Akcja "Matki na granicę". Protest przed placówką SG w Michałowie i apel byłych pierwszych dam

Aktualizacja:
Autor:
mjz,
akw,js/tr
Źródło:
TVN24, PAP
Kwaśniewska: na tym spotkaniu były łzy zarówno po naszej, jak i ich stronie
Kwaśniewska: na tym spotkaniu były łzy zarówno po naszej, jak i ich stronieTVN24
wideo 2/25
TVN24Kwaśniewska: na tym spotkaniu były łzy zarówno po naszej, jak i ich stronie

Przed budynkiem Straży Granicznej w Michałowie odbył się protest, który ma zwrócić uwagę na sytuację migrantów przy granicy. Na miejscu pojawiły się Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska, które rozmawiały z funkcjonariuszami Straży Granicznej. - Emocje są po jednej i po drugiej stronie - zauważyła Kwaśniewska. Pierwsze damy wystosowały także apel, pod którym podpisała się też Danuta Wałęsa.

Protest odbył się w Michałowie. To miejscowość, w której pod koniec września pojawili się migranci z dziećmi, wobec których Straż Graniczna zastosowała tzw. push back i odstawiła na granicę z Białorusią.

GRANICA ŻYCIA I ŚMIERCI - OGLĄDAJ W TVN24 GO

Czytaj więcej: Los dzieci z Michałowa. Jazydzki aktywista: część dzieci migrantów jest bezpieczna

Uczestnicy demonstracji mieli ze sobą worki z rzeczami dla osób przebywających na granicy. To między innymi ciepłe ubrania, lekarstwa, jedzenie, ogrzewacze. Oprócz tego mieli ze sobą transparenty, między innymi z napisem "Granica człowieczeństwa", "Moją ojczyzną jest człowieczeństwo" czy "Stop torturom na granicy". Skandują: "Las to nie piaskownica" czy "Dzieci boją się ciemności".

Protest przed budynkiem Straży Granicznej w Michałowie
Protest przed budynkiem Straży Granicznej w MichałowieTVN24

Kwaśniewska: działacze na granicy nie są wrogiem

Na miejscu pojawiły się byłe pierwsze damy Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska. Podzielająca ich postulaty Danuta Wałęsa nie pojawiła się ze względu na stan zdrowia.

Kwaśniewska i Komorowska tego dnia rozmawiały ze Strażą Graniczną w jej siedzibie. Po rozmowach wyszły do dziennikarzy i protestujących.

- W takich sytuacjach są emocje. Te emocje są po jednej i po drugiej stronie - przyznała Jolanta Kwaśniewska. - To są osoby współodczuwające, podobnie jak my. Na tym spotkaniu były łzy zarówno po naszej, jak i ich stronie - opisała.

Była pierwsza dama zapewniła, że strażnicy będą widzieli w aktywistach, którzy działają na granicy "swoich sprzymierzeńców". - To nie jest wróg. Z tymi osobami nie można walczyć - zaznaczyła.

Ma być lepsza współpraca. Komorowska: czas pokaże, jak to będzie wyglądało

Anna Komorowska przyznała, że spotkanie w placówce SG nie należało do łatwych. - Aczkolwiek udało nam się pewne rzeczy ustalić. Wyjeżdżamy stąd z przeświadczeniem, że uda się nawiązać jakieś nici porozumienia, ponieważ udało nam się dojść do tego, że w pewnych sytuacjach jesteśmy sojusznikami, a nie stoimy po dwóch stronach barykady - powiedziała.

- Wydaje się, że ci, którzy tu zostają, będą mieli łatwiejszą współpracę ze Strażą Graniczną. Czas pokaże, jak to będzie wyglądało w praktyce. Będziemy się temu bardzo uważnie przyglądać, tego nie można zostawić bez kontroli - zapowiedziała.

Komorowska: w pewnych sytuacjach jesteśmy sojusznikami, a nie stoimy po dwóch stronach barykady
Komorowska: w pewnych sytuacjach jesteśmy sojusznikami, a nie stoimy po dwóch stronach barykadyTVN24

Straż Graniczna o spotkaniu z byłymi pierwszymi damami

Do spotkania z byłymi pierwszymi damami odniosła się na Twitterze Straż Graniczna. "Cieszymy się, że dziś była okazja, aby porozmawiać z byłymi pierwszymi damami oraz przedstawicielkami organizacji pozarządowych i przedstawić, jak wygląda sytuacja na granicy polsko-białoruskiej z perspektywy funkcjonariuszy Straży Granicznej, opowiedzieć o trudach służby i o naszej pomocy migrantom" - napisano. 

Rzeczniczka SG Anna Michalska poinformowała w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że obie panie prezydentowe oraz przedstawicielki organizacji pozarządowych, na spotkanie zaprosili funkcjonariusze SG w Michałowie z komendantem tej placówki oraz funkcjonariuszkami ze Stowarzyszenia "Łączy nas Granica", które działa przy Podlaskim Oddziale SG.

Michalska mówiła, że komendant przedstawił informację o sytuacji na granicy, przepisy prawne w ramach których działają pogranicznicy, rozmawiano także o codziennej pomocy, jakiej udziela migrantom na granicy Straż Graniczna od początku kryzysu migracyjnego.

Rzeczniczka zapewniła, że pomoc migrantom ze strony SG ma miejsce cały czas. Dodała, że patrole mają w autach i podają migrantom ciepłą herbatę, koce termiczne, żywność. Podała, że przykładowo Stowarzyszenie "Łączy nas Granica", które od wielu lat niosło głównie pomoc funkcjonariuszom SG, na przykład w sytuacjach zdrowotnych, teraz w dużej mierze organizuje różne zbiórki np. z Caritas Polska na rzecz cudzoziemców.

Apel byłych pierwszych dam

Byłe pierwsze damy wcześniej opublikowały apel w sprawie migrantów.

"Chcemy dziś wyrazić nasz sprzeciw wobec niehumanitarnego traktowania i odzierania z godności uchodźców w strefie przygranicznej polsko-białoruskiej i wspólnie zaapelować, by rząd, który sam nie pomaga, pozwolił na udzielanie pomocy medycznej i prawnej organizacjom humanitarnym i społecznym. Szczególnie nie zgadzamy się na nieludzkie traktowanie dzieci" - czytamy. 

"Nie zgadzamy się na stawianie nas – polskich kobiet i matek – w roli obserwatorek rozgrywającego się na naszych oczach dramatu" - dodały byłe pierwsze damy. 

Napisały, że "państwo polskie ma wystarczająco dużo instrumentów, by oddzielić tych, którzy niosą zagrożenie od tych, którzy potrzebują pomocy". "Nie zgadzamy się na stygmatyzowanie uchodźców i wykorzystywanie ich tragedii do bieżących celów politycznych" - podkreśliły. 

Wałęsa, Kwaśniewska i Komorowska wyraziły także wdzięczność "wszystkim ludziom dobrej woli w całej Polsce niosącym pomoc potrzebującym, a w sposób szczególny wszystkim działającym w strefie przygranicznej". "Dziękujemy lekarzom i ratownikom, wolontariuszom z grupy Medycy na Granicy, organizacjom pozarządowym, władzom samorządowym oraz mieszkańcom terenów przygranicznych za ich pomoc i włączanie zielonego światła w oknach swoich domów" - napisały.

Apel byłych pierwszych dam w sprawie migrantów: nie zgadzamy się na nieludzkie traktowanie dzieci
Apel byłych pierwszych dam ws. migrantów: nie zgadzamy się na nieludzkie traktowanie dzieci TVN24

Burmistrz Michałowa dziękuje i wita w "gminie dobrych ludzi"

W proteście uczestniczył też między innymi burmistrz Michałowa Marek Nazarko. Przywitał zgromadzonych w gminie, która - jak określił - jest nie tylko "piękna", ale jest też "gminą dobrych ludzi". - Robimy, co możemy i udowadniamy, że tutaj mieszkają dobrzy ludzie, ludzie, których obchodzi los innego człowieka. Chciałem wam podziękować, że jesteście dziś tutaj - powiedział.

