TVN24 | Wybory prezydenckie 2020

Sondaż prezydencki dla "Faktów" TVN i TVN24

TVN24 | Wybory prezydenckie 2020

Autor:
akr
Źródło:
tvn24.pl
Andrzej Duda i jego kontrkandydaci w wyborach. Sondaż poparcia dla "Faktów" TVN i TVN24TVN24, "Fakty" TVN
wideo 2/35
TVN24Andrzej Duda i jego kontrkandydaci w wyborach. Sondaż poparcia dla "Faktów" TVN i TVN24

44 procent ankietowanych deklaruje, że w tegorocznych wyborach prezydenckich oddałoby swój głos na ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudę. Na drugim miejscu znalazłaby się Małgorzata Kidawa-Błońska z 24-procentowym poparciem - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Gdyby doszło do drugiej tury i spotkałaby się w niej ta dwójka, to 54 procent badanych swój głos oddałoby na obecnego prezydenta, a 42 procent na Kidawę-Błońską. Według badania, 4 procent respondentów jest niezdecydowanych.

Respondentom odczytano nazwiska kandydatów startujących w tegorocznych wyborach prezydenckich i zadano pytanie: "na którego z nich by Pan (Pani) zagłosował(a)?".

Ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudę (kandydata PiS) wskazało 44 procent badanych. Na Małgorzatę Kidawę-Błońską (kandydatkę PO) oddanie głosu zadeklarowało natomiast 24 procent respondentów.

Kandydata niezależnego Szymona Hołownię wskazało 9 procent badanych, a na Roberta Biedronia (kandydata Lewicy) - 8 procent. 4 procent respondentów twierdzi, że zagłosowałoby na Władysława Kosiniaka-Kamysza (kandydata PSL), a 3 procent badanych, że na Krzysztofa Bosaka (kandydata Konfederacji).

Opcję "inny kandydat" wybrał 1 procent badanych, a siedem procent udzieliło odpowiedzi "nie wiem\trudno powiedzieć\jeszcze nie zdecydowałem".

Odpowiedzi na to pytanie udzieliło 716 osób.

Na którego z kandydatów startujących w wyborach prezydenckich by Pan(Pani) zagłosował(a)?Sondaż Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24

Małgorzata Kidawa-Błońska za Andrzejem Dudą

Uczestnicy badania zostali również poproszeni o odpowiedź, "na którego z tych kandydatów by Pan (Pani) zagłosował(a)", gdyby Andrzej Duda i Małgorzata Kidawa-Błońska spotkali się w II turze?

Andrzeja Dudę wskazało 54 procent ankietowanych, zaś na Małgorzatę Kidawę-Błońską zagłosowałoby 42 procent. 4 procent respondentów odpowiedziało "nie wiem", "trudno powiedzieć" lub "jeszcze nie zdecydowałem".

Odpowiedzi na to pytanie udzieliło 756 osób.

Na którego z tych kandydatów by pan(pani) zagłosował(a), gdyby spotkali się w drugiej turze? Sondaż Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24

Zobacz raport >> Wybory prezydenckie 2020

Sondaż telefoniczny dla "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Kantar w dniach 29-30 stycznia 2020 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie osób pełnoletnich. 

Większość pozytywnie ocenia prezydenturę Andrzeja Dudy

W badaniu zadano również pytanie, jak respondenci oceniają prezydenturę Andrzeja Dudy. 

Raczej dobrze oceniło ją 33 procent badanych, a zdecydowanie dobrze 23 procent. Łącznie dobrze prezydenturę Dudy oceniło 56 procent respondentów. 

17 procent oceniło ją źle, zaś 20 procent zdecydowanie źle. Łącznie 37 procent badanych oceniło źle prezydenturę obecnego prezydenta Polski. 

7 procent respondentów odpowiedziało na pytanie "nie wiem/trudno powiedzieć". Odpowiedzi na pytanie udzieliło tysiąc osób. 

Jak ocenia Pan/Pani prezydenturę Andrzeja Dudy?TVN24

Źródło: tvn24.pl

Autor:akr

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: