Najnowsze

Najnowsze

Brat VAT

Polscy przedsiębiorcy dłużej muszą się liczyć z niekorzystnymi warunkami odliczania podatku VAT od samochodów osobowych i paliwa. Rząd przygotował wniosek do Rady Unii Europejskiej o utrzymanie ograniczeń w odliczaniu aż do końca 2018 roku.

RPP w akcji

Polskie obligacje to „bezpieczna przystań” w Europie Środkowo-Wschodniej - ocenia agencja Moody’s.

Kondycja branży górniczej

Po spadku od początku roku o ponad 40-ści procent, kurs związanego z branżą górniczą Bumechu jest na rocznych minimach.

JR Invest już na NewConnect

Spółka deweloperska zajmująca się handlem nieruchomościami komercyjnymi z segmentu B i C, wprowadza na rynek akcje za ponad 11 mln zł. Będzie to 420. spółka notowana oraz 79. debiut w 2012 roku na alternatywnym rynku akcji GPW. Rozmowa z Januarym Ciszewskim, prezesem JR Invest.

Trans-Polonia po wynikach

Solidny wzrost przychodów transportowej spółki. Trans-Polonia liczy na to, że kryzys nie spowolni ich biznesu. Wprowadzono w niej rozwiązania, za które klienci mogą płacić mniej, bo jest ich więcej. Rozmowa z Dariuszem Cegielskim, prezesem Trans-Polonii.

Asseco po wynikach

Asseco ma w swoim portfelu duże kontrakty publiczne. Kurs akcji wyraźnie odrabia straty od końca września. Czy Spółka wraca do łask inwestorów? Rozmowa z Piotrem Janikiem, dyrektorem działu analiz KBC Securities.

Rynek nieruchomości pod lupą

Więcej kredytów hipotecznych sprzedanych w 3 kwartale, ale za to na mniejszą sumę. Wygasa program Rodzina na Swoim, który na kilka lub kilkanaście miesięcy osłabi rynek handlu mieszkaniami, szczególnie na rynku wtórnym. Na ile spółka Emmerson Nieruchomości może na tym hamującym rynku utrzymać swoją pozycję, pytamy wiceprezesa Rafała Ignaszewskiego.

LST Capital po wynikach

Po trzech kwartałach wyraźna strata LST Capital, która będzie wprowadzać na NewConnect swoje spółki. Flagową inwestycją jest nadal Baltic Ceramics, z którą prezes Dariusz Janus wiąże duże nadzieje.

Najpierw u nas

Najpierw u nas Obniżka cen gazu dla przemysłu to również tańsza energia - twierdzi minister skarbu państwa. Mikołaj Budzanowski tłumaczy także, dlaczego akcjonariusze PGNiG będę musieli jeszcze poczekać na dywidendę. Mówi także poszukiwaniach partnera branżowego do prywatyzacji PHN.

Budżet niezgody

Kolejna szansa na porozumienie w sprawie budżetu unijnego na początku przyszłego roku.

Dwugłos w FED

Szef rezerwy federalnej w Dallas krytykuje politykę luzowania pieniężnego prowadzoną przez amerykański bank centralny. Nie inflacja, lecz walka z bezrobociem ma być największym wyzwaniem dla centralnych bankierów. Czy do strachu rynków o klif fiskalny dojdzie jeszcze obawa o koniec dodruku dolarów? O tym w Bilansie rozmawialiśmy ze Stanem Popowem, partnerem Finacorp, członkiem zarządu AmCham.

Obligacje w cenie

Polskie obligacje nadal w cenie. O tym ile potrwa hossa na obligacyjnym rynku rozmawialiśmy z Błażejem Wajszczukiem, zarządzającym BNP Paribas Bank Polska.

Van Rompuy: Nie ma co liczyć na mniejsze cięcia w budżecie UE

Relacjonując w Parlamencie Europejskim przebieg szczytu ws. nowego unijnego budżetu, szef Rady Europejskiej Herman Van Rompuy przyznał, że nie ma co liczyć, by budżet był większy niż jego ostatnia propozycja. Kraje nie kwestionują jego cięć, a niektórą chcą, by były większe.

Brat VAT

Problemy z przepisami dotyczącymi paragonów i kas fiskalnych w sklepach internetowych.

Twój brat PIT

Urząd skarbowy - np. po kontroli - może w majestacie prawa nakazać natychmiastową zapłatę podatku. Może to zrobić, nawet gdy decyzja nie jest ostateczna, a urząd boi się, że przez inne egzekucje pieniędzy nie otrzyma. Jak taką decyzję powstrzymać?

Nie(legalne) rejestry?

Oszustwo na szkodę blisko 300 osób i usiłowanie oszukania 34 kolejnych zarzuciła katowicka prokuratura prezesowi warszawskiej spółki Krajowy Rejestr Pracowników i Pracodawców. Wysyłała ona do szefów firm druk przelewu na 115 zł w związku z zarejestrowaniem przedsiębiorstwa. Wygląd pisma i nazwa firmy mogły sugerować przedsiębiorcom, że mają do czynienia z instytucją państwową.

Portugalia ma najsurowszy budżet w historii

Parlament Portugali - Zgromadzenie Republiki - zatwierdził we wtorek rządowy projekt budżetu na rok 2013 r. Przewiduje on najsurowszy w historii tego kraju program oszczędnościowy. Portugalczycy są wściekli i dali temu wyraz cały dzień protestując na ulicach Lizbony.

Zaćmienie Solara?

Akcjonariusze Solara chcą żeby w spółce audyt przeprowadził Ernst & Young, to wyraźny sygnał braku zaufania. W dodatku zysk netto Solara skurczył się w trzecim kwartale o blisko 80% do zaledwie dwóch milionów złotych. O problemach spółki rozmawialismy z prezesem Solara, Stanisławem Bogackim.

Milion w portfelu

Portfel Grzegorza Łętochy, dyrektora Departamentu Zarządzania Aktywami BPH TFI, stracił od początku inwestycji 15% wartości. W X edycji stracił on około 1%. Jakie aktywa wchodzą w skład portfela i jakie zmiany wprowadza jego właściciel, aby odrobić straty, w rozmowie Roberta Stankiewicza

Sprawdź zanim podpiszesz

Polak ma być mądry przed, a nie po szkodzie. Wystartowała kampania społeczna "Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz". Ma zwrócić uwagę społeczeństwa na ryzyka związane z zawieraniem umów finansowych. Akcję organizują wspólnie najważniejsze instytucje państwowe odpowiedzialne za ten rynek. O tym w rozmowie z Robertem Jagiełłą, dyrektorem gabinetu prezesa NBP.

Więcej kredytów za mniej

Wzrosła liczba kredytów mieszkaniowych, jak podaje AMRON działający przy Związku Banków Polskich, banki w 3 kwartale udzieliły ich o 2% więcej niż w drugim kwartale. Rok 2013 będzie nadal spadkowy na rynku nieruchomości, mówi Jacek Furga, przewodniczący Komitetu ds. Finansowania Nieruchomości Związku Banków Polskich. Dodaje że jeśli pojawi się nowy program mieszkaniowy, dopiero początek 2014 roku może przynieść ożywienie na rynku mieszkaniowym.

Inwestycje nad Balatonem

Czy warto inwestować w węgierską gospodarkę, obarczoną wieloma czynnikami ryzyka, jak obcięcie ratingu. O to na jakie sektory zwracać uwagę i to czy węgierska waluta może przyciągać inwestorów, pytaliśmy Adama Narczewskiego z XTB.

Na ratunek spółkom budowlanym

Z Markiem Kujawą, negocjatorem, ekspertem KIG i Business Centre Club, rozmawialiśmy o tym, jakie są szanse na dochodzenie roszczeń od państwa przez spółki inżynieryjne.