Usłyszeli huk, zobaczyli dym. Strażnicy graniczni wyciągnęli kierowcę z płonącej ciężarówki

Autor:
ms/gp
Źródło:
tvn24.pl,BiOSG
Do zdarzenia doszło w Lipowicy w powiecie krośnieńskim na Podkarpaciu
Do zdarzenia doszło w Lipowicy w powiecie krośnieńskim na Podkarpaciu Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, Komenda Miejska Policji w Krośnie
wideo 2/10
Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, Komenda Miejska Policji w Krośnie Do zdarzenia doszło w Lipowicy w powiecie krośnieńskim na Podkarpaciu

W Lipowicy (Podkarpacie) doszło do czołowego zderzenia dwóch ciężarówek. Jeden z samochodów stanął w płomieniach, kierowca pojazdu utknął w kabinie. Na pomoc ruszyli strażnicy graniczni z Sanoka, którzy wyciągnęli mężczyznę z płonącego samochodu. 

Do zdarzenia doszło w środę (23 listopada) na odcinku drogi krajowej numer 19 w miejscowości Lipowica w powiecie krośnieńskim. Strażnicy graniczni z placówki w Sanoku prowadzili tam działania związane z przeciwdziałaniem nielegalnej migracji. - Usłyszeli ogromny huk. Jak się okazało, doszło do zderzenia dwóch ciężarówek. Patrol natychmiast udał się na miejsce zdarzenia - relacjonuje chorąży sztabowy Andrzej Bembenek z zespołu prasowego Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. I podkreśla: - Szybka reakcja zapobiegła tragedii. 

Jeden z kierowców ciężarówki był uwięziony w kabinie. Pogranicznicy pomogli mu w ewakuacjiBieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Wydobywał się dym, kierowca był uwięziony w kabinie

Jak relacjonuje rzecznik, z jednej z ciężarówek wydobywał się już dym. - Strażnicy graniczni ruszyli na pomoc kierowcom. Jeden z nich był uwięziony w kabinie. Mundurowi niezwłocznie pomogli mu w ewakuacji - informuje Andrzej Bembenek. 

Jak dodaje, pogranicznicy udzielili pierwszej pomocy także drugiemu kierowcy i do czas przyjazdu służb ratunkowych zabezpieczali miejsce zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Lipowica w powiecie krośnieńskim na Podkarpaciu Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Nie chciał uderzyć w tył pojazdu, zderzył się z ciężarówką

Jak ustaliła krośnieńska policja, kierowcy to 40 i 42 latek. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że 40-letni kierujący dafem, chcąc uniknąć najechania na tył poprzedzającego go pojazdu, zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z ciężarowym iveco - poinformował podkomisarz Paweł Buczyński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. 

Obaj kierowcy zostali przetransportowani do krośnieńskiego szpitala. Jak informuje krośnieńska policja, obrażenia, jakich doznali, nie zagrażają ich życiu. W trakcie wypadku byli trzeźwi.

Autor:ms/gp

Źródło: tvn24.pl,BiOSG

Źródło zdjęcia głównego: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Pozostałe wiadomości