Magnat mediowy Rupert Murdoch osiągnął wstępne porozumienie co do zakupu spółki Dow Jones – wydawcy prestiżowego dziennika finansowego „The Wall Street Journal”.
Na 283 mln zł oszacowała NIK wartość straconych oraz źle wydanych i rozliczonych środków, pochodzących ze sprzedaży węgla do energetyki i ciepłownictwa w latach 2004-2006. Funkcjonujący system sprzedaży Izba uznała za korupcjogenny.
Kary o łącznej wysokości miliona złotych nałożył UOKiK na Narodowy Fundusz Zdrowia i Przedsiębiorstwo Informatyczne Kamsoft za ograniczanie konkurencji.
- PKN Orlen nadal jest zainteresowany przejęciem na Litwie terminalu naftowego w Kłajpedzie - potwierdził rzecznik spółki w "Wall Street Journal Polska".
Jest szansa, że na rynku pojawią się tańsze komputery przenośne przeznaczone specjalnie dla krajów rozwijających się. Tego typu maszyny trafią do sprzedaży już pod koniec roku.
Bruksela przygotowuje nowe regulacje dla rynku telekomunikacyjnego. W ten sposób Urząd Komunikacji Elektronicznej może dostać nową broń w sporze z TP SA o tańszy internet.
PKO BP zauważa potrzeby nowej emigracji i chce się zbliżyć do Polaków pracujących w Anglii. Jest to nowa strategia banku wejścia na rynek brytyjski - donosi "Puls Biznesu"
Ministerstwo pracy chce, by oszczędności odkładane przez lata w funduszach emerytalnych przepadały po naszej śmierci. Nie ma co liczyć na emeryturę po małżonku - donosi Gazeta "Wyborcza".
Szwaczki szyjące na półki brytyjskich supermarketów Tesco i Asdy pracują po 80 godzin tygodniowo za cztery pensy za godzinę - donosi w specjalnym raporcie "The Guardian". Sieci zarzekają się, że nie będą tolerować takich praktyk.
Polskie bezrobocie zaczyna się szkole. I to nie z powodu poziomu kształcenia. Nasz system oświaty jest kompletnie niedopasowany do potrzeb rynku pracy - alarmują eksperci. Problem jest poważny i narasta.
31 lipca kończy się termin ochronny lęgu ptaków, a rozpoczynają się prace ziemne i budowlane nad rzeką Rospudą (Podlaskie) w obszarze Natura 2000, związane z budową obwodnicy Augustowa.
Największa na świecie firma produkująca słodycze Cadbury Schweppes została skazana przez brytyjski sąd na zapłacenie miliona funtów (1,48 mln euro) grzywny za sprzedaż w 2006 roku zakażonej salmonellą czekolady.
Ceny nowych mieszkań w czerwcu najbardziej rosły w Poznaniu. Spadły we Wrocławiu, Trójmieście i Krakowie - twierdzi Maciej Dymkowski z portalu mieszkaniowego tabelaofert.pl. Metr w stolicy trzyma wcześniejszy poziom.
Pracodawcy z Komisji Trójstronnej apelują do rządu o ograniczenia wydatków w 2008 roku. Ich zdaniem, obecna sytuacja pozawala na zaciśnięcie pasa i zmniejszenie kotwicy budżetowej.
Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Nicolas Sarkozy postanowili usprawnić zarządzanie zachodnioeuropejskim koncernem aerokosmicznym EADS.
Takiego debiutu na warszawskiej giełdzie nikt się nie spodziewał. Za prawa do akcji PetrolInvestu - spółki należącej do Ryszarda Krauzego - inwestorzy gotowi byli zapłacić nawet 620 złotych, co oznacza wzrost o 173 proc.
Regiony przeznaczają najwięcej funduszy unijnych na inwestycje kolejowe i drogowe - wynika z badania Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Najwięcej pieniędzy dostaje samorząd terytorialny, a najmniej firmy.
System międzynarodowych terminali logistycznych, zdolnych do obsłużenia rosnącej wymiany towarowej, powstaje w Polsce zbyt wolno. Może to hamować rozwój gospodarczy i powodować straty – ocenia Najwyższa Izba Kontroli.
Przeciętne wynagrodzenie brutto w czerwcu wyniosło 2.869,69 zł - podał GUS. To oznacza, że w porównaniu do czerwca 2006 wzrosło ono o 9,3 procent. Było też o 3,3 procent wyższe niż w maju 2007.