Wybory samorządowe 2024. Kandydaci na prezydenta Zielonej Góry

Źródło:
tvn24.pl
Janusz Kubicki ponownie prezydentem Zielonej Góry
Janusz Kubicki ponownie prezydentem Zielonej Góry
TVN 24 Poznań
Janusz Kubicki ponownie prezydentem Zielonej Góry (wideo z 2018 r.)TVN 24 Poznań

Szef klubu radnych Koalicji Obywatelskiej jest najpoważniejszym rywalem o fotel prezydenta Zielonej Góry dla Janusza Kubickiego, który rządzi miastem już od 18 lat. Prawo i Sprawiedliwość – koalicjant klubu prezydenckiego w radzie miasta – wystawił "wiecznego przegranego". Start w wyborach zapowiedział też były aktywista Ruchu Miejskiego.

Wybory samorządowe 2024. Kandydaci na prezydenta

Janusz Kubicki walczy o piątą kadencję. Jest prezydentem Zielonej Góry od 2006 r. Po raz trzeci kandyduje z własnego komitetu.

W ostatnich wyborach samorządowych – startując z własnego komitetu i z poparciem PSL - wygrał w pierwszej turze z wynikiem 58,20 proc. Drugi wynik – 17,92 proc. uzyskał kandydat Prawa i Sprawiedliwości Piotr Barczak, a trzeci Anita Kucharska-Dziedzic z KW Ruch Miejski Zielona Góra, która otrzymała 10,49 proc. ważnych głosów. Na kolejnych pozycjach znaleźli się Tomasz Nesterowicz z SLD - 7,78 proc. głosów i Sławomir Kotylak z Koalicji Obywatelskiej - 5,61 proc.

Janusz Kubicki ponownie prezydentem Zielonej Góry
Janusz Kubicki ponownie prezydentem Zielonej Góry22.10. | Wybory na prezydenta Zielonej Góry wygrał w pierwszej turze z wynikiem 58,20 proc. obecny prezydent tego miasta Janusz Kubicki - wynika z ostatecznych wyników opublikowanych przez PKW. Będzie to jego czwarta kadencja. W wyborach startował z własnego komitetu, który wygrał tez wybory do rady miasta.TVN 24 Poznań

W 2015 roku Kubicki także wygrał w pierwszej turze uzyskując 68,26 proc. głosów. Wówczas również startował z własnego komitetu, ale z oficjalnym poparciem Platformy Obywatelskiej, która nie wystawiła swojego kandydata. Wspólnie z politykami tej partii skutecznie zabiegał o powiększenie Zielonej Góry, co nastąpiło 1 stycznia 2014 r. i było przyczyną przesunięcia terminu wyborów na czerwiec 2015 r.

Wcześniej dwukrotnie wygrywał wybory na prezydenta jako kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Z SLD wystąpił jednak po wyborach parlamentarnych w 2011 roku i jest obecnie politykiem niezależnym. W 2010 r. wybory na prezydenta Zielonej Góry wygrał także w pierwszej turze.

Kubicki może pochwalić się tym, że w ostatniej kadencji powstała południowa obwodnica, powstaje kąpielisko w Ochli (przez jego przeciwników nazywane "Hurghadą"), a żużlowy Falubaz wrócił do ekstraligi. Ale z drugiej strony Kubickiemu zaszkodzić może pożar niebezpiecznych odpadów w Przylepie. Oraz fakt, że przez długi czas wspierał działalność Łukasza Mejzy, od którego teraz – przynajmniej oficjalnie - się odcina i koalicja z PiS w radzie miasta.

Według Gazety Wyborczej Kubicki ma wystawić komitet do rady miasta. W nazwie będzie miał datę 2050, co sugeruje związki z partią Szymona Hołowni i może zmylić część wyborców Trzeciej Drogi. Ta póki co nie ogłosiła swojego kandydata.

Zielona Góra. Kandydat KO na prezydenta - Marcin Pabierowski

Koalicja Obywatelska przeciwko Kubickiemu postawiła na szefa klubu radnych - Marcina Pabierowskiego. - Zielona Góra potrzebuje zmian, potrzebuje świeżego powietrza. Zielona Góra powinna być otwarta na inwestorów, powinna być zarządzania sprawnie i gospodarczo, powinna być miastem zielonym, otwartym dla mieszkańca, dla społeczeństwa. Dzisiaj tego nie ma. Za rządów pana Kubickiego Zielona Góra jest dramatycznie zadłużona, odpycha inwestorów, nie ma nowych stref gospodarczych, partycypacja społeczna praktycznie nie funkcjonuje. Zielona Góra na to nie zasługuje – przekonuje kandydat KO.

Pabierowski zawodowo zajmuje się min. pożarnictwem jako inspektor ochrony przeciwpożarowej, projektowaniem oraz nadzorem budowlanym inwestorskim. Posiada uprawnienia budowlane do projektowania i do kierowania robotami budowlanymi. Aktywnie działa w organizacji samorządu zawodowego Inżynierów Budownictwa. Jest członkiem Okręgowej Rady w Lubuskiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa.

Pabierowskiego osobiście wspiera posłanka Elżbieta Polak, która do zeszłego roku była marszałkiem województwa lubuskiego i wielokrotnie ścierała się z aktualnym prezydentem Zielonej Góry.

- Nie ma miejsca na dyktaturę Janusza Kubickiego. Czas posprzątać po tym co się złego tutaj wydarzyło przez te wszystkie lata. Bardzo blisko ludzi w Zielonej Górze jest właśnie Marcin Pabierowski. Dwie kadencje radnym, doskonale zna sprawy mieszkańców naszego miasta i znakomicie celnie punktuje wszystkie błędy Janusza Kubickiego. Poza tym jest charyzmatyczny i odważny. To właśnie Marcin Pabierowski stanął przy mnie odważnie jako ekspert, gdy mieliśmy straszny pożar odpadów niebezpiecznych w Przylepie. Nie każdego było na to stać. Ta sprawa wymaga jeszcze wielkiej troski gospodarza miasta – mówiła Polak.

Były przewodniczący rady miasta Zielonej Góry Adam Urbaniak nadchodzące wybory nazywa "bitwą o Zieloną Górę". - Platforma Obywatelska od wielu lat szykowała się do tego (…) Musimy odbić Zieloną Górę z rąk sami wiecie kogo. Musimy odbić tą Zieloną Górę dla wreszcie uczciwej partycypacji społecznej, rozsądku w przyznawaniu dotacji wspieraniu chociażby klubów sportowych, uczciwego podejścia do przedsiębiorców, logiki i sensu w inwestycjach. Marcin jest gwarantem tego i nie tylko dlatego, że można to wszystko ładnie napisać w programie, a dlatego że on od dwóch kadencji stara się przedstawiać te rozwiązania w radzie – mówił.

Marcin PabierowskiMarcin Pabierowski

Zielona Góra. Kandydat PiS na prezydenta - Grzegorz Maćkowiak

Prawo i Sprawiedliwość zdecydowało się wystawić przeciwko Januszowi Kubickiemu Grzegorza Maćkowiaka.

"Potrzebujemy strategii gospodarczej na następne kilkanaście lat. W epoce kształtujących się branż New Space, komputerów kwantowych oraz półprzewodników czas na aktywne poszukiwanie inwestorów przyszłości. Obecne podejście i model rozwojowy Naszego Miasta nie gwarantuje sukcesu" - napisał na Facebooku przy okazji ogłoszenia startu.

Maćkowiak ma 36 lat. Był szefem zielonogórskiej młodzieżówki PiS, ostatnio doradcą wojewody lubuskiego Władysława Dajczaka. Przez lata był asystentem posła Asta i pracował w jego biurze. Należy do Związku Piłsudczyków RP.

"Grzegorz Maćkowiak zdaje się łączyć młodość z doświadczeniem, co stanowi ważny element budowania mostów między różnymi pokoleniami, co jest kluczowe dla harmonijnego rozwoju społeczności. Wierzymy, że jego kandydatura może przynieść pozytywne zmiany i inspirować mieszkańców do aktywnego udziału w kształtowaniu przyszłości miasta" - ocenia Marek Ast, zielonogórski poseł PiS.

Grzegorz Maćkowiak z posłami Markiem Astem (z lewej) i Jerzym Materną (z prawej)Facebook.com/Grzegorz Maćkowiak - Samorządowiec

W zeszłorocznych wyborach parlamentarnych Maćkowiak był kandydatem do Senatu. Walkę o mandat wyraźnie przegrał z Mirosławem Różyckim. Na kandydata Trzeciej Drogi głos oddało 59,15 proc. wyborców, na Maćkowiaka – 24,79 proc.

Przed wyborami przegrał z Różańskim także w sądzie - musiał przeprosić go za słowa, które padły w wywiadzie dla "Gazety Lubuskiej" sugerujące, że według gen. Różańskiego "podczas wojny nie wszyscy muszą bronić kraju". 

W 2018 roku kandydował do rady miasta Zielona Góra. Miał drugie miejsce na liście i taki też osiągnął wynik. Mandat radnego dostał tylko lider listy PiS w okregu.

Zielona Góra. Kandydat Lewicy na prezydenta - Janusz Jasiński

Lewica wystawiła Janusza Jasińskiego, zielonogórskiego przedsiębiorcę, który chwali się, że jeszcze jako student w 1995 roku otwierał jeden z pierwszych supermarketów w Polsce, a potem prowadził cztery markety jednej z popularnych sieci spożywczych. Był też właścicielem koszykarskiego klubu Stelmet Zastal Zielona Góra.

"Byłem na szczycie Biznesu, miałem 5 rodzinnych firm, 200 pracowników, sprzedawałem za kilkaset milionów złotych rocznie przez ponad 25 lat. Kierowałem całą handlową grupą w Polsce. Byłem członkiem zarządu Konfederacji Lewiatan w Warszawie. Od 18 lat kieruję największą w regionie organizacją pracodawców z siedzibą w Zielonej Górze" - pisze sam o sobie.

Jest honorowym konsulem Słowenii na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego (z siedzibą w Zielonej Górze) i członkiem Rady Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Jasiński chce wsłuchiwać się w głosy mieszkańców, deklaruje też "nie fundować kolejnych plastikowych i betonowych 'atrakcji' kosztem wzrostu podatków dla mieszkańców i firm".

- To doświadczenie mam zamiar przekuć na to żeby Miasto Zielona Góra poszło jak rakieta do przodu. Musimy tu wszystko praktycznie zmienić bo te kilkanaście lat prezydentury prezydenta Kubickiego. Tak naprawdę to było zabetonowanie wszystkiego. Zabetonowano zieleń w naszym mieście, zabetonowano wszystkie zmiany i jest to dzisiaj miasto układów i powiązań. To wszystko trzeba przeciąć - mówił.

Dodawał, że w mieście trzeba postawić na młodych. - Dlatego, że Zielona Góra jest miastem, w którym - jak to kiedyś ktoś ładnie powiedział - dobrze się umiera. My chcemy żyć w mieście, w którym jest młodość, akademickość, innowacja i witalność - podkreślił.

"To mój Mount Everest - chcę móc kierować i rozwijać moje ukochane rodzinne miasto Zielona Góra! Marzyłem o tym od zawsze, ale zawsze miałem coś innego, czego nie chciałem lub nie mogłem zostawić. Moją cechą nadrzędną jest lojalność i upór. Do końca walczyłem o firmy i klub poświęciwszy na ratowanie cały swój majątek. Ale teraz jestem wolny i znowu mam 27 lat, i nic do stracenia a marzenia do spełnienia" - napisał na Facebooku.

Zielona Góra. Kandydat niezależny na prezydenta - Adam Hreszczyk

W wyborach z własnego komitetu startuje też społecznik Adam Hreszczyk. 49-latek to były aktywista Ruchu Miejskiego Zielona Góra, z którym jak mówi rozstał się rok temu, bo innym jej członkom miały nie odpowiadać jego nielewicowe poglądy.

Sam określa je jako centrowe. Od lat walczy m.in. z wycinką drzew na terenie miasta i krytykuje miejskie - jego zdaniem niepotrzebne i przeskalowane - inwestycje. Jest zapalonym rowerzystą. Pracuje w branży IT. "Jeśli zwykli mieszkańcy się nie zbiorą, to miasto dalej będzie w rękach ludzi realizujących swoje interesy, zamiast dbać o to co jest dla nas ważne i kontrolować urzędników" - przekonuje.

Adam Hreszczykfacebook.com / Relacje Adam Hreszczyka

Swojego kandydata nie wystawiła w Zielonej Górze Trzecia Droga.

Autorka/Autor:FC/PKoz

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Przeniósł nie tylko stolicę z Krakowa do Warszawy, ale też stolicę Puszczy Białowieskiej ze starej do nowej Białowieży. Mowa o królu Zygmuncie III Wazie, który wybudował zapomniany dziś dwór myśliwski, po którym jedyną pamiątką są rosnące w jego miejscu dęby. Archeolodzy odkryli właśnie XVI-, XVII- i XVIII-wieczne cegły, które były częścią fundamentów jednego z budynków wchodzących w skład założenia dworskiego.  

