Znane nazwiska, doświadczeni politycy. "Jedynki" w okręgu nr 10

Źródło:
tvn24.pl, PAP
"Nie ma żadnej rozmowy na temat tego, czym naprawdę zajmuje się Parlament Europejski"
"Nie ma żadnej rozmowy na temat tego, czym naprawdę zajmuje się Parlament Europejski"TVN24
wideo 2/4
"Nie ma żadnej rozmowy na temat tego, czym naprawdę zajmuje się Parlament Europejski"TVN24

Którzy kandydaci z województwa małopolskiego i świętokrzyskiego mają największe szanse na miejsce w europarlamencie? Była premier Beata Szydło i były minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz to nie jedyne znane nazwiska na "jedynkach" w okręgu nr 10.

Już w niedzielę Polacy zdecydują o tym, kto zostanie posłem do Parlamentu Europejskiego na lata 2024-2029. W okręgu nr 10, czyli w województwie małopolskim i świętokrzyskim, dziesięć komitetów wyborczych wystawiło kandydatów. Na "jedynkach" znajdziemy polityków znanych z polskiego parlamentu i samorządu, a także osoby, które miały już okazję pracować w PE. Oto lista wszystkich "jedynek" w okręgu nr 10.

Kandydaci w okręgu nr 10tvn24

ZOBACZ TEŻ: Jak głosować w wyborach europejskich 2024? To trzeba wiedzieć

LISTA NR 1. Adam Jarubas

Adam Jarubas startuje z pierwszego miejsca Komitetu Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe (lista nr 1). Jarubas jest członkiem i byłym wiceprezesem PSL, europosłem IX kadencji (2019-2024). W Parlamencie Europejskim pełnił dotychczas funkcję przewodniczącego Podkomisji Zdrowia Publicznego, jest także członkiem Konferencji Przewodniczących Komisji, Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności oraz Delegacji ds. Stosunków z Japonią.

Urodził się w 1974 roku. Z wykształcenia jest historykiem. Absolwent historii na Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. Ukończył studia podyplomowe "Zarządzanie w warunkach Unii Europejskiej" oraz "Zarządzanie administracją i rozwojem lokalnym". W latach 2006-2018 marszałek województwa świętokrzyskiego, był również posłem VII kadencji (2011-2015). W 2015 wystartował w wyborach prezydenckich. Otrzymał 238 761 głosów.

ZOBACZ TEŻ: Wybory do europarlamentu 2024. Kandydaci Trzeciej Drogi - lista "jedynek"

LISTA NR 2. Konrad Berkowicz

Konrad Berkowicz to "jedynka" na liście nr 2, czyli Komitetu Konfederacja Wolność i Niepodległość. Wiceprezes partii Nowa Nadzieja, w przeszłości dwukrotnie ubiegał się o mandat w PE: w 2014 roku był dwójką na liście Kongresu Nowej Prawicy. Zdobył wówczas ponad 23 tysiące głosów. Do europarlamentu jednak nie wszedł, bo wyprzedził go Stanisław Żółtek, który pozyskał prawie 29 tys. wyborców. Pięć lat później zdobył ponad 50 tys. głosów, ale jego komitet - Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy - nie przekroczył progu wyborczego.

Urodził się w 1984 roku. Absolwent filozofii na Uniwersytecie Warszawskim, poseł Konfederacji IX i X kadencji. W obecnej kadencji należy do sejmowych Komisji : Edukacji, Nauki i Młodzieży, Etyki Poselskiej oraz Polityki Senioralnej. W tegorocznych wyborach samorządowych kandydował w wyborach na prezydenta Krakowa. Wcześniej o fotel prezydenta Krakowa ubiegał się w 2014 i 2018 roku.

ZOBACZ TEŻ: Wybory do europarlamentu 2024. Kandydaci Konfederacji - lista "jedynek"

LISTA NR 3. Stanisław Skuza

Lista nr 3 to kandydaci Komitetu Wyborczego Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy - Normalna Polska w Normalnej Europie. Liderem na tej liście jest Stanisław Skuza, bezpartyjny przedsiębiorca. Skuza kandydował w tegorocznych wyborach do sejmiku województwa świętokrzyskiego. Zdobył 285 głosów i nie uzyskał mandatu. O miejsce w sejmiku bezskutecznie starał się również w poprzednich wyborach. W 2018 roku uzyskał 934 głosy.

LISTA NR 4. Stanisław Żółtek

Jedynką Komitetu Wyborczego Polexit jest Stanisław Żółtek, prezes partii PolExit, członek Kongresu Nowej Prawicy. Urodził się w 1956 roku. Przez lata związany był z Unią Polityki Realnej Janusza Korwin-Mikkego. W latach 1997-1998 wiceprezydent Krakowa, od 2014 do 2019 roku europoseł. W europarlamencie zasiadał między innymi w Komisji Budżetowej, był członkiem Delegacji ds. Stosunków ze Stanami Zjednoczonymi.

W 2020 roku Żółtek wystartował w wyborach prezydenckich. Otrzymał nieco ponad 45 tysięcy głosów i nie wszedł do drugiej tury. Przed głosowaniem popularny stał się mem przedstawiający kandydata w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego z podpisem: "Panie kierowniku, wysoka izbo. Wnoszę wniosek formalny o poratowanie szlugiem". Prezydent Andrzej Duda, zapytany podczas sesji Q&A w mediach społecznościowych w maju 2020 roku, czy "poratowałby szlugiem" Żółtka, odpowiedział: "Ja nie mógłbym poratować, bo od trzech lat nie palę papierosów".

LISTA NR 5. Bartłomiej Sienkiewicz

Listę Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicji Obywatelskiej otwiera Bartłomiej Sienkiewicz - od grudnia 2023 do maja 2023 roku minister kultury, który w rządzie Donalda Tuska zasłynął radykalnymi zmianami w TVP. Swoją kampanię zaczął z niemałym opóźnieniem, bo dopiero po 13 maja, kiedy został odwołany - po złożeniu rezygnacji - z resortu kultury i dziedzictwa narodowego.

Urodził się w 1961 roku. Jest prawnukiem polskiego pisarza i noblisty Henryka Sienkiewicza. Absolwent historii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W latach 80. aktywnie udzielał się w opozycji demokratycznej. Działał w krakowskiej Niezależnej Oficynie Studentów, a także Niezależnym Zrzeszeniu Studentów.

W 1990 roku współtworzył Urząd Ochrony Państwa - pracował w nim do 2002 roku. W latach 90. współtworzył Ośrodek Studiów Wschodnich i był jego wicedyrektorem ds. programowych w latach 1991-1993 i 1996-2001. W latach 2003-2005 pełnił funkcję doradcy przy marszałku Sejmu Macieju Płażyńskim. W kolejnych latach założył firmę analityczną, zajmującą się szacowaniem ryzyka inwestycji oraz badaniem otoczenia konkurencyjnego, publikował w prasie oraz pracował jako wykładowca akademicki.

Od 2013 do 2014 roku Sienkiewicz kierował resortem spraw wewnętrznych. W 2019 roku po raz pierwszy został posłem na Sejm - z listy KO. W grudniu 2023 roku objął tekę ministra kultury i dziedzictwa narodowego. W styczniu posłowie opozycji chcieli go odwołać za działania związane ze zmianami w mediach publicznych. Wniosek o wyrażenie wotum nieufności został jednak odrzucony przez Sejm. Minister kultury podał się do dymisji w związku ze startem w wyborach do PE.

ZOBACZ TEŻ: Wybory do europarlamentu 2024. Kandydaci KO - lista "jedynek"

LISTA NR 6. Andrzej Szejna

Listę Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Lewica w okręgu nr 10 otwiera Andrzej Szejna, dotychczasowy wiceminister spraw zagranicznych, wiceprzewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz Nowej Lewicy, a także wiceprzewodniczący Partii Europejskich Socjalistów. - Na tej liście połowa to są panie, a połowa to panowie, więc po raz kolejny Lewica podkreśla zasadę równości - mówił Szejna podczas konferencji prasowej w maju. Wybory do PE określił wówczas jako "kluczowe i wyjątkowe".

Urodził się w 1973 roku. Z zawodu adwokat i radca prawny, studiował ekonomię w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Był wiceministrem gospodarki, pracy i polityki społecznej (2003-2004), wiceministrem w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej (2004) i posłem do Parlamentu Europejskiego (2004-2009). W latach 2019-2023 wiceprzewodniczący Delegacji Sejmu i Senatu RP do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Poseł na Sejm IX i X kadencji.

ZOBACZ TEŻ: Wybory do europarlamentu 2024. Kandydaci Lewicy - lista "jedynek"

LISTA NR 7. Beata Szydło

Listę Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość otwiera Beata Szydło, polityczka Prawa i Sprawiedliwości zasiadająca w Parlamencie Europejskim od 2019 roku. W poprzednich eurowyborach była premier zdobyła 525 811 głosów, co było najlepszym wynikiem w kraju.

Urodziła się w 1963 roku. Absolwentka etnografii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz podyplomowych studiów z zarządzania kulturą w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i zarządzania samorządem terytorialnym na Akademii Ekonomicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny - red.).

Posłanką PiS była od 2005 roku. Po katastrofie smoleńskiej, w której zginęło wielu czołowych polityków PiS, w tym dwie główne specjalistki od gospodarki Grażyna Gęsicka i Aleksandra Natalli-Świat, Szydło, jako członkini sejmowej Komisji Finansów Publicznych, zaczęła reprezentować partię w debatach gospodarczych. W lipcu 2010 roku została niespodziewanie wybrana na wiceprezesa PiS. Był to okres kolejnego "exodusu" z tego ugrupowania - PiS opuszczali założyciele formacji Polska Jest Najważniejsza, m.in. Joanna Kluzik-Rostkowska, Paweł Poncyljusz czy Elżbieta Jakubiak.

Na początku 2015 roku została wybrana na szefową sztabu kandydata PiS na prezydenta Andrzeja Dudy. W listopadzie tego samego roku, po zwycięstwie PiS w wyborach parlamentarnych, została premier. Po pierwszym posiedzeniu nowego rządu wystąpiła na konferencji prasowej tylko na tle polskich flag. - Cieszę się, że w tych trudnych czasach jesteśmy członkiem UE i NATO. (...) Natomiast przyjęliśmy taką zasadę, i tak to będzie realizowane, że posiedzenie polskiego rządu, wypowiedź po posiedzeniu polskiego rządu, będziemy realizować na najpiękniejszych, moim zdaniem, biało-czerwonych flagach - mówiła Szydło w 2015 roku. Szefową rządu pozostała do grudnia 2017 roku, gdy zastąpił ją Mateusz Morawiecki.

ZOBACZ TEŻ: Wybory do europarlamentu 2024. Kandydaci PiS - lista "jedynek"

LISTA NR 8. Andrzej Kasela

W okręgu nr 10 zarejestrowano też kandydatów Komitetu Wyborczego Normalny Kraj. Listę komitetu otwiera Andrzej Kasela - bezpartyjny przedsiębiorca z Myślenic. "W poczuciu odpowiedzialności za swój kraj kandyduję do Parlamentu Europejskiego, nie dla siebie, ale dla Nas wszystkich, Polaków" - czytamy na profilu Kaseli w mediach społecznościowych.

LISTA NR 9. Marcin Jagodziński

Jedynką Komitetu Wyborczego Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców w okręgu obejmującym województwa małopolskie i świętokrzyskie jest Marcin Jagodziński, przedsiębiorca, członek partii Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców. Mieszka w Bizorędzie.

ZOBACZ TEŻ: Wybory do europarlamentu 2024. Okręg nr 10 - kto kandyduje w województwach małopolskim i świętokrzyskim [pełna lista]

Autorka/Autor:wac//az

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 / Marcin Obara/PAP / Rafał Guz/PAP

Pozostałe wiadomości

Mądry chłopak, ale nie odnajdywał się wśród innych uczniów - tak dawni znajomi ze szkoły opisują Thomasa Matthew Crooksa, sprawcę zamachu na Donalda Trumpa. Jego motyw wciąż nie jest znany. Co o nim wiemy?

Dobry z matematyki samotnik. Co wiemy o sprawcy zamachu

Dobry z matematyki samotnik. Co wiemy o sprawcy zamachu

Źródło:
BBC, CNN, PAP

W hali magazynowej przy ulicy Oliwskiej w Gdańsku wybuchł pożar. Walczy z nim 46 zastępów straży pożarnej. Według wstępnych informacji nie ma osób poszkodowanych.

Duży pożar w Gdańsku

Duży pożar w Gdańsku

Źródło:
PAP, TVN24

"Pozwólcie mi zabrać buty" - prosił agentów chwilę po postrzeleniu Donald Trump. Skąd to wiadomo? Portal stacji CNN opublikował transkrypcję zapisu audio nagranego w czasie strzelaniny i tuż po niej. Dowiadujemy się dzięki temu, jakie komunikaty wymieniali między sobą oraz w kierunku byłego prezydenta agenci Secret Service.

Minuta i 25 sekund akcji. Jakie słowa padły w kluczowym momencie

Minuta i 25 sekund akcji. Jakie słowa padły w kluczowym momencie

Źródło:
CNN

50-letni strażak Corey Comperatore to ofiara śmiertelna ataku, do jakiego doszło w czasie sobotniego wiecu Donalda Trumpa w Pensylwanii. Gubernator tego stanu Josh Shapiro przekazał na niedzielnej konferencji prasowej, że Comperatore "zginął jako bohater", próbując "zasłonić swoją rodzinę przed kulami".

"Zasłonił rodzinę przed kulami". Zginął na wiecu Trumpa

"Zasłonił rodzinę przed kulami". Zginął na wiecu Trumpa

Źródło:
PAP, Reuters, tvn24.pl

Dzieci wraz z ojcem usiłowały dostać się w dmuchanych kołach na drugi brzeg Pilicy. Porwał je nurt rzeki. Z pomocą ruszyli ratownicy z WOPR w Białobrzegach (Mazowieckie). "Pompowane zabawki nie zapewniają bezpieczeństwa w rzekach" – przypominają i apelują o rozsądek nad wodą.

W dmuchanych kołach z ojcem próbowały dostać się na drugi brzeg rzeki. Nurt porwał czwórkę dzieci

W dmuchanych kołach z ojcem próbowały dostać się na drugi brzeg rzeki. Nurt porwał czwórkę dzieci

Źródło:
PAP

Czy taka kłamliwa, propagandowa deklaracja może być skuteczna? Niestety, bywa - przyznał w "Faktach po Faktach" były prezydent Bronisław Komorowski, komentując oświadczenie Kremla po zamachu na Donalda Trumpa. Moskwa usiłowała przekonać w nim, że "potępia" przemoc "w ramach walki politycznej". - Wszyscy w jakiejś mierze się z tego wewnętrznie śmiejemy - ddodał Komorowski, podkreślając, że "na naszych oczach rosyjski diabeł się ubiera w ornat".

Reakcja Kremla? "Na naszych oczach rosyjski diabeł się ubiera w ornat"

Reakcja Kremla? "Na naszych oczach rosyjski diabeł się ubiera w ornat"

Źródło:
TVN24, PAP

Nie żyje amerykańska aktorka Shannen Doherty, najbardziej znana z roli Brendy Walsh - uczennicy szkoły średniej w popularnym serialu z lat 90. "Beverly Hills, 90210". Zmarła po wieloletniej chorobie - podał w niedzielę magazyn People. Miała 53 lata.

Nie żyje Shannen Doherty, serialowa Brenda Walsh

Nie żyje Shannen Doherty, serialowa Brenda Walsh

Źródło:
Reuters

Na wakacjach rezydent zajmuje się wszystkim, od wymiany brudnych ręczników po załatwianie formalności, gdy turysta nagle umrze. - To nie jest praca dla wszystkich. Niektórzy chcą wracać w trakcie sezonu - stwierdza pracownica biura podróży. Ale są też tacy, którzy nie wyobrażają sobie innego życia.

Praca marzeń? "Ludzie zachowują się, jakby przestali używać mózgu"

Praca marzeń? "Ludzie zachowują się, jakby przestali używać mózgu"

Źródło:
tvn24.pl

Księżna Walii Kate pojawiła się na niedzielnym finale Wimbledonu, aby obejrzeć mecz obrońcy tytułu Hiszpana Carlosa Alcaraza z serbskim tenisistą Novakiem Djokovicem. Księżna, która w marcu poinformowała, że zdiagnozowano u niej nowotwór, została powitana owacjami na stojąco.

Księżna Kate powitana owacjami na stojąco

Księżna Kate powitana owacjami na stojąco

Źródło:
CNN, PAP

Pięcioletni Bruno choruje na dystrofię mięśniową Duchenne'a i jest pierwszym dzieckiem w Polsce zakwalifikowanym do nowej terapii genowej w Stanach Zjednoczonych. Koszt to blisko 16 milionów złotych, bo lek nie jest jeszcze zarejestrowany i dostępny w Europie. Jeśli chłopiec nie dostanie go teraz, potem będzie za późno. Takich dzieci jest więcej.

Koszt terapii dla chorego na dystrofię mięśniową Bruna to prawie 16 milionów złotych. Trwa wyścig z czasem

Koszt terapii dla chorego na dystrofię mięśniową Bruna to prawie 16 milionów złotych. Trwa wyścig z czasem

Źródło:
Fakty TVN

Dzień po zamachu na Donalda Trumpa jego żona Melania opublikowała oświadczenie, w którym podziękowała agentom ryzykującym życie, by ochronić byłego prezydenta. Złożyła też kondolencje rodzinom ofiar i wezwała Amerykanów do jedności.

Melania Trump zabrała głos. Pisze o "potworze"

Melania Trump zabrała głos. Pisze o "potworze"

Źródło:
tvn24.pl

Szefowa Secret Service została wezwana na specjalne wysłuchanie w komisji Kongresu na 22 lipca. Republikanie zapowiedzieli, że rozpoczną dochodzenie w sprawie uchybień w zakresie bezpieczeństwa na wiecu wyborczym w Pensylwanii. Portal TMZ dotarł do nagrania, które pokazuje sprawcę zdarzenia leżącego na dachu pobliskiego budynku z karabinem w ręku.

Widzieli zamachowca z karabinem w ręku, nagrali moment strzałów

Widzieli zamachowca z karabinem w ręku, nagrali moment strzałów

Źródło:
TVN24, TMZ

17-latek został zaatakowany maczetą na kąpielisku Zakrzówek w Krakowie. Chłopak miał rany głowy i ręki. Przeszedł operację, nie udało się uratować kciuka lewej dłoni. Policja wyjaśnia okoliczności ataku.

17-latek zaatakowany maczetą na kąpielisku. W szpitalu przeszedł operację, stracił kciuk

17-latek zaatakowany maczetą na kąpielisku. W szpitalu przeszedł operację, stracił kciuk

Źródło:
tvn24.pl

Pleń został zaobserwowany w Dolinie Roztoki. Za to niezwykłe i wciąż słabo poznane zjawisko odpowiedzialne są larwy ziemiórki pleniówki. Materiał otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Pełznąca masa w Dolinie Roztoki. Dokąd się kieruje?

Pełznąca masa w Dolinie Roztoki. Dokąd się kieruje?

Źródło:
Kontakt 24, Lasy Państwowe, tvnmeteo.pl

1,5 złotego za komentarz, ale przy dłuższej współpracy stawka może być podwojona. Im więcej ocenionych telefonów lub tabletów, tym wyższe zarobki. Tak wygląda kupowanie fałszywych opinii o produktach, usługach czy miejscach wypoczynku. Jak informuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, w ostatnich latach nieuczciwi przedsiębiorcy oferowali publikowanie zmyślonych ocen zarówno w mediach społecznościowych, wyszukiwarkach, jak i serwisach, które pozwalają porównywać ceny albo rezerwować terminy do lekarza czy mechanika. 

Plaga fałszywych komentarzy. "Odpowiedź zwaliła mnie z nóg"

Plaga fałszywych komentarzy. "Odpowiedź zwaliła mnie z nóg"

Źródło:
TVN24

Do tragicznego wypadku doszło w Otmuchowie (Opolskie). 69-letni mężczyzna wyszedł z domu, by udrożnić przydomowy rów. Kiedy długo nie wracał, jego żona poprosiła o pomoc strażaków. Ciało mężczyzny znaleźli w wodzie.

Wyszedł, by udrożnić przydomowy rów i już nie wrócił. Ciało mężczyzny znaleźli strażacy

Wyszedł, by udrożnić przydomowy rów i już nie wrócił. Ciało mężczyzny znaleźli strażacy

Źródło:
tvn24.pl

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie ukazujące moment zamachu na Donalda Trumpa i reakcję dwóch snajperów, którzy z dachu pobliskiego budynku zabezpieczali wiec. Na filmie widać, że agenci są wyraźnie zaskoczeni strzałami. Służby, które miały dbać o bezpieczeństwo sobotniego wydarzenia, znalazły się pod silną krytyką.

Strzały na wiecu Donalda Trumpa. Reakcja snajperów na nagraniu

Strzały na wiecu Donalda Trumpa. Reakcja snajperów na nagraniu

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Jedno z towarzystw ubezpieczeniowych domaga się 28 tysięcy złotych od rowerzystki, która we wrześniu ubiegłego roku miała doprowadzić do uszkodzenia samochodu osobowego. Poszkodowany dostał pieniądze z polisy AC, a teraz ubezpieczyciel domaga się od sprawczyni zdarzenia zwrotu środków wraz z odsetkami. - Taka sytuacja może spotkać każdego rowerzystę. Warto wyciągnąć wnioski z tej przykrej sytuacji i uczyć się na nieswoich błędach - komentuje Aleksander Daszewski, radca prawny z Biura Rzecznika Finansowego.

Rowerzystka ma po kolizji zapłacić 28 tysięcy. "W takich sytuacjach nie ma zmiłuj"

Rowerzystka ma po kolizji zapłacić 28 tysięcy. "W takich sytuacjach nie ma zmiłuj"

Źródło:
tvn24.pl

18-latka musiała opuścić mieszkanie po policyjnej interwencji i decyzji prokuratora. Nie wolno jej się też zbliżać do matki. Córce może grozić do pięciu lat więzienia.

18-latka z nakazem opuszczenia mieszkania i zakazem zbliżania się do matki

18-latka z nakazem opuszczenia mieszkania i zakazem zbliżania się do matki

Źródło:
tvn24.pl

Najgorętsze chwile czekają nas w połowie tygodnia. Jaka pogoda będzie w dalszej części lipca? Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni.

Pogoda na 16 dni: temperatura osiągnie kolejny szczyt

Pogoda na 16 dni: temperatura osiągnie kolejny szczyt

Źródło:
tvnmeteo.pl

To miał być zwykły wyborczy wiec, jakich w kampanii nie brakuje. Nieoczekiwanie obecni na miejscu fotoreporterzy stali się świadkami zamachu na Donalda Trumpa. Zdjęcia, które powstały, trudno wyrzucić z pamięci. Wybraliśmy pięć z nich.

Pięć zdjęć. Nie sposób o nich zapomnieć

Pięć zdjęć. Nie sposób o nich zapomnieć

Źródło:
tvn24.pl, CNN, New York Times

Były prezydent USA Donald Trump został w sobotę postrzelony w ucho podczas wiecu wyborczego w Butler w stanie Pensylwania. Zginęły dwie osoby, w tym zamachowiec, a dwie kolejne zostały poważnie ranne. Podsumowujemy, co do tej pory udało się ustalić o przebiegu zdarzeniu i sprawcy.

Zamach na Donalda Trumpa. Co wiadomo do tej pory

Zamach na Donalda Trumpa. Co wiadomo do tej pory

Źródło:
tvn24.pl, PAP, Reuters

"Doppelgänger. Sobowtór", "Godzilla i Kong: Nowe imperium" czy "Król Zanzibaru" - to tylko kilka tytułów, jakie w ostatnich dniach dodano do biblioteki platformy streamingowej Max. Wśród nowości znalazły się także cenione komedie, dramaty i wciągające dokumenty. Co warto obejrzeć?  

Nowości na Max. Kinowe hity i komedie w gwiazdorskiej obsadzie

Nowości na Max. Kinowe hity i komedie w gwiazdorskiej obsadzie

Źródło:
tvn24.pl