TVN Warszawa | Wola

Koronawirus w schronisku dla bezdomnych

TVN Warszawa | Wola

Autor:
kz,
mp/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Kolejny etap luzowania obostrzeń
Kolejny etap luzowania obostrzeń TVN24
wideo 2/3
TVN24Kolejny etap luzowania obostrzeń

Zamknięto schronisko dla bezdomnych przy Żytniej. - U jednego z przebywających tam mężczyzn potwierdzono zakażenie - poinformowała Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego ratusza. 

Chodzi o prowadzone przez Caritas schronisko przy Żytniej 1. Placówka na co dzień ma do dyspozycji 142 łóżka (w tym 86 dla mężczyzn i 56 dla kobiet). Oferuje też całodzienne wyżywienie. Teraz schronisko jest zamknięte.

Rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka poinformowała, że powodem jest potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u mężczyzny, który na Żytnią trafił ze szpitala Wolskiego, gdzie zdiagnozowano kilkadziesiąt przypadków zakażeń.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

"35 osób w kwaranntannie"

- Kwarantanną objęto 160 osób, na początku tygodnia wszyscy przejdą testy, wtedy będziemy mogli powiedzieć, czy doszło do rozprzestrzenienia wirusa – mówiła w sobotę Karolina Gałecka.

Zakażony mężczyzna został przewieziony do szpitala zakaźnego na Woli. - Wdrożyliśmy wszystkie procedury. Już wcześniej wyposażyliśmy placówkę w niezbędne środki ochrony – zapewniała też rzeczniczka.

We wtorek kierownik schroniska przy Żytniej Andrzej Czarnocki zaznaczył, że w kwarantannie jest 35 osób, które mieszkały na sali z zakażonym. - W schronisku mamy w sumie około 160 mieszkańców, ale sanepid uznał, że kwarantannie należy poddać tylko te osoby, które zagrożone były trwalszym kontaktem z zakażonym. Inne, jeśli miały z nim kontakt, to tylko sporadyczny i przelotny, bo zazwyczaj pozostawał w pokoju - wyjaśniał kierownik.

Dodał, że te 35 osób przejdzie testy na obecność koronawirusa. - Czekamy na przyjazd firmy, która je wykona - zaznaczył Czarnocki.

Wskazał również, że mężczyźnie zrobiono dwa testy, z czego jeden był pozytywny. - On źle się czuł, więc został przewieziony od nas do szpitala Wolskiego na Kasprzaka, gdzie zrobiono mu test. Wyszedł negatywny, więc został wypisany ze szpitala i przywieziony do nas. Cały czas źle się jednak czuł, więc trafił do szpitala zakaźnego na Wolską. W piątek otrzymałem informację o pozytywnym wyniku testu - relacjonował kierownik schroniska.

52 nowe przypadki na Mazowszu

W sobotę po południu ministerstwo zdrowia podało informację o kolejnych 195 zakażeniach. Nowe przypadki dotyczą osób z województw: śląskiego (54), mazowieckiego (52), łódzkiego (35), świętokrzyskiego (29), małopolskiego (12), dolnośląskiego (11), podlaskiego (1) i wielkopolskiego (1).

Zakażenie koronawirusem w Polsce potwierdzono dotąd u 23 571 osób, z których 1061 zmarło.

Autor:kz, mp/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Google Street View

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości