PiS ogłosiło listy. Kotula: PiS ma dziś poglądy Roberta Bąkiewicza, ale moralność Łukasza Mejzy

Źródło:
TVN24
Kotula: Prawo i Sprawiedliwość ma dzisiaj poglądy jak Bąkiewicz, ale moralność jak Mejza
Kotula: Prawo i Sprawiedliwość ma dzisiaj poglądy jak Bąkiewicz, ale moralność jak MejzaTVN24
wideo 2/10
Kotula: Prawo i Sprawiedliwość ma dzisiaj poglądy jak Bąkiewicz, ale moralność jak MejzaTVN24

Nazwiska Roberta Bąkiewicza i Łukasza Mejzy na listach Prawa i Sprawiedliwości mnie nie dziwią, bo PiS ma dzisiaj poglądy jak Bąkiewicz, ale moralność jak Mejza - powiedziała w "Kawie na ławę" posłanka Lewicy Katarzyna Kotula, odnosząc się do kandydatów, którzy znaleźli się na ogłoszonych w mijającym tygodniu listach wyborczych obozu rządzącego. - Ja bym na niego nie głosował, gdybym był w Radomiu - mówił o Bąkiewiczu polityk PiS Łukasz Schreiber. Doradca prezydenta Andrzej Zybertowicz oświadczył z kolei, że "nigdy bym nie umieścił go na listach wyborczych".

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało w mijającym tygodniu listy wyborcze. wśród kandydatów partii rządzącej w okręgu radomskim znajdzie się przedstawiciel Suwerennej Polski i były prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz. W województwie lubuskim kandydatem obozu rządzącego będzie Łukasz Mejza.

Sprawę w "Kawie na ławę" komentowali: posłanka Katarzyna Kotula (Lewica), posłanka Izabela Leszczyna (Koalicja Obywatelska), poseł Marek Sawicki (Polskie Stronnictwo Ludowe), poseł Stanisław Tyszka (Konfederacja), poseł, członek Rady Ministrów Łukasz Schreiber (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Andrzej Zybertowicz (Kancelaria Prezydenta).

Schreiber o Bąkiewiczu: ja bym na niego nie głosował

Łukasz Schreiber pytany był o zmiany personalne na "jedynkach" PiS-u, między innymi o nieobecność Michała Dworczyka. - Taka jest decyzja władz partii. Nie uczestniczyłem w kształtowaniu tych list, więc ja szczegółów, co do każdego nazwiska, panu nie powiem, ale zdradzę panu pewną tajemnicę, że na koniec to i tak wyborcy przecież oceniają, kto jest pierwszy, kto drugi, kto trzeci, a kto ostatni na tej liście. I numerki to jest jedno, a jak zagłosują wyborcy, to jest sprawa druga - powiedział.

Czytaj też: "Robert Bąkiewicz to przykład skrajnego radykalizmu, a Łukasz Mejza skrajnego cynizmu"

- To jest naprawdę sport drużynowy i trener jest od tego, żeby poukładać tę drużynę w taki sposób, aby przyniosła jak najlepszy rezultat - dodał poseł PiS.

Schreiber o Bąkiewiczu: ja bym na niego nie głosował na tej liście, gdybym był w Radomiu
Schreiber o Bąkiewiczu: ja bym na niego nie głosował na tej liście, gdybym był w RadomiuTVN24

Dopytywany o kandydaturę Roberta Bąkiewicza, Schreiber przyznał, że "ja bym na niego nie głosował na tej liście, gdybym był w Radomiu". - Na tej liście jest wiele osób. Jest Anka Kwiecień, jest Radek Fogiel, (…) Marek Suski. Można wybrać bardzo dobrego kandydata. To wyborcy zdecydują, czy ten pan z niebiorącego miejsca zostanie posłem - podkreślił.

- Ja tego człowieka kompletnie nie znam. Nie jest żadnym moim kolegą z listy. Jest człowiekiem, który kandyduje z tej samej listy Prawa i Sprawiedliwości. Jakieś widocznie przyczyny za tym stały, że został na nią wpisany - zaznaczył.

Czytaj też: Robert Bąkiewicz na liście PiS. Co warto wiedzieć o byłym prezesie Stowarzyszenia Marsz Niepodległości

Leszczyna: Bąkiewicz ma wyrok, jest skazany

- Najważniejsze jest w mojej ocenie to, że PiS na swoje listy zaprosił oszustów, którzy żerowali na rodzicach chorych dzieci, hejterów, którzy ujawniali dane dzieci w kontekście molestowania, damskich bokserów, przestępców, homofobów i antysemitów - powiedziała Izabela Leszczyna.

Proszona o to, by wskazać nazwiska osób, do których się odnosi, Leszyczna wymieniła: "Damski bokser - pan Bąkiewicz ma wyrok, jest skazany. Człowiek skazany to przestępca. Pan Mejza żerował na rodzicach chorych dzieci. Hejter - nie słyszał pan o takim panu, o waszym radnym ze Szczecina? Pan [Dariusz -red.] Matecki".

Leszczyna: Bąkiewicz ma wyrok, jest skazany. Człowiek skazany to przestępca
Leszczyna: Bąkiewicz ma wyrok, jest skazany. Człowiek skazany to przestępcaTVN24

Kotula: PiS ma poglądy Bąkiewicza, ale moralność Mejzy

Katarzyna Kotula przyznała, że "mnie nazwiska Bąkiewicza i pana Mejzy na listach Prawa i Sprawiedliwości nie dziwią, bo Prawo i Sprawiedliwość ma dzisiaj poglądy jak Bąkiewicz, ale moralność jak pan Mejza".

- Panie ministrze, chciałam zapytać, czy naprawdę nie ma pan odruchu wymiotnego (…) na myśl o tym, że będzie pan później w jednym klubie parlamentarnym z panem Bąkiewiczem - pytała, zwracając się do Łukasza Schreibra.

Sawicki: politycy PiS byli trzymani w szachu

- Niezbadane są wyroki prezesa i w Prawie i Sprawiedliwości naprawdę nie wiedzieli, jak te listy będą układane i kto będzie na którym miejscu, więc do końca ostatniego posiedzenia Sejmu, do przyjęcia dwóch ważnych ustaw, które niestety konstytucyjne nie są i w przyszłości Trybunał z pewnością to orzeknie, Prawo i Sprawiedliwość i ich politycy trzymani byli w szachu - mówił poseł Marek Sawicki.

Sawicki: Prawo i Sprawiedliwość i ich politycy trzymani byli w szachu
Sawicki: Prawo i Sprawiedliwość i ich politycy trzymani byli w szachu TVN24

Dodał, że "ta układanka, którą nam zaproponował dzisiaj PiS, jest układanką różnych interesów wewnątrz tego środowiska politycznego". - Wiemy doskonale, że cała sieć fundacji i funduszy była przygotowana po to, żeby część ludzi do wyborów już przygotować i oni są już gotowi. Korzystają z tych środków - podkreślał.

Tyszka: listy PiS podyktowane są obroną przed Konfederacją

- Te wybory zasadniczo sprowadzają się do tego i wyłącznie do tego, jaki wynik uzyska Konfederacja, dlatego, że Konfederacja jest przeciwko wszystkim partiom, które startują w tych wyborach, które się bardzo dobrze ustawiły w III Rzeczpospolitej - ocenił poseł Stanisław Tyszka.

- Skąd się wzięły te listy Prawa i Sprawiedliwości? One są podyktowane kalkulacją wyborczą, żeby bronić się przed Konfederacją. Jak pan redaktor i państwo się przyjrzą temu, jak zostały ustawione te listy, to tak: Jarosław Kaczyński prawdopodobnie zostałby przeskoczony przez Sławomira Mentzena w Warszawie, w związku z tym uciekł do świętokrzyskiego. W świętokrzyskim Konfederacja ma bardzo duże poparcie. Ziobro został przesunięty na Podkarpacie, tam Konfederacja liczy na dwucyfrowy, kilkunastoprocentowy wynik - mówił.

Tyszka: listy Prawa i Sprawiedliwości są podyktowane kalkulacją wyborczą, żeby bronić się przed Konfederacją
Tyszka: listy Prawa i Sprawiedliwości są podyktowane kalkulacją wyborczą, żeby bronić się przed KonfederacjąTVN24

Zaznaczył, że "Konfederacja idzie po to, żeby zakończyć władzę PiS-u i nie dopuścić do władzy Tuska".

Zybertowicz o Bąkiewiczu: nigdy bym nie umieścił go na listach

Andrzej Zybertowicz pytany był między innymi o obecność na listach PiS osób z otoczenia prezydenta Andrzeja Dudy, w tym szefa jego gabinetu Pawła Szrota. - Prezydent wyraził zgodę na kandydowanie kilku osób. (…) Nie wiem czy prezydent w to osobiście się zaangażował, ale istnieją różne formy porozumienia między Kancelarią Prezydenta a kierownictwem Prawa i Sprawiedliwości i zapewne tutaj były jakieś uzgodnienia - tłumaczył.

Dopytywany o Bąkiewicza, Zybertowicz zaznaczył, że "nigdy bym nie umieścił go na listach wyborczych, ale wczoraj uczestniczyłem w audycji radiowej i wiceminister sprawiedliwości Michał Woś potwierdził – jeśli dobrze zrozumiałem – że to jest kandydat Suwerennej Polski".

Zybertowicz o Bąkiewiczu: nigdy bym nie umieścił go na listach wyborczych
Zybertowicz o Bąkiewiczu: nigdy bym nie umieścił go na listach wyborczychTVN24

- Wątek antysemityzmu i podobnych bzdur nie stanął w audycji, ale uzasadnił tak [Woś - red.], że Bąkiewicz, jako organizator marszu niepodległości, przyczynił się do mocnej obecności impulsów patriotycznych w Warszawie i dla ministra Wosia był to argument istotny - dodał Zybertowicz.

Leszczyna: będziemy trzymać pana Giertycha z dala od edukacji

Izabela Leszczyna pytana była o kandydaturę Romana Giertycha z list Koalicji Obywatelskiej. - Donald Tusk na wiecu ogłosił, że Romana Giertycha zaproponuje i daje mu ostatnie miejsce w świętokrzyskim, a później zwrócił się do zarządu, a zarząd to przegłosował - tłumaczyła.

Pytana o to, czy potępi niektóre z wypowiedzi Giertycha, Leszczyna odparła, że "oczywiście". - Potępiam wypowiedzi homofobiczne. Zapewniam, że będziemy trzymać pana Giertycha z dala od edukacji. Zapewniam jeszcze o jednej rzeczy - pan Giertych zobowiązał się wobec Donalda Tuska, że będzie przestrzegał dyscypliny klubowej - dodała.

Sawicki o kandydaturze Małgorzaty Zych

Marek Sawicki dopytywany był z kolei o wycofaną przez Polskie Stronnictwo Ludowe kandydaturę do Senatu Małgorzaty Zych. W przeszłości Zych startowała z listy Konfederacji oraz blisko współpracowała z posłem tego ugrupowania Grzegorzem Braunem, współorganizując między innymi w Tarnobrzegu konferencję "Stop Ukrainizacji Polski".

Po pytaniach do kierownictwa partii, Zych wydała w środę oświadczenie, w którym nazwała prezydenta Rosji Władimira Putina "zbrodniarzem wojennym".

Mimo to, Zych została usunięta z listy kandydatów. - Całe szczęście marszałek Zgorzelski zorientował się bardzo szybko, że oświadczenie o odcięciu się od Putina pani Zych nie jest oświadczeniem szczerym, zwołał posiedzenie paku senackiego i jednogłośnie pakt senacki wykreślił tę panią z listy - mówił Sawicki.

Autorka/Autor:ft / prpb

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Kiedyś był zagorzałym krytykiem Trumpa, nazwał go "kulturową heroiną", a nawet "amerykańskim Hitlerem". Jednak teraz 39-letni J.D. Vance, przeciwnik amerykańskiej pomocy dla Ukrainy, staje u boku Trumpa jako jego kandydat na wiceprezydenta. Dzieli ich niemal 40 lat, czy połączy prezydentura?

Napisał bestseller, dla Trumpa nie miał litości. Teraz chce zostać jego wiceprezydentem

Napisał bestseller, dla Trumpa nie miał litości. Teraz chce zostać jego wiceprezydentem

Źródło:
New York Times, Reuters

Marcin Romanowski, poseł Suwerennej Polski i były wiceminister sprawiedliwości, usłyszał zarzuty dotyczące jego działań związanych z Funduszem Sprawiedliwości. Romanowski został zatrzymany w poniedziałek po południu w swoim mieszkaniu przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego na polecenie Prokuratury Krajowej. 

Były wiceminister Marcin Romanowski usłyszał zarzuty

Były wiceminister Marcin Romanowski usłyszał zarzuty

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP, TVN24

Jeff Bezos, Bernard Arnault i Bill Gates - miliarderzy z czołówki rankingu najbogatszych na świecie - przypłynęli superjachtami na wakacje na Sardynię - informują lokalne media. Luksusowe jednostki warte są w sumie setki milionów dolarów.

Trzech miliarderów i superjachty. Sensacja na wyspie

Trzech miliarderów i superjachty. Sensacja na wyspie

Źródło:
PAP, Bloomberg

Muzyka płynąca przez dwie weekendowe noce z Toru Wyścigów Konnych na Służewcu oburzyła okolicznych mieszkańców. Pisali o drżących od hałasu oknach, a nawet meblach. Powracały pytania, dlaczego stołeczny ratusz godzi się na tak głośne imprezy trwające do rana.

Drżały szyby i meble, mieszkańcy nie mogli spać. Oburzenie po rapowym festiwalu na Służewcu

Drżały szyby i meble, mieszkańcy nie mogli spać. Oburzenie po rapowym festiwalu na Służewcu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Fala upałów dotrze w środę do Hiszpanii, przynosząc ze sobą temperaturę sięgającą 45 stopni Celsjusza. Gorąco utrudni pracę strażaków, którzy już w poniedziałek walczyli z ogniem w kilkudziesięciu miejscach. Najtrudniejsza sytuacja panuje na południu kraju.

Potężny skwar nadciąga nad Hiszpanię, a część kraju już płonie

Potężny skwar nadciąga nad Hiszpanię, a część kraju już płonie

Źródło:
PAP, eltiempo.es, INFOCA

Daniel Obajtek przekonuje, że upublicznione nagranie jego rozmowy z dziennikarzem Piotrem Nisztorem nie jest prawdziwe, bo "prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania". Według niego to właśnie jest dowód, że "nie ma żadnych nagrań". Były prezes Orlenu manipuluje. Powód decyzji prokuratury był inny. Śledczy w ogóle nie badali prawdziwości nagrań.

Taśmy Obajtka. Prokuratura potwierdziła, że "nie ma żadnych nagrań"? Wcale nie

Taśmy Obajtka. Prokuratura potwierdziła, że "nie ma żadnych nagrań"? Wcale nie 

Źródło:
Konkret24

Rada Dialogu Społecznego nie wypracowała wspólnego stanowiska w sprawie propozycji podwyżki najniższej krajowej w 2025 roku. Rząd ma czas do 15 września na podjęcie ostatecznej decyzji w sprawie wysokości płacy minimalnej.

Najniższa krajowa 2025. Spór o podwyżkę płacy minimalnej. "Apelujemy bardzo mocno"

Najniższa krajowa 2025. Spór o podwyżkę płacy minimalnej. "Apelujemy bardzo mocno"

Źródło:
PAP

Sprawa wydaje się tak oczywista, że aż dziwne, że dotąd takich przepisów resort pracy nie przygotował. Chodzi o to, w jakiej temperaturze można pracować, a powyżej ilu stopni już nie, i na co może liczyć pracownik oprócz wody - chodzi o przerwę i odpoczynek w chłodnym miejscu.

Rząd planuje uregulować maksymalną temperaturę miejsc pracy. "Ze względu na zmiany klimatu"

Rząd planuje uregulować maksymalną temperaturę miejsc pracy. "Ze względu na zmiany klimatu"

Źródło:
Fakty TVN

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że potrzeba 25 systemów obrony powietrznej Patriot, aby całkowicie "zamknąć niebo" nad krajem i uniemożliwić rosyjskie ataki lotnicze i rakietowe. Zapewnił też, że zamierza współpracować z Donaldem Trumpem, jeśli ten wygra tegoroczne wybory prezydenckie w USA.

Zełenski o tym, ile trzeba Patriotów, żeby "zamknąć niebo"

Zełenski o tym, ile trzeba Patriotów, żeby "zamknąć niebo"

Źródło:
PAP

- Ojciec Rydzyk ich dlatego broni, że sam dostał od poprzedniej władzy ponad 400 milionów złotych - mówił w "Faktach po Faktach" Marcin Bosacki (KO), komentując niedzielne wystąpienie redemptorysty na Jasnej Górze dotyczące posła klubu PiS Marcina Romanowskiego. - Należy się modlić za każdego. Na pewno za pana Romanowskiego, któremu w tej chwili stawiane są bardzo poważne zarzuty - stwierdził Władysław Teofil Bartoszewski (PSL).

"Ojciec Rydzyk ich dlatego broni, że sam dostał od poprzedniej władzy ponad 400 milionów złotych"

"Ojciec Rydzyk ich dlatego broni, że sam dostał od poprzedniej władzy ponad 400 milionów złotych"

Źródło:
TVN24

Inspekcja pracy może wkrótce otrzymać nowe uprawnienie. To nakaz zamiany umowy B2B, umowy zlecenia czy umowy o dzieło na umowę o pracę. - To priorytet. Prace nad projektem trwają - poinformował w rozmowie z redakcją biznesową tvn24.pl Tomasz Zalewski, pełniący obowiązki rzecznika prasowego Głównego Inspektora Pracy. Jak wyjaśnił, regulacja szykowana jest w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

To może być rewolucja. Nowe uprawnienia w sprawie etatów

To może być rewolucja. Nowe uprawnienia w sprawie etatów

Źródło:
tvn24.pl

Policjanci poszukują mężczyzny, który w czerwcu w warszawskim Ursusie uderzył i kopnął czekającą na taksówkę kobietę. Komenda rejonowa opublikowała zdjęcia mężczyzny z psem, który może mieć związek ze sprawą. Prosi o pomoc w jego identyfikacji.

Atak na kobietę czekającą na taksówkę. Policja szuka mężczyzny ze zdjęcia

Atak na kobietę czekającą na taksówkę. Policja szuka mężczyzny ze zdjęcia

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kenijska policja aresztowała mężczyznę, który miał się przyznać do zabójstwa 42 kobiet. - Mamy do czynienia z seryjnym zabójcą, psychopatycznym seryjnym zabójcą, który nie ma szacunku dla ludzkiego życia - mówi szef tamtejszych śledczych, cytowany przez media.

Policja: 33-latek przyznał się do zabójstwa 42 kobiet. "Psychopatyczny seryjny zabójca"

Policja: 33-latek przyznał się do zabójstwa 42 kobiet. "Psychopatyczny seryjny zabójca"

Źródło:
PAP, CNN, Reuters

- W amerykańskiej polityce głośne wydarzenia polityczne interpretuje się w kategoriach zerojedynkowych, a to sprzyja rozpowszechnianiu teorii spiskowych - uważa prof. Małgorzata Zachara-Szymańska z Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ. Według profesor, te zaś powstają zwykle na zamówienie polityczne. Nie inaczej jest po zamachu na Donalda Trumpa w Pensylwanii.

"Ustawka", "rozkazy CIA", "spóźniony snajper". Teorie spiskowe po zamachu na Donalda Trumpa

"Ustawka", "rozkazy CIA", "spóźniony snajper". Teorie spiskowe po zamachu na Donalda Trumpa

Źródło:
Konkret24

Perseidy już w tym tygodniu pojawią się na polskim niebie. Ten popularny rój meteorów, zwany także "łzami świętego Wawrzyńca", powiązany jest z kometą Swift-Tuttle, która po raz ostatni zawitała do nas w 1992 roku. Na maksimum zjawiska przyjdzie nam jednak trochę poczekać.

Perseidy wracają! Wiemy, kiedy na niebie pojawi się najwięcej "łez świętego Wawrzyńca"

Perseidy wracają! Wiemy, kiedy na niebie pojawi się najwięcej "łez świętego Wawrzyńca"

Źródło:
Time And Date, tvnmeteo.pl

Blisko miesiąc po zaginięciu dziewiętnastoletniego brytyjskiego turysty na Teneryfie, miejscowe władze poinformowały o odnalezieniu ciała młodego mężczyzny.

Poszukiwania 19-latka na Teneryfie. Służby odnalazły ciało młodego mężczyzny

Poszukiwania 19-latka na Teneryfie. Służby odnalazły ciało młodego mężczyzny

Źródło:
BBC, tvn24.pl

Coolcation to jeden z nowych trendów w turystyce, który cieszy się coraz większą popularnością. W związku z nim szczególnie zadowoleni będą przedstawiciele branży z północnych regionów Europy. W obliczu zmian klimatu coolcation może przyciągać coraz więcej ludzi. Magazyn "Condé Nast Traveler" umieścił go wśród największych trendów turystycznych na rok 2024.

Już nie wakacje pod palmami. Nowy trend w turystyce

Już nie wakacje pod palmami. Nowy trend w turystyce

Źródło:
Euronews, Bloomberg, Visit Sweden, tvn24.pl

Trwa przebudowa drogi krajowej numer 7 pomiędzy Płońskiem a Czosnowem. Warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o kolejnych zmianach w organizacji ruchu na odcinku położonym najbliżej Warszawy, czyli pomiędzy Modlinem a Czosnowem. Utrudnień będzie nieco mniej. Z kolei policja apeluje do kierowców o ostrożność. Na przebudowywanym fragmencie trasy dochodzi do wielu kolizji.

Kolejne odcinki "siódemki" gotowe, ale są też gorsze wieści w sprawie ekspresówki nad morze

Kolejne odcinki "siódemki" gotowe, ale są też gorsze wieści w sprawie ekspresówki nad morze

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Dogi, które pod koniec czerwca zagryzły na posesji w Barczewie (woj. warmińsko-mazurskie) siedmioletnią dziewczynkę, wróciły do gospodarstwa. Jednak, jako że zostały uznane za dowód rzeczowy, właścicielka nie może nimi dobrowolnie rozporządzać, np. sprzedać. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Na razie nikt nie usłyszał zarzutów. 

Psy, które zagryzły siedmiolatkę, wróciły do właścicielki

Psy, które zagryzły siedmiolatkę, wróciły do właścicielki

Źródło:
PAP

We Wrocławiu motocyklista pobił się z kierowcą samochodu osobowego. Awantura wywiązała się na światłach na ulicy Ślężnej. Informację i nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Pobili się na skrzyżowaniu. Nagranie

Pobili się na skrzyżowaniu. Nagranie

Źródło:
tvn24.pl

Dwóch mężczyzn zostało aresztowanych w związku z zabójstwem 39-letniej mieszkanki Chorzowa. Policja poinformowała w poniedziałek, że zwłoki kobiety uważanej za zaginioną po ponad dwóch miesiącach znaleziono w Piekarach Śląskich.

Zaginiona 39-latka znaleziona martwa. Aresztowano dwóch mężczyzn

Zaginiona 39-latka znaleziona martwa. Aresztowano dwóch mężczyzn

Źródło:
PAP

Kuwait Petroleum Corporation (KPC) przekazała w niedzielę informację o odkryciu "gigantycznego" złoża ropy naftowej na wschód od wyspy Fajlaka. Spółka szacuje, że złoża wynoszą około 3,2 miliarda baryłek, co odpowiada trzyletniej produkcji całego kraju.

Kuwejt ogłosił odkrycie ogromnego złoża ropy

Kuwejt ogłosił odkrycie ogromnego złoża ropy

Źródło:
PAP, Bloomberg

Polskę można zwiedzać wzdłuż i wszerz na wiele sposobów. Jednym z nich jest podążanie szlakiem polskich zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajduje się na niej aż 17 obiektów. Pierwszy trafił na nią w 1978 roku.

Miejsca, które warto odwiedzić w Polsce

Miejsca, które warto odwiedzić w Polsce

Źródło:
tvn24.pl

Od weekendu Łazienki Królewskie są zamknięte z powodu usuwania skutków nawałnicy. Początkowo planowano, że zostaną otwarte w poniedziałek w południe, ale ze względów bezpieczeństwa tego samego dnia zapadła decyzja o nieotwieraniu zabytkowego parku.

Łazienki Królewskie jednak zamknięte. "Niespotykana dotąd skala zniszczeń"

Łazienki Królewskie jednak zamknięte. "Niespotykana dotąd skala zniszczeń"

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Nowości filmowe, hitowe seriale oraz kultowe produkcje, tak najkrócej można streścić listę piętnastu najchętniej wybieranych pozycji programowych serwisu Max w ciągu pierwszego miesiąca funkcjonowania w Polsce.

Pierwszy miesiąc Max w Polsce. Oto 15 najchętniej oglądanych pozycji na platformie

Pierwszy miesiąc Max w Polsce. Oto 15 najchętniej oglądanych pozycji na platformie

Źródło:
prasa.wbdpoland.pl