Wypowiedź burmistrza Michałowa podczas protestu
Wypowiedź burmistrza Michałowa podczas protestuTVN24

Sterczewski: to jest naprawdę niesamowite, że jest nas tutaj coraz więcej

Na miejscu pojawił się także poseł Koalicji Obywatelskiej Franciszek Sterczewski, który w sierpniu, jeszcze przed wprowadzeniem stanu wyjątkowego, próbował przedrzeć się przez kordon strażników granicznych i dostarczyć koczującym wówczas migrantom pożywienie i leki.

- To jest naprawdę niesamowite, że przyjechaliśmy tutaj z moim biurem poselskim w sierpniu, (aby - red.) pomóc Fundacji Ocalenie, pomóc tym wszystkim osobom, które zaczęły orientować się, co się dzieje na tej granicy. Mija trochę czasu i to jest naprawdę niesamowite, że jest nas tutaj coraz więcej - powiedział do zgromadzonych.

Sterczewski: to jest naprawdę niesamowite, że jest nas tutaj coraz więcej
Sterczewski: to jest naprawdę niesamowite, że jest nas tutaj coraz więcej

Jedna z protestujących: bezpieczna granica to nie taka, na której ludzie umierają

- Apelujemy do zwykłej ludzkiej empatii, do takiej podstawowej wartości jak humanizm. Mówimy o ludziach, którzy głodują i zamarzają w lesie. Domagamy się przede wszystkim dopuszczenia pomocy humanitarnej. Bezpieczna granica to nie taka, na której ludzie umierają - mówiła w rozmowie z reporterką TVN24 jedna z obecnych na miejscu uczestniczek protestu.

Pomysłodawczyni akcji: to bardzo ważne, by to pokazały kobiety

Jeszcze przed rozpoczęciem protestu pomysłodawczyni akcji Joanna Stańczyk ze Stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet mówiła, że to "bardzo ważne, by to pokazały kobiety, że nie ma zgody na wywożenie dzieci do lasu".

- Jedziemy tam po to, żeby domagać się wpuszczenia organizacji humanitarnych i pomocowych, medyków - dodała. - Chcemy wymusić od naszego rządu i od służb, żeby te organizacje zostały wpuszczone - podkreśliła.

Uczestnicy protestu jadą na granicę z ciepłymi rzeczami, lekarstwaim i jedzeniemTVN24

"Jesteśmy zobligowani do tego, żeby w jakiś sposób wesprzeć ludzi"

Współorganizatorka akcji Katarzyna Kuca, również aktywistka z Fundacji Równik Praw, mówiła, że jedzie protestować, ponieważ "nie zgadza się z tym, co się dzieje". - Jeśli rząd nie reaguje, to my, obywatele jesteśmy zobligowani do tego, żeby w jakiś sposób wesprzeć ludzi, którzy znajdują się na granicy. Jestem również matką, nie wyobrażam sobie, żeby dzieci w takich warunkach spędzały chociażby dobę, a one tam siedzą dniami, tygodniami - dodała.

Autor:mjz, akw,js/tr

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Intensywne opady śniegu będą przechodzić nad południową Polską w nocy z piątku na sobotę i w sobotę. Na terenie dwóch województw, gdzie obowiązują czerwone alerty wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, pokrywa śnieżna ma wzrosnąć nawet o około pół metra. IMGW ostrzega również przed gołoledzią i intensywnymi opadami deszczu.

Spadnie nawet pół metra śniegu. Alerty najwyższego stopnia

Spadnie nawet pół metra śniegu. Alerty najwyższego stopnia

Aktualizacja:
Autor:
anw,dd,ps
Źródło:
IMGW, tvnmeteo.pl

W piątek od rana nad Polską unosi się smog. Najgorzej jest na południu kraju. W godzinach wieczornych w wielu miastach jakość powietrza określa się jako złą.

W tych miastach oddycha się najgorzej. Normy znacznie przekroczone

W tych miastach oddycha się najgorzej. Normy znacznie przekroczone

Aktualizacja:
Autor:
anw,ps
Źródło:
PAP, RCB, tvnmeteo.pl

Policjanci potraktowali sprawę 14-letniej Natalii jako "zaginięcie opiekuńcze", które ma niski priorytet i na ogół dotyczy na przykład dziecka, które "samowolnie oddaliło się" z domu poprawczego - wynika z nieoficjalnych ustaleń tvn24.pl. Raport autorstwa doświadczonych policyjnych kontrolerów, który w pełni oceni działania policjantów z Andrychowa, ma być gotowy w weekend.

