TVN Warszawa | Ursynów

Wziął pieniądze za laptopa, w zamian dał deskę i szufladę

TVN Warszawa | Ursynów

Autor:
katke/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KRP II20-latkowi grozi nawet osiem lat więzienia

Policja zatrzymała 20-latka podejrzanego o oszukanie dwóch osób przy sprzedaży laptopa. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, kupującym zamiast komputera przekazał deskę i szufladę.

Jak podaje policja, mężczyzna wynajął za oszczędności mieszkanie w Śródmieściu. Po miesiącu okazało się, że brakuje mu pieniędzy.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że na jednym z portali społecznościowych założył fałszywe konto. Umieścił też ogłoszenie na portalu aukcyjnym, w którym oferował dobrej klasy laptopa za 1,6 tysiąca złotych.

Podawał się za kuriera

20-latkowi grozi nawet osiem lat więzieniaKRP II

"Ofertą zainteresowało się dwóch mieszkańców warszawskiego Ursynowa. Mężczyzna umówił się na dostarczenie towaru kurierem. Następnie przygotował paczki. W jedno pudełko zapakował szufladę, w drugie deskę. Z wiarygodnie wyglądającymi przesyłkami wsiadł do taksówki i pojechał pod ustalone adresy. W obu przypadkach podał się za kuriera, który tylko dostarcza przesyłkę" – informuje policja.

Według ustaleń policjantów, klienci nie sprawdzali, co jest w środku. Przyjęli paczki i wypłacili po 1,6 tysiąca złotych. Podający się za kuriera sprzedawca zniknął.

Nawet osiem lat więzienia

Sprawa trafiła do ursynowskich kryminalnych, którzy wytypowali podejrzanego o oszustwa. 20-latek wrócił do Gniezna, skąd pochodzi. Policjanci mieli wystarczające dowody. Pojechali do domu 20-latka, ale okazało się, że mężczyzna mieszka w piwnicy u znajomego. Został zatrzymany i przewieziony do aresztu na Ursynowie.

"Mężczyzna usłyszał zarzuty oszustwa, do których się przyznał. Teraz czeka go rozprawa sądowa, podczas której może zostać skazany nawet na osiem lat więzienia" – poinformowała policja.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o narkotykach ukrytych w czapce:

Policja zabezpieczyła m.in. amfetaminę i mefedron
Policja zabezpieczyła m.in. amfetaminę i mefedronKomenda Stołeczna Policji

Autor:katke/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KRP II

Pozostałe wiadomości