TVN24 | Pomorze

Potrącenie pieszej na pasach. Za kierownicą 18-latek

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa,
dk/gp
Źródło:
Kontakt 24
W Lęborku piesza potrącona na pasach
W Lęborku piesza potrącona na pasachMiastoLębork2020/ Kontakt 24
wideo 2/7
MiastoLębork2020/ Kontakt 24W Lęborku piesza potrącona na pasach

Młody kierowca potrącił 66-letnią kobietę na przejściu dla pieszych w Lęborku (Pomorze). Prawdopodobnie nie ustąpił jej pierwszeństwa. Prawo jazdy ma od maja.

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy informację o potrąceniu pieszej na pasach w Lęborku na ulicy Okrzei. Jak przekazała nam aspirant Marta Szałkowska z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku, do zdarzenia doszło około godz. 11 na ulicy Okrzei.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący oplem corsą 18-latek nie udzielił pierwszeństwa prawidłowo idącej pieszej na przejściu dla pieszych. Poszkodowana to 66-letnia kobieta, mieszkanka Lęborka - przekazała policjantka.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Nowe przepisy od 1 czerwcaMinisterstwo Infrastruktury

Aps. Szałkowska dodała, że kobieta została przewieziona do szpitala na badania i obserwację. – Dopiero po tym będzie można stwierdzić, czy zdarzenie będzie zakwalifikowane jako wypadek, czy kolizja. Do tego czasu 18-latek zostaje do dyspozycji policji – podkreśliła.

Jak zaznaczyła, młody kierowca otrzymał prawo jazdy w maju.

Od 1 czerwca weszły w życie nowe przepisy, według których pieszy zachowujący szczególną ostrożność, wchodzący na przejście dla pieszych ma mieć pierwszeństwo przed każdym pojazdem za wyjątkiem tramwaju

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Autor:eŁKa, dk/gp

Źródło: Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: MiastoLębork2020/ Kontakt 24

Pozostałe wiadomości