Z kraju

Z kraju

Kradzież danych klientów T-Mobile. Operator zawiadomił policję

Systemy bezpieczeństwa T-Mobile wykryły proceder wykradania danych osobowych klientów. Jak poinformowała policja, zamieszanymi w tę sprawę są pracownicy firmy marketingowej i call center. Pozyskane nielegalnie dane sprzedawali konkurencyjnej firmie telekomunikacyjnej. Policja zatrzymała czterech mężczyzn, podejrzanym grozi do trzech lat więzienia.

Zlikwidowali wąskie gardło w drodze nad morze

Dobre informacje dla kierowców przejeżdżających przez województwo lubuskie. Otwarta została bowiem druga jezdnia zachodniej obwodnicy Gorzowa Wielkopolskiego w ciągu drogi ekspresowej S3. Tym samym zostało zlikwidowane ostatnie tak zwane wąskie gardło na odcinku tej drogi ekspresowej między Szczecinem a Sulechowem.

"Polska za siedmioletnim budżetem Unii"

Wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński powiedział dziennikarzom w Brukseli, że dla Polski korzystniejszy jest siedmioletni budżet unijny, gdyż pozwala na realizację ambitnych projektów, szczególnie infrastrukturalnych.

Macierewicz: MON i inne resorty są celami działań "fabryk trolli"

Według Antoniego Macierewicza istnieją narzędzia, które pozwalają z łatwością "zainfekować" dezinformacją całe społeczeństwo. - Na te narzędzia składają się całe fabryki, jeżeli tak można to powiedzieć, trolli oraz boty. Grupy osób prowadzą na masową skalę operacje informacyjne, czy lepiej powiedzieć, dezinformacyjne, zaplanowane m.in. przez rosyjski wywiad - stwierdził szef MON.

Nowe połączenie lotnicze z warszawskiego portu

Od 25 marca 2018 r. samoloty polskiego przewoźnika zaczną latać między stolicami Polski i Norwegii - poinformowały w poniedziałek PLL LOT. W sumie będzie to 13 rejsów tygodniowo, a sam lot potrwa dwie godziny.

Premier: cyberbezpieczeństwo to najważniejsze wyzwanie

Sprawy cyberbezpieczeństwa są w tej chwili dla współczesnego świata najważniejszymi wyzwaniami - powiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło w Krakowie podczas III Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa Cybersec. Szefowa polskiego rządu zapowiedziała powołanie departamentu do spraw cyberprzestrzeni. - Jego szefem będzie minister Paweł Szefernaker - wskazała premier Szydło.

Najwięksi podatnicy na talerzu. Fiskus chce upublicznić ich dane

Rząd może zdecydować we wtorek, czy dane podatkowe największych firm powinny być publicznie dostępne, jak proponuje resort finansów. Rozwiązanie to znalazło się w projekcie nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (CIT), który znajduje się w porządku obrad najbliższego posiedzenia rządu.

Pociągi do Niemiec wracają na trasy

W niedzielę ruch pociągów międzynarodowych z Warszawy i Gdyni do Berlina oraz z Berlina do Warszawy i Gdyni został wznowiony - poinformowało PKP Intercity. W ostatnich dniach składy na tej trasie kursowały na skróconych trasach.

Obsługa długu kosztuje więcej niż 500 plus. "Działań w tym budżecie nie ma"

Założony w budżecie na 2018 rok wzrost gospodarczy jest "dosyć realistyczny" a deficyt "wyższy, niż bezpieczny" - komentuje główny ekonomista Business Centre Club prof. Stanisław Gomułka, pytany o ocenę projektu ustawy budżetowej. Jak zauważa, całkowity koszt obsługi długu publicznego jest wysoki i wynosi więcej niż program 500 plus i brakuje działań zmniejszających te koszty.

Jesienne wakacje w Europie. Miasta jak z bajki bez tłumu turystów

Podróż jesienią ma co najmniej jedną zasadniczą zaletę: brak tłumu turystów. To okres, kiedy największe atrakcje możemy poznać bez stania w kolejkach, a dodatkowo poza sezonem zwykle mniej zapłacimy na nocleg i wizyty w restauracjach. Wśród miejsc, które warto odwiedzić o tej porze roku jest z pewnością Wenecja, ale oczywiście niezwykłych miast na jesień jest więcej. Zobacz, dokąd warto teraz pojechać w Europie i podziwiać widoki "jak z bajki".

"Faworyt do Oscara". Zobacz, na co wybrać się do kina

"Blade Runner 2049", "Twój Vincent" - to filmy, które wchodzą na ekrany kin w Polsce. Na szczególną uwagę zasługuje ten ostatni, bo to polsko-brytyjska produkcja i pełnometrażowy film animowany techniką malarską. - Branżowe pisma uważają, że to faworyt do Oscara - mówiła w TVN24 BiS reporterka Ewelina Woźnica.

Abp Gądecki: człowiek ma prawo do każdej wolnej niedzieli

Takie szatkowanie tego czasu niedzielnego to pomysł nieudany, co najmniej nieudany - tak w RMF FM skomentował projekt PiS wprowadzenia częściowego zakazu handlu w dwie niedziele miesiąca arcybiskup Stanisław Gądecki. - Człowiek ma prawo do wolnej niedzieli i to każdej - podkreślił.

Jakie branże płacą najwięcej, jakie najmniej? Zobacz polskie różnice płac

Najwyższe zarobki są w branży informacji i komunikacji, do których należy praca zarówno w wydawnictwie książkowym, muzycznym, jak i telekomunikacji. Średnia płaca w tej branży to 7809 zł brutto na miesiąc. Z kolei najniższe zarobki osiągały w sierpniu osoby pracujące w administracji, gdzie można zarobić 3217 zł brutto miesięcznie. Zobacz, jak wyglądają płace w innych branżach.