Współdzielony transport podbija kolejne miasta. Zamiast kupować, można pożyczać i to dosłownie wszystko, co jeździ - od rowerów po skutery i auta. O nowej miejskiej modzie w materiale magazynu "Polska i Świat".
Formalnie bój o fotel prezydenta Warszawy jeszcze się nie zaczął, ale nieformalnie ci, którzy chcą go zająć, nie marnują czasu. Spotkań przybywa, pomysłów i wizji co do rozwoju stolicy też, a wszystkiemu przygląda się Państwowa Komisja Wyborcza.
Francja zadba o kobiety - mają czuć się pewnie i swobodnie. Nie będą musiały już znosić chamskich zaczepek i seksistowskich uwag. Jeśli ktoś chciałby zaryzykować, musi się liczyć z surową karą. (http://www.tvn24.pl)
Podlaska miejscowość chce odszkodowania za decyzję Prawa i Sprawiedliwości. Żąda trzech milionów złotych. Grabówka miała zostać gminą w 2016 roku. Były obietnice polityków, był też wyrok Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie, ale nawet to nie pomogło. Materiał magazynu "Polska i Świat".
Upały doskwierają podróżnym. Ci, którzy zdecydowali się na pociąg, nie zawsze mogą liczyć na klimatyzację. Takich nowoczesnych składów wcale nie jest dużo, dlatego kolejarze sprawdzają temperaturę. Z kolei Łukasz Wieczorek sprawdza atmosferę i pyta, czy niezadowoleni podróżni mogą liczyć na odszkodowanie. Materiał magazynu "Polska i Świat".
Psy nie radzą sobie z wysoką temperaturą. Chcąc im ulżyć, często golimy im sierść "na zero", nie zdając sobie sprawy, że w ten sposób możemy im zaszkodzić. Jak im pomóc? Materiał magazynu "Polska i Świat".
2,5-letni Dawid pojedzie na operację. Chłopczyk dostał kolejną szansę na lepsze życie. Dostał ją od naszych widzów, bo udało się zebrać wymaganą kwotę. W takich zbiórkach liczy się każdy grosz, dlatego każdy daje, ile może. Teraz czas na kolejny dobry gest. W kolejce po zdrowie są następne dzieci.
Choć to oficjalnie wcale nie kampania, to kandydaci zapracowani i skupieni na tym, by przekonać już przekonanych. Bo kluczem do sukcesu może okazać się mobilizacja tych, którzy na wybory nie chodzą. Wystarczy przyciągnąć ich do urn.
Działaczy KOD-u najwyraźniej łatwiej namierzyć, niż narodowców. Zwłaszcza tych rozkrzyczanych w listopadzie ubiegłego roku. Że nawoływali wtedy do nienawiści - wątpliwości nie było. Były tylko trudności, by nawołujących znaleźć.
Sukces lekarzy - nadzieja dla chorych. Sztuczne płuca zadziałały. Wyhodowane w laboratorium, przeszczepione świniom - dały pierwszy oddech. I to pierwszy krok, by pomóc ludziom. O badaniach w Teksasie i radości na świecie.
Rosyjski handel ukraińskim węglem w Polsce. Tak Moskwa zarabia na wojnie z Kijowem. Tylko pytanie, dlaczego Warszawa milczy w tej sprawie? Pytania zadają dziennikarze "Dziennika Gazety Prawnej". Ale w odpowiedzi słyszą w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, że podejrzane jest właśnie pytanie.
O świcie policja pyta o koszulkę z napisem "konstytucja". Do domu pana Ryszarda zapukała po 6 rano. Jego nie zastała, ale żonę postraszyła. Tak policjanci zaangażowali się w sprawę pomnika Lecha Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. Za bezczeszczenie koszulką są zarzuty. Ale po porannej wizycie są też pytania, czy ktoś tu nie przesadził.
Były ogromne pożary i misja polskich strażaków. Pomagali w walce z gigantycznym ogniem i teraz mają ogromną satysfakcję. Bo zostali zauważeni i docenieni. Właśnie wrócili do domów.
Do 113 razy sztuka. Jest nowy rekord Polski. Tym razem z Opola. Jest rekord, ale raczej nie ma powodów do dumy, bo rekordzista grubo ponad sto razy zdawał na prawo jazdy. Zdał. Ale przy okazji dał dużo powodów do zastanowienia. Czy faktycznie nadaje się na kierowcę?
Podchodzą do domostw i atakują zwierzęta - ludzie boją się wychodzić z domu. Wilki znów stały się postrachem. Dlaczego atakują i jak zachować się kiedy spotkamy go na swojej drodze?
Decyzja Sądu Najwyższego i krytyka ze strony władzy. Kancelaria prezydenta zawieszenie przepisów o przechodzeniu sędziów na emeryturę i skierowanie pytań do unijnego Trybunału Sprawiedliwości nazywa obejściem prawa i niedorzecznością. Podobnie wypowiada się też prezes Trybunału Konstytucyjnego. Julia Przyłębska mówi o naruszeniu Konstytucji. Opinia ta nie dziwi jednak pierwszej prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf. Spór trwa.
Ultramaratonka na czterech łapach. Hasanka zawstydza nie jednego biegacza, jest skoncentrowana, gotowa bić kolejne rekordy ze swoją panią. Psa, którego kiedyś ktoś wyrzucił, teraz podziwiają wszyscy.
Upały nie odpuszczają. Najcieplejszy dzień mamy już podobno za sobą, ale gorąco jest nadal i to nie tylko w dzień, ale i w nocy. To powoduje, że trudno nam zasnąć. Jak zatem spać, żeby się wyspać?
Mija 75 lat od buntu w nazistowskim obozie śmierci w Treblince. Blisko ośmiuset więźniów podjęło nierówną walkę. Chcieli zniszczyć ośrodek zagłady i umożliwić zbiorową ucieczkę. Tylko dwustu udało się uciec. Dziś oddano hołd wszystkim ofiarom obozu.
We Francji wejdzie całkowity zakaz smartfonów w szkołach. - Od września 2018 roku użycie telefonów komórkowych na terenie szkół podstawowych i średnich będzie całkowicie zabronione - zapowiedział minister edukacji Francji Jean-Michel Blanquer.