Najnowsze

Najnowsze

Odwrót od polskich papierów?

Odwrót od złotego. Gdy na horyzoncie pojawiła się perspektywa płacenia za 1 euro 4 złote – okazało się, że inwestorzy wybrali 4 złote i 10 groszy.

Klienci biur-bankrutów mogą skarżyć państwo

Wyjechałeś na urlop albo nawet jeszcze nie zdążyłeś, a twoje biuro podróży zbankrutowało? Zwrotu wszystkich utraconych pieniędzy możesz domagać się od Skarbu Państwa przed sądem powszechnym. A to za sprawą unijnej dyrektywy, przyjętej przez Polskę dwa lata temu - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Nasze pieniądze na lokatach są chronione, inwestycje już nie

Bankowy Fundusz Gwarancyjny gwarantuje zabezpieczenie wszystkich lokat bankowych do wartości 100 tys. euro. Jednak inwestycje np. w jednostki funduszy inwestycyjnych czy produkty ubezpieczeniowe nie są chronione taką gwarancją - przypominają eksperci.

"Butelka whisky, że ceny złota wzrosną"

Inwestycje w złoto to nadal dobry interes, bo jego cena powinna rosnąć - oceniają analitycy. Dodają jednak, że jeśli już inwestować w ten kruszec, to długoterminowo i najlepiej w sztabki lub certyfikaty na złoto.

Niemcy też topią w parabankach

W wielu krajach Europy władze próbują uniemożliwić działalność instytucji parafinansowych, które przyciągają klientów perspektywą szybkiego i dużego zysku, ale nie zawsze się to udaje. W Niemczech drobni inwestorzy rocznie przez tego typu instytucje tracą ok. 30 mld euro. Z kolei na Słowacji 200 tysięcy obywateli straciło swoje wkłady, kiedy w 2008 roku splajtowało 5 parabanków.

Nie wszystko złoto...

Sądy rejestrowe nie sprawdzają, czy osoby wpisywane we władzach spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym nie były karane. Ministerstwo Sprawiedliwości informuje, że sądy rejestrowe nie mają takiego obowiązku.

Turystyczne problemy

Więcej kontroli - takie wnioski wyciąga rząd i samorządy z czarnej serii upadków biur podróży. Ministerstwo Sportu i Turystyki szykuje zmiany w prawie, NIK planuje kontrole w ministerstwie i urzędach marszałkowskich, a marszałek województwa śląskiego domaga się wglądu w dokumenty fiansowe biur podróży.

Manchester United na NYSE

Dziś na nowojorskiej giełdzie zadebiutował angielski klub piłkarski Manchester United. IPO Manchesteru to największa oferta publiczna drużyny sportowej w historii. Cena jednej akcji została ustalona na 14 dolarów, na debiucie było o 5 centów drożej. Oznacza to, że wycena całego klubu to ponad 2 miliardy 300 millionów dolarów.

Żywnościowa gorączka

Na rynkach zbóż rośnie bańka spekulacyjna - tak ostrzega Rober Parker z Credit Suisse. Jego zdaniem susza w Stanach Zjednoczonych to jedynie pretekst, by wywindować ceny kukurydzy do najwyższych poziomów w historii. Analityk, który przewidział obecny wzrost cen surowców żywnościowych, teraz odradza wchodzenie na ten rynek.

Zmiany w kwotowaniu WIBORU

Zmiany na polskim rynku międzybankowym. Dwa lub trzy banki mogą stracić prawo do kwotowania stawki WIBOR określającej wysokośc oprocentowania pożyczek między bankami - ocenia Stowarzyszenie Rynków Finansowych ACI Polska.

Żywnościowa gorączka

Kaprysy pogody i bezwzględność rynków finansowych - to wszystko da się nam niebawem we znaki. Żywność na globalnych rynkach drożeje, a my wkrótce możemy to poczuć we własnych portfelach.

Brytyjski nadzór finansow chce zmian systemu Libor

Obecnego systemu ustalania stopy kredytu międzybankowego Libor nie da się utrzymać - stwierdza opublikowany w piątek raport nadzorcy brytyjskiego rynku usług finansowych FSA. Według FSA nowy system powinnien być w mniejszym stopniu oparty na osądach poszczególnych banków, za to w większym na aktualnych danych rynkowych.

Milion w portfelu

Podsumowanie tygodnia w Milionie. Który portfel przyniósł największa stopę zwrotu? Przeglądu portfeli gości z Robertem Stankiewiczem dokonuje Michał Duniec, dyr. Działu Analiz Analizy Online

Materiały budowlane w górę

Ceny większości materiałów budowlanych w lipcu mocno w górę, potaniała tylko ceramika. To efekt m.in. słabego złotego sprzed kilku miesięcy. Czy na jesieni będzie taniej wybudować dom lub kupić materiały do budowy na wiosnę? Odpowiedzi udziela Zbigniew Kwapisz, PSB Warszawa.

Duże mieszkanie do wynajęcia

Nie wiesz komu wynająć mieszkanie? Sposobem na znalezienie najemcy może być wynajem kilku studentom. Jak znaleźć rzetelnych najemców i jak się zabezpieczyć przeciwko szkodom i pretensjom sąsiadów. Rozmowa po wynajmie mieszkań ze Sławomirem Muturi, Stowarzyszenie Mieszkanicznik.pl

Ubezpieczenia komunikacyjne

Ceny paliw utrzymują się na poziomie zbliżonym do ubiegłego tygodnia. Spadki cen jeśli występują, nie przekraczają 1-2 groszy na litrze. Pojawiły się za to nowe oferty w ubezpieczeniach AC i OC. Jak optymalizować składki, podpowiada Daniel Piotrowski, Comperia.pl

Smartfon w służbie banów

Czy geolokalizacja jest skutecznym narzędziem banków w atakowaniu klientów produktami bankowymi? Na ten temat bankowego marketingu rozmowa z Michałem Dubno, Deloitte.

Parabanki w parapaństwie

Jak można było uniknąć pułapki związanej z lokowaniem środków finansowych w para bankach? Jak ocenić ryzyko firmy, która oferuje nam wyższe od bankowych oprocentowanie? Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania na podstawie regulaminu Finnroyal. Pomoże nam w tym Piotr Augustyniak, partner K&L Gates.

Pieniądze dla Amber Gold "idą" na konto nowej firmy

Konto, na które klienci Amber Gold mają wpłacać pieniądze, należy do PST SA – spółki, którą kilka dni temu założyła żona właściciela AG, Marcina Plichty. Jak wynika z dokumentów, PST to firma działająca w imieniu Amber Gold. Informacje zdobyliśmy próbując sami założyć lokatę w parabanku.

Z boiska na parkiet

Dziś na nowojorskiej giełdzie debiutuje angielski klub piłkarski Manchester United. Cena jednej akcji została ustalona na poziomie 14 dolarów. Oznacza to, że wycena całego klubu to 2 miliardy 300 millionów dolarów. Rozmowa z Radosławem Tadajewskim, prezesem Grupy Trinity.

Rynek prywatnych usług medycznych

Jaka jest wartość polskiego rynku usług medycznych? Rozmowa z Moniką Stefańczyk, głównym analitykiem rynku farmaceutycznego PMR.

Zapasy – wsparcie czy ciężar?

Zapasy hurtowników za oceanem w czerwcu mocno się skurczyły. To największy spadek od września ubiegłego roku. Łukasz Bugaj, analityk DM BOŚ tłumaczy, kiedy rosnące zapasy są powodem do niepokoju dla inwestorów, a kiedy świadczą one o planowanym wzroście produkcji.

Perspektywy francuskiej gospodarki

Francuski przemysł stanął w miejscu. Dynamika produkcji przemysłowej w czerwcu nie zmieniła się wobec maja, a miesiąc wcześniej skurczyła się o 2,1%. W jakiej kondycji jest gospodarka nad Loarą, tłumaczy Jarosław Janecki, główny ekonomista Societe Generale.

Wartość pieniądza

Deutsche Bank rezygnuje z uczestnictwa w ustalaniu stawek WIBOR i WIBID. Jak ustalane są te stawki i co od nich zależy, tłumaczy Elwir Świętochowski, dyrektor departamentu skarbu Rabobanku.

Centrum wyników - Agora

Analitycy ankietowani przez PAP szacują, że zysk netto Agory spadł w II kwartale o prawie 92% w ujęciu rocznym do 1,8 mln PLN. Główną przyczyną jest pogarszająca się sytuacja na rynku reklamy. Które segmenty działalności Agory są najbardziej, a które najmniej perspektywiczne? Odpowiedź na te pytanie w rozmowie z Maciejem Bobrowskim, dyrektorem wydziału analiz DM BDM.

Izostal - analitycznie

Izostal SA jest jednym z dwóch (obok Ferrum) największych w Polsce producentów izolacji antykorozyjnych do rur stalowych. Spółka zajmuje się także handlem rurami wiertniczymi oraz innymi wyrobami stalowymi. Głównymi odbiorcami produktów Izostalu są wykonawcy robót infrastrukturalnych dla branży gazowniczej. DM BOŚ spodziewa się rekordowych wyników Izostalu w tym roku. Więcej w rozmowie z Tomaszek Rodakiem, analitykiem DM BOŚ.

Gant emituje obligacje

Gant rozpoczyna emisję publiczną obligacji. Minimalna wartość emitowanych papierów dłużnych wyniesie 10 mln PLN, a maksymalna – 50 mln PLN. Przychody z emisji mają być przeznaczone na inwestycje deweloperskie. Obligacje zostaną wykupione po dwóch latach od emisji i będą notowane na rynku Catalyst. Więcej w rozmowie z Andrzejem Szornakiem, wiceprezesem Gant Development.

Sprzedaż mieszkań - Marvipol

Marvipol sprzedał w lipcu 37 mieszkań, a od początku roku 209. W całym roku spółka zakłada sprzedaż około 500 mieszkań. Jak wygląda obecnie rynek nieruchomości? Gościem TVN CNBC był Andrzej Nizio, przewodniczący rady nadzorczej Marvipolu.