Tech

Tech

Przeszukania w biurach Volkswagena. Trwa szukanie winnych

Prokuratura w Brunszwiku przeprowadziła w czwartek przeszukania w biurach Volkswagena. Celem przeszukań było zabezpieczenie dokumentów i nośników pamięci związanych z manipulowaniem przez koncern pomiarem emisji spalin w silnikach dieslowskich.

Kierowcy VW mogą sprawdzić, czy ich auto ma wadliwy system

Właściciele aut Volkswagena mogą już sprawdzić, czy ich auta mają niewłaściwy system pomiaru emisji spalin. - W żadnym razie wymiana oprogramowania nie wpłynie na poziom spalania paliwa i emisję gazów do atmosfery - uważa Joanna Parafianowicz, adwokat.

Volkswagen przedłożył plan działań naprawczych

Volkswagen przedłożył w środę w Federalnym Urzędzie Transportu Drogowego plan działań naprawczych związanych z ujawnioną manipulacją pomiarem emisji spalin w jego samochodach z silnikami Diesla - poinformował minister transportu Alexander Dobrindt.

Izraelczycy otrzymali "bilet na Księżyc"

Zespół inżynierów z Izraela podpisał w środę kontrakt ze SpaceX, na mocy którego w 2017 roku wyśle na Księżyc swój statek kosmiczny - poinformował na swoim oficjalnym blogu Google organizator konkursu Lunar XPRIZE.

Co Volkswagen zrobi z "aferą spalinową"? Firma myśli, klienci się denerwują, UOKiK szykuje kontrolę

O "aferze spalinowej" w Volkswagenie powiedziano już wiele. Ale sytuacja użytkowników aut nie zmieniła się: wiele osób jest zagubionych. A koncern informuje swoich klientów krótkim sformułowaniem: musicie czekać. Firma zapowiada, że "w ciągu kilku dni" będzie znany program naprawczy. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów postanowił o wszczęciu w najbliższych dniach postępowania wyjaśniającego dotyczącego manipulowania wskaźnikami emisji spalin w samochodach Volkswagen.

Darmowy internet przyspieszy. Do 1 megabita na sekundę

Przyspieszenie bezpłatnych lokalnych hot-spotów z 512 Kb/s do 1 Mb/s w miejscach publicznych, oraz zwiększenie ich miesięcznego limitu transferu danych z 750 MB do 1 GB - zakłada zmodyfikowane stanowisko prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej opublikowane w środę.

Pasażerowie jeden nad drugim. Airbus i nowy patent

Airbus, jeden z największych na świecie producentów samolotów, może zaproponować zupełnie nowe podejście do projektowania kabiny pasażerskiej w swoich maszynach. Siedzenia mogłyby zostać umieszczone dwupoziomowo - pisze "Tha Daily Mail".

Rosja stawia warunki Google'owi. Musi usunąć aplikacje na smartfony

Google ma czas do 18 listopada na dostosowanie się do zaleceń rosyjskiej agencji antymonopolowej, która zarzuca Amerykanom stosowanie antykonkurencyjnych praktyk. Jeśli nie zastosuje się do tych zaleceń, gigantowi może grozić kara finansowa w wysokości do 15 proc. zysków wypracowanych na rosyjskim rynku w 2014 roku.

Darmowy internet dla Afryki. Facebook liczy na nowych klientów

Facebook chce zapewnić darmowy dostęp do sieci dla mieszkańców 14 krajów Afryki. W tym celu amerykański koncern podpisał umowę z francuskim operatorem satelitarnym Eutelsat. Projekt jest częścią inicjatywy internet.org, w którą zaangażowany jest Facebook i kilka innych dużych firm z branży technologicznej. Darmowy internet ma zostać udostępniony w drugiej połowie przyszłego roku. Materia "Świata technologii".

Jeździsz Volkswagenem? Wpisz nr nadwozia i sprawdź, co dalej

Volkswagen umieścił na swojej stronie internetowej zakładkę, pod którą każdy klient niemieckiego koncernu może sprawdzić, czy jego pojazd z silnikiem diesla musi zostać objęty akcją serwisową. To efekt ujawnienia wielkiego skandalu dotyczącego oprogramowania umożliwiającego manipulowanie pomiarem emisji spalin.

Reputacja Volkswagena w ruinie. "Mamy do czynienia z bezczelnym oszustwem"

Koszty Volkswagena w związku ze skandalem dotyczącym manipulowania pomiarem emisji spalin będą najprawdopodobniej sięgać dziesiątków miliardów dolarów i przedwcześnie zniweczą status najlepszego producenta aut na świecie, o co niemiecki koncern od dawna zabiegał. A całe lata może zająć odbudowywanie wizerunku marki - nieuchwytnej wartości budowanej przez dziesięciolecia, co jest być może najgorszą wiadomością dla Volkswagena.

Wskrzeszają legendę PRL-u. "To nasze polskie porsche"

Syrena, czyli motoryzacyjny symbol PRL, dostanie drugie życie. - To takie nasze polskie porsche. Syrena będzie pojazdem dla kolekcjonerów. Będzie kosztowała 50-60 tys. złotych - uważa Łukasz Byśkiniewicz, kierowca rajdowy i dziennikarz TVN Turbo.

Syrenka dostała nowe życie. Legenda PRL wraca

Eksperci są świadomi, że całego świata motoryzacyjnego nie podbije, ale na pewno niejedno serce mocniej zabije na jej widok. Syrenka, czyli motoryzacyjny symbol PRL, dostał drugie życie. Zakład, który chce ją produkować, otrzymał homologację dla auta. To zaś oznacza, że nowe Syreny mogą za jakiś czas znów podróżować po polskich drogach. Materiał "Faktów" TVN.

Tak podróżują bogacze. Europejska premiera samolotu Bombardier Challenger w Warszawie

Biznesowe samoloty odrzutowe coraz częściej pojawiają się na polskim niebie. Ten rynek dynamicznie się rozwija, więc nie ma się co dziwić, że akurat w Warszawie odbyła się europejska premiera kanadyjskiego samolotu Bombardier Challenger. - Do Gdańska i z powrotem na weekend polecimy za powiedzmy 4 tysiące euro. Z kolei do Paryża i z powrotem to cena około 10 tysięcy euro - zdradził Greg Wydmanski z Jet Story. Po polskim niebie latają też takie luksusowe samoloty, jak Hawker 750 czy modele produkowane przez Cessna Citation.