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Źródło:
tvn24.pl

Samolot marynarki wojennej USA został trafiony nad Morzem Czerwonym najprawdopodobniej w wyniku "bratobójczego ognia". Zmusiło to dwóch pilotów do katapultowania się - poinformowała agencja Associated Press.

"Bratobójczy ogień". Amerykański myśliwiec ostrzelany nad Morzem Czerwonym

"Bratobójczy ogień". Amerykański myśliwiec ostrzelany nad Morzem Czerwonym

Źródło:
PAP

Stany Zjednoczone będą chciały przejąć kontrolę nad Kanałem Panamskim, jeśli uznają, że Panama nie przestrzega warunków traktatu z 1977 roku o statusie prawnym tego szlaku wodnego - ostrzegł na platformie Truth Social prezydent elekt Donald Trump. Chodzi między innymi o pobieranie przez władze Panamy zbyt wysokich opłat za korzystanie z kanału.

Trump grozi i przywołuje traktat z 1977 roku 

Trump grozi i przywołuje traktat z 1977 roku 

Źródło:
PAP, Voice of America 

Premier Słowacji Robert Fico może w poniedziałek pojechać do Moskwy, żeby spotkać się z Władimirem Putinem - przekazał w piątek prezydent Serbii Aleksandar Vuczić na antenie jednej z serbskich stacji radiowych. Tematem rozmów ma być kwestia gazu i kończącej się umowy na tranzyt tego surowca z Rosji przez Ukrainę.

Problemy Słowacji po decyzji Ukrainy. Prezydent Serbii zapowiada spotkanie Ficy z Putinem

Problemy Słowacji po decyzji Ukrainy. Prezydent Serbii zapowiada spotkanie Ficy z Putinem

Źródło:
PAP

Na Kamczatce został odnaleziony samolot An-2, który zniknął z radarów trzy dni temu. Na jego pokładzie znajdowały się trzy osoby. Wszyscy żyją - oznajmił w niedzielę Siergiej Lebiediew, regionalny minister do spraw sytuacji nadzwyczajnych.

Samolot zniknął nad Kamczatką. Po trzech dniach znaleźli załogę

Samolot zniknął nad Kamczatką. Po trzech dniach znaleźli załogę

Źródło:
RBK, Izwestija, Kam24

IMGW wydał alarmy pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Obowiązują też ostrzeżenia przed silny wiatrem, który w porywach może rozpędzać się do 70 kilometrów na godzinę. Sprawdź, gdzie należy uważać.

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Źródło:
IMGW
Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Na portugalskiej Maderze wieje silny wiatr. Przez wichury odwołano ponad 30 połączeń lotniczych. Wstrzymano też połączenia morskie z wyspą Porto Santo, wchodzącą w skład tego położonego na Atlantyku archipelagu.

Odwołane loty i rejsy na Maderę   

Odwołane loty i rejsy na Maderę   

Źródło:
PAP, madeira.rtp.pt

Wielki mufti Libii, szejk Sadik al-Ghariani wezwał w piątek wszystkich Libijczyków do zjednoczenia się i walki z Rosjanami, którzy przybyli do wschodniej części kraju z Syrii, skąd uciekli po obaleniu reżimu Baszara el-Asada.

Wielki mufti wzywa do walki z Rosjanami    

Wielki mufti wzywa do walki z Rosjanami    

Źródło:
PAP

1032 dni temu rozpoczęła się rosyjska pełnoskalowa inwazja na Ukrainę. Organizacja Narodów Zjednoczonych podała, że od początku wojny zginęło ponad 12 tysięcy cywili. W tym roku zginęło ponad 340 cywili, a ponad 1800 zostało rannych.

ONZ o tragicznym bilansie wojny w Ukrainie

ONZ o tragicznym bilansie wojny w Ukrainie

Źródło:
TVN24, PAP, Reuters

Po miesiącu oczekiwania chiński statek Yi Peng wypłynął z duńskiej cieśniny Kattegat. Załoga tego statku jest podejrzana o przerwanie kabli telekomunikacyjnych na Bałtyku w połowie listopada. Trwa śledztwo w sprawie możliwego sabotażu. "Udało się porozmawiać z załogą i sprawdzić kwestie techniczne" - przekazał szef szwedzkiej Komisji do spraw Wypadków.

"Udało się porozmawiać z załogą". "Znamienne" działanie chińskich władz

"Udało się porozmawiać z załogą". "Znamienne" działanie chińskich władz

Źródło:
PAP

Fedor Szandor brał udział w walkach w Ukrainie i z bronią w ręku prowadził z okopów wykłady dla swoich studentów. Teraz prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski mianował go nowym ambasadorem w Budapeszcie.

Prowadził wykłady z okopów. Zełenski mianował go ambasadorem

Prowadził wykłady z okopów. Zełenski mianował go ambasadorem

Źródło:
PAP

Papież Franciszek jest przeziębiony i nie spotka się z wiernymi w niedzielę przed świętami Bożego Narodzenia. Watykan tłumaczy, że decyzja ma też związek z obowiązkami papieża w przyszłym tygodniu.

Papież nie spotka się z wiernymi. Watykan tłumaczy

Papież nie spotka się z wiernymi. Watykan tłumaczy

Źródło:
PAP

Przewodniczący PKW sędzia Sylwester Marciniak uznaje Izbę Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego. To widać po jego głosowaniu. On nawet chce nas zmusić do tego, żebyśmy my ją uznali. Nie ze mną te numery - powiedział w "Faktach po Faktach" mecenas Ryszard Kalisz, członek Państwowej Komisji Wyborczej. Jak mówił, Marciniak chce, aby członkowie PKW podjęli uchwałę w sprawie sprawozdania komitetu wyborczego PiS, którą w poniedziałek odroczono. Kalisz ujawnił, że szef Komisji próbuje wprowadzać ją tylnymi drzwiami. - Ja się trzymam prawomocnej uchwały PKW z poniedziałku - oświadczył.

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Źródło:
TVN24

2,2 miliona turystów przybyło na Kubę w 2024 roku. To o milion urlopowiczów mniej, niż spodziewał się rząd w Hawanie. Od kilku lat w kubańskiej turystyce widoczny jest kryzys.

Turystyczna zapaść na popularnej wyspie

Turystyczna zapaść na popularnej wyspie

Źródło:
PAP

Pierwszy dzień astronomicznej zimy nie jest w tym roku rekordowo ciepły, ale jak zaznaczyła synoptyczka IMGW Ewa Łapińska, widać tendencję do tego, że temperatura w tym okresie jest coraz wyższa. Po odwilży w tym tygodniu śnieg w górach zdążył już spaść, ale i tak jest go mało. W Zakopanem w sobotę leżały cztery centymetry białego puchu.

Cała Polska na czerwono. "Jest tendencja"

Cała Polska na czerwono. "Jest tendencja"

Źródło:
PAP, IMGW, tvnmeteo.pl

Pijani rodzice, którzy "opiekowali się" trójką dzieci, pogryźli interweniujących policjantów. Odpowiedzą za narażenie nieletnich na niebezpieczeństwo oraz za naruszenie nietykalności mundurowych.

Pijani rodzice pogryźli interweniujących  policjantów

Pijani rodzice pogryźli interweniujących policjantów

Źródło:
KMP Lublin/tvn24.pl

Służby nie odkryły żadnych powiązań sprawcy zamachu w Magdebugu z islamskimi radykałami. Przeciwnie, mężczyzna miał być islamofobem i w dodatku sympatykiem skrajnie prawicowej partii AfD. - Prawdopodobnie stopniowo, być może w sposób niezauważony przez nikogo, radykalizował się - ocenił Łukasz Jasiński z PISM. Napastnik to pochodzący z Arabii Saudyjskiej lekarz psychiatra legalnie mieszkający i pracujący w Niemczech. Według Agencji Reuters, saudyjskie władze miały ostrzegać wcześniej Niemcy przed mężczyzną, który publikował ekstremistyczne wpisy.

Nazywał siebie "najbardziej agresywnym krytykiem islamu w historii". Kim jest zamachowiec z Magdeburga?

Nazywał siebie "najbardziej agresywnym krytykiem islamu w historii". Kim jest zamachowiec z Magdeburga?

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, TVN24, Reuters

50-letniemu lekarzowi z Arabii Saudyjskiej zarzuca się pięciokrotne morderstwo i usiłowanie zabójstwa ponad 200 osób na jarmarku bożonarodzeniowym w Magdeburgu. Premier Donald Tusk po ataku w Niemczech apeluje do prezydenta i posłów PiS. 38 osób zginęło w wypadku autobusu w Brazylii. Viktor Orban, odnosząc się do sprawy Marcina Romanowskiego zasugerował, że na Węgrzech "może dochodzić do przypadków udzielania azylu" innym osobom. IMGW wydało ostrzeżenia w związku z niebezpieczną pogodą. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w niedzielę 22 grudnia.

Zarzuty dla sprawcy zamachu, apel Tuska, tragiczny wypadek w Brazylii

Zarzuty dla sprawcy zamachu, apel Tuska, tragiczny wypadek w Brazylii

Źródło:
TVN24, PAP

Wieczorem na placu budowy nowej stacji metra zapadła się ziemia. - Zobaczyliśmy zapadlisko w ziemi na około trzy metry - mówił redakcji Kontakt24 aspirant Mariusz Kapsa ze stołecznej straży pożarnej. Jolanta Maliszewska z MPWiK przekazała, że w niedzielę rano została przywrócona woda do bloków przy ulicy Rayskiego.

Awaria na budowie nowej stacji metra. "Zobaczyliśmy zapadlisko na trzy metry"

Awaria na budowie nowej stacji metra. "Zobaczyliśmy zapadlisko na trzy metry"

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, Kontakt24

Premier Węgier Viktor Orban nie lubi rozliczeń. Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu dla Marcina Romanowskiego - napisał w sobotę w mediach społecznościowych premier Donald Tusk.

Tusk o słowach Orbana. "Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu"

Tusk o słowach Orbana. "Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

W trakcie spotkania unijnych przywódców kanclerz Niemiec Olaf Scholz z irytacją zareagował na propozycję prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącą rosyjskich aktywów - podał "Financial Times". Według relacji dziennika niemiecki polityk "warknął" na polskiego prezydenta, zaskakując tym pozostałych przywódców.

Media: Scholz "warknął" na Dudę. "Nawet nie używacie euro!"

Media: Scholz "warknął" na Dudę. "Nawet nie używacie euro!"

Źródło:
"Financial Times", PAP

Prezydent elekt USA Donald Trump ogłosił, że zamierza powołać producenta telewizyjnego Marka Burnetta na stanowisko specjalnego wysłannika do Wielkiej Brytanii w swojej nowej administracji. Burnett jest laureatem 13 nagród Emmy.

Laureat nagród Emmy w administracji Trumpa

Laureat nagród Emmy w administracji Trumpa

Źródło:
PAP

Właściciel TVN - amerykański koncern Warner Bros. Discovery - rozpoczął proces sprzedaży firmy - podał w piątek Reuters. Do tych informacji odniósł się rzecznik WBD, podkreślając, że dla "Warner Bros. Discovery podczas podejmowania decyzji o sprzedaży, zachowanie niezależności newsów TVN jest priorytetem".

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

22 grudnia rozpoczęła się kalendarzowa zima. Rosnące temperatury sprawiają, że liczba dni, w których możemy cieszyć się opadami śniegu, zmniejszają się z roku na rok. Nie zmienia to jednak faktu, że gdy taki dzień nadchodzi, cieszymy się z każdego płatka śniegu. Można wtedy lepić bałwana, pójść na sanki czy na narty. A wy lubicie gdy otacza nas biała pokrywa śniegu czy raczej preferujecie jesienną aurę? Pokażcie nam wasze zimowe dni! Czekamy na wasze filmy i zdjęcia.

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Źródło:
Kontakt24

Do pewnej rodziny z amerykańskiego stanu Wirginia zawitał niespodziewany gość. Do domu przez komin wleciała sowa, która usiadła na szczycie choinki. Jej przegonienie nie było łatwe.

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Źródło:
cbsnews.com, nbcwashington.com
Kiedyś von Herbersteinowie, dziś powodzianie. O mapie wspomnień i bigosie w pałacu

Kiedyś von Herbersteinowie, dziś powodzianie. O mapie wspomnień i bigosie w pałacu

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o filmie "Saint-Exupery. Zanim powstał Mały książę", który można już oglądać na dużym ekranie, a także o tytułach z szansą na nominacje do Oscara, które znalazły się na "krótkiej liście". Wspomniano też o specjalnym wyróżnieniu dla Toma Cruise'a.

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Źródło:
tvn24.pl