Śmierć 14-letniej Natalii. Trzy priorytetowe stopnie poszukiwań. Sprawa nastolatki potraktowana jako "zaginięcie opiekuńcze"

Śmierć 14-letniej Natalii. Trzy priorytetowe stopnie poszukiwań. Sprawa nastolatki potraktowana jako "zaginięcie opiekuńcze"

Autor:
Robert
Zieliński
Źródło:
tvn24.pl

14-letnia Natalia we wtorek przez kilka godzin siedziała sama w centrum Andrychowa. Żadna z przechodzących w okolicy osób nie zainteresowała się jej stanem. Nikt też nie udzielił jej pomocy. Dziewczynka siedziała obok sklepu w centrum miasta. Gdy trafiła do szpitala, było już za późno. Reporter TVN24 nieoficjalnie dowiedział się, że dziewczynka miała wylew krwi do mózgu. Policja i znajomi rodziny przekazują różne informacje co do tego, kiedy informacja o zaginięciu dziecka trafiła do funkcjonariuszy.

Kiedy Natalia umierała, policjanci przesłuchiwali świadka w innej sprawie. "Zarzucam sobie, że czekaliśmy"

Kiedy Natalia umierała, policjanci przesłuchiwali świadka w innej sprawie. "Zarzucam sobie, że czekaliśmy"

Źródło:
Fakty TVN

Szymon Hołownia do oświadczenia majątkowego wpisał między innymi dom, mieszkanie, siedlisko wiejskie oraz dwa kredyty hipoteczne. Jako składniki mienia ruchomego marszałek Sejmu wymienił współczesną ikonę i obraz.

Dom, mieszkanie i kredyty marszałka Sejmu

Dom, mieszkanie i kredyty marszałka Sejmu

Autor:
/dap
Źródło:
tvn24.pl

3,3 miliona złotych oszczędności i nieruchomości warte około 63 milionów złotych znalazły się w oświadczeniu majątkowym posła PiS Andrzeja Guta-Mostowego. Dokument został opublikowany w piątek na stronie Sejmu.

To jeden z najbogatszych posłów

To jeden z najbogatszych posłów

Autor:
kris/dap
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Na stronie Sejmu pojawiło się oświadczenie majątkowe posła Koalicji Obywatelskiej (KO) Andrzeja Domańskiego, który według nieoficjalnych informacji, do których dotarła Arleta Zalewska z "Faktów" TVN, ma zostać ministrem finansów w przyszłym rządzie Donalda Tuska.

To ma być przyszły minister finansów. Pokazał majątek, w tym akcje żony

To ma być przyszły minister finansów. Pokazał majątek, w tym akcje żony

Autor:
kris/dap
Źródło:
tvn24.pl

Na stronie Sejmu opublikowane zostało oświadczenie majątkowe Donalda Tuska. Były premier i były szef Rady Europejskiej złożył je w związku z początkiem kadencji Sejmu. Tusk jest kandydatem na premiera ugrupowań, które mają większość w parlamencie.

Jest oświadczenie majątkowe Donalda Tuska

Jest oświadczenie majątkowe Donalda Tuska

Autor:
kris/dap
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Bitcoiny warte niemal 5 milionów złotych, dwa domy, mieszkanie i dwa kredyty ujawnił w oświadczeniu majątkowym poseł Sławomir Mentzen, jeden z liderów Konfederacji. Dokument został opublikowany na stronie internetowej Sejmu.

Król bitcoinów w polskim Sejmie. Oto majątek Sławomira Mentzena

Król bitcoinów w polskim Sejmie. Oto majątek Sławomira Mentzena

Autor:
/dap
Źródło:
tvn24.pl

Abonament RTV jest nie do uratowania - uważa członek Rady Mediów Narodowych Robert Kwiatkowski. Jego zdaniem oczekiwania i praktyka ostatnich lat spowodowały, że abonament nie powinien być podstawową formą finansowania mediów publicznych. 

Co dalej z abonamentem RTV? "Nie do uratowania"

Co dalej z abonamentem RTV? "Nie do uratowania"

Autor:
kris/dap
Źródło:
PAP, RMF FM, tvn24.pl

Liberalizacja zasad budowy lądowych elektrowni wiatrowych wzbudza emocje wśród polityków. Nową ustawę promuje cała nowa większość sejmowa. PiS dopatruje się afery, strasząc, że Polacy będą wywłaszczani, żeby postawić farmy wiatrowe.

Jest jeden cel tej ustawy. A PiS walczy z wiatrakami

Jest jeden cel tej ustawy. A PiS walczy z wiatrakami

Źródło:
Fakty TVN

Śnieg już przykrywa znaczny obszar Polski, a w pierwszy weekend grudnia jeszcze go przybędzie. I to w dużych ilościach. Jak zapowiadają się kolejne tygodnie tego miesiąca? Co widać w pierwszych prognozach pogody na święta Bożego Narodzenia? O tym wszystkim pisze w swoim blogu synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek.

Czy przez cały grudzień zima będzie tak zdeterminowana? Czy w święta będzie śnieg? Sprawdza nasza synoptyk

Czy przez cały grudzień zima będzie tak zdeterminowana? Czy w święta będzie śnieg? Sprawdza nasza synoptyk

Autor:
Arleta
Unton-Pyziołek
Źródło:
tvnmeteo.pl

To jest pytanie dla nas wszystkich: dlaczego nie reagujemy? - stwierdziła w "Faktach po Faktach" TVN24 Izabela Jezierska-Świergiel, wiceprezeska Fundacji ITAKA. Były komendant wojewódzki policji doktor Rafał Batkowski ocenił, że zostały spełnione wszystkie przesłanki, aby uruchomić Child Alert. - Ta sytuacja jest dla mnie zaskoczeniem - dodał. Reporterka TVN24 Małgorzata Marczok zwróciła uwagę, że dla rodziny nastolatki komunikat policji jest "niezrozumiały i przede wszystkim krzywdzący, ponieważ - ich zdaniem - policja wykazała się sporą opieszałością".

Śmierć 14-letniej Natalii. "To jest pytanie dla nas wszystkich: dlaczego nie reagujemy?"

Śmierć 14-letniej Natalii. "To jest pytanie dla nas wszystkich: dlaczego nie reagujemy?"

Autor:
tmw/ft
Źródło:
tvn24.pl

Kiedyś mieliśmy paradygmat, że do wychowania dziecka potrzeba całej wioski. Dzisiaj raczej zmierzamy ku koncepcji, która mówi, że dzieci są prywatną sprawą ich rodziców - mówiła w "Kampanii #BezKitu" w TVN24 Anna Krawczak z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Odnosiła się do sprawy sprawy śmierci 14-letniej Natalii z Andrychowa i szerzej, do społecznych reakcji na tego typu sytuacje. Ekspertka wspomniała o "zjawisku rozproszenia odpowiedzialności" oraz o "zjawisku kryzysu troski".

Śmierć 14-letniej Natalii. Ekspertka o "kryzysie troski" w społeczeństwie

Śmierć 14-letniej Natalii. Ekspertka o "kryzysie troski" w społeczeństwie

Autor:
mjz/adso
Źródło:
TVN24

Śmierć mózgowa spowodowana masywnym krwotokiem i obrzękiem mózgu była przyczyną śmierci 14-letniej Natalii, którą znaleziono nieprzytomną w Andrychowie - poinformowała krakowska prokuratura. Nasz reporter Robert Zieliński nieoficjalnie dowiedział się, że dziewczynka miała potężny wylew krwi do mózgu.

Śmierć 14-letniej Natalii. Znamy wstępne wyniki sekcji zwłok. Nieoficjalnie: dziewczynka miała potężny wylew

Śmierć 14-letniej Natalii. Znamy wstępne wyniki sekcji zwłok. Nieoficjalnie: dziewczynka miała potężny wylew

Aktualizacja:
Autor:
ms/PKoz
Źródło:
TVN24, PAP

Namierzenie 14-letniej Natalii z Andrychowa, która zmarła po tym, jak przez dłuższy czas siedziała na mrozie niedaleko sklepu, zajęło kilka godzin. Dziewczyna miała przy sobie telefon. Ekspert ds. cyberbezpieczeństwa tłumaczył na antenie TVN24, w jaki sposób można szybko lokalizować osoby za pomocą urządzenia, które wszyscy nosimy przy sobie. 

Jak zlokalizować dziecko za pomocą telefonu? "Ustawienie trwa chwilę"

Jak zlokalizować dziecko za pomocą telefonu? "Ustawienie trwa chwilę"

Autor:
kgo//am
Źródło:
TVN24

Po śmierci 14-letniej Natalii w Andrychowie (woj. małopolskie) policja wszczęła wewnętrzną kontrolę dotyczącą działań podjętych przez miejscowych funkcjonariuszy związanych ze zgłoszeniem zaginięcia nastolatki. Bliscy i krewni zmarłej dziewczynki przedstawiają przygotowaną przez siebie sekwencję zdarzeń.

Śmierć Natalii w Andrychowie. Rozbieżne relacje i policyjna kontrola działań

Śmierć Natalii w Andrychowie. Rozbieżne relacje i policyjna kontrola działań

Autor:
ms/PKoz
Źródło:
TVN24, PAP

Policjanci zwracają uwagę na groźne konsekwencje wychłodzenia organizmu. Mogą one doprowadzić do utraty życia lub zdrowia. Jak podkreślają policjanci, szczególnie narażeni są bezdomni, osoby starsze i nietrzeźwe. Apelują, by nie być obojętnym. "Pamiętajmy, jeden telefon może uratować czyjeś życie" - przypominają.

"Pamiętajmy, jeden telefon może uratować czyjeś życie"

"Pamiętajmy, jeden telefon może uratować czyjeś życie"

Autor:
mg/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mężczyzna został potrącony przez dwa samochody w Alejach Jerozolimskich. Do wypadku doszło w miejscu, gdzie nie ma przejścia dla pieszych. Ranny trafił do szpitala.

Mężczyzna potrącony przez dwa samochody trafił do szpitala

Mężczyzna potrącony przez dwa samochody trafił do szpitala

Autor:
mg/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Sekcja zwłok nie pomogła w ustaleniu przyczyn śmierci Gabriela Seweryna. Potrzebne są dodatkowe badania, między innymi pod kątem ewentualnego zażycia narkotyków, alkoholu i innych niedozwolonych farmaceutyków. Sekcja wykluczyła obrażenia ciała.

Śmierć Gabriela Seweryna. Znane są wyniki sekcji

Śmierć Gabriela Seweryna. Znane są wyniki sekcji

Autor:
mag/PKoz
Źródło:
tvn24.pl

Republikanin George Santos, oskarżony o defraudację pieniędzy na kampanię wyborczą oraz sfabrykowanie dużej części swojej biografii, ze skutkiem natychmiastowym stracił mandat w Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych. W piątek izba niższa amerykańskiego Kongresu po raz trzeci głosowała w tej sprawie. O usunięcie Santosa wnioskowali nowojorscy republikanie.

Republikanin George Santos poza Izbą Reprezentantów. "Gość okradał swoją kampanię"

Republikanin George Santos poza Izbą Reprezentantów. "Gość okradał swoją kampanię"

Autor:
tmw/ft
Źródło:
tvn24.pl/PAP/Reuters

Od piątku dla ruchu turystycznego zamknięty jest popularny szlak z Doliny Pięciu Stawów Polskich przez Świstówkę Roztocką do Morskiego Oka. Zimuje tam niedźwiedzica z młodymi.

Zamknięty popularny szlak w Tatrach. Zimuje tam niedźwiedzica

Zamknięty popularny szlak w Tatrach. Zimuje tam niedźwiedzica

Autor:
ps
Źródło:
PAP

Kierowca hyundaia uderzył na parkingu w barierki ochronne i spadł na drogę zjazdową z DK 94. Na szczęście wtedy pustą. Skończyło się na strachu, uszkodzeniach auta i mandacie. Policjanci apelują, by dostosować prędkość samochodu do warunków panujących na drodze oraz o ostrożną jazdę.

Przebił barierki na parkingu i spadł na drogę zjazdową

Przebił barierki na parkingu i spadł na drogę zjazdową

Autor:
pop
Źródło:
tvn24.pl

Nie tylko zarzuty, ale też nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnych mieszkań i zakaz zbliżania się do bliskich grożą sprawcom przemocy domowej. Mogę je wydać interweniujący policjanci lub prokurator. Ostatnio mieszkania z tego powodu musieli opuścić 55-latek z powiatu zwoleńskiego i mieszkaniec podwarszawskich Starych Babic. 

Sprawcy przemocy z zarzutami i nakazami natychmiastowego opuszczenia mieszkań

Sprawcy przemocy z zarzutami i nakazami natychmiastowego opuszczenia mieszkań

Autor:
pop
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Tydzień temu redakcja "Dzień Dobry TVN" w ramach cyklu "Miejska dżungla" przeprowadziła eksperyment, w którym chłopiec bez kurtki siedzi na ławce w zimny dzień – sprawdzano, ile osób przejmie się jego losem. W ostatnich dniach usłyszeliśmy wstrząsającą historię 14-letniej Natalii. Przez kilka godzin nikt się nią nie interesował - dziewczynka zmarła z wychłodzenia w centrum Andrychowa. Reportaż Bartka Dajnowskiego z "Dzień Dobry TVN". 

Na 800 przechodniów, jego losem zainteresowało się siedem kobiet i trzech mężczyzn. Eksperyment "Dzień Dobry TVN"

Na 800 przechodniów, jego losem zainteresowało się siedem kobiet i trzech mężczyzn. Eksperyment "Dzień Dobry TVN"

Autor:
asty//mrz
Źródło:
Dzień Dobry TVN

Nie będę przeciągał i nie będę tego opóźniał - stwierdził w piątek prezydent Andrzej Duda, zapytany o to, kiedy spodziewa się zaprzysiężenia rządu Donalda Tuska. - Będę to robił spokojnie, zgodnie ze zwyczajem u nas obowiązującym, parlamentarnym, wyborczym i politycznym - dodał.

Kiedy rząd Donalda Tuska? Prezydent: nie będę przeciągał i nie będę opóźniał

Kiedy rząd Donalda Tuska? Prezydent: nie będę przeciągał i nie będę opóźniał

Autor:
ks/ft
Źródło:
TVN24, PAP

Od świątecznych klasyków, jak Paryż czy Nowy Jork, po azjatycką egzotykę, której z Bożym Narodzeniem raczej nie kojarzymy. Magazyn podróżniczy "Condé Nast Traveler" stworzył listę "32 najlepszych miejsc do spędzenia świąt". W zestawieniu znalazło się jedno polskie miasto.

"Bajkowe miasto" z Polski na liście "najlepszych miejsc do spędzenia świąt"

"Bajkowe miasto" z Polski na liście "najlepszych miejsc do spędzenia świąt"

Autor:
kgo//am
Źródło:
"Condé Nast Traveler"

Telewizja TVN24 w listopadzie 2023 roku była najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym, osiągając 7,2 procent udziału w widowni w grupie ogólnej (widzowie powyżej 4. roku życia) - wynika z danych Nielsen TV Audience Measurement. To drugi najwyższy wynik w historii. Konkurencję pozostawiły w tyle także "Fakty" TVN, a w kategorii portali stacji informacyjnych - tvn24.pl.

Doskonałe wyniki TVN24, "Faktów" TVN i tvn24.pl. Dziękujemy widzom i czytelnikom!

Doskonałe wyniki TVN24, "Faktów" TVN i tvn24.pl. Dziękujemy widzom i czytelnikom!

Autor:
kris/dap
Źródło:
TVN24 Biznes

W piątkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana. W Danii odnotowano wygraną drugiego stopnia. W Polsce najwyższe były trzy wygrane czwartego stopnia. W następnym losowaniu można wygrać 140 milionów złotych.

Wyniki Eurojackpot z 1 grudnia 2023. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Wyniki Eurojackpot z 1 grudnia 2023. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Autor:
kris/dap
Źródło:
TVN24 Biznes

Wielu Polaków deklaruje, że wybiera książkę na prezent pod choinkę. Chętnie sięgamy zarówno po beletrystykę, jak i biografie, reportaże, literaturę popularnonaukową czy książki historyczne. Rok 2023 obfitował w zarówno polskie, jak i zagraniczne ciekawe premiery. Co wybrać na świąteczny upominek? Podpowiadamy.

10 dobrych książek pod choinkę. Reportaże, biografie i powieści na prezent

10 dobrych książek pod choinkę. Reportaże, biografie i powieści na prezent

Autor:
Anna
Zaleska
Źródło:
tvn24.pl
Tajemnicza inwestycja twórcy SKOK-ów. Dla kogo kamienica w centrum Sopotu?

Tajemnicza inwestycja twórcy SKOK-ów. Dla kogo kamienica w centrum Sopotu?

Tomasz
Słomczyński
Autor:
Tomasz
Słomczyński
Źródło:
tvn24.pl
Premium

Jak ustaliła Wirtualna Polska, tuż po wyborach w prawie wszystkich księgach wieczystych nieruchomości, których właścicielem lub współwłaścicielem jest Daniel Obajtek, pojawiły się wpisy o zmianie statusu własności. Według dziennikarzy WP, stało się to za pośrednictwem co najmniej sześciu sądów - w 20 księgach wieczystych pojawiły się wzmianki dotyczące zmian w dziale opisującym status własności nieruchomości. Część z nich, na podstawie darowizny, trafiło do jego syna. 

Media: Daniel Obajtek pozbywa się nieruchomości. Przekazuje je synowi

Media: Daniel Obajtek pozbywa się nieruchomości. Przekazuje je synowi

Autor:
JW/ams
Źródło:
Wirtualna Polska

Prezydent Andrzej Duda bierze udział w konferencji klimatycznej COP28 w Dubaju. - Człowiek i jego potrzeby muszą być na czele transformacji energetycznej. To obecne i przyszłe zdrowie, bezpieczeństwo i dobrobyt ludzi powinny być umieszczane w centrum każdej polityki klimatycznej - mówił polski przywódca. Dodał, że "planeta, na której żyjemy, jest naszym wspólnym dziedzictwem, które wymaga szczególnej troski".

Duda: społeczność międzynarodowa powinna stać z tym problemem twarzą w twarz

Duda: społeczność międzynarodowa powinna stać z tym problemem twarzą w twarz

Autor:
ps
/ prpb
Źródło:
PAP

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira w podcaście "Wybory kobiet" stwierdziła, że skład nowego rządu pokaże, ile "jako polityczki mamy do zrobienia". W rozmowie z Arletą Zalewską z "Faktów" TVN i Aleksandrą Pawlicką z "Newsweeka" podkreśliła, że nie należy popadać w zbytni pesymizm, bo "myśmy już naprawdę dużo zrobiły jako kobiety, jako polityczki, dziennikarki, osoby kreujące przestrzeń publiczną".

"Wybory kobiet". Seksizm w Sejmie, "jak w każdym innym zakładzie pracy". Jak z nim walczyć

"Wybory kobiet". Seksizm w Sejmie, "jak w każdym innym zakładzie pracy". Jak z nim walczyć

Autor:
asty/ft
Źródło:
TVN24

Dziennikarze tvn24.pl, TVN i TVN24 są wśród nominowanych do tegorocznych nagród Grand Press. Nominacje otrzymali: Justyna Suchecka, Piotr Szostak, Wojciech Bojanowski, Filip Folczak, Olga Orzechowska, Maciej Duda, Łukasz Ruciński, Michał Fuja, Grzegorz Głuszak, Marcin Jakóbczyk, Piotr Świerczek, Robert Zieliński, Olga Mildyn, Ewa Galica, Marcin Gutowski, Edyta Krześniak, Piotr Jacoń, Adam Diehl, Piotr Karczewski, Michał Przedlacki, Łukasz Frątczak, Dariusz Kubik i Grzegorz Łakomski.

Nominacje dla dziennikarzy tvn24.pl, TVN24 i TVN do nagrody Grand Press

Nominacje dla dziennikarzy tvn24.pl, TVN24 i TVN do nagrody Grand Press

Autor:
red.
Źródło:
tvn24.pl