TVN24 | Polska

64-latek odpowie za znęcanie się nad zwierzętami. "Prowizoryczne budy, ryzyko uduszenia się"

TVN24 | Polska

Autor:
wini/
tam
Źródło:
PAP
Mircze (Lubelskie)
Mircze (Lubelskie)Google Earth
wideo 2/4
mircze

Mieszkaniec gminy Mircze (Lubelskie) odpowie za znęcanie się nad zwierzętami. Cztery psy, znalezione na posesji 64-latka, zostały przewiezione do schroniska. Właściciela czworonogów zatrzymała policja.

64-latek został zatrzymany przez policjantów z posterunku w Dołhobyczowie. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna trzyma psy w bardzo złych warunkach.

- Jak się okazało, na posesji 64-latka przebywały - w prowizorycznych budach - cztery psy. Były przywiązane na krótkich uwięziach, które powodowały u nich cierpienie i stwarzały realne zagrożenie uduszenia się - przekazała oficer prasowa Edyta Krystkowiak z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Psy trafiły do schroniskaPolicja lubelska

Psy trafiły do schroniska

Zwierzęta zostały zabezpieczone przez policjantów i przekazane pod opiekę Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Urzędu Gminy Mircze, a następnie trafiły do Schroniska dla Zwierząt w Zamościu. Psy objęto opieką weterynaryjną.

64-latek został zatrzymany przez policjantów. Usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzętami. A za to, według ustawy o ochronie zwierząt, grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Prowizoryczne budy w których mieszkać miały psyLubelska Policja

Autor:wini/ tam

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Policja lubelska

Pozostałe wiadomości