Polska

Zanim został ministrem, mówił o karcie LGBT i "oddawaniu dzieci pedofilom". Politycy komentują

Polska

[object Object]
Piontkowski o karcie LGBT: próba wychowania dzieci, które zostaną oddane pedofilomtvn24
wideo 2/5

Nowy minister edukacji Dariusz Piontkowski, oceniając w marcu kartę LGBT, stwierdził, że to "próba seksualizacji dzieci na siłę" i "wychowania dzieci, które zostaną oddane w jakimś momencie pedofilom". Te słowa komentowali w środę politycy. Adam Szłapka z Nowoczesnej stwierdził, że Piontkowski to "skrajny fundamentalista". Zdaniem europosła PiS Ryszarda Czarneckiego jedna wypowiedź nie może przekreślać "fachowego przygotowania" ministra.

We wtorek rano w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda powołał nowych członków Rady Ministrów. Ministrem edukacji narodowej został Dariusz Piontkowski.

Zastąpił Annę Zalewską, która zdobyła mandat do europarlamentu.

Dariusz Piontkowski nowym szefem Ministerstwa Edukacji Narodowej
Dariusz Piontkowski nowym szefem Ministerstwa Edukacji Narodowejtvn24

CZYTAJ TAKŻE: SYLWETKA NOWEGO MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ >

"Próba wychowania dzieci, które zostaną oddane w jakimś momencie pedofilom"

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, przyszły minister edukacji narodowej, komentował 18 marca w telewizji państwowej deklarację LGBT podpisaną przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Za wychowanie dzieci odpowiadają przede wszystkim rodzice. To, co próbuje robić Platforma Obywatelska, Nowoczesna w Warszawie, ale także w innych dużych miastach, to jest próba seksualizacji dzieci na siłę według takich standardów lewackich, które wprowadzono w części krajów Europy Zachodniej. Bo przecież seksualizacja dziecka od drugiego czy trzeciego roku życia - do czego to ma prowadzić? Tak naprawdę jest to próba wychowania dzieci, które zostaną oddane w jakimś momencie pedofilom. Hasło adopcji dzieci przez pary homoseksualne w podobnym kierunku, niestety, zmierza. Zmierza w kierunku tego, żeby część dzieci została wychowana potem na niestandardowe zachowania seksualne.Dariusz Piontkowski

Szłapka: Piontkowski to skrajny fundamentalista

W środę tę wypowiedź nowego ministra komentowali politycy.

Adam Szłapka z Nowoczesnej stwierdził, że Piontkowski to "skrajny fundamentalista". - Przez to, że jest osobą dosyć nieznaną i bez specjalnego doświadczenia w zarządzaniu, to Polacy jeszcze nie wiedzą, że to fundamentalista - ocenił.

- Jedyne, co może nam dawać promyk nadziei w tym, że taka osoba przejmuje ministerstwo, to to, że przez te cztery czy pięć miesięcy kiedy będzie tam funkcjonował, nie zdąży się wdrożyć - dodał Szłapka.

Czarnecki: jedna wypowiedź nie może przekreślić fachowego przygotowania

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki stwierdził, że "jedna wypowiedź, która dla niektórych jest kontrowersyjna, a dla innych nie, nie może przekreślić jego przygotowania fachowego, co zresztą podkreślają też posłowie opozycji z komisji edukacji narodowej".

- Podkreślają, że jest bardzo merytoryczny - stwierdził.

Adam Szłapka i Ryszard Czarnecki komentują wypowiedź Piontkowskiego
Adam Szłapka i Ryszard Czarnecki komentują wypowiedź Piontkowskiego tvn24

Autor: ads//now / Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości