Najnowsze

Najnowsze

TP ma pieniądze na przejęcia

Telekomunikacyjna spółka TP SA planuje od 2011 roku zwiększać przychody. Prezes TP SA Maciej Witucki powiedział w ostatniej wypowiedzi dla TVN CNBC Biznes, że rynkowi telekomunikacyjnemu potrzebna jest konsolidacja. Zdaniem analityka Domu Maklerskiego IDMSA Jakuba Viscardiego, Telekomunikacja Polska ma na celowniku sieć kablową Multimedia Polska.

Członek RPP stawia ultimatum

Członek Rady Polityki Pieniężnej Andrzej Bratkowski grozi swoją rezygnacją, jeśli rząd zgodzi się z Zarządem NBP i zaakceptuje mniejszą wpłatę do budżetu z zysku Banku.

Pralka - symbol naszego dobrobytu

Pralka automatyczna i telefon komórkowy to najbardziej rozpowszechnione dobra w polskich domach - wynika z sondażu CBOS badającego poziom życia Polaków. Najrzadziej respondenci deklarują posiadanie zmywarki oraz działki rekreacyjnej.

OFE: 3-letnia stopa zwrotu

Towarzystwa emerytalne krytykują pomysł Rady Gospodarczej przy premierze, by środki zgromadzone w OFE były wypłacane nie przez prywatne zakłady emerytalne, ale instytucje popularnie nazwaną ZUS Bis. Koordynator Rady Gospodarczej przy Premierze Adam Jaser uważa, że to państwo powinno być odpowiedzialne za wypłaty z Otwartych Funduszy Emerytalnych. Prezes Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego Alianz Agnieszka Nogajczyk-Simeonow, która była gościem programu "Dzień na rynkach" zwraca uwagę, że środki zgromadzone w OFE i wypłacane przez prywatny zakład będą bezpieczniejsze.

Wyniki i plany Telestrady

Telestrada właśnie poinformowała, że rozpoczyna negocjacje ws. kupna 100% udziałów w Tele24,. Prezes Telestrady, Jacek Lichota, który był gościem programu „Dzień na rynkach” zapowiedział, że spółka lada dzień poinformuje o przejęciu. Zarówno ta jak i kolejne tegoroczne akwizycje znacznie poprawią wyniki spółki. Przypomnijmy, że cel to kapitalizacja 39 mln zł (czyli potrojenie wielkości firmy) i przenosiny na GPW. Kogo, kiedy i za ile będzie przejmować Telestrada? I jak bardzo akwizycja poprawi wyniki spółki w programie "Dzień na rynkach" pytaliśmy Jacka Lichotę, prezesa Telestrady

Czerwona Gwiazda jak krzyżówka Linuksa i Windowsa

Korea Północna opracowała własny system operacyjny. Jest oparty na Linuksie, ale korzysta też z wielu rozwiązań stosowanych w Windowsie. Czerwoną Gwiazdę specjaliści uznali jednak za przestarzałą o 10 lat, a jej głównym celem istnienia ma być inwigilacja użytkowników.

Emerytalne rady

Będzie decydować o przyszłości polskiej gospodarki. Boją się jej już urzędnicy. Kiedy i jakie pierwsze rekomendacje złoży Premierowi Rada Gospodarcza? O to dopytywał Adama Jassera, koordynatora Rady Gospodarczej przy Premierze, Robert Stankiewicz w programie "Pieniądze od rana"

Czarno w PUP-ie

Protest ostrzegawczy rozpoczęli pracownicy radomskiego Powiatowego Urzędu Pracy. Wszyscy przyszli do pracy ubrani na czarno, a na na budynku wywiesili czarne flagi oraz transparent informujący o proteście. Domagają się od prezydenta Radomia zwiększenia o ponad 280 tys. zł dotacji na funkcjonowanie urzędu.

Netmedia zdobywa rynek

Za 150 tysięcy euro spółka Netmedia przejęła 70% udziałów rumuńskiej spółki C&D Solutions. Przejęcie w Rumunii to pierwsza zagraniczna akwizycja spółki. Podkreślmy, że C&D Solutions to właściciel najbardziej popularnych w Rumunii serwisów internetowych TourismGuide.ro i AllSeasons.ro. Gościem programu "Dzień na rynkach" był Andrzej Wierzba, prezes Netmediów.

Lepszy marzec Toyoty

Toyota ukarana najwyższą w historii karą w procesie cywilnym dla producenta aut – 16,4 mln dolarów. Jak odbije się to na jej kondycji? W marcu Toyota w USA, Japonii i Chinach odbiła się od dna – sprzedała o średnio o 40% aut więcej niż przed rokiem. W Europie sprzedaż aut w styczniu i lutym spadła o ponad 7%. Czy marzec był lepszy dla Toyoty także w Europie? Jak zachęcić Europejczyków do japońskich aut? O to w programie "Pieniądze od rana" Robert Stankiewicz pytał menedżera Toyota Motor Europe Jacka Pawlaka.

Użytkownicy już skarżą się na iPada

Setki tysięcy ludzi poświęciły weekend, by wystać w kolejkach najnowszy gadżet Apple'a - tablet iPad. Część z nich już zapowiada, że zwróci urządzenie do sklepu. Powód? Problemy z bezprzewodowym połączeniem z siecią.

Skład opału

W tym wydaniu magazynu Firma pokarzemy dlaczego dobrze się zarabia na węglu, sprawdzimy czy skład musi być przy torach kolejowych i jak zdobyć zaopatrzenie, czyli czy koniecznie trzeba jechać do kopalni.

Zakład brukarski

W tym wydaniu magazynu firma krawężniki i nie tylko czyli firma brukarska, a w niej: czy w branży rzeczywiście panuje boom inwestycyjny? Jaki sprzęt będzie nam potrzebny i gdzie znaleźć pracowników znających się na tym fachu?

Wypełniamy PIT - 36

Niecały miesiąc pozostał na rozliczenie się z fiskusem z ubiegłorocznych przychodów. W programie "Pieniądze od rana" podpowiadamy tym, którzy prowadzą działalność gospodarczą, że muszą wypełnić PIT-36 by złożyć poprawnie zeznanie podatkowe. Gościem Roberta Stankiewicza był Paweł Mazurkiewicz, partner MDDP.

Szpitale skarżą NFZ

Szpitale muszą upominać się w sądzie o pieniądze z NFZ za świadczenia, których udzielają pacjentom po wyczerpaniu limitów określonych w kontrakcie. Pierwszy w tym roku proces szpitala przeciwko NFZ rozpocznie się w kwietniu - zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna".

Inteligentny dom

W tym wydaniu magazynu Firma montujemy instalacje elektroniczne, czyli pokazujemy jak można tworzyć inteligentne domy, przyglądamy się rynkowi instalacji w przedsiębiorstwach, badamy ilu klientów możemy znaleźć na tego typu usługi i ile można na nich zarobić.

Figloland

W tym wydaniu magazynu Firma przenosimy się w świat dzieci, czyli otwieramy centrum rozrywki dla maluchów, licząc ile to może kosztować, na ilu maluchów możemy liczyć i czy zysków wystarczy na coś więcej niż tylko pokrycie kosztów.

Salon odnowy biologicznej

W tym wydaniu magazynu Firma otwieramy firmę marzeń dla kobiet - salon odnowy biologicznej, badając co powinno znaleźć się w ofercie, ile będzie kosztowało wyposażenie, jakich ludzi trzeba będzie znaleźć i zatrudnić i na jakie pieniądze można w tym biznesie liczyć.

Sklep komputerowy

W tym wydaniu magazynu Firma podbijamy polskie biurka, czyli sprawdzamy skąd i jaki sprzęt powinniśmy mieć w sklepie, badamy jakie wymogi prawne muszą spełniać komputery, sprawdzamy czy sklep komputerowy to coś więcej niż sprzedaż i sondujemy rynek informatyczny.

Bankierzy rozbili bank

Ponad 2 miliony złotych rocznie – to średnia płaca prezesa giełdowego banku w 2009 r. Ich płace wzrosły przeciętnie o 13 proc. Na prezesów wydano 20 proc. pieniędzy przeznaczonych na wynagrodzenia pełnych zarządów -wylicza "Rzeczpospolita".

Niepohamowany apetyt związkowców

Związkowcy z Polskiej Grupy Energetycznej domagają się rekordowych podwyżek pensji oraz długoletnich gwarancji zatrudnienia. Podobne żądania wysuwają pracownicy innych energetycznych gigantów - pisze "Rzeczpospolita".

Jesteśmy narodem telemaniaków

Oglądamy więcej telewizji, niż wynosi średnia europejska, choć daleko nam do Amerykanów. Najczęściej przed szklany ekran przyciągają nas seriale - wylicza "Rzeczpospolita".

16 mln dolarów kary dla Toyoty

Czy japoński gigant motoryzacyjny pogodzi się z karą w wysokości 16 mln dolarów?. Rząd USA zamierza ukarać koncern za niepowiadomienie we właściwym czasie władz federalnych o problemach z pedałem przyspieszenia w samochodach jego produkcji.

300 tys. iPadów w jeden dzień

iPada, najnowszy produkt firmy Apple, w pierwszym dniu sprzedaży kupiło ponad 300 tys. osób. Urządzenie można kupić w stanach Zjednoczonych od soboty.

Fatalna reputacja korporacji

Kryzys finansowy zszargał reputację amerykańskich korporacji. W ubiegłym roku aż 88 procent Amerykanów uważało, że spółki ze Stanów Zjednoczonych mają "fatalną" i "niedobrą" reputację. W tym roku liczba ta nieco spadła - nadal jednak 81 proc. respondentów ma o korporacjach nie najlepsze zdanie. Jedyną "zieloną wyspą" jest holding Berkshire Hathaway najsłynniejszego inwestora giełdowego świata - Warrena Buffetta.

Minister ostro o pensji szefa banku

Brytyjski minister ds. biznesu Peter Mandelson w bezprecedensowy sposób skrytykował "nie dające się zaakceptować oblicze bankowości". W wypowiedzi dla sobotniego "Timesa" ocenił też wielomilionowe dochody prezesa banku Barclays Capital.

Święta nie takie drogie

Żywność, kwiaty i paliwo - to produkty za które przyszło nam zapłacić więcej w tym roku przy okazji świątecznych zakupów. Na szczęście podwyżki cen nie były tak wysokie, jak się spodziewano.

iSzturm na sklepy

Długie kolejki jak za PRL, banknoty wędrują z rak do rąk, do czego ta kolejka? Zdecydowanie nie do ostatniej parówki, a do sklepu Apple. Wielkim szturmem zaczął się pierwszy dzień sprzedaży najnowszego gadżetu z nadgryzionym jabłkiem - iPada.

"To prawdziwe ozdrowienie"

- Choć bezrobocie utrzymuje się na poziomie 9,7 proc. to gospodarka amerykańska tworzy nowe miejsca pracy, a tempo ich przyrostu jest największe od trzech lat - głosi raport Departamentu Pracy USA. - Jest to prawdziwe ozdrowienie gospodarcze - uważa ekonomista Banku Tokio-Mitsubishi, Chris Rupkey.

Obama: Gospodarka nabiera pędu

Bezrobocie w USA pozostaje na niezmienionym poziomie, chociaż są sygnały, że na rynku pracy następuje ożywienie - podał rząd USA. Prezydent Barack Obama powitał najnowsze dane jako optymistyczną wiadomość dla gospodarki.