Najnowsze

Najnowsze

Inwestorzy wierzą w Próchnika

Po trzecim kwartale Próchnik miał ponad 850 tysięcy złotych straty. Prezes spółki liczy jednak, że w czwartym kwartale Próchnik poprawi swoje wyniki, a cały przyszły rok zakończy na plusie. O perspektywach stojących przed Próchnikiem Mikołaj Kunica rozmawiał w programie "Dzień na rynkach" z prezesem Krzysztofem Grabowskim.

Do euro mamy jeszcze daleko

Kiedy złotego zastąpimy euro? Czeka nas jeszcze daleka droga. Minister finansów Jacek Rostowski powiedział w poniedziałek, że droga Polski do strefy euro jest "dość daleka". Podkreślił, że nasz kraj musi najpierw wyjść z procedury nadmiernego deficytu. Dodał, że obecne osłabienie złotego wynika z trzęsienia ziemi jakie nastąpiło w zadłużonych państwach strefy euro.

Trion i jego plan naprawczy

Spółka Trion planuje nową emisję akcji. Będzie ona skierowana do wierzycieli spółki oraz w drugiej kolejności do inwestorów branżowych. Na temat sytuacji w Trionie, Mikołaj Kunica rozmawiał z prezesem spółki Jarosławem Żołędowskim.

Tvn24.pl wśród najbardziej opiniotwórczych

Po raz pierwszy portal internetowy znalazł się wśród 15 najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce. Na 12 miejscu zestawienia generalnego Instytut Monitorowania mediów sklasyfikował w październiku portal tvn24.pl. To najlepszy wynik wśród mediów internetowych. Stacja TVN24 znalazła się na trzeciej pozycji (najlepiej wśród telewizji), a TVN na szóstej.

Kompleks na NewConnect już w przyszłym roku

Grupa Kompleks z Wałbrzycha zamierza zadebiutować na NewConnect w pierwszym kwartale 2011 r. Środki pozyskane z emisji mają zostać przeznaczone na finansowanie dużych kontraktów, zakup urządzeń, zakup gruntu oraz wybudowanie nowej hali produkcyjnej. Więcej szczegółów na ten temat w rozmowie Mikołaja Kunicy z Januszem Wystempem, prezesem spółki Kompleks.

Poczta Polska na plusie?

Restrukturyzacja Poczty Polskiej trwa już od dwóch lat. Prezes spółki przekonuje, że przyniosła ona już pierwsze efekty. W "Pieniądzach od rana" Andrzej Polanowski obiecywał, że Poczta w 2011 nie podniesie opłat za przesyłki i jeszcze w tym roku zanotuje zysk.

Bon zamiast gotówki na święta?

Z ostatnich badań ARC Rynek i Opinia wynika, że ok. 40% firm wykorzystuje bony jako formę świadczeń pozapłacowych. Ekspert instytutu Michał Kuś wskazywał w TVN CNBC, że odsetek ten jest nieco niższy w porównaniu z ubiegłym rokiem, ale talony wciąż cieszą się popularnością wśród pracodawców.

Przedsiębiorca roku 2010

Ryszard Florek, założyciel firmy Fakro został Przedsiębiorcą Roku polskiej edycji konkursu Ernst&Young. Prezes Fakro, producent znanych na świecie okien dachowych będzie reprezentował Polskę w przyszłym roku na międzynarodowym finale konkursu w Monte Carlo. Patronem polskiej edycji konkursu jest TVN CNBC.

Brat VAT

Rusza akcja TVN CNBC, która ma przybliżyć Naszym Widzom zmiany w podatku VAT. W "Pieniądzach od rana" dziennikarz naszej stacji Paweł Blajer zapowiadał, jakie porady i informacje znajdą Państwo w najbliższym czasie na naszej antenie

Szklany Żagiel będzie tańszy

Budowa apartamentowca przy Złotej 44, czyli Żagla zaprojektowanego przez słynnego architekta Daniela Libeskinda staniała o 19 procent - podaje Orco w raporcie giełdowym za trzeci kwartał. Nie znaczy to wcale, że stanieją mieszkania w tym budynku.

Fiskus zajrzy pod choinkę

Fiskus uważa, Że dając komuś prezent świąteczny, przekazujemy darowiznę. Najbliższa rodzina nie musi płacić od niej podatku. Ale jeśli kupisz dziewczynie raz na pięć lat nawet średnio wypasionego laptopa, gwarantujesz jej równocześnie nie tylko wizytę w urzędzie skarbowym, ale i podatek - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Bank przeciekał?

Komisja Nadzoru Finansowego sprawdza od września, czy transakcja sprzedaży BZ WBK hiszpańskiemu bankowi Santander została przeprowadzona zgodnie z prawem. Najpierw lista ewentualnych nieprawidłowości liczyła kilkanaście punktów. Po sprawdzeniu komisja uznała trzy zarzuty za prawdopodobne i wszczęła postępowanie wyjaśniające - pisze "Dziennik Gazeta Prawna.

85 miliardów na ratunek Irlandii

Irlandia otrzyma od Unii Europejskiej 85 miliardów euro pomocy na walkę z kryzysem finansowym - zdecydowali w niedzielę ministrowie finansów państw Wspólnoty. Unijny komisarz do spraw gospodarczych i walutowych Olli Rehn poinformował, że szefowie resortów doszli również do zgody ws. zasad funkcjonowania przyszłego stałego mechanizmu rozwiązywania kryzysów w strefie euro, który ma zacząć działać po 2013 roku.

Znika ulga na biopaliwa?

Od maja przyszłego roku ulga akcyzowa na biopaliwa może w praktyce całkiem zniknąć - uważa doradca podatkowy Krzysztof Flis. Jak wylicza, udział biokomponentu w paliwie musiałby być 40 razy wyższy niż obecnie, żeby producenci mogli z niej korzystać.

Niemcy i Francja zgodne ws. ratunku dla euro

Niemcy i Francja osiągnęły porozumienie w sprawie zasad funkcjonowania przyszłego stałego mechanizmu rozwiązywania kryzysów w strefie euro. Ma on zacząć działać w 2013 roku - donodi Reuters, powołując się na źródła unijne.

Oto Przedsiębiorca Roku 2010

Założyciel firmy Fakro Ryszard Florek został laureatem nagrody Przedsiębiorca Roku 2010. Tegoroczny konkurs był ósmą polską edycją międzynarodowego programu Entrepreneur of the Year, organizowanego przez firmę doradczą Ernst&Young.

Dzień z branżą chemiczną

Polskie spółki gazowe notują dobre wyniki. W TVN CNBC „Dzień z branżą chemiczną” . Maciej Gierej, prezes Mennica Metale Szlachetne i Jacek Chwedoruk, prezes Rothschild Polska byli gośćmi Marka Tejchmana w programie „90 minut” i rozmawiali między innymi innowacyjności wśród polskich spółek gazowych.

Milion w portfelu

Od prezesa do kolekcjonera. Milioner Krzysztof Musiał po sprzedaży ABC Data nie zajmuje się prowadzeniem biznesu. Opowiada o skutecznym inwestowaniu i proponuje jak zainwestować milion złotych.

Jak sytuacja w Europie odbije się na złotym?

Sytuacja na rynkach walutowych w Europie nie wygląda najlepiej. Jak decyzje gospodarcze krajów Europy odbiją się na złotym mówią goście "Bilansu" profesor Anna Zielińska-Głębocka, członek Rady Polityki Pieniężnej i Tomasz Nowak, makler TMS Brokers.

Spółki chemiczne pod lupą

W związku z "dniem z przemysłem chemicznym" bierzemy pod lupę kilka spółek z branży, m.in.: Synthos, Ciech, ZA Puławy, Police. Analizę przeprowadzi gość Rafała Hirscha, analityk Erste Securities, Tomasz Kasowicz.

Rynki dla Opornych

Po raz pierwszy od dłuższego czasu portfel RDO poradził sobie lepiej od rynku, choć nadal tracimy, dziś 0,03%. Zapraszamy do inwestowania, czekamy na Państwa sugestie pod adresem rdo@tvn24.pl

Fiskus sobie ulży kasując nam ulgi?

Ulgi podatkowe są kosztowne - stwierdza w swoim raporcie resort finansów. To może być pierwszy sygnał, który fiskus wysyła, zanim zabierze się do likwidacji ulg. Oficjalnie takiego planu nie ma, ale 66 miliardów złotych, które mogłoby wpłynąć do państwowej kasy po ich ewentualnym zniesieniu stanowi łakomy kąsek.

W ZA Puławy będzie lepiej

Zakłady Azotowe Puławy stoją w obliczu zmian, także takich oddolnych. Co się dzieje w spółce i jakie firma osiągnie wyniki w bieżącym kwartale mówi członek zarządu ZA Puławy, Andrzej Kopeć.

Krakchemia na razie nie patrzy na nowe rynki

Podczas "dnia z przemysłem chemicznym" rozmawiamy z prezesem Krakchemii, Andrzejem Zdebskim o perspektywach tego przemysłu, rozwoju firmy, i o tym, co firma może zaproponować rynkom zagranicznym.

Bułgarski tupet i unijna kasa

Gdyby nie nadmierna pewność siebie, to Kalina Ilijewa nadal mogłaby udawać absolwentkę niemieckiej uczelni. Jednak ktoś, kto zarządza unijnymi pieniędzmi dla rolnictwa całego kraju, budzi duże zainteresowanie. W jej wypadku doprowadziło to do wykrycia fałszerstwa.

Czarny piątek w USA

Tego wyścigu po zakupy nie dało się powstrzymać... Amerykański Black Friday, czyli początek wyprzedaży sprawił, że handlowcy zaczęli patrzeć na przedświąteczny czas w różowych okularach... O entuzjazmie w Stanach w materiale Łukasza Kijka.

Co się stanie z naszymi emeryturami?

Polskę czekają zmiany w systemie emerytalnym. Czy i dlaczego są potrzebne? Co nas czeka? Czy sytuacja będzie podobna do tej, którą przeżywają teraz Węgry i ich system emerytalny? Na pytania Rafała Hirscha odpowiada Andrzej Sołdek, prezes PZU PTE.

Duzi nie chcą oddać Bogdanki

Inwestorzy instytucjonalni w ogóle nie odpowiedzieli w piątek na do sprzedaży akcji Bogdanki - donosi PAP powołując się na źródła "zbliżone do transakcji". Zapisy są przyjmowane od piątku do poniedziałku. Nie potwierdziły się poranne informacje Reutera o ofercie wymiany akcji Bogdanki na papiery NWR.

Awatary z Polski w dolinie krzemowej

Spółka z NewConnect - InteliWISE - otworzyła pierwsze biuro sprzedaży w Sunnyvale w Kalifornii. InteliWISE chce mocno wejść na rynek amerykański. Na razie wdrożyła technologie wirtualnych doradców w koncernie Kraft Foods i wirtualnych ekspertów w jednym z banków w USA. Jak firmie uda się osiągnąć założenia mówi jej wiceprezes, Marek Trojanowicz.

Pomysł pod ochroną

Chroń swoją firmę przed konkurencją. O wnioskach wynikających z raportu dot. ochrony własności intelektualnej „Własność intelektualna – niedoceniana podstawa przewagi konkurencyjnej” mówi Jarosław Filipek, prezes CODES Strategie.