Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

Problemy z wodą w dwóch dzielnicach i pod Warszawą. "Uszkodzona magistrala"

TVN Warszawa | Ursus

Aktualizacja:
Autor:
katke/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Awaria magistrali Pasma Pruszkowskiego

Niższe ciśnienie lub brak wody. Mieszkańcy dzielnicy Ursus i Włochy, ale też Pruszkowa, Piastowa i Michałowic, mieli w niedzielę problemy z wodą. W poniedziałek rano Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji poinformowało, że woda powinna już wrócić do kranów mieszkańców.

- Wczesnym porankiem przywróciliśmy zasilanie w wodę w rejonie tak zwanego Pasma Pruszkowskiego - powiedział w poniedziałek rano rzecznik MPWiK Marek Smółka.

Uszkodzenie magistrali

W niedziele wodociągowcy informowali o uszkodzeniu magistrali. "Uwaga mieszkańcy, uszkodzona została magistrala Pasma Pruszkowskiego - wykonawca prac prowadzonych na zlecenie podmiotu niezależnego i niezwiązanego z MPWiK naruszył konstrukcję magistrali DN1200 w Al. Jerozolimskich w okolicach ul. Popularnej powodując w tym miejscu duży wpływ wody" - przekazali.

Dalej zapewniali, że pracują i oceniają skalę zniszczeń. "Niższe ciśnienie lub brak wody odczują odbiorcy w Ursusie, Włochach, Pruszkowie, Piastowie i Michałowicach. W te rejony wysyłamy beczkowozy, uruchamiamy także ujęcia zapasowe. Nasi pracownicy dołożą wszelkich starań, by jak najszybciej naprawić uszkodzoną magistralę. Przepraszamy za niedogodności" - napisało dalej MPWiK.

O godzinie 16 podało również miejsca, gdzie mają czekać na mieszkańców beczkowozy:

Pruszków - ul. Emancypantek róg Lalki - ul. Plantowa róg Zgody - ul. Antka róg Placówki - ul. Sienkiewicza 1D - ul. Bolesława Prusa 35

Piastów - ul. Łukasińskiego (przy AWAKU os. Ogińskiego) - ul. Piłsudskiego 56

Gmina Michałowice - ul. Szkolna 15 (przy szkole) - ul. Mickiewicza pomiędzy ul. Spacerową a 11-go Listopada

Reguły - ul. Wiejska róg ul. Krótkiej

Opacz Kolonia - ul. Centralna przy WKD

Ursus - ul. Skoroszewska przy ul. Chełmońskiego - ul. Wojciechowskiego 37 - ul. Magnacka 3 - ul. Ryżowa 48 - ul. Warszawska 59

Prace przy budowie nowej magistrali

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy 24 listopada, że rozpoczęły się prace przy budowie pierwszego odcinka nowej magistrali zasilającej w wodę rejon tzw. Pasma Pruszkowskiego. Jak tłumaczył ratusz, wybudowanie dodatkowej, alternatywnej drogi zasilania w wodę zapewni ciągłość dostaw w przypadku ewentualnych awarii. Jak dodał, nowa sieć wodociągowa będzie miała w sumie prawie 6,5 km długości.

Trasa magistrali będzie przebiegała ulicami: Lazurową od skrzyżowania z Człuchowską, al. 4 Czerwca 1989 r., Chrościckiego, Polami Karolińskimi, Cykady, Posagu 7 Panien, Gierdziejewskiego i Warszawską. To inwestycja za ponad 48 milionów złotych. Jej zakończenie planowane jest na czwarty kwartał 2023 roku.

W ostatnich latach na pruszkowskiej magistrali wodociągowej wielokrotnie dochodziło do awarii. Do ostatnich m.in. w sierpniu czy w listopadzie:

Awaria w Alejach JerozolimskichLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Autor:katke/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl