Kolejki do lokali, pizze dla wyborców, "stypa" na Nowogrodzkiej. 10 rzeczy, które zapamiętamy

Źródło:
tvn24.pl
Wyniki wyborów do parlamentu ze 100 procent obwodów głosowania. Dane PKW
Wyniki wyborów do parlamentu ze 100 procent obwodów głosowania. Dane PKWTVN24
wideo 2/5
Wyniki wyborów do parlamentu ze 100 procent obwodów głosowania. Dane PKWTVN24

Długie kolejki do komisji wyborczych i pospolite ruszenie młodych. Starcie Jarosława Kaczyńskiego z Romanem Giertychem i wygrana Bogusława Wołoszańskiego nad Antonim Macierewiczem. Radość "z drugiego miejsca" i "stypa" w sztabie PiS. Co zapamiętamy na zawsze z wyborów parlamentarnych 2023?

Tegoroczne wybory do Sejmu i Senatu z pewnością będziemy pamiętać ze względu na rekordową frekwencję, która wyniosła 74,38 proc. Do wielu komisji wyborczych ustawiały się niewidziane w innych latach kolejki, zauważalne było "pospolite ruszenie" młodych. To jedna z rzeczy, których nie zapomnimy. Jest ich wiele.

Jagodno: kolejka do trzeciej nad ranem i pizze dla wyborców

Cała Polska dowiedziała się, gdzie znajduje się Jagodno, gdy już po ogłoszeniu wyników exit poll w niedzielny wieczór okazało się, że kolejka wyborców wydaje się nie mieć tam końca. Niektórzy mieszkańcy czekali na oddanie głosu ponad pięć godzin. Głosowanie trwało do trzeciej rano w poniedziałek. Reporter TVN24 Tomasz Kanik relacjonował, że do stojących w kolejce mieszkańców dowożono pizzę, ciepłą herbatę i wodę. - Jest zimno, ale dajemy radę - mówiła jedna z kobiet czekająca na oddanie głosu.

Ostatni wyborca oddał głos około godziny 3 rano
Ostatni wyborca oddał głos około godziny 3 ranoTVN24

Wśród pomagających był również poseł Tomasz Zimoch. - Zwróćmy uwagę, w wielu sytuacjach byśmy machnęli ręką i pewnie byśmy poszli do domu, a ci ludzie stoją. Spotkałem panią, dokładnie obliczyła: pięć godzin 52 minuty czekała, żeby zagłosować. To jest coś wyjątkowego. Piętnasty dzień października 2023 roku będzie taką datą, którą zapamiętamy na bardzo długo, na wiele lat - powiedział reporterowi TVN24.

Ogromne kolejki do głosowania we WrocławiuTVN24

ZOBACZ TEŻ: Wyniki wyborów 2023. Kto wygrał wybory parlamentarne do Sejmu i Senatu

Warszawska Wola: przewodnicząca komisji dziękuje ze łzami w oczach

Kolejka wyborców ustawiła się również przed komisją numer 280 na warszawskiej Woli. Głosowanie zakończyło się w niej po północy. Reporterka TVN24 Maja Wójcikowska rozmawiała z przewodniczącą komisji Jolantą Ławrynowicz-Filipiak. - Jest to wielki dzień. Dziękuję wyborcom, że byli na tyle cierpliwi i czekali w tak długiej kolejce. Bardzo wam dziękuję, rodacy - powiedziała wzruszona.

Wzruszenia nie kryły też osoby komentujące wypowiedź przewodniczącej w mediach społecznościowych. "Popłakałam się razem z nią", "Ogromne podziękowanie dla Pani i całej Komisji... Święto demokracji", "Dziękuję Pani za świetną robotę" - to tylko kilka spośród tysięcy wpisów.

Szefowa komisji wyborczej na warszawskiej Woli: bardzo wam dziękuję, rodacy
Szefowa komisji wyborczej na warszawskiej Woli: bardzo wam dziękuję, rodacyTVN24

ZOBACZ TEŻ: Łamiącym głosem dziękowała rodakom za udział w wyborach. W komisjach, po godzinach, śpiewy i dobrzy ludzie

Kolejki głosujących w Londynie, Rzymie i w Palma de Mallorca

Frekwencyjne rekordy padły też za granicą. Według danych PKW oddano tam ponad 575 tysięcy głosów. Naprzeciwko Bramy Brandenburskiej w Berlinie kilkunastoosobowa kolejka ustawiła się przed wejściem do dwóch komisji wyborczych jeszcze przed ich otwarciem. Jak relacjonował około godziny 15 w niedzielę reporter TVN24 Bartosz Bartkowiak, grono oczekujących na oddanie głosu cały czas się powiększało. - Kolejka ciągnie się na dobrych 200-250 metrów - wskazywał.

Kolejka do komisji wyborczych w BerlinieTVN24

Z kolei korespondent "Faktów" TVN Maciej Woroch relacjonował przed godziną 17, że w kolejce przed polską ambasadą w Londynie oczekuje się od około dwóch do trzech godzin. - Za rogiem kolejka zakręca. To nie jest koniec horyzontu zdarzeń. Tam jest jeszcze jeden i drugi zakręt i ta kolejka ciągnie się przez cały kwartał, otaczając wszystkie budynku dookoła - mówił. 

Ogonki stały też m.in. w Rzymie, Barcelonie, Sztokholmie i Palma de Mallorca.

ZOBACZ TEŻ: Rekordowe głosowanie za granicami

Rekordowa liczba kobiet w Sejmie

Wśród 460 posłów, których w niedzielę wybrali Polacy, jest 135 kobiet - najwięcej w historii. Po wyborach w 2019 roku w ławach poselskich zasiadało 131 kobiet. Najwięcej posłanek - 61 - wprowadzi Koalicja Obywatelska, a jeśli chodzi o procentowy udział kobiet w klubie parlamentarnym, najwyższy współczynnik należy do Lewicy - wprowadzi ona do Sejmu 12 posłanek, które zdobyły 46,2 procent wszystkich mandatów dla tego ugrupowania. W Sejmie kolejnej kadencji zasiądą też 42 posłanki Prawa i Sprawiedliwości (21,6 proc. zdobytych przez PiS mandatów), 19 posłanek Trzeciej Drogi (29,2 proc.) i jedna posłanka Konfederacji (5,6 proc.).

Rozkład płci w sejmieTVN24

ZOBACZ TEŻ: Setki zdjęć, tysiące wiadomości. Dziękujemy za Wasze relacje z wyborów!

Pospolite ruszenie wśród młodych osób

Według sondażu late poll wykonanego przez Ipsos frekwencja wśród najmłodszych wyborców w tych wyborach wyniosła 70,9 procent. W wyborach cztery lata wcześniej było to 46,4 procent. Najmłodsza grupa głosujących najchętniej wybierała kandydatów Koalicji Obywatelskiej - zdobyli oni poparcie na poziomie 28,3 proc. Drugi wynik uzyskali kandydaci Lewicy - 17,7 proc., a trzeci kandydaci Trzeciej Drogi - 16,9 proc. Nieco gorszy wynik wśród najmłodszych wyborców zanotowała Konfederacja - 16,6 proc. Ostatnią, piątą pozycję wśród komitetów, które dostały się do Sejmu - z poparciem 14,9 proc. - zajęli kandydaci startujący z list Prawa i Sprawiedliwości.

Frekwencja wśród młodych osóbShutterstock

ZOBACZ TEŻ: "Takiej frekwencji jeszcze nie było. Brawo młodzi! Brawo kobiety! Brawo Polki i Polacy!"

Kaczyński kontra Giertych, Wołoszański kontra Macierewicz. Głośne starcia

Podczas tegorocznych wyborów parlamentarnych nie zabrakło głośnych pojedynków kandydatów. Jednym z nich było starcie Jarosława Kaczyńskiego, startującego w województwie świętokrzyskim z pierwszego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości, oraz Romana Giertycha, startującego z ostatniego miejsca Koalicji Obywatelskiej w tym samym okręgu. Obaj zdobyli mandaty poselskie.

"Jarku, dzięki, że kandydowałeś ze świętokrzyskiego. Masz dwa mandaty mniej, ale za to KO o jeden więcej niż w 2019". skomentował Roman Giertych na platformie X. I dodał: "Przyniosłeś tam pecha. Do zobaczenia w Sejmie! Pewnie się stęskniłeś".

O rywalizacji Bogusława Wołoszańskiego z "jedynką" PiS w okręgu numer 10, Antonim Macierewiczem Donald Tusk mówił: - To będzie wielki, historyczny pojedynek. Debiutujący w wyborach dziennikarz i autor "Sensacji XX wieku" pokonał jedną z najpopularniejszych postaci PiS, ale najwięcej głosów otrzymał tu minister rolnictwa rolnictwa Robert Telus (PiS).

Łukasz Litewka i jego mandat z ostatniego miejsca

Łukasz Litewka, startujący z Sosnowca z ostatniego miejsca na liście Nowej Lewicy, udowodnił, że czołowe miejsca na liście nie zawsze muszą być gwarancją sukcesu. Debiutant zdobył 40 579 głosów - blisko dwa razy więcej od "jedynki" listy i lidera partii Włodzimierza Czarzastego. Ostatecznie obaj dostali się do Sejmu, ale gdyby Lewicy w Sosnowcu przypadł tylko jeden mandat, posłem zostałby Litewka, nie Czarzasty. W skali kraju Litewka zajął trzecie miejsce pod względem liczby głosów dla kandydatów Lewicy, plasując się za Adrianem Zandbergiem (64 435 głosów) i Dorotą Olko (44 188 głosów), którzy startowali z Warszawy.

Rozmowa z Łukaszem Litewką, nowym posłem Lewicy z Sosnowca
Rozmowa z Łukaszem Litewką, nowym posłem Lewicy z SosnowcaTVN24

Rekord Tuska i "nigdy w życiu nie byłem tak szczęśliwy z drugiego miejsca"

W wyborach do Sejmu i Senatu łącznie oddano 21 596 674 głosów. Najwięcej głosów - 538 634 - zdobył startujący z Warszawy Donald Tusk. Oznacza to, że lider Koalicji Obywatelskiej zdobył blisko 2,5 proc. wszystkich głosów oddanych w wyborach. Ponadto Tusk pobił swój własny rekord z 2007 roku: wówczas, również startując ze stolicy, zdobył 534 241 głosów.

Podczas wieczoru wyborczego w sztabie Koalicji Obywatelskiej jej lider nie krył radości z wyników sondażu exit poll. - Zrobiliśmy to, naprawdę. Wiem, że nasze marzenia były może jeszcze ambitniejsze, ale powiem wam, że nigdy w życiu nie byłem tak szczęśliwy z drugiego miejsca. Wygrała Polska, wygrała demokracja, odsunęliśmy ich od władzy - powiedział.

ZOBACZ TEŻ: Kiedy desygnowanie premiera? Szef gabinetu Andrzeja Dudy: prezydent ma czas

"Stypa" w sztabie PiS

Jak wyglądał wieczór wyborczy w sztabie PiS? - W tłumie było zero polityków, było trochę działaczy. Byłam w tych sztabach wcześniej w 2010, w 2011 i w 2015 roku. Wtedy był dziki tłum, była masa polityków. Teraz było ich najmniej w historii. Politycy byli na zapleczu, Jarosław Kaczyński krótko przemówił, potem zaczęli się zwijać, siedzieli z tyłu, śledzili komentarze - relacjonowała reporterka "Faktów" TVN Arleta Zalewska. - Powiem uczciwie: była tam stypa - podsumowała reporterka. Uściśliła, że miejsce, gdzie politycy przebywali chwilę po ogłoszeniu wstępnych wyników, wyludniło się o godzinie 21.10, a politycy udali się na zaplecze. - O 21.20 już tam prawie nikogo nie było, było pusto - przyznała.

Arleta Zalewska przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości
Arleta Zalewska przed siedzibą Prawa i SprawiedliwościTVN24

"Polska powraca". Wyniki wyborów nad Wisłą komentowały główne światowe media

Wybory parlamentarne w Polsce były szeroko komentowane przez media na całym świecie. "Polska powraca" - tak swój tekst o polskich wyborach zatytułował hiszpański "El Pais". "Triumf liberalnej koalicji przełamuje populistyczne działania PiS i przywraca kraj do Europy" - czytamy. "Polska proeuropejska opozycja wyprze populistów, ale nadchodzi bardzo napięty czas" - zauważa o powyborczej sytuacji w Polsce portal amerykańskiej stacji CNN. Z kolei "The Washington Post" wskazuje, że PiS liczył na kolejną kadencję, ale został "wyrugowany". Brytyjskie BBC napisało natomiast o "wyborczym trzęsieniu ziemi" w Polsce. Portal rozważa powyborcze scenariusze i tłumaczy, jak powoływany jest nowy rząd. Wskazuje też na niektóre różnice pomiędzy partiami, które mają stworzyć nową koalicję rządzącą.

Zagraniczne media o wyborach w Polsce

ZOBACZ TEŻ: Wybory w Polsce. Komentarz z Białego Domu

Autorka/Autor:wac//az

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości

Joe Biden, na dwa miesiące przed zakończeniem swojej prezydentury, dał Ukrainie zielone światło na użycie dostarczonej przez USA broni dalekiego zasięgu do uderzeń w głębi Rosji - poinformował "New York Times", powołując się na amerykańskich urzędników. Dziennik pisze, że taki krok stanowi "poważną zmianę" w polityce Białego Domu, jeśli chodzi o wojnę w Ukrainie.

"Poważna zmiana" w polityce USA. Odpowiedź na "zaskakującą decyzję" Rosji

"Poważna zmiana" w polityce USA. Odpowiedź na "zaskakującą decyzję" Rosji

Źródło:
New York Times, Reuters

W niedzielę w Obórkach (województwo kujawsko-pomorskie) zderzyły się dwa samochody osobowe. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu poinformowała, że w wyniku wypadku zginęły trzy osoby.

Tragiczny wypadek. Nie żyją trzy osoby

Tragiczny wypadek. Nie żyją trzy osoby

Źródło:
tvn24.pl

Szefowa Forum Ukraińskiego w think tanku Chatham House Orysia Łucewicz oceniła, że zmasowane rosyjskie ataki rakietowe na Ukrainę są wiadomością dla Waszyngtonu, że koszt wspierania Kijowa będzie za wysoki. Dodała, że są także jasnym sygnałem dla Ukraińców, że "Putin chce ich zamrozić w ciągu zimy".

"Wiadomość dla Waszyngtonu" i nie tylko

"Wiadomość dla Waszyngtonu" i nie tylko 

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Boris Epshteyn, urodzony w Moskwie prawnik prezydenta elekta USA Donalda Trumpa, zaproponował, że zostanie specjalnym wysłannikiem Waszyngtonu ds. wojny w Ukrainie i mediatorem między Kijowem a Rosją - poinformował "The New York Times", powołując się na źródła zaznajomione ze sprawą. Dziennik pisze, że Epshteyn szybko "stał się jedną z najbardziej wpływowych osób" w początkowym etapie przekazywania władzy w Białym Domu.

Zaskakująca propozycja od "strażnika Trumpa". "Kilka osób było zszokowanych"

Zaskakująca propozycja od "strażnika Trumpa". "Kilka osób było zszokowanych"

Źródło:
New York Times, PAP

Nadchodzi załamanie pogody. W najbliższym tygodniu przez Polskę przetoczą się fronty atmosferyczne z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem, a także samego śniegu. W południowo-wschodnich regionach będzie sypać obficie. Spodziewamy się też bardzo porywistego wiatru, a nawet burz.

Śnieżyce, burze i wichury. "Sytuacja będzie poważna"

Śnieżyce, burze i wichury. "Sytuacja będzie poważna"

Źródło:
tvnmeteo.pl

Napływ cudzoziemców na polski rynek pracy jest niezbędny do rozwoju gospodarczego - uważa Andrzej Kubisiak z Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Jego zdaniem problem najmocniej uderzy w przemysł. Za dziesięć lat do obsadzenia wszystkich stanowisk zabraknie około 400 tysięcy osób. Jednocześnie - jak stwierdził - sama imigracja czy aktywizacja zawodowa nie wystarczą, by poradzić sobie z narastającą zapaścią demograficzną.

Polsce grozi potężna luka na rynku pracy. "Zapaść"

Polsce grozi potężna luka na rynku pracy. "Zapaść"

Źródło:
PAP

Zamiast obiecanych rządowych pieniędzy - opóźnienia i rozczarowanie. A im bliżej zimy, tym mniej cierpliwości. Od przejścia wielkiej wody minęło już wiele tygodni, a w wielu przypadkach błyskawicznego wsparcia wciąż nie ma. Powodzianie czekają i nie tylko oni pytają, skąd ta zwłoka w wypłatach i kiedy przyspieszenie.

Co z pomocą dla powodzian? "Byli tutaj, ocenili szkody i czekać trzeba. Jak długo? Nie wiemy"

Co z pomocą dla powodzian? "Byli tutaj, ocenili szkody i czekać trzeba. Jak długo? Nie wiemy"

Źródło:
Fakty TVN

Najem krótkoterminowy w wielu europejskich krajach jest powodem niezadowolenia lokalnych społeczności. Uważany jest za jedną z głównych przyczyn wysokich cen na rynku najmu. Szereg krajów już zdecydowało się na wprowadzenie ograniczeń prawnych, takich jak choćby konieczność uzyskania licencji czy maksymalną liczbę dni najmu mieszkania w tym systemie. Inne dopiero pracują nad takimi rozwiązaniami.

Fala rozlewa się na całą Europę. Kolejne państwa reagują

Fala rozlewa się na całą Europę. Kolejne państwa reagują

Źródło:
PAP

Szef MSZ Radosław Sikorski zapowiedział, że jeśli zostanie prezydentem, pierwszego dnia urzędowania odbierze Antoniemu Macierewiczowi Order Orła Białego. Dodał też, że Pałac Prezydencki "nie będzie azylem dla przestępców".

Radosław Sikorski o tym, co zrobi pierwszego dnia urzędowania jako prezydent

Radosław Sikorski o tym, co zrobi pierwszego dnia urzędowania jako prezydent

Źródło:
PAP

17 listopada mija 35 lat od usunięcia pomnika Feliksa Dzierżyńskiego z placu Bankowego. O demontażu monumentu zbrodniarza zdecydowała rada miasta, jako podstawę podając budowę metra, ale nie argumenty historyczne. Stację podziemnej kolejki otwarto tu 12 lat później.

"Tłum zawył, rzeźba pękła i runęła na bruk". 35 lat temu zdemontowali pomnik "Krwawego Feliksa"

"Tłum zawył, rzeźba pękła i runęła na bruk". 35 lat temu zdemontowali pomnik "Krwawego Feliksa"

Źródło:
PAP

W jednym z lokali gastronomicznych w Polkowicach na Dolnym Śląsku doszło do awantury z udziałem pięciu osób. Jedna z nich, 29-letni mężczyzna, odniosła obrażenia. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Awantura w lokalu, jedna osoba poszkodowana

Awantura w lokalu, jedna osoba poszkodowana

Źródło:
tvn24.pl

Nikt nie powstrzyma Putina telefonami. Atak z ostatniej nocy, jeden z największych w tej wojnie, udowodnił, że dyplomacja telefoniczna nie może zastąpić prawdziwego wsparcia całego Zachodu dla Ukrainy - podkreślił premier Donald Tusk. Kanclerz Niemiec Olaf Scholz powiedział w niedzielę, że warto było porozmawiać z Putinem, aby rozwiać jego złudzenia, że Zachód ma zamiar zrezygnować ze wsparcia dla Ukrainy.

Tusk: nikt nie powstrzyma Putina telefonami. Scholz się tłumaczy

Tusk: nikt nie powstrzyma Putina telefonami. Scholz się tłumaczy

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Arktyczne zimno z północy dotrze do nas w dwóch falach. Jaka pogoda będzie w drugiej połowie listopada i na początku grudnia? Sprawdź długoterminową prognozę na 16 dni, przygotowaną przez przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: zima zrobi pierwszy krok w stronę Polski

Pogoda na 16 dni: zima zrobi pierwszy krok w stronę Polski

Źródło:
tvnmeteo.pl

Pekin jest teraz lepiej przygotowany na wojnę celną z USA niż w 2016 roku, kiedy Donald Trump rozpoczynał pierwszą kadencję prezydencką – ocenił brytyjski dziennik "Financial Times". W rywalizacji ze Stanami Zjednoczonymi Chiny mogą wykorzystać swoją pozycję głównego dostawcy surowców o krytycznym znaczeniu.

"Sygnały ostrzegawcze" ze strony Pekinu. "Chiny jeszcze nie dokonały prawdziwego odwetu"

"Sygnały ostrzegawcze" ze strony Pekinu. "Chiny jeszcze nie dokonały prawdziwego odwetu"

Źródło:
PAP

- To są emocje, które mogą zrozumieć tylko rodzice wcześniaków - tak o doświadczeniach opieki nad takimi dziećmi mówiła Natalia Szewczak. Dziennikarka i mama wcześniaków podzieliła się swoją osobistą historią, która zainspirowała ją do napisania reportażu. Po nim rozpoczęły się prace nad ustawą o dodatkowym urlopie, którą lada dzień zajmie się Sejm. Pomogła w tym Fundacja Koalicja dla Wcześniaka. - Od momentu, kiedy napisałam petycję po naszym spotkaniu, zaczęła się wielka, piękna akcja współdziałania - wspominała wiceprezeska instytucji Elżbieta Brzozowska.

"Który rodzic to przeżył?". Po reportażu zaczęła się "magia". Podpisały się tysiące osób

"Który rodzic to przeżył?". Po reportażu zaczęła się "magia". Podpisały się tysiące osób

Źródło:
TVN24
"W sporcie nie ma bogów. Wszyscy mamy swoje wady i zalety". One są wcześniakami 

"W sporcie nie ma bogów. Wszyscy mamy swoje wady i zalety". One są wcześniakami 

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Premier Donald Tusk przeprowadził w mediach społecznościowych prawyborcze ankiety dla internautów. Choć pytanie było to samo, to wyniki różnią się w zależności od platformy, na której zostało opublikowane. "Fascynujące! Na X i na Instagramie, przy rekordowej frekwencji, identyczne proporcje, ale różni zwycięzcy" - skomentował szef rządu. "Ale to dopiero rozgrzewka. A już jutro wielki sondaż wśród ogółu wyborców" - dodał. W przyszłym tygodniu w Koalicji Obywatelskiej zapadnie decyzja, kto będzie kandydatem klubu na prezydenta - Radosław Sikorski czy Rafał Trzaskowski.

"Fascynujące!". Donald Tusk o 24-godzinnych sondach

"Fascynujące!". Donald Tusk o 24-godzinnych sondach

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Spór wokół ogrodzenia postawionego przez katolicką szkołę salezjanów w Toruniu a mieszkańcami. Zdaniem społeczników doszło do złamania prawa, ponieważ płot powstał na terenie zielonym, gdzie rosną rośliny będące pod ochroną. Potwierdziły to wyniki kontroli przeprowadzonej przez inspektorów ochrony środowiska. Prezydent Torunia powiadomił prokuraturę.

Rodzice i księża postawili płot, część mieszkańców protestuje. Sprawę bada prokuratura

Rodzice i księża postawili płot, część mieszkańców protestuje. Sprawę bada prokuratura

Źródło:
tvn24.pl

Honorowym dawcom przysługują dwa dni wolne od pracy – jeden w dniu oddania krwi, a drugi w dniu kolejnym. Poseł Bartosz Romowicz (Polska 2050 - Trzecia Droga) w interpelacji skierowanej do dwóch ministerstw napisał, że pracodawcy zwracają uwagę, że "niektórzy pracownicy nadużywają uprawnień" przysługujących im z tego tytułu. Odpowiedzi w tej sprawie udzielił wiceminister zdrowia Jerzy Szafranowicz.

Dodatkowe dwa dni wolne z zaskoczenia. Ministerstwo komentuje

Dodatkowe dwa dni wolne z zaskoczenia. Ministerstwo komentuje

Źródło:
tvn24.pl
"Jego największym wrogiem był on sam". Dziadek Leonardo DiCaprio w Gnieźnie

"Jego największym wrogiem był on sam". Dziadek Leonardo DiCaprio w Gnieźnie

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W sobotę w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbył się pokaz trzech reportaży z programu TVN24 "Czarno na białym". Później odbyła się dyskusja z autorami materiałów. Tematem przewodnim wieczoru było "dziennikarstwo w czasach propagandy". - Możemy usłyszeć od tych, którzy oglądają nasze reportaże, jak je odbierają, co im odpowiada, co im nie odpowiada, jak w nich to rezonuje. To jest zawsze bezcenne - mówił reporter "Czarno na białym" Marcin Gutowski.

Reportaże "Czarno na białym" na dużym ekranie i dyskusja z reporterami

Reportaże "Czarno na białym" na dużym ekranie i dyskusja z reporterami

Źródło:
TVN24
Seks z nieletnią, zabicie psa, ręce niemyte od dekady. Wszyscy ludzie prezydenta Trumpa

Seks z nieletnią, zabicie psa, ręce niemyte od dekady. Wszyscy ludzie prezydenta Trumpa

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Pomaga na co dzień, a tuż przed świętami zaprasza, by się do tego pomagania przyłączyć. Fundacja TVN i program "Uwaga!" TVN organizują akcję charytatywną. W kolejnych tygodniach będzie szansa na poznanie podopiecznych i ich potrzeb.

Fundacja TVN wraz z programem "Uwaga!" rozpoczyna świąteczną akcję dla małych wojowników. Finał 17 grudnia

Fundacja TVN wraz z programem "Uwaga!" rozpoczyna świąteczną akcję dla małych wojowników. Finał 17 grudnia

Źródło:
Fakty TVN

Te listy do Mikołaja chwytają za serce, bo mieszkańcy DPS-ów proszą albo o dużo - o skrócenie cierpienia czy zdrowie, albo o bardzo mało - brakuje im bluzki z długim rękawem, pary butów czy kredek. Listów z roku na rok jest coraz więcej. W mediach społecznościowych na profilu akcji jest instrukcja, jak przygotować paczkę dla wybranego seniora. Można też przesłać datek.

Mieszkańcy łódzkich DPS-ów napisali listy do świętego Mikołaja. Proszą w nich o książki, kawę czy słodycze

Mieszkańcy łódzkich DPS-ów napisali listy do świętego Mikołaja. Proszą w nich o książki, kawę czy słodycze

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

W sobotę ruszyła 24. edycja Szlachetnej Paczki, która co roku pomaga kilku tysiącom rodzin przed świętami. - 2,5 miliona Polaków żyje w skrajnym ubóstwie, w tym pół miliona dzieci - powiedziała na antenie TVN24 Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia Wiosna. W tym roku "weekend cudów", kiedy dary powędrują do potrzebujących, zaplanowano na 14 i 15 grudnia.

Zbliża się "weekend cudów". Kilka tysięcy rodzin czeka na pomoc

Zbliża się "weekend cudów". Kilka tysięcy rodzin czeka na pomoc

Źródło:
TVN24