Rosja powinna umożliwić zagranicznym firmom odgrywać większą rolę w eksploatacji złóż ropy i gazu w Arktyce i na Syberii - przekonywał na spotkaniu z przedsiębiorcami w Moskwie Reuben Jeffery, doradca ds. ekonomicznych Condoleezzy Rice.
"Nieprawdą jest, że MPiPS jest przeciwne emeryturom małżeńskim jako jednej z form emerytur kapitałowych, które będą wypłacane w II filarze systemu emerytalnego ze środków gromadzonych w otwartych funduszach emerytalnych" - głosi komunikat ministerstwa.
Złamanie zagwarantowanych w unijnym traktacie swobód wspólnego rynku, tj. swobody przepływu kapitału i swobody świadczenia usług. Takie potencjalne zagrożenie - zdaniem unijnych ekspertów - stanowi nasza ustawa o wielkopowerzchniowych obiektach handlowych.
Komisja Europejska chce wiedzieć, czy Polska rzeczywiście zamierza od sierpnia wznowić prace budowlane w dolinie Rospudy i jakie w ogóle ma zamiary w sprawie budowy obwodnicy.
Od piątku obywatele Ukrainy, Rosji i Białorusi będą mogli pracować w Polsce bez zezwolenia, na podstawie trzymiesięcznej wizy umożliwiającej pracę - poinformował wiceminister pracy Kazimierz Kuberski.
Bank PKO BP podpisał w środę umowę o współpracy z brytyjskim bankiem NatWest. Celem współpracy jest oferowanie usług finansowych dla Polaków w Wielkiej Brytanii.
Komisja Europejska zdecydowała o pozwaniu Polski do unijnego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu za niezgodne z unijnym prawem opodatkowanie energii elektrycznej.
Stan wiedzy Polaków na temat kart płatniczych pozostawia wiele do życzenia i nierzadko prowadzi do poważnych nieporozumień na płaszczyźnie bank - klient.
Podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Agory, zwołanego na 30 sierpnia 2007 roku, okaże się, czy stanowisko prezesa spółki po odejściu Wandy Rapaczyńskiej obejmie Marek Sowa.
Teraz decyzja jest w w rękach rodziny Bancroftów, posiadaczy 64 proc. udziałów wydawnictwa Dow Jones. Jednak wszystko wskazuje na to, że zarządowi uda się przekonać klan, żeby sprzedał wydawnictwo Rupertowi Murdochowi.
Spośród ponad 200 strajkujących szpitali, w 89 placówkach lekarze złożyli wypowiedzenia umów o pracę. Twierdzą, że będą zawierać kontrakty z placówkami medycznymi, ale za wyższe stawki - pisze "Rzeczpospolita".
Brak atrakcyjnych działek budowlanych wywołał zainteresowanie terenami rolnymi. Zaciera się granica pomiędzy cenami gruntów budowlanych i rolnych, tam gdzie jest nadzieja uzyskania decyzji o warunkach zabudowy - czytamy w "Rzeczpospolitej".
Dlaczego młody wiceminister skarbu musiał podać się do dymisji? - pyta wtorkowa prasa. Bo, jak mówi się nieoficjalnie, irytował wszystkich - od związkowców, przez opozycję, aż po premiera - swoją arogancją i brakiem fachowości.
Ministerstwo Transportu przygotowało roboczy harmonogram wprowadzenia w Polsce telewizji cyfrowej. Zakłada on możliwość włączenia cyfrowego sygnału już z początkiem lipca 2008 roku - czytamy w "Gazecie Prawnej".
2,24 zł za minutę połączenia wychodzącego i 1,10 zł za minutę przychodzącego plus VAT - tyle od 30 lipca zapłacą abonenci mBank Mobile i Polkomtela dzwoniąc na komórki w każdym kraju Unii Europejskiej - czytamy w "Gazecie Prawnej".
Rosyjscy i Ukraińscy producenci planują ekspansję na polski rynek - donosi "Rzeczpospolita". Zza wschodniej granicy ma nas zalać morze alkoholi - ale tych z górnej półki.
O definicję pracy w szczególnych warunkach ostry spór toczą rząd i związkowcy. Te kilka słów wartych jest miliardy złotych, za które my wszyscy zapłacimy - pisze "Puls Biznesu".
Starostowie będą decydować o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości należących do Skarbu Państwa - zdecydował we wtorek rząd.
Trybunał w Strasburgu uznał, że Jerzy Rosiński padł ofiarą wieloletnich zaniechań i niedociągnięć urzędników. Zmieniające się plany zagospodarowania terenu uniemożliwiły mężczyźnie budowę domu na jego własnej działce przez wiele lat.
Producenci mięsa chcą wykorzystać szansę, jaką stwarza organizacja piłkarskich mistrzostw Euro2012, dla promocji polskiej wołowiny i powołali inicjatywę "EUROSTEK 2012".
Bardzo poważne utrudnienia w transporcie lotniczym we Włoszech może spowodować strajk pracowników lotnisk oraz stewardess i stewardów Alitalii, który zapowiedziano na środę.
Wojewoda będzie miał 3 miesiące na wydanie decyzji o lokalizacji linii kolejowej - wynika z przyjętego przez rząd projektu ustawy o transporcie kolejowym oraz Prawa ochrony środowiska.
Podwyżki stóp procentowych w kwietniu i czerwcu były sygnałem, że RPP czuwa nad sytuacją i póki inflacja nie osiągnie 3 proc., a wzrost płac 10 proc., nie trzeba podejmować kolejnych kroków - uważa członek Rady Stanisław Owsiak
Rząd nie zdecydował się na dokończenie prywatyzacji koncernów naftowych z obawy przed przejęciem tych aktywów przez firmy rosyjskie - przyznaje w rozmowie z portalem wnp.pl Paweł Szałamacha, wiceminister skarbu państwa.