TVN24 | Polska

Paralotniarz spadł na pole, z urazem kręgosłupa trafił do szpitala

TVN24 | Polska

Autor:
wini
Źródło:
TVN24 Kraków
Paralotniarz spadł na pole orne
Paralotniarz spadł na pole orneMałopolska Policja
wideo 2/4
slideshow dla Ani

Policjanci z Tarnowa (Małopolska) dostali informację o pilocie motoparalotni, który spadł na ziemię w miejscowości Łęg Tarnowski. Mężczyzna z urazem kręgosłupa został przewieziony do szpitala.

Zgłoszenie wpłynęło do służb ratunkowych w niedzielę około godziny 14. - Paralotniarz stracił sterowność i jego motoparalotnia spadła na pole orne – tłumaczy Paweł Klimek, oficer prasowy tarnowskiej policji.

Śledztwo Komisji Badań Wypadków Lotniczych

Na miejsce pojechali policjanci i strażacy, a także pogotowie ratunkowe. Ratownicy udzielili 48-latkowi pierwszej pomocy i przewieźli go do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili u mężczyzny uraz kręgosłupa.

Wypadek motoparalotniarzaMałopolska Policja

Okoliczności wypadku ustala policja. – Paralotniarz stracił kontrolę nad statkiem powietrznym, jak twierdzą świadkowie, w wyniku silnego podmuchu wiatru – przekazał Klimek. O sprawie została powiadomiona Komisja Badań Wypadków Lotniczych, a także prokurator.

- Na miejscu przeprowadzono oględziny, a zniszczoną motoparalotnię zabezpieczono do dalszych szczegółowych oględzin. W sprawie wypadku wszczęto dochodzenie, które przy udziale ekspertów z zakresu wypadków lotniczych pozwoli na ustalenie wszystkich jego okoliczności – informuje rzecznik.

Autor:wini

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: Małopolska Policja

Pozostałe wiadomości