"Wiem, że sobie poradzimy i wyjdziemy z tego silniejsi niż kiedykolwiek"

Źródło:
TVN24
Mosbacher: wyjdziemy z tego silniejsi niż kiedykolwiek
Mosbacher: wyjdziemy z tego silniejsi niż kiedykolwiekTVN24
wideo 2/13
Mosbacher: wyjdziemy z tego silniejsi niż kiedykolwiekTVN24

Dla tych, którzy mają teraz kłopoty, mam radę. Zacznijcie myśleć o tym, za co możecie być wdzięczni. Za to, że wasza rodzina jest zdrowa, że żyjecie w pięknym kraju, z wartościami demokratycznymi. I nikt nie zostawi was samych. Obiecuję - mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher. Podkreśliła, że "zarówno demokracja, jak i wolność prasy w czasach pandemii są konieczne". - Zawsze będę bronić waszej wolności - zapewniła.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher w rozmowie z Piotrem Kraśko mówiła między innymi o tym, jak się czuje w czasie globalnej pandemii COVID-19.

- Jestem w grupie wysokiego ryzyka, w przeszłości przechodziłam zapalenie płuc, ale czuję się doskonale i bezpiecznie tu w Polsce. Myślę, że rząd polski radzi sobie doskonale. Podjął szybkie działania. Szczerze mówiąc, czuję się tu bezpieczniej niż w Nowym Jorku - przyznała.

"Kapitan nie opuszcza swojego okrętu"

Była pytana z jakich powodów zdecydowała się pozostać w Warszawie. - Przede wszystkim jestem ambasadorem. Mam ponad 600 pracowników, w Polsce jest 40 tysięcy amerykańskich obywateli i cztery tysiące żołnierzy. Po prostu nie mogłam zrobić inaczej. Kapitan nie opuszcza swojego okrętu, dlatego moim zadaniem jest upewnienie się, że wszyscy obywatele amerykańscy i żołnierze oraz cały personel są bezpieczni i zdrowi - podkreśliła.

- Bardzo się cieszę, że mogę powiedzieć, że nie mieliśmy ani jednego przypadku COVID-19 w ambasadzie. Wysłaliśmy tysiąc obywateli amerykańskich z powrotem do kraju - dzięki pracy rządu tutaj na miejscu i linii lotniczych LOT - dodała ambasador.

Mosbacher: kapitan nie opuszcza swojego okrętu
Mosbacher: kapitan nie opuszcza swojego okrętuTVN24

"Nasz duch jest niezłomny"

Ambasador mówiła także o nastrojach społecznych w Stanach Zjednoczonych.- Rozmawiałam z pewnym generałem z Nowego Jorku, który stawia szpital polowy i gdy zaczął mi opowiadać o szpitalach, które budowali, to brzmiało to surrealistycznie. Wydaje się, że Nowy Jork zawsze powinien być miejscem tętniącym życiem. Na Times Square ludzie powinni stać ramię w ramię. To jest nie do pomyślenia, ale byłam tam w dniu zamachu na World Trade Center [11 września 2001 roku - przyp. red.] i wiem, że sobie poradzimy i wyjdziemy z tego silniejsi niż kiedykolwiek - zapewniała.

Mosbacher: wyjdziemy z tego silniejsi niż kiedykolwiek
Mosbacher: wyjdziemy z tego silniejsi niż kiedykolwiekTVN24

- Nasz duch jest niezłomny. To niesamowite, że gdy pojawia się kryzys, to się jednoczymy. Tym razem będzie tak samo. Jesteśmy przedsiębiorcami, wojownikami i optymistami i wierzymy, że jesteśmy w stanie zatriumfować - dodała amerykańska ambasador.

- Myślę, że do normalności wrócimy, może innej niż ta, którą znaliśmy, ale to nas nie powstrzyma. Przez całe swoje życie uważałam, że bardzo dużo kroków trzeba zrobić w ciemno. Ale jeśli człowiek wierzy w samego siebie, to ma pewność, że uda mu się przejść przez ten niepewny czas obronną ręką - mówiła dalej Mosbacher.

Mosbacher: nasz duch jest niezłomny
Mosbacher: nasz duch jest niezłomnyTVN24

"To nie jest koniec świata"

Jak podkreśliła, obecna sytuacja, mimo licznych trudności, "to nie jest koniec świata, to jest wyzwanie". - Bóg jeden wie, że niezależnie skąd jesteśmy, nasze życie zawsze jest pełne trudności. Te obecnie może są wyjątkowo duże, ale pokonamy je. Dla tych, którzy mają teraz kłopoty - mam radę. Zacznijcie myśleć o tym, za co możecie być wdzięczni. Za to, że wasza rodzina jest zdrowa, że żyjecie w pięknym kraju, z wartościami demokratycznymi. I nikt nie zostawi was samych. Obiecuję. To jest wspaniałe, jak pomoc w takim czasie pojawia się - kontynuowała amerykańska ambasador.

O #koncertdlabohaterów: to było absolutnie cudowne

Odniosła się także do akcji #koncertdlabohaterów. W trakcie charytatywnego koncertu ruszyła zbiórka na rzecz Fundacji TVN "Nie jesteś sam". Zgromadzone środki przekazywane są na walkę z pandemią COVID-19.

Stwierdziła, że to było "absolutnie cudowne". - Inspirację można znaleźć wszędzie. Inspirujące jest to, jak ludzie się jednoczą. Jeśli popatrzymy na ten kryzys, to jednoczymy się nie tylko jako rodziny i sąsiedzi, ale jako kraje i narody. I pokonamy [go - przyp.red.]. To są właśnie te chwile, gdy robimy krok w tył i zastanawiamy się, co jest dla nas ważne. To przyjaciele, rodzina i wolności - podkreśliła.

Mosbacher o koncercie charytatywnym TVN: to było absolutnie cudowne
Mosbacher o koncercie charytatywnym TVN: to było absolutnie cudowne TVN24

Mosbacher: zawsze będę bronić waszej wolności

Ambasador USA mówiła także o roli wolnych mediów, zwłaszcza w tak ważnych chwilach, jak trwająca obecnie pandemia. Jak wskazywała, "wolność prasy i wypowiedzi jest rzeczą fundamentalną dla demokracji, to kamień węgielny demokracji w Stanach Zjednoczonych". - Udzielam właśnie wywiadu dla TVN i mogę powiedzieć, że uwielbiam wasze programy. Są ciekawe i inspirujące. Czy sądzę, że bywacie stronniczy wobec prezydenta [USA, Donalda - przyp. red.] Trumpa? Tak, tak sądzę. Czy mi się to podoba? Nie. Ale zawsze będę bronić waszej wolności, abyśmy mogli mówić to, co tylko chcemy - zapewniła.

- To wynika z mojego politycznego doświadczenia: trzeba mieć twardą skórę, trzeba być w stanie przyjmować ciosy. Może mi się nie podobać, co mówią ludzie, ale będę bronić ich prawa do tego. Zarówno demokracja, jak i wolność prasy w czasach pandemii są konieczne - podkreśliła Mosbacher.

Mosbacher: zawsze będę bronić waszej wolności
Mosbacher: zawsze będę bronić waszej wolności

Jak dodała, "przejrzystość i informacja to władza". Wspomniała w tym kontekście działania władz Chin, gdzie wybuchła epidemia. - To, że nie otrzymujemy informacji z Chin, tylko zmniejsza nasze szanse na walkę z kryzysem. Dlatego otwartość jest fundamentalna dla każdego kraju. Chiny nie są demokracją i widać to teraz. Bo przez to, że nie są otwarci, nie dostaliśmy informacji o tej chorobie tak szybko, jak powinniśmy. Takiego właśnie rodzaju problemy zmniejszają naszą szansę przygotowania - zwracała uwagę.

"Pewne zmiany nastąpią, ale może nie będą aż tak rewolucyjne"

Amerykańska ambasador w Polsce mówiła także między innymi o tym, jak pandemia może wpłynąć w przyszłości na naszą pracę. - Czy wrócimy do biur i będziemy prowadzili interesy jak dawnej? Tego nie wiem. Wiele firm radzi sobie używając nowych technologii. Część firm popatrzy i zastanowi się, czy potrzebuje biur, czy może wystarczy praca zdalna. Myślę, że będzie to miało też pozytywne skutki. Na przykład kobiety, które mają dzieci, będą mogły pracować z domu. Nie wiem jednak, czy poradzimy sobie tak zupełnie bez biur. Ale może nie będą musiały mieć już setek pięter. Potrzebujemy czasami wyjść z domu, takiej dyscypliny, jaką daje praca - mówiła.

Jak stwierdziła, "pewne zmiany nastąpią, ale może nie będą aż tak rewolucyjne".

"Ta pandemia jest ostatnim dzwonkiem"

Mosbacher mówiła także o tym, jaką świat może wyciągnąć lekcję z pandemii. - Musimy myśleć szerzej, jeśli chodzi o główne zagrożenia. Bardzo skupialiśmy się na terroryzmie - zauważyła.

Stwierdziła również, że "ta pandemia jest ostatnim dzwonkiem". - Przekonaliśmy się, że matka natura ma jeszcze w zanadrzu kilka broni, które musimy traktować bardzo poważnie. To była pobudka - oceniła.

"Nie ma powodu, by amerykańskie firmy przenosiły się gdzie indziej"

Amerykańska ambasador była także pytana, czy sytuacja gospodarcza w Polsce może doprowadzić do tego, że z naszego kraju zaczną się wycofywać amerykańscy inwestorzy. Jak mówiła, "Polska ma świetną biznesową atmosferę".

- Nie słyszałam o żadnej firmie, która chce się wycofać z Polski. Wręcz przeciwnie. Przed pandemią chcieli inwestować w Polsce jeszcze więcej. Firmy mają plany rozwoju i wrócą do nich. Polska nadal jest państwem dynamicznym, jest bardzo przyjazna robieniu interesów. Nie ma powodu, by amerykańskie firmy przenosiły się gdzie indziej - stwierdziła.

Co z amerykańskimi firmami w Polsce? Odpowiada ambasador Mosbacher
Co z amerykańskimi firmami w Polsce? Odpowiada ambasador MosbacherTVN24

O pracy amerykańskiej ambasady: nadal dajemy radę robić to, co trzeba

Opisywała również jak wygląda obecnie organizacja pracy w amerykańskiej ambasadzie. - Pracujemy intensywnie, ale w większości zdalnie. Mamy niesamowite możliwości technologiczne i z nich korzystamy. Nadal dajemy radę robić to, co trzeba. Większość pracowników pracuje zdalnie - tłumaczyła.

- Robimy wszystko, aby ludzie wrócili do pracy i by było to bezpieczne. W każdej windzie są odkażacze. Myślimy już o przyszłości. Gdy zaczniemy już wracać do pracy, chcemy, żeby było tu najbezpieczniej, jak tylko to możliwe - zapewniła Georgette Mosbacher.

Ambasador Mosbacher o pracy ambasady w czasie epidemii
Ambasador Mosbacher o pracy ambasady w czasie epidemiiTVN24

Autorka/Autor:mjz//now

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Dwóch 18-latków zginęło w wypadku, do którego doszło w niedzielę rano w Chełmie (woj. lubelskie). Samochodem podróżowało 10 osób w wieku od 16 do 19 lat. Pojazd uderzył w słup i dachował. Kierowca był pijany.

Dziesięcioro nastolatków w samochodzie, dwóch nie żyje

Dziesięcioro nastolatków w samochodzie, dwóch nie żyje

Źródło:
PAP

Trwa kampania wyborcza. W niedzielę w TVN24 politolog Adam Traczyk oceniał dotychczasowe działania poszczególnych kandydatów. Zwrócił uwagę między innymi na ostatnie wypowiedzi kandydata Konfederacji Sławomira Mentzena. Ocenił, że jego "dość radykalne poglądy" i "skrajny język" dotarły do szerokiego grona odbiorców.

"Może żałować, że faktycznie powiedział coś od siebie". Politolog o słowach Mentzena

"Może żałować, że faktycznie powiedział coś od siebie". Politolog o słowach Mentzena

Źródło:
TVN24

Zdobędziemy Grenlandię. Nigdy nie wykluczam użycia siły zbrojnej - oświadczył prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wywiadzie dla NBC News. Jednocześnie zastrzegł, że użycie siły może nie być konieczne.

"Będziemy mieć Grenlandię". Jak? Trump: niczego nie wykluczam

"Będziemy mieć Grenlandię". Jak? Trump: niczego nie wykluczam

Źródło:
USA Today, PAP

Sojusz Stanów Zjednoczonych z Japonią pozostaje "kamieniem węgielnym" bezpieczeństwa w regionie. Łączy nas etos wojownika - oświadczył sekretarz obrony USA Pete Hegseth, który przebywa z wizytą w Japonii. Dodał również, że kraj ten jest niezastąpiony w przeciwdziałaniu chińskiej agresji. Pochlebne uwagi Hegsetha pod adresem Japonii kontrastują z jego lutową krytyką europejskich sojuszników.

"Łączy nas etos wojownika". Hegseth: wczorajszy wróg stał się dzisiejszym przyjacielem

"Łączy nas etos wojownika". Hegseth: wczorajszy wróg stał się dzisiejszym przyjacielem

Źródło:
PAP

W sobotę przeciwnicy Elona Muska ponownie zebrali się przed salonami Tesli w USA, by wyrazić sprzeciw wobec jego działań w amerykańskiej administracji. Celem akcji "Tesla Takedown" jest także dalsze osłabienie sprzedaży samochodów produkowanych przez firmę miliardera.

Tłumy przed salonami Tesli. "Musk musi odejść"

Tłumy przed salonami Tesli. "Musk musi odejść"

Źródło:
PAP
Prawda? "Rośnie grono ludzi, którzy nie są nią zainteresowani"

Prawda? "Rośnie grono ludzi, którzy nie są nią zainteresowani"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Południowokoreańska policja poinformowała w niedzielę, że zatrzymała mężczyznę podejrzanego o wzniecenie największych pożarów w historii kraju. Wykonywał on rytuał przy grobie krewnych.

Najtragiczniejsze pożary w historii kraju. Przyczyną rytuał na cmentarzu 

Najtragiczniejsze pożary w historii kraju. Przyczyną rytuał na cmentarzu 

Źródło:
PAP, Reuters

Stany Zjednoczone kupią od Finlandii lodołamacze potrzebne do kontroli Arktyki. Informację potwierdził w sobotę prezydent Donald Trump po spotkaniu z prezydentem Finlandii Alexandrem Stubbem. Lodołamacze - napisał Trump - mają "zapewniać pokój i bezpieczeństwo międzynarodowe naszym krajom i światu".

USA kupią nowy sprzęt do "zapewniania pokoju"

USA kupią nowy sprzęt do "zapewniania pokoju"

Źródło:
PAP

Będę prosił w najbliższych dniach na piśmie, aby pan prezydent już zechciał się wstrzymać od realizacji moich wniosków w sprawie ambasadorów - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Sikorski: będę wycofywał wnioski o nominacje ambasadorskie

Sikorski: będę wycofywał wnioski o nominacje ambasadorskie

Źródło:
TVN24

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przymierza się do ograniczenia polowań w otulinach niektórych parków narodowych. Obecnie myśliwi w wielu miejscach mogą bez przeszkód strzelać przy samych granicach chronionych obszarów. Odgłosy wystrzałów od lat słyszane są choćby w otulinie Parku Narodowego Ujście Warty - raju gęsi i kaczek. Kraina szczęśliwości zamienia się dla ptaków w piekło, gdy tylko wystawią one dziób poza granicę parku.

Granica parku narodowego, tuż za nią rządek myśliwych. Rząd rozważa ograniczenie polowań

Granica parku narodowego, tuż za nią rządek myśliwych. Rząd rozważa ograniczenie polowań

Źródło:
tvn24.pl

W Lubiczu Dolnym pod Toruniem kierowca samochodu osobowego, dojeżdżając do skrzyżowania i widząc czerwone światło oraz zatrzymujące się przed nim pojazdy, postanowił je ominąć i przejechał przez skrzyżowanie z niewłaściwego pasa. Policjanci ustalają tożsamość kierującego.

Za ten manewr grozi mu kara nawet 30 tysięcy złotych. Nagranie

Za ten manewr grozi mu kara nawet 30 tysięcy złotych. Nagranie

Źródło:
tvn24.pl

Afera maseczkowa z udziałem bocheńskiego biznesmena Przemysława W. i zawiadomienie o oszustwie, jakie złożył do prokuratury resort zdrowia, nie przeszkodziło firmie, w której był współwłaścicielem, w kolejnym biznesie z państwowym podmiotem. Tym razem chodzi o urządzenia filtrujące powietrze. Jaką funkcję spełnia taki sprzęt? - Świeci sobie na niebiesko i tyle robi - to usłyszeli od pracownika jednej ze stacji Orlen dziennikarze "Superwizjera". O kulisach - w reportażu Michała Fui "Kto rozliczy aferę maseczkową?".

Urządzenia filtrujące na stacjach Orlen. Kolejna odsłona afery maseczkowej

Urządzenia filtrujące na stacjach Orlen. Kolejna odsłona afery maseczkowej

Źródło:
TVN24

Szef Pentagonu Pete Hegseth zabrał żonę Jennifer na co najmniej dwa spotkania, na których rozmawiano o kwestiach bezpieczeństwa - podał dziennik "Wall Street Journal", powołując się na osoby biorące udział w tych wydarzeniach. Żona Hegsetha to była dziennikarka stacji telewizyjnej Fox News.

Media: Hegseth zabrał żonę na spotkania, na których poruszano wrażliwe kwestie

Media: Hegseth zabrał żonę na spotkania, na których poruszano wrażliwe kwestie

Źródło:
PAP

Tragiczny wypadek w Bydgoszczy z udziałem motocyklisty. 34-latek nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki. Niestety nie przeżył.

"Nie dostosował prędkości do warunków", uderzył w barierki. Nie żyje 34-latek

"Nie dostosował prędkości do warunków", uderzył w barierki. Nie żyje 34-latek

Źródło:
tvn24.pl

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie tragedii w Prusicach, gdzie 51-latek zabił teściową, 5-letnią córkę i ciężko ranił 9-letniego syna. W nocy zmieniliśmy czas na letni. Narodowy Fundusz Zdrowia sfinansuje leczenie endometriozy. Protesty w Stambule i ogromny wiec poparcia dla aresztowanego Ekrema Imamoglu. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w niedzielę 30 marca.

Tragedia w Prusicach, zmiana czasu, protesty w Stambule

Tragedia w Prusicach, zmiana czasu, protesty w Stambule

Źródło:
PAP, TVN24, tvn24.pl

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba (JWST) zlokalizował niespodziewane promieniowanie wodoru, które pochodzi z odległej galaktyki. Odkrycie to ma znaczenie dla zrozumienia tworzenia się wczesnego Wszechświata.

Zagadkowa galaktyka. Emituje światło o szczególnej długość fali

Zagadkowa galaktyka. Emituje światło o szczególnej długość fali

Źródło:
PAP, ESA

Po rosyjskim ataku dronów na Dniepr, uszkodzony został dom ukraińskich tenisistek, bliźniaczek Ludmyły i Nadiji Kiczenok. W ataku zginęły cztery osoby, a 21 zostało rannych.

Rosjanie ostrzelali Dniepr. Zniszczyli dom utytułowanych tenisistek

Rosjanie ostrzelali Dniepr. Zniszczyli dom utytułowanych tenisistek

Źródło:
PAP

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się oferta władz miejscowości Penne w prowincji Pescara we włoskiej Abruzji dotycząca wystawienia na sprzedaż domów za jedno euro. To element akcji związanej z przeciwdziałaniem pustoszenia historycznego centrum. W ciągu kilku dni napłynęło ponad 1700 zgłoszeń z całego świata.

Włoskie miasteczko sprzedaje domy za jedno euro

Włoskie miasteczko sprzedaje domy za jedno euro

Źródło:
PAP

1130 dni temu rozpoczęła się inwazja zbrojna Rosji na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski przyznał w sobotę, że Moskwie zbyt długo zajmuje odpowiedź na propozycje pokojową Stanów Zjednoczonych. Rosjanie przeprowadzili zmasowany atak dronami na Charków i rakietami na Krzywy Róg. Oto najważniejsze wydarzenia minionej doby dotyczące wojny w Ukrainie.

Zełenski: Moskwa zbyt długo zwleka z odpowiedzią

Zełenski: Moskwa zbyt długo zwleka z odpowiedzią

Źródło:
PAP

W Syrii powstał rząd tymczasowy. Kluczowe stanowiska zajmują w nim związani z islamistycznymi bojówkami stronnicy Szary. Ministrem spraw socjalnych i pracy została chrześcijanka Hind Kabawat. Powstanie rządu ogłosił w sobotę tymczasowy prezydent Ahmed al-Szara.

W Syrii powstał tymczasowy rząd. Jeden z resortów objęła chrześcijanka

W Syrii powstał tymczasowy rząd. Jeden z resortów objęła chrześcijanka

Źródło:
PAP

Jak poinformowała agencja Bloomberga, Ukraina domaga się od Stanów Zjednoczonych więcej inwestycji w ramach negocjowania umowy surowcowej. Agencja powołuje się na treść umowy o surowcach naturalnych i własne źródła wśród negocjatorów pracujących nad jej kształtem.

Trwają negocjacje nad kształtem umowy surowcowej. Ukraińcy chcą więcej inwestycji

Trwają negocjacje nad kształtem umowy surowcowej. Ukraińcy chcą więcej inwestycji

Źródło:
PAP

W Danii odbyły się w sobotę demonstracje przeciwko postawie prezydenta USA Donalda Trumpa, który mówi o konieczności przejęcia Grenlandii. W Kopenhadze protestowało ponad trzy tysiące osób, a w Aarhus - kilkaset.

"USA, odczepcie się". Demonstracje przeciwko przejęciu Grenlandii

"USA, odczepcie się". Demonstracje przeciwko przejęciu Grenlandii

Źródło:
PAP

Sposób zakończenia tej wojny będzie stanowił o korelacji sił na naszym kontynencie i o poczuciu bezpieczeństwa - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Radosław Sikorski, szef polskiej dyplomacji. Mówił, że "rosyjskie rezerwy się bardzo szybko zużywają" i "jest scenariusz, w którym Rosji zaczyna po prostu brakować ludzi i sprzętu".

"Rozwibrowanie sytuacji" i "kredyt zaufania" dla Trumpa

"Rozwibrowanie sytuacji" i "kredyt zaufania" dla Trumpa

Źródło:
TVN24

Nie wyprzedzaj, strzelaj tylko w określonych sytuacjach i rób wszystko, żeby nikomu się nic nie stało. Jeżeli nie da się inaczej, czekaj, aż koledzy przyjadą z odsieczą. I raportuj, nawet jeżeli masz pędzić motocyklem, kierując jedną ręką - m.in. takie obowiązki spadają na policjanta, który rozpoczyna pościg za przestępcą. Ostatnio nagranie ze spektakularnego pościgu przez zatłoczone miasto pokazała krakowska policja. Czy tak to powinno wyglądać?

Na krawędzi. Co policjant ma robić w czasie pościgów i dlaczego ma być ich mniej

Na krawędzi. Co policjant ma robić w czasie pościgów i dlaczego ma być ich mniej

Źródło:
tvn24.pl

Od 1 lipca będziemy mogli leczyć endometriozę na NFZ - zapowiedziała podczas debaty o endometriozie "Taka twoja uroda" w TVN24 GO ministra zdrowia Izabela Leszczyna. Mówiła też, że powstanie centrum leczenia endometriozy. Debatę można obejrzeć w TVN24 GO.

Ministra zdrowia: leczenie endometriozy będzie finansowane z NFZ

Ministra zdrowia: leczenie endometriozy będzie finansowane z NFZ

Źródło:
TVN24
Nowe przepisy dają władzę strażnikom granicznym. Jak będą z nich korzystać?

Nowe przepisy dają władzę strażnikom granicznym. Jak będą z nich korzystać?

Źródło:
tvn24.pl
Premium
Układ w lesie? Co i komu zarzuca minister Dorożała

Układ w lesie? Co i komu zarzuca minister Dorożała

Źródło:
tvn24.pl
Premium