich kosztowała 100 tysięcy złotych.

Zainteresowanie wzbudziła nie tylko cena i wygląd ławek, ale także towarzyszący im regulamin. W 15 punktach wymieniono między innymi konieczność trzymania się poręczy i korzystania z oparcia. Określona jest też maksymalna liczba osób siedzących na ławce w tym samym momencie - trzy (ich łączna waga nie może przekroczyć 225 kilogramów) - a także konieczność utrzymania 1,5-metrowego dystansu w oczekiwaniu na zwolnienie się miejsca. Na ławeczce nie można też spożywać alkoholu, środków psychotropowych i odurzających, palić tytoniu, papierosów elektronicznych i używać otwartego ognia.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości