Najnowsze

Najnowsze

Chargeback oczami agenta rozliczeniowego

Na czym zarabia , dlaczego nie chce ponieść ryzyka związanego z biznesem? Czy możliwe jest aby zamrozić rozliczenia z branżą narażoną na bankructwo, w celu uniknięcia strat? Na to pytanie odpowiada Jacek Koszel, członek zarządu IT Card.

Amber Gold bez konta

Jak to jest możliwe, że spółka może mieć konto w poniedziałek, skoro banki zablokowały jej konta. Co dzieje się z pieniędzmi, w sytuacji blokady rachunku. Na ten temat Jan Niedziałek rozmawiał z Jerzym Bańką, wiceprezesem Związku Banków Polskich.

Nowe funkcjonalności kont osobistych

Internetowe konto policzy nam wydatki na poszczególne cele i pomoże w zarządzaniu domowym budżetem. Na temat kont Jan Niedziałek rozmawiał z Magdaleną Olczak, Finansowysupermarket.pl

Analizujemy regulamin Amber Gold

Z pomocą prawnika próbujemy analizować prawne aspekty umowy z Amber Gold. Gdzie regulaminie mogą się znajdować niebezpieczne dla klientów zapisy? Gościem Jana Niedziałka jest Piotr Augustyniak, partner K&L GATES

Rynek ubezpieczeń

Dzisiaj wyniki finansowe podały dwie europejskie firmy ubezpieczeniowe – AXA i Allianz. Francuskiej firmie w pierwszym półroczu zysk netto spadł z 4 do 2,6 mld euro w ujęciu rocznym. W tym samym okresie przychody wzrosły o 3%.

Wycena klubów sportowych

363 miliony złotych wpłynęło w 2011 roku do kas ekstraklasy. To o jedną piątą więcej niż rok wcześniej – wynika z z szóstej edycji raportu „Piłkarska Liga Finansowa” przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte.

Wartość europejskiego konsumenta

Po danych o sprzedaży detalicznej w strefie euro i po odczytach PMI w usługach sprawdzimy, gdzie konsumenci dają zarobić m. in. firmom usługowym. Gdzie wydają pieniądze, a gdzie oszczędzają?

Wartość polskich obligacji

Coraz niższe rentowności polskich papierów skarbowych. To efekt polityki rządu czy przede wszystkim turbulencji w strefie euro? Co wpływa na wycenę obligacji w czasie prosperity i w czasie kryzysu?

Centrum wyników

Dobre wyniki BRE Banku. Zysk netto banku w pierwszym półroczu wzrósł o 19,8% wobec ubiegłego roku do ponad 650 milionów złotych. Co pomogło bankowi w minionych 6 miesiącach? Czy coraz mocniej odczuwalne spowolnienie gospodarcze wpłynie nawyniki banku w nadchodzacych kwratałach. Gościem TVN CNBC CR był prezes BRE Banku, Cezary Stypułkowski.

PCC Exol już na GPW

To dopiero szósta spółka, która zadebiutowała w tym roku na warszawskim parkiecie - w piątek na GPW zadebiutował PCC Exol, firma zajmująca się sprzedażą środków wykorzytywanych przy produkcji detergentów. Więcej o biznesie spółki opowiedział prezes PCC Exol, Marcin Żurakowski.

Indeks nastrojów inwestorów

Inwestorzy coraz bardziej niepewni - według najnowszego odczytu Indeksu Nastrojów Inwestorów prawie 39% ankietowanych spodziewa się trendu bocznego.

Miliardy złotych po zmarłych czekają w bankach

Pieniądze po zmarłych leżą na kontach w bankach i OFE. Rodziny o tym nie wiedzą bo banki i otwarte fundusze emerytalne nie mają obowiązku szukania spadkobierców - donosi "Dziennik Gazeta Prawna". Jak dodaje gazeta, może chodzić nawet o dziesięć miliardów złotych.

