Najnowsze

Najnowsze

EKG przez telefon dobrze się sprzedaje

Telemedycyna ma zamiar podnieść znacząco swoje wyniki w następnych okresach. Jak mówi w programie "Dzień na rynkach" prezes Telemedycyny Polskiej, obecnie wraz ze wzrostem liczby klientów, nie wzrastają już koszty. Firma ma także szeroki plan rozwoju biznesu.

Gaz może być tańszy

Polski monopolista gazowy nie wyklucza, że złoży wniosek o obniżkę taryfy gazowej. PGNiG oczywiście uzależnia to od analiz, ale także od negocjacji z Gazpromem, który dostarcza nam rocznie dwie trzecie potrzebnego gazu, w sprawie obniżek cen.

Czytniki e-booków zyskają kolory

Dotąd trzeba było wybierać: albo obraz ostry jak na papierze - ale tylko w odcieniach szarości, albo kolorowy - za to mniej wyraźny. Świat dzielił się więc na zwolenników czytników e-książek w rodzaju Kindle, i na fanów kuszących kolorami iPadów i ich naśladowców. Teraz oba światy mają szansę na zbliżenie.

Strajk ostrzegawczy w LOT

Żaden lot nie został odwołany, są opóźnienia z powodu strajku - mówi rzecznik PLL LOT. Od 10 do 12 trwał strajk ostrzegawczy personelu pokładowego tej linii. W tzw. sali przedstartowej LOT protestowało kilkadziesiąt stewardess i stewardów. Domagają się dłuższego czasu na odpoczynek po lotach długodystansowych.

Skarb myśli nad Kulczykiem

Analizujemy dokumenty złożone przez Kulczyk Investmenst - tak wiceminister skarbu odpowiada na pytanie o rozstrzygnięcie prywatyzacji koncernu energetycznego Enea. Skarb dał firmom najbogatszego Polaka wyłączność na negocjacje do 3 listopada. Od tego czasu zapadła głucha cisza.

Czy twój pracodawca pójdzie w ślady Google?

Nie na darmo koncern Google ma opinię jednego z najlepszych pracodawców na świecie. Ale i tam takie wiadomości nie zdarzają się często. Szef firmy Eric Schmidt właśnie napisał do swoich podwładnych: od Nowego Roku będzie podwyżka o 10 procent, a dodatkowo każdy z zatrudnionych dostanie tysiąc dolarów "na wakacje".

ES-System: ożywienie w branży

W 3. kw. nastąpiło ożywienie w branży inwestycji budowlanych. Jak wykorzystał to ES-System i co spółka planuje w najbliższym okresie mówi prezes ES-System Bogusław Piszczak.

PGE rusza z programem obligacji i nowymi inwestycjami

PGE planuje kolejne emisje obligacji, także na rynkach europejskich. Pieniądze te pozwolą na rozpoczęcie 2 projektów rozwojowych. Jakich, za ile i kiedy rozpoczną się przetargi dla inwestycji mówi wiceprezes PGE Wojciech Topolnicki.

Internet dla każdego...kiedy?

Za pięć lat Internet będzie dla każdego kto go zechce – zapowiada UKE. Wcześniej jednak urząd będzie musiał zmierzyć się z planami Poczty Polskiej, która zapowiada w ciągu trzech lat likwidację 3 tysięcy placówek. O problemach z internetem i pocztą mówi Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Policjanci gorliwiej sprawdzają ubezpieczenia OC

O połowę wzrosła liczba zawiadomień o braku komunikacyjnego OC, jakie Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny otrzymuje od policjantów. Fundusz dopinguje funkcjonariuszy specjalnie organizowanym konkursem: trzy komendy wojewódzkie otrzymały właśnie po laptopie.

Xbox LIVE legalnie w Polsce. Po 8 latach

Od 10 listopada nie trzeba stawać na głowie, żeby w pełni móc korzystać w Polsce z konsoli Xbox 360. Usługa LIVE pozwalająca na grę w sieci i pobieranie dodatkowych zawartości, jest od dziś legalnie dostępna. Wprowadzenie jej zajęło firmie Microsoft 8 lat.

W co zainwestują nowi gracze indywidualni?

Ponad 100 tysięcy nowych rachunków maklerskich otwarto w październiku. Ilu inwestorów zachęconych udanym debiutem akcji GPW pozostanie na rynku i będzie dalej kupowało akcje? A jeśli będzie chciało to robić to jakie? Bo wielkich obywatelskich prywatyzacji przyciągających setki tysięcy inwestorów już na naszym rynku nie będzie. O tym w "Pieniądzach od rana" Cezary Nowosad, prezes IPO Doradztwo Strategiczne, ekspert BCC.

Zadłużenie samorządów

Zadłużenie samorządów budzi kontrowersje. Żaden samorząd nie przekracza obecnie wskaźnika 60% zadłużenie w relacji do jego przychodów, jednak w ciągu ostatnich dwóch lat zadłużenie samorządów wzrosło o ponad 70%. Jakie skutki będzie miała taka sytuacja mówi ze studia w Łodzi dr Ryszard Krawczyk, prezes RIO w Łodzi i przewodniczący Krajowej Rady Regionalnych Izb Obrachunkowych.

Smok znów z tłustą nadwyżką

Chiny w październiku miały 27,1 miliardów dolarów nadwyżki handlowej. To drugi pod względem sumy wynik w tym roku, wiecej było tylko w lipcu - 28,7 mld dolarów. W październiku chiński eksport wzrósł o 22,9 proc., a import o 25,3 proc. w porównaniu z tym samym miesiące przed rokiem.

Jak zakupy, to dziś - jutro święto

Nie zapomnij zrobić dziś zakupów - jutro uzupełnienie zapasów w lodówce może okazać się niemożliwe. 11 listopada to narodowe święto - i jeden z dwunastu dni w roku, gdy prawo nakazuje zamknięcie prawie wszystkich sklepów.

Pracowałeś? Musisz to udowodnić ZUS-owi

Połowa osób, które w przyszłym roku przejdą na emeryturę, nie dostarczyła ZUS-owi dokumentów o swoim zatrudnieniu przed 1999 rokiem, Zakład nie wyliczył im więc tzw. kapitału początkowego. To oznacza, że ich emerytury mogą być nawet o 2/3 niższe niż powinny.

Chemia po kryzysie?

Trzeci kwartał okazał się dla Zakładów Chemicznych Police przełomem w dotychczasowych wynikach finansowych. O utrzymaniu pozytywnego trendu rozmawialiśmy z prezesem spółki, Zbigniewaem Miklewiczem.

Polak skręca na potęgę

Polacy własnoręcznie robią prawie pięć miliardów papierosów rocznie - twierdzi "Dziennik Gazeta Prawna", powołując się na dane resortu zdrowia. W ten sposób za cenę paczki popularnych papierosów mogą wypalić 40 skrętów własnej roboty.

RDO bez GPW

Gwiazda wtorkowej sesji, spółka GPW, nie trafiła wprawdzie do portfela RDO, ale nie składamy broni i zastanawiamy się w kolejnym odcinku, jakie spółki mogą trafić do naszego wirtualnego portfela.

Zadowolenie po debiucie

Pierwszy dzień notowań GPW na giełdzie pokazał, że inwestorzy są zainteresowani jej akcjami. Co jednak czeka giełdę w dłuższym terminie? O przyszłość ostatniej wielkiej spółki prywatyzowanej w tym roku pytamy prezesa GPW, Ludwika Sobolewskiego.

GPW na giełdzie

Debiut marzeń, i co dalej? Były prezes GPW, po jej debiucie na... GPW - mówi o tym, co nową giełdową spółkę czeka w najbliższej przyszłości.

Udany debiut GPW

Miało być dobrze, a było wręcz fantastycznie. Tak można jednym zdaniem podsumować debiut giełdy na giełdzie. Inwestorzy indywidualni - jeśli postanowili sprzedać zarobili i to całkiem sporo jeśli wziąć pod uwagę procentowy wzrost cen akcji. Emocji było dużo, ale widać było wyraźnie, że nie był to główny czynnik zachęcający do zakupów. Przed władzami nowej giełdowej spółki bardzo trudne zadanie. Drugiego debiutu już nie będzie i trzeba znaleźć inne, równie ciekawe sposoby na przyciąganie nowych, także zagranicznych spółek oraz dodatkowego kapitału, który będzie generował przychody i zyski.

Świąteczne zakupy

Listopadowy świąteczny szał zakupów. Fakty są takie, że ludzie, chcąc oszczędzić pieniądze, już w tej chwili starają się zapełnić prezentami worek Świętego Mikołaja. A dopingują ich do tego specjalne akcje reklamowe i promocje. Problem w tym, że przed świętami pojawią się kolejne, które mogą nas dodatkowo kosztować. Co zatem zrobić, co kupujemy najchętniej i ile chce wydać przeciętny Polak?

GPW zadebiutowała

Debiut marzenie i piękne podsumowanie blisko dwudziestoletniej działalności. Warszawska Giełda Papierów Wartościowych na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i akcje, które po pierwszym dniu zyskały ponad 25%. Gościem magazynu „90 minut” był minister skarbu Aleksander Grad.

Dolicz VAT?

Składka ubezpieczeniowa płacona razem z ratą leasingu podlega opodatkowaniu VAT- uznał Naczelny Sąd Administracyjny. Nad użytkownikami aut zawisły czarne chmury, z których spaść może gniew fiskusa i wezwanie do zapłaty zaległego podatku nawet do pięciu lat wstecz.

Tauron wchodzi do WIG20

W połowie grudnia zmienią się składy indeksów warszawskiej giełdy. Po sesji 17 XII z indeksu największych spółek warszawskiego parkietu WIG20 zniknie Bioton, ustępując miejsca Tauronowi - poinformowała Giełda.

221 złotych dla każdego

Warszawska Giełda Papierów Wartościowych już po pierwszym dniu notowań swoich akcji na własnym parkiecie. Debiut powszechnie ocenia się jako sukces: choć cenę emisyjną uznawano za dość wysoką, to kurs pierwszy dzień zakończył wzrostem o jedną czwartą.

Kredyt Bank po III kw.

Ile zysku w zysku netto? Na tym poziomie Kredyt Bank odnotował bardzo udany trzeci kwartał. My rozkładamy ten wynik na czynniki pierwsze i pytamy... prezesa banku - Macieja Bardana.

Oto umiejętność zarabiania pieniędzy

Goldman Sachs w ciągu całego trzeciego kwartału, od początku lipca do końca września, na swoich operacjach tylko w ciągu dwóch dni stracił pieniądze. W każdym z pozostałych był na plusie - wynika z danych amerykańskiej Komisji Giełd i Papierów Wartościowych.

Chemia po kryzysie?

Trzeci kwartał okazał się dla Zakładów Chemicznych Police przełomem w dotychczasowych wynikach finansowych. O utrzymaniu pozytywnego trendu rozmawialiśmy z prezesem spółki, Zbigniewem Miklewiczem.