Cień recesji

Premier Donald Tusk ma przedstawić we wrześniu różne warianty dla Polski w związku z krysem w Europie. Co może zrobić rząd, by chronić Polskę przed spowolnieniem Naszymi gośćmi były prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główny ekonomista PKPP Lewiatan.

Eurokryzys

Tydzień temu napompował euro-balon nadziejami, ale dziś go przekłuł. Rozczarowanie, które z niego uszło zahuśtało rynkami. Prezes Europejskiego Banku Centralnego Mario Dragi jedynie podtrzymał gotowość do działania - ale żadnych kroków nie podjął. Stóp procentowych też nie zmienił. Główna wciąż wynosi 0,75 procenta. O decyzji EBC rozmawialiśmy z Markiem Rozkrutem, głównym ekonomistą Ernst&Young.

Coraz więcej pieniędzy na murawie

363 miliony złotych wpłynęły w 2011 roku do kas Ekstraklasy. To o jedną piątą więcej niż rok wcześniej – wynika z z szóstej edycji raportu „Piłkarska Liga Finansowa” przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte. Naszym gościem był Marcin Diakonowicz, partner w Deloitte.

GM zamknie jedną fabrykę. Co z Gliwicami?

Amerykański gigant motoryzacyjny General Motors rozważa zamknięcie jednej lub więcej fabryk w Europie. Temat jest w tej chwili przedmiotem negocjacji kierownictwa firmy ze związkami zawodowymi zakładów Opel-Vauxhall - poinformował rzecznik przedsiębiorstwa.

Grecki rząd już wie jak walczyć z recesją

W obliczu recesji, która będzie większa niż zakładano, rząd Grecji przyspieszy procesy prywatyzacyjne i zainwestuje w wielkie projekty infrastrukturalne - ogłosił minister gospodarki Kostis Chatzidakis. Mają one pomóc obniżyć wysokie bezrobocie.

Wkrótce ruszy zwrot 200 mln zł

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że jest gotowa na przyjmowanie wniosków o wypłatę pieniędzy od firm poszkodowanych przy budowie autostrad. Czeka tylko na wejście w życie odpowiednich przepisów. Według szacunków na wypłaty będzie potrzebne ok. 200 mln zł.

PZU w cenie

Akcje PZU od początku czerwca podrożały o ponad 20%, były to jedne z najlepszych akcji na warszawskiej giełdzie w lipcu.

Spłacać kredyt walutowy w walucie

Posiadacze kredytów w Euro mogą spłacać swoje zadłużenie właśnie tą walutą. Sprzyjać może niski kurs Euro do Złotego. O ile EBC musiałby obniżyć stopy procentowe, żebyśmy zaoszczędzili na racie tyle, co dzięki płaceniu własną walutą? O kredytach walutowych mówi Paweł Majtkowski, główny analityk Expandera.

Uwaga, spowolnienie!

Podobno na końcu tunelu w którym jest Europa widać jakieś światełko. Choć nie do końca wiadomo jeszcze co ono oznacza. Na pewno widać coraz wyraźniej, że spowolnienie zawitało do nas. A to oznacza, że przez najbliższe miesiące o pracę może być tylko trudniej.

Po decyzji EBC

Jakie wiadomości najważniejsze dla rynku płyną z decyzji Europejskiego Banku Centralnego? Jak wpłynie to na giełdy i rynek walutowy? Komentarza do decyzji EBC udziela Dariusz Winek, Główny Ekonomista Banku BGŻ.

Inwestować w Euro

Szukamy bezpiecznych inwestycji dla naszych oszczędności zgromadzonych w euro. Czy lepiej wybrać fundusze pieniężne, lokaty, polskie obligacje denominowane w euro. Można je kupić w bankach lub funduszach, jednakże próg wejścia jest rzędu kilkuset tys. euro. Rozmowa z Andrzejem Czarneckim, Zarządzającym Funduszami Union Investment